Madelein v Praze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 05.10.07 18:57
Madelein v Praze

Na základě recenzí z tohoto webu jsem se rozhodla vyzkoušet vůně L Artisan Parfumeur a Annick Goutal v Madelein v Praze v Černé růži. Samotný butik je velmi příjemný. Už z dálky vás vítá klasická hudba ( Brandenburské koncerty J.S.Bacha ). Ujal se mne příjemný mladý muž, Vlado, který začal sypat z rukávu nejen informace o složení jednotlivých parfémů, jejich tvůrcích, původu ingrediencí, ale i jejich slavných příznivcích ( Madonna prý bez L Artisan Parfumeur neudělá ani krok ). Ke všemu mne usadil v barokní židli dostala jsem kávu a ještě mne krásně profesionálně nalíčil dekorativní kosmetikou T.Le Clerc a vyčerpávajícím způsobem mne poučil o mém typu pleti, vhodné péči a doporučil přípravky z řady Annick Goutal i T.Le Clerc.
A teď k parfémům. Očmuchala jsem všechny a teď tady popíšu ty, které mne z asi 20-ti opravdu zaujaly.
L Artisan Parfumeur :
Absolutní jedničkou a taky parfémem, který mám teď před sebou na stole, se pro mne stala vůně: Bois Farine . Farine je údajně kytka, která roste pouze na ostrově Réunion a zřejmě díky ní je vůně zcela ojedinělá, nikdy v životě jsem nic podobného necítila.Dále obsahuje bílý kosatec, bílý cedr, santalové dřevo - prostě je to „bílá“ vůně včetně etikety. Bohužel neumím udělat recenzi jako Ada, ale stručně řečeno je to příjemně teplá, taková marcipánová vůně. Květiny jsou v ní jemné, neosahuje žádné rušivé čpavé tóny.
Další nádherná vůně, na kteropu už krásnou recenzi napsala Ada je La Chasse Aux Papillons . Vůně je překrásná a Adina recenze ji plně vystihuje.
Dost mne překvapilo, jak krásná je vůně Tubereuse. Jak napovídá název - téměř čistý extrakt z tuberózy, který, jak jsem byla poučena je dražší než zlato a právě tato vůně je favoritkou Madonny. Je velmi výrazná, ale teplá a skutečně luxusní - ideální k svádění.
Voněl mi i parfém s šafránem, ambrou, čili papričkami atd. . Všechny vůně jsou velmi sugestivní a dokážou navodit atmoasféru středomoří, kostela, čajovny, růžové zahrady…Málem bych zapomněla na svěží vůni Ananas Fizz - kde je ananas skutečně velmi cítit a přitom je to nejpříjemnější „svěženka“ jakou znám - prý navzdory tomu, že má Donatela Versace vlastní parfém, používá celou řadu Ananasu, včetně svíček a tělové kosmetiky.
Z kolekce Annick Goutal mne nejvíc zaujala vůně Mandragora - cítím v ní něco z Un Jardin…, ale je teplejší, jemnější, méně kořeněná. No, a na závěr jsem si nechala svůj nejbližší plánovaný parfém Songes. Annick Goutal k jeho vytvoření inspiroval pobyt na ostrově Mauritius a obsahuje květy frangipani, jasmín, vanilku, pepř, ylang-ylang, vetiver, ambru , styrax atd.. Na základě těch přísad bych si tu vůni neuměla představit, ale něco mi přiopomíná - je zase velmi teplá, aniž by byla příliš sladká, trochu starosvětská a zároveň velmi moderní a osobitá.
Takže, jestrli budete mít cestu kolem, určitě swe v Madelein stavte - já tam strávila mimořádně příjemné a poučné páteční odpoledne…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 60 Další »
Reakce:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 05.10.07 22:29

Tak jsem koukala na originální web www.artisanparfumeur.com a tam jsem se dočetla, že jsem to špatně pochopila - název parfému „Bois Farine“ znamená něco jako moučné dřevo a není to tudíž kytka, ale bílý strom, který roste jen na Réunionu, jak už jsem psala, no a červené květy tohoto bílého stromu voní jako mouka. Tak to je doslovný překlad, ale ten parfém rtozhodně jako mouka nevoní, i když možná…jestli je mouka součástí marcipánu…no, už jsem se jím celá slila a nemůžu se nabažit…

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 08.10.07 10:46

Ještě k výdrži uvedených parfémů. Od pátku mám před sebou na stole papírky nastříkané La Chasse Aux Papillons Extreme ( parfémová voda ) a Tubereuse. Dnes je pondělí a oba papírky stále velmi silně voní - cítím je ze stolu ani se nemusím naklánět. Včera večer jsem dávala do pračky triko, které jsem na sobě měla při testování - stále vonělo v místech obou zápěstí i loketních jamek, kde jsem testovala - vůně se vůbec nezměnily.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 13.10.07 20:49

Výdrž vůní po týdnu. Papírky mám volně položené na vzduchu na stole ( mám opravdu velký stůl, vejde se sem hodně testovacích proužků ). Tubereuse je ještě poměrně dobře cítit, ale už dost zeslábla. Hon na motýly Extreme voní intenzivně, vůně se vůbec nezměnila - to je teda držák…

Bianca
Znalkyně 279 příspěvků 14.10.07 23:37

Kerze: no jak tak popisuješ návštěvu v Černé růži - příjemný mladý muž, barokní hudba i nábytek, kávička, nalíčení a hlavně ňufačka těch krásných vůní, tak mě jímá pocit diskriminace nás holek z pohraničí. Do Prahy mám skoro 300 km, ale asi hodím na jaře nějaký výlet a s ostychem venkovského balíka se vplížím do Černé růže. Znám jen La chasse… a to teda možu!
Objevila jste některá stránky „parfumerie-sd.cz“ nabízejí i L´Artisan (tř. La Chasse… 50ml za 1530,–). Co vy na to?

Na poličce 19 parfémů 5 miniatur 17 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 2 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 14.10.07 23:46

Bianco - jo jo, bylo to tam fajn, ale buď v klidu, já bydlím u Prahy teprve dva roky - pocházím ze Slezska, ale jak už jsem psala v recenzi, možná by se dal udělat sraz „čuchaček“ s návštěvou Černé růže… Jinak, mám vzorek Mandragore od Annick Goutal - dneska se jím polívám od rána - nemůžu si pomoct - připomíná mi Vánoce - není tam kadidlo ani jiné čpavé tóny, ale voní jako kandované ovoce - moc příjemné…Na ten web jdu juknout…

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 15.10.07 09:38

Bianca - dík za kontakt. Napsala jsem tam, zda mají i jiné než vystavené vůně od AP.Dám sem vědět.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Ella  15.10.07 11:49

S tím pocitem provinění naprosto souhlasím. Zvláště poslední dobou se mně zdá, že jakmile vstrčím nos do parfumérky, hned se na mě prodavačky sesypou a chtějí mně radit a nabízet. Tohle mě dokáže velmi znervoznit a odradit. A to líčím zkušenosti z „obyčejných parfumerií“ a teď bych měla jít do „nějaké lepší“, kde hraje barokní hudba a nabízejí kávičku. V této kombinaci nevím, nevím, asi bych si připadala v jakési nevíhodě..... Je to zvláštní, ale k výběru vůní přistupuji naprosto jinak než k jakému koliv jinému nákupu je to pro mě daleko intimější záležitost než třeba koupě spodního prádla!

mety  15.10.07 12:17

Tak po delší době musím přispět i já, svým poznatkem z Černé růže, od A. Goutal mám už doma fresh vůni Splendide /voní jemně po růžích je taková něžná / a teď jsem si koupila ještě od té samé značky Le Chevrefeuille, /vůně je svěží, cítím v ní citrusy, jasmín, trávu a p. Rudič, mi říkal, že tato vůně byla vytvořena pro dceru A. Goutal. která chtěla vůni podobnou vůni zahrady a fakt z ní tu zahradu cítím /původně jsem tam šla očichat motýlky od L´Artisene, ale asi jsem jedna z mála, které se tato vůně nelíbila, holt co nadělám, každý máme jiný nos a vkus.
Samozřejmě, když jsem tam už byla, tak jsem zkoušela vůně vesele dál, a přestože jsem si nic koupit nechtěla, tak jsem neměla tolik síly odejít bez ničeho, asi nejvíc se mi líbil Artisen, který byl jasmínový a pak přestože nemám ráda ananas, tak jeho vůně s tímto ovocem byla překrásná, ale bohužel měli velikosti jen v 100ml a to je už na mě finančně moc, a pak nemám ráda tak velká balení, protože obvykle se mi začne líbit něco jiného a ten zbytek tam pak leží a už se mi nechce ho používat.
Ještě bych se chtěla zeptat na Váš názor na tyto vůně. Mám pocit, že tyto značky se musí člověk naučit milovat. Ze začátku se mi žádná nezdála tak úžasná, ale čí déle je používám, nacházím v nich něco úžasného, zvláštního a líbí se mi čím dál víc. Je pravda, že tyto vůně by se měly nechat poměrně dlouho rozvinout, alespoň ty co mám, voní později úplně jinak než na začátku.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 15.10.07 13:22

Podle mě by všechny vůně měly být takové, aby se je člověk musel naučit milovat. K čemu jsou tucty stále stejných líbivek, konstruovaných tak, aby to nejlepší vydaly v prvních 15 minutách a pak zřídly a zmizely?

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

eva  15.10.07 13:46

možná to zní divně: ale mně se většina vůní od A. Goutal nesmírní líbí hned ze začátku, úplně je hltám: připadnou mi jako líbivé okamžitě, tedy ty, které znám /Na druhé straně mně jako líbivá vůně připadá klidně i Lou Lou, Desprezův Bal, Boudoir atd. :)/.
U A. Goutal mám jednu potíž: vůbec na mně nedrží: 15 minut je maximum, některé jen 10 minut: je to mnou, nebo jsou takto nedržící normálně?

mety  15.10.07 15:46

pro Evu: tak s výdrží je to u mě asi tak, že splendide i když je to jen fresh vůně drží na mě poměrně dlouho, alespoň podle okolí, a večer když svléknu svetr vůni cítím, ale bohužel le chevrefeuille má výdrž malou, takže se musím několikrát denně přestříknout, řeším to tím, že si nastříknu na svetřík a potom je vůně intenzivnější, ale máš pravdu, že znám vůně, kde stačí ráno se stříknout a ještě odpoledne je vůně znát.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 15.10.07 17:11

Měla jsem dnes cestu do centra, tak jsem musela na skok do Černé růže zas na čuchanou. S tím pocitem provinění bych si nelámala hlavu. Oni jsou tam velice zdvořilí, i když nic nekoupíte, tak vás znovu vítají - my na to u nás nejsme zvyklí, všude jsou protivné prodavačky s protaženým ksichtem, které se tváří otráveně už jen proto, že jste je svou přítomn ostí v krámu vyrušili, natož, abyste nic nekoupili. Výběr vůně je náročná záležitost, a udělat z toho obřad je rozhodně příjemné.
Jinak jsem vyzvedla vzorky Annick Goutal, tak jestli je Ada bude chtít, pošlu jí je, ať máme nějaké zajímavé recenze. Mně totiž od AG hned na první počuch vonáí Songes a Mandragore - fakt bomba. Minule jsem se slila Songes a na výdrž si nemůžu stěžovat. Dneska jsem se slila Mandragorou a taky voní dost intenzivně - cítila to i sousedka přes plot.
Mety, zkoušela jsem i Le Chevrefeuille a je opravdu příjemná - mám i vzorek. U L´Artisanů souhlasím, že si na ně člověk musí zvyknout. Minuĺe se mi třeba nelíbily Passage d enfer nebo Dzing! a dneska jsem litovala, že nejsem chobotnice a nemám už volné zápěstí… Jsou jiné, zajnímavé…Objednala jsem si tam Mandragore - už ji měli vyprodanou a pošlu oro ni manžela…

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 15.10.07 17:36

Kerze - zadrž s nákupem, Mandragore máš levnějí na Jahodě. Tedy myslím, a hned se tam půjdu mrknout. Škoda, že na Jahodě nemají i Artisany.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 15.10.07 17:40

Chava - já vím, jenže jsem tam před 14 dny objednala a peníze teda strhli, ale nemám mailové potvrzení objedn ávky ani informaci o odeslání zboží - vždycky to chodilo - a furt ani to zboží…tak nevím…kromě toho tam Mandragore není - teda včera nebyl…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 60 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist