Mandragore - Annick Goutal

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 07.02.08 11:21

Ahoj, nevíte jestli existuje Mandragore i ve verzi EDP? Mám odstřik EDT, je moc hezká, chtěla jsem si ji koupit, ale cítím ji ze sebe tak 15 min. Na tu cenu mi výdrž připadá mizivá. Ahoj Radka

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 3 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 07.02.08 12:24

Existuje, na webu Annick Goutal je jeji popis: http://www.annickgoutal.com/annick+gout … trus/10/30

v prodeji zatím jsem ji viděla i na amerických webech ale v dražším flakonku: http://www.amazon.com/…k-Goutal-Man … 226&sr=1-4

určitě se dá někdy najít levněji.....

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 07.02.08 13:06
radmila.k píše:
Ahoj, nevíte jestli existuje Mandragore i ve verzi EDP? Mám odstřik EDT, je moc hezká, chtěla jsem si ji koupit, ale cítím ji ze sebe tak 15 min. Na tu cenu mi výdrž připadá mizivá. Ahoj Radka

Radko, ted odstřik JE EdP! S tou výdrží máš částečně pravdu. Citrusy rychle vyvanou, ale ten jemnější bylinkový podtext drží. Nastříkala jsem ho pod pyžamo a ráno jsem ho ještě cítila. Ale je hodně jemný.Zkus ho stříknout na oblečení, nebo do vlasů - tak vydrží déle.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 07.02.08 15:05

Ještě k vůním Annick Goutal. Málem jsem značku zavrhla, protože první jsem testovala Songes - a ta mi byla hodně protivná. Je těžká a sladká - může se líbit milovnicím Shalimaru.
Další byla Mandragore - tu jsem si koupila, je velmi příjemná (už zde popsaná) a dnes testuji další- Le Chevrefeuille a ta je taky báječná. Přestože nejsem milovnice květinovek, tak tahle opravdu zvedá náladu. Je podobná Mandragore, ale je tam míň citrusů a je jemnější. Bohužel výdrž je ještě menší, než Mandragore, bylo by nutné přestříkat se každou hodinu (nevím ale, jestli je to EdT nebo EdP).
Název bych přeložila jako „vzplanutí“ - francouzštinářky, opravte mě, jestli se mýlím.

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 07.02.08 15:20

Francouzštinářka to doslova překládá jako kozí list, česky je to myslím zimolez, anglicky honeysuckle :)

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 07.02.08 15:38
macska píše:
Francouzštinářka to doslova překládá jako kozí list, česky je to myslím zimolez, anglicky honeysuckle :)

Tak díky, ten zimolez je opravdu deklarován ve složení. To jsem tedy dedukovala špatně. La chevre totiž znamená kromě kozy i význam jako vzpěra - v češtině taky používáme ve stavařině. Dále mě první napadl „le feu“ - oheň, ale le feuill je listí. Takže opravdu doslovný překlad je kozí list. (ňák mi ta francouzština moc nejde!)

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 08.02.08 11:00

A nejde ta výdrž vůně nějak prodloužit? Třeba ta místa, kde se člověk voní nejdřív něčím namazat - nějakým neutrálním krémem, lékařskou vazelínou … Musím to otestovat - jednu ruku si namažu a navoním a druhou navoním čistou. Ale moc tomu nevěřím :-)))

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 08.02.08 11:47
Ronna píše:
A nejde ta výdrž vůně nějak prodloužit? Třeba ta místa, kde se člověk voní nejdřív něčím namazat - nějakým neutrálním krémem, lékařskou vazelínou … Musím to otestovat - jednu ruku si namažu a navoním a druhou navoním čistou. Ale moc tomu nevěřím :-)))

To by mě taky zajímalo! Mandragoru jsem koupila a ta malá výdrž mě štve! Kdyby to byla levná drogérovka, tak neřeknu, ale ty Goutaly jsou pěkně mastné. Škoda!

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 08.02.08 12:30

dá se výdrž vůně prodloužit, jestli se nejdřív namazat neutrálně vonicím krémem anebo ještě lepší zkusit se navonět na vlhkou pokožku, hned po sprše, jiné způsoby zatím nevím :(

Kača  08.02.08 13:34
Oleka píše:
dá se výdrž vůně prodloužit, jestli se nejdřív namazat neutrálně vonicím krémem anebo ještě lepší zkusit se navonět na vlhkou pokožku, hned po sprše, jiné způsoby zatím nevím :(

Pokud máš delší vlasy,dost pomáhá navonět se do vlasů,Alien ve vlasech například voní neodolatelně…

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 08.02.08 13:45

jo, :), vlasy vstřebávají vůně velmi dobře, ale zároven dobře vstřebávají i všechny ostátní okolní vůně, takže se může stát, že pak budou vonět nějakou směsí…
někdy ještě dělám tzv.oblako, vůně nastříkám ve vzduch nad hlavou a pak pod kapky vstanu, aby mi padali na vlasy, na otevřenou pokožku, oblečení, tak se docílím poměrně stejnorodého výsledku.
Ale stejně během dnu se u jemné vůně s malou výdrží několikrát přestříknu.

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 09.02.08 18:28
macska píše:

Tak jsem našla v knize, že kozí list - zimolez je taky nazýván „růže z Jericha“. Je součástí více parfémů a voní nádherně!

radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 04.04.08 23:38

Ahoj, nevíte kolik stojí 50 ml Mandragore EDP v Madeleine? Chtěla bych ji koupit přímo na stránkách AG, tam stojí 82 euro. Nevím ale jestli se to s poštovným ještě vyplatí, nebo si raději zajet do Prahy.

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 3 vzorků V tužebníku 4 parfémy

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 04.04.08 23:48
radmila.k píše:
Ahoj, nevíte kolik stojí 50 ml Mandragore EDP v Madeleine? Chtěla bych ji koupit přímo na stránkách AG, tam stojí 82 euro. Nevím ale jestli se to s poštovným ještě vyplatí, nebo si raději zajet do Prahy.

Tak to se vyplatí koupit za 82 Eur. V Č.Růži stojí 2500 a teď prý dokonce zdražili. (Poštovné přece nemůže stát 500.)

janamarie
Znalkyně 316 příspěvků 05.04.08 09:18

Na jahodě stojí Madragora EdT 50 ml 1143 CZK.

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 11 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist