Maison de la Vanille - kterou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tequila
Parfémová maniačka 605 příspěvků 18.04.11 20:26
Maison de la Vanille - kterou?

Zkoušel jste někdo? Podle složení mě zaujala hlavně Vanille sauvage de Madagascar nebo Vanille Fleurie du Tahiti, ale žádnou jsem ještě neměla možnost vyzkoušet a nikde jsem nenašla ani žádný popis…

Na poličce 23 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 24 parfémů

Ukázat značku Maison de la Vanille

Reakce:

Hailstone
Nevyléčitelná závislačka 1825 příspěvků 18.04.11 21:15

Všechny jsou extrémní přirozený vanilky… dost sladký. Takže ať tam je co tam je cítit ze začátku trochu jinak, stejně to nakonec přebije vanilka.Sauvage de Madagascar a Vanille Givree des Antilles jsou hodně podobné L .
Vanille Fleurie de Tahiti není až tak přeslazená.

Tohle jsem si napsala jako první dojmy na další dvě..

Mám na ruce La Maison Vanille Divine des Tropiques.
První ze sady jsem vyzkoušela tuhle a dám si oraz. Protože to je vanilková pohádka.Čekala jsem , že budu cítit kokos, ananas a takové nesmysly…blbost.
To co vysleduji kolem „samo že dominantní vanilky“ jsou krásné bílé květiny, ne umělé, bolehlavové, ale plná náruč gardénií, jasmínu …opravdových…
Další zásah je ambrová sametovost s jemným kouřovým nádechem…
Jestli máte někdo rádi Vanille Extreme , tak tohle vyzkoušejte. Méně sladší , více květin a nositelnější verze.

Nevydržela jsem a na druhou ruku jsem šprycla Vanille Noire du Mexique. Další překvapení…záčátek byl chypré , pak svěží kořeněná a nakonec proslazená vanilkovo jasmínová vůně totální chameleon…malinko je cítit kosatec, ale jen jako by byl hodně v dálce.
Obě vůně drží i po mytí nádobí.

Tady jsem teď něco vygooglovala : http://www.fragrantica.com/perfume/La-M … -3351.html

Na ALZD se dá objednat sada mini á 15 ml…to mám já. :wink: Na vyzkoušení a pomazlení super. Pokud jsi vanilkový maniak jako já. :D

Na poličce 53 parfémů 23 miniatur 34 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 1 parfém

Tequila
Parfémová maniačka 605 příspěvků 18.04.11 21:58

právě v sobě - ke svému překvapení - toho maniaka začínám objevovat :mrgreen: na ty miniaturky na ALZD jsem právě koukala… Ale nevím, jestli jít do všech, nebo vzít raději jen jednu, „tu nejlepší“ :) radši mám sladší vůně, a miluju třeba vanilku v eau de shalimar - tak po půlhodině, možná hodinu po aplikaci, kdy už je to opravdu jen vanilka :) a miluju Code :) s velkým očekáváním jsem si pořídila Cinému, ale to je krásná vanilka akorát tak na papírku a na oblečení - na mně až tak po hodině, až odezní ten agresivní jasmín plus cosi… Takže zase nic a sháním dál tu SVOJI pořádnou, nešizenou vanilku :) a Nelina objednávka z ALZD skýtá jisté možnosti, jen bohužel o Maison de la Vanille, který mě nejvíc zaujal, nikde nic moc není, tak děkuju moc za reakci, popřemýšlím…

Hailstone
Nevyléčitelná závislačka 1825 příspěvků 18.04.11 22:16

Také jsem přemýšlela a vymyslela miniaturky a nelituji toho. :D Dohromady mají 75 ml. To jde… :D

Všech 5 se stejně zvrhne na tu krásnou nechemickou živočišnou a teple sladkou vanilku, tak je to skoro jedno. :D

S tím Shalimarem to mám stejně, Code mám ráda a Cinéma mi připadá moc chemická.Papírky od jisté doby nezkouším, páč jsem si tím navěky zprotivila hodně vůní a obzvlášť mě to štve u Dinner by Bobo . Kůže je kůže. :)

Někdy vyzkoušej Spiritueuse Double Vanille tam se mi vanilka líbí moc, je tam skoro hříšná ..koňaková… :wink:

Tequila
Parfémová maniačka 605 příspěvků 18.04.11 22:30

k té Spiritueuse Double Vanille - to mi ani neříkej, po té slintám už jen podle popisu :roll: :mrgreen: jen nevím, kde ji sehnat :?

no tak teda pořád nevím, že by teda všechny… :?: :)

Hailstone
Nevyléčitelná závislačka 1825 příspěvků 18.04.11 22:33

Co zkusit pro začátek Medvěda ? Jeden se tam zrovna porcuje… :D viewtopic.php?f=42&t=­38823

Dej všechny…budeš je mít holátka všechny u sebe. Kdyby jsi koupila jednu láhev , po ostatních Ti bude moc smutno. :DTeď jsem si trochu Tahiti šplíchla na ruku. Přerazila slušně Shalimar Initial, ve kterém se od rána koupu…aneb výdrž dobrá :D

A ať už se rozhodneš tak nebo tak, napiš dojmy. :wink: Jsem zvědavá baba. :)

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 18.04.11 22:45

Také mám na cestě vzorečky a jsem moc zvědavá.....určitě nějakou budu muset mít 8)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Hailstone
Nevyléčitelná závislačka 1825 příspěvků 18.04.11 22:47

Koukám Jani k Tobě na poličku a vidím, že to máš taky hodně po gurmánsku… :D

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 18.04.11 22:50

Jo,to já jóóóó :lol: to já ráda..... :D

Tequila
Parfémová maniačka 605 příspěvků 18.04.11 22:54

podle tvého popisu buď půjdu asi do Divine des Tropiques nebo beru všechny :D

janicka24: tak nevím, jestli stihnu tvoje recenze než bude objednávka z ALZD, ale určitě je sem pak hned napiš :)

Tequila
Parfémová maniačka 605 příspěvků 18.04.11 22:58

janicka24: nj, wow to je polička… :)

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 18.04.11 23:06

Asi nestihneš,protože moje La Maison ještě smrdí na celním :roll: …takže to bude ještě nějakou chvíli trvat…ale budou :D

Tequilo moc děkuji za pochvalu :D :heart:

Tequila
Parfémová maniačka 605 příspěvků 16.05.11 20:24

Tak nakonec mi dorazila Vanille fleurie du Tahiti - hned po nastříknutí se objeví ovocné tóny, nevím přesně, jaké ovoce to je, ale něco mi to připomíná… Už vím, pamatujete někdo takové to různobarevné ovocné želé, co se prodávalo, když jsem byla malá? Dělalo se v různých malých i velkých průhledných plastových formičkách a krásně vonělo - tak to je přesně ta vůně :) když trochu odezní, objeví se lehký podtón ylangu a kadidlo, které zmírní sladkost vůně. Postupně se vanilka s kadidlem, které je tady docela výrazné, spojí s potlačenými ovocnými tóny a celkově mi to voní jako lehce doutnající františek… :)

Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist