Máme doma myšku

Fotoalbum tématu (36) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NikiNikiNikitaaa
Nevyléčitelná závislačka 1494 příspěvků 10.03.14 00:09
Máme doma myšku

Ahoj holky, hledala jsem téma o myškách a nenašla ho. Máme doma 2 holky. Kdo chce přidat zkušenost s chovem myšek nebo si o nich jen tak pokecat, ať se přidá do diskuze.

Na poličce 23 parfémů 16 miniatur 2 odstřiky 37 vzorků V tužebníku 44 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

NikiNikiNikitaaa
Nevyléčitelná závislačka 1494 příspěvků 10.03.14 00:34

Tak já začnu, snad si tady nebudu psát sama :lol:. 17. ledna jsem si domů přinesla první myšku (přišla jsem k ní, jak slepá k houslím, nebyl to úmysl), pojmenovali jsme ji Ferda a mysleli, že je to kluk, protože jak vidno, nepoznám varlátka :mrgreen:. Nejsem žádný znalec hlodavců, tak to asi bude tím :lol:. Po nějaké době jsme zjistili, že je to samička a nechali si ukázat ve zverimexu rozdíly mezi samičkou a samečkem. Takže první holka je Ferda… nebo Ferdina :mrgreen:. Stejně jak jsme byli zvyklí, říkáme myšce jednou on a pak ona, ale to je fuk :D. Pak aby nebyla sama pořídili jsme 4. 3. druhou samičku. Jmenuje se Ema. O myškách víme celkem prd a učíme se za pochodu. Po 5 dnech pozorování Emy a zkoumání chování a nálad obou holek, máme dojem, že jsme si ze zverimexu donesli kinder vajíčko s překvapením… :think:. Připadá nám, že Ema má větší bříško, pohybuje se pomalu a ztuha, je samotářská a neustále jí. Zkrátka… vypadá to, že máme březí samičku :nevim:. Takže o tom hodně čtu, zítra se půjdu přeptat do zverimexu na podrobnosti.

Triss
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 10.03.14 18:21

@NikiNikiNikitaaa A já jsem si myslela, když jsem četla název vlákna, že se naopak potřebuješ nějaké z venku přistěhovalé zbavit. :oops: :D
V našem domácím zvěřinci jsou hlodavci zastoupení zatím jen morčaty, ale kdo ví, třeba se co nevidět přidám. Dcera chodí na chovatelský kroužek a zásadně nesouhlasí s tím k jakým účelům tam myšky chovají. A ti hadi už jsou beztak přecpaní.

Na poličce 37 parfémů 6 miniatur 24 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 5 parfémů

slunickoJ
sv. Parfema z Kecálburgu 2288 příspěvků 10.03.14 18:43

@NikiNikiNikitaaa Já měla myšky jako malá (bylo mi tak 10-12 let) a strašně mě bavilo vzájemně křížit různobarevné formy a těšit se pak, jak vybarvená budou asi jejich mláďata :) Nutno dodat, že v té době jsem měla hodně podobně smýšlejících kamarádek, takže se mláďátka vždycky nějak udala. Postupem času se to ale přeci jen začalo lehce vymykat kontrole, neboť třeba takových 12 mláďat ve vrhu u nich není nic výjimečného ;) No, poté, co byly myši nakonec už asi ve 3 různých velkých teráriích, došla jednoho dne mamce trpělivost a já je musela odnést do zverimexu :-O Bylo mi to tenkrát moc líto, ale nedalo se nic dělat :|
Jestli máš březí samičku, tak to brzy budete mít doma veselo :D Ale mě se malá myšátka líbí, jakmile se osrstí, jsou moc roztomilá :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 10 parfémů

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5742 příspěvků 10.03.14 19:46

Taky jsme doma měli myšky. Jako malá jsem u jejich chovné bedny strávila hodiny a hodiny.. Bohužel u nás sloužily jen jako to krmivo pro hady. 8)
Po nějaké době otravování rodičů jsem dostala dvě jen pro sebe. Ale byli to teda potkani. S těmi byla ještě větší zábava. A taky se lépe chytali. :mrgreen: Akorát v noci se s nimi nedalo spát v jedné místnosti, protože pořád něco hlodali a běhali po kleci jako šílení.. Ale jinak to byli miláčci. Rozhodně chytřejší a méně agresivní než např. křečci.

Na poličce 49 parfémů 18 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

NikiNikiNikitaaa
Nevyléčitelná závislačka 1494 příspěvků 10.03.14 20:49

@Triss Já jsem Ferdu totiž zachránila. Jeden kolega má v práci hada a měl ji jako krmení. Ale had asi hybernoval, či co. Prostě se stočil do klubíčka co nejdál od myšky a vyloženě mu v tom terárku vadila. Po měsíci, když je to v kanceláři už přestalo bavit, jak všude leze, hryže a kadí :mrgreen:, tak jí vypustil ven do lesa. Jenže ona se vrátila zpět do firmy a tam jsem jí odchytla. Původně jsem ji chtěla někde dál v lese vypustit, až půjdu domů z práce :oops:, ale získala si mě :*. Je s ní legrace, je akční a ten čumáček… prostě roztomilá, no :D. Mně se myšky líbí právě, že jsou malé, společenské, většího hlodavce už bych nechtěla. Taky si trochu kompenzuju nedostatek z mládí, pořád jsem chtěla zvířátko a mamka byla neoblomná (taky proto nepovolila, protože jsem alergik a ekzematik a žádné zvířátko se srstí a peřím bych mít ze zdrav. důvodů neměla :nevim:). Teď, když už nebydlím s rodiči, si můžu dělat co chci :dance:.

@slunickoJ Jo jo, bude to sranda :roll: :lol:. Původně jsem chtěla dvě a kdoví kolik jich teď bude. Jsem připravená na 10, tak uvidím. Je dobré, že máme 2 samičky. Jak mi paní dnes říkala, ta druhá si vyvolá laktaci a budou je pak kojit obě, koukala jsem na ni asi takhle 8o. To jsem vůbec nevěděla. Budou se o ně pak starat vzájemně. To je moc hezký :srdce:. Jen je musím pohlídat a ve vhodnou dobu odstavit, nerada bych měla doma myší ráj :lol:. Dvě mi úplně stačí :D.

@viky S myškama to máš to samé, taky v noci hlodají (Ferda hlodá kovovou mřížku, takže je to celkem rambajz) a vyhazují granule z mystičky. Když nemůžu spát, ne a ne zabrat, tak mi to rozhodně nepřidá. Ema je zatím klidná, njn, klidná nastávající maminka ;).

Dneska jsem čistila klec, dávala všechno čisté, ať je to na porod připravené. Nemáme zkušenosti a nevíme, od kdy je březí, takže jsme napnutí jak kšandy :D.

slunickoJ
sv. Parfema z Kecálburgu 2288 příspěvků 10.03.14 21:24

@NikiNikiNikitaaa Já myslím, že dobu, kdy to bude k porodu, poznáš. Samičky mají pak to břicho takové docela hranaté, hodně vyboulené, už je opravdu poznat, že tam jsou mláďata. I když, lépe je to poznat u těch, co už párkrát rodily a u nich jsou pak vrhy většinou s větším počtem mláďat. U ´prvniček´ bude třeba jenom 5 mláďátek a tím pádem to břicho tak vyklenuté být nemusí. No, jsem sama zvědavá, kolik ´vás´ nakonec bude :D

NikiNikiNikitaaa
Nevyléčitelná závislačka 1494 příspěvků 10.03.14 22:22

@slunickoJ Vyboulené ho má už teď. Takové hranaté a do stran. Ferda je stará tak 3 měsíce a Ema asi 2. Už teď má Ema větší bříško než Ferda. Je droboučká, ale bříško má větší a leze tak ztěžka. To bych byla ráda, kdyby jich bylo spíš míň. Ema se pořád cpe. Ferda zase pořád spí. Máme ji doma 7 dní, ze začátku to moc patrné nebylo. Četla jsem, že samička je březí 19 - 21 dní. Máme ji týden, teď už je to docela znát. Myslím, že do týdne to tady bude. Dám pak vědět :D. Taky jsem zvědavá, pořád ji hlídám :D.

slunickoJ
sv. Parfema z Kecálburgu 2288 příspěvků 10.03.14 22:37

@NikiNikiNikitaaa Jo, tak to vypadá, že to už bude brzo :) Nevím, čím myšky krmíš, ale zařadila bych teď do stravy víc bílkovin, aby pak mladé nesežrala. Pamatuju si, že jsme jim dávali kousek tvarohu nebo vařeného vajíčka, ale v dnešní době už asi ty speciální krmný směsi vše potřebné obsahují.
Jéj, to je pro mě úplně návrat do minulosti! :lol:

NikiNikiNikitaaa
Nevyléčitelná závislačka 1494 příspěvků 11.03.14 21:01

@slunickoJ :D Děkuju za rady, to vítám :kytka:. Dneska jsem jí dala kousek vajíčka, tvaroh dáme zítra. Teď sežere úplně všechno :mrgreen:. Samozřejmě mám speciální granule pro myšky, nejsou tolik tučné, prý je to pro ně zdravější a prý pak i tolik nesmrdí. Pak dávám suchou rýži tu milují, tvrdý chleba, kousek salátové okurky, jablíčko. Hlavně ty granule, rýži a chleba, to ostatní jen příležitostně.

slunickoJ
sv. Parfema z Kecálburgu 2288 příspěvků 11.03.14 23:05

@NikiNikiNikitaaa To je dobře, je vidět, že je v dobré kondici :D Tak snad vše proběhne bez problémů a bude z ní vzorná mamina :) Ještě bych potom, až porodí, ji v prvních dnech raději moc nerušila, aby nebyla vystresovaná. Třeba jí můžeš přes tu část terária, kde bude mít hnízdo, přehodit nějaký kus látky, ať má v pelíšku klid. Jedná se v podstatě jen o první týden, dokud jsou ti malí nejzranitelnější. Pak už by vše mělo být ok :mavam:

NikiNikiNikitaaa
Nevyléčitelná závislačka 1494 příspěvků 12.03.14 21:18

Díky :kytka:. Dnes jsem přes klec přehodila kus látky ;).

ijáček  21.03.14 03:51

My jsme měli Arnolda, bílého myšáka. Jmenoval se po Schwarzenegrovi, protože byl velice silný a vždycky se nějak dostal z akvária. To akvárium bylo přikryté papírovou lepenkou a on na ni skákal tak dlouho, až ji shodil nebo prokousal, a pak utekl a schoval se za sporák. Pak jsem vždycky udělala sýrovou cestičku sporák - lednička, a tam jsem ho lapla. Umřel pokojně ve věku tří a půl let. RIP, Arnolde :(

Afrika
sv. Parfema z Kecálburgu 2152 příspěvků 21.03.14 16:20

Tiež som pochopila názov vlákna ako žiadosť o radu, kde najlepšie zohnať pasce na myši alebo otravu.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

NikiNikiNikitaaa
Nevyléčitelná závislačka 1494 příspěvků 22.03.14 00:46

Tak to jsou naše maminky :srdce:.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist