M7 a Opium

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

filmagor
Učednice 58 příspěvků 06.04.11 15:18
M7 a Opium

Dopredu upozorňujem, že tí, čo neradi čítajú siahodlhé omáčky a eseje, nech čítajú len hrubo vyznačený text.

Už to bude nejaký piatok (presnejšie 143 dní, 22 hodín a dve minúty) od vtedy, čo som dostal svoju prvú (ozajstnú) vôňu. Ako neskúsený a príspevkami na Arome neošľahaný davový konzument som sa nechal zľákať
efektnou reklamou, zopár článkami v odborných časopisoch typu Eva, EMMA (a iné), a ako svoj voňavý debut som zvolil Hugo Boss Bottled Night. Vôňa to je priemerne (a príjemne) mužná, spočiatku svieža, stredne výrazná a neskôr sa sviežosť prepadne do základných drevín. Zhrnul som to rýchlo a sucho, pretože pre ľudí, čo radi experimentujú, je táto vôňa (asi ako všetky ostatné od Bossa) obyčajná a nevýrazná.

Ako svoju druhú vôňu som si zvolil (po týždňovom brodení sa týmto fórom) klasiku-neklasiku, pánske Opium edt. Jo, a to už je jiná! Monotónnosti udávanej karamelom, škoricou a vanilkou v strede a v srdci predskakuje veľmi výrazný, a takmer sa mi žiada povedať „svieži“ začiatok, ktorého 5 strekov by položilo snáď aj koňa. Len podotknem, že táto síce známa, ale už menej popová vôňa mi ulahodila oveľa viac, ako BBN. Inak je na tom okolie, ktorému permanentne viac vonia Boss, ale to je problém ich netrénovaných nosov, a nie mňa. 8)

Čo sa týka nášho malého mesta na juhu Slovenska, veľa vôní tu človek nenačuchá. A to ani na ľuďoch, ani v drogériách. V 101 Drogerie sa dostali maximálne po Beckhama, ale ten mi vonia ako Clin okorenený medovou hašlerkou. Preto si užívam návštevy väčších miest, ako napríklad včera: školský výlet do Bratislavy. Moje prvé kroky síce smerovali do kníhkupectva, ale tie druhé už smerovali do naozaj veľkej
parfumérie.

Sklamanie v nej prišlo už spočiatku, keď som na regáloch videl len nápisy BOSS, Lacoste, Beckham a čojaviemeštečo. Preto som sa potešil, keď mi atraktívna (i keď značne plastová) predavačka povedala, že v malom kútiku pri dverách nájdem aj YSL.
Tiež voňavý spolužiak si chcel vyskúšať kombináciu Kouros/Body Kouros, ale nič také sa vzhľadom na abstinenciu týchto modelov nekonalo. Na moje potešenie mi do očí udrel zaprášený tester YSL M7, ktorý ihneď putoval na ruku. Nechal som mu minútu na rozvoňanie, letmo som ho čuchol a už som si to ťahal z predajne von, celý šťastný, že som ovoňal vôňu, o ktorej sa vyjadrujú ako o „vôni pre znalcov“.

Nie som žiadny trénovaný fetišista-parfumér, preto len letmo načrtnem, čo som cítil. Spočiatku dosť sladkú a
ostrú vôňu akoby nejakej červenej dreviny, neskôr dosť dreva (ani šajnu neviem, aké bolo) a ku koncu hlavne sladký a výrazný dym. Jedným slovom: bol som z nej uchvátený a chcem ju! Najlepšia vôňa, akú som kedy voňal. (Na druhú ruku som si strekol Richmonda a snáď nemusím spomínať, že okoliu sa pozdával viac, ako Laurent.)

Výdrž má taktiež úžasnú, cítil som ho ešte dnes ráno po sprche. A **ráno som dostal ten diabolský nápad.
Streknúť si na základ M7 Opium a ísť tak do školy. Na druhú ruku (na nej už nebolo po Richmondovi ani slychu) som si strekol Opium taktiež a celý deň som porovnával. Poviem vám len, že na hodine dejepisu či chémie vyzeralo to porovnávanie dosť komicky, ale čo potom… 8)

Isto vás zaujíma výsledok môjho malého experimentu. Ako vonia vyslovene sladkosťou nabyté Opium spolu s drevitým a dymovým základom M7? Jedným slovom ÚCHVATNE. Naozaj ľutujem, že nemám vytrénovaný nos parfuméra, aby som vám to mohol lepšie priblížiť, ale tá vôňa mi isto nedá spať. Celý deň voniam ako dymiaca vanilka, ktorá sa stretla s krówkou a podali si ruky. Je to krásne a nevšedné. Naozaj vám túto kombináciu odporúčma vyskúšať.

Buď ju budete milovať, alebo nenávidieť.**

s pozdravom Filmagor

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Reakce:

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 06.04.11 16:17
filmagor píše:
Nie som žiadny trénovaný fetišista-parfumér
to snadno napravíš u paní Sáry tady: http://www.parfemy-exclusive.sk :D

směsku Opia pH a M7 zkusím.
jinak za sebe: pánské Opium a Bottled.Night. = nuda, M7 výborný.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

filmagor
Učednice 58 příspěvků 06.04.11 19:02

Súhlas. Opium je krásne, ale dosť monotónne a Boss ma už nebaví (no čo, kvôli priateľke si ho nechám).
M7 je u mňa TOP.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Marana
Nováček 24 příspěvků 25.05.11 09:50

I ja potvrzuju, ta kombinace je luxus!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 21.08.11 18:20

Každopádně doporučuji ještě zkusit pánské Opium eau de Parfum, je hodně jiné než toaletka (toaletka je proti němu opravdu mdlá) ale už se dost blbě shání neboť myslím, že se právě verze edp přestala v pásnkém Opium vyrábět.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist