Mandragore Pourpre - Annick Goutal (2009)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zdenice
Parfémová maniačka 888 příspěvků 27.09.09 13:34
Mandragore Pourpre - Annick Goutal (2009)

Už někdo zkusil??? Pokud ano, podělte se s námi o dojmy!

Na poličce 40 parfémů 0 miniatur 15 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 02.10.09 15:55

Já, včera :)

První dojem - je to úplně stejné! To ale mluvím o přičichnutí k uzávěru flakonu, takže žádné obavy 8)

Když jsem si obě Mandragory srovnal na kůži, rozdíl tam je.
V kostce se dá říct, že Goutalka tady zvolila opačný postup k obvyklým fresh a summer edition verzím zavedených vůní.
Pourpre je dvojče Mandragory, ale ne jednovaječné. Sourozenci si jsou podobní, Pourpre je starší (přestože se narodil později :) ) a malinko vážnější. Ačkoliv se nedá označit za těžkou vůni, oproti původní Mandragore postrádá vrchní špičaté tóny té úžasné bezcitrónové svěží stránky Mandragore. Navíc naopak disponuje prohloubením středních a základních tónů - přirovnání k sytější fialové (purpurové) se nabízí a je naprosto věrné. Ten „spodek“ vůně je u Pourpre i malinko sladší - ale malinko, pořád to není sladká vůně.
Myslím, že kdo si zamiloval původní Mandragore, nad vydáním Mandragore Pourpre zajásá, jelikož má k dispozici dvojče, které je jako stvořené pro chladnější podzimní dny. Jak to bude se zimou si musím vyzkoušet, ale díky zmíněnému potemnělému základu to vidím optimisticky.
Mandragore Pourpre kolem a kolem - máme tu povedenou variaci na výborný parfém a ne nějaký naředěný tahač peněz.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 02.10.09 15:58

Derad - zdravím odvážného muže ze včerejška ! :D

Jaké jsou ohlasy na novou fialku? :D

Pokud jde o novou Mandragoru, tak původní mi připadá hezčí.
PS: Já možná budu potřebovat Un Matin. Voní mi baloňák - naprosto úžasně… :heart:

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 02.10.09 16:18

No jo - Matin - jak jsem ji přirovnal k Fleur de Liane, tak to byl kompliment, jelikož ta mě fascinuje. Takže: máte moje svolení :lol: :wink:

Violette je ÚŽASNÁ. Jak je jemná a subtilní, tak na mně drží jak helvétská víra a já se koupu v její něžné a měkké vůni aniž by to okolí nějak moc registrovalo. Když se čerstvě prsknu, tak to si všimnou („Jé, co to tady tak hezky voní??“). Ale to je stejně jedno; pochvala sice potěší, ale magoři jako já nosí vůně stejně jenom kvůli sobě - viz. Rose Poivrée bez jediného komplimentu (a s několika nakrčenými „tfuj“ nosy), a přece je to můj miláček a nedám na ni dopustit. Mimochodem se docela snáší s Violettou, ovšem musí se jí dát jenom jako myšího kýchnutí na závěj fialky, jinak ji zalehne.

To jsem rád, že se zas „vidíme“, bylo tam s Vámi o dost zábavnější, než sólo. Mimochodem, vy jste Kerze, ta vyšší dáma, anebo ta kacířská opovrhovačka Ellenou s nabitým koltem Vetiver pour Elle?? :D :?:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 02.10.09 16:21

:D Tak děkuji za svolení… :D

Já jsem ta vysoká vysmátá. Kacířská opovrhovačka je Katerinka… :P

Rose Poivre bych určitě neoznačila jako „fuj“, ale lapač pochval to zrovna nebude. Prostě vůně pro fajnšmekry, ke které je potřeba vnitřně dospět…

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 02.10.09 16:25

Hezké počtení :D :D :D

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 02.10.09 17:12

Vždy když čtu o Mandragore, vzpomenu si na tu historku, jak jedna Mandragorka skončila v pokojíčku pro Barbíny - nebyla to vlastně, Kerze , Tvoje historka? :wink:

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 02.10.09 17:12
Kerze píše: :D Tak děkuji za svolení… :D

Rose Poivre bych určitě neoznačila jako „fuj“, ale lapač pochval to zrovna nebude. Prostě vůně pro fajnšmekry, ke které je potřeba vnitřně dospět…
Vzhledem k nicku jsem si tipnul, že jste první jmenovaná :D

A co noční jasmín? Prozraďte mi: jak jste si ty tři refilly podělily? Já bych asi dělal vlny, že chci dva… :lol:

Fleur  03.10.09 15:18
Fanfan píše:
Vždy když čtu o Mandragore, vzpomenu si na tu historku, jak jedna Mandragorka skončila v pokojíčku pro Barbíny - nebyla to vlastně, Kerze , Tvoje historka? :wink:

Ne, bohužel tato historka byla moje a ještě teď, když na to vzpomenu, nejraději bych si nafackovala - tak na dosah jsem ji měla!!!
Samozřejmě, můžu vlézt v Brně do obchůdku na Zámečnické, vypláznout zhruba tři tisíce (nebo kolik stojí EdP), ale to už nebude ono (a za tyhle peníze mám při její výdrži jakousi nákupní bariéru).

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 03.10.09 15:22

Fleur,
musím přiznat, že tohle byla opravdu historie k vzteku… pro nezúčastněné i trochu k pobavení… :oops: - skoro sepsat a poslat do Bakalářů… No a 3 tisíce za Mandragorku, to je fakt dost… Zvláště při její výdrži…

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 03.10.09 15:23

jak jako v pokojicku pro barbinky?? :D

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 03.10.09 15:28

jasmino,
takhle: http://www.arome.cz/…iewtopic.php?…

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 03.10.09 21:12
derad píše:
Kerze píše: :D Tak děkuji za svolení… :D

Vzhledem k nicku jsem si tipnul, že jste první jmenovaná :DA co noční jasmín? Prozraďte mi: jak jste si ty tři refilly podělily? Já bych asi dělal vlny, že chci dva… :lol:

Vlny jsem nedělala a dva mám já 8) :) a nejsem kacířská opovrhovačka Ellenou , možná se mi i jedna vůně od něj líbí :wink:

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 04.10.09 08:06
derad píše:
Vzhledem k nicku jsem si tipnul, že jste první jmenovaná :DA co noční jasmín? Prozraďte mi: jak jste si ty tři refilly podělily? Já bych asi dělal vlny, že chci dva… :lol:

Fakt ? :shock: Vypadám na svůj nick, jo ?! :D To spíš ikonku, ne ?! :D

Opravdu vlny nebyly. Katerince jsem v klidu nechala dva, neboť já doma ještě půlku jednoho mám, takže jsme spravedlivě poděleny… :D

Fleur  08.10.09 17:27

Tak jsem Mandragore Pourpre vyzkoušela a moc se mi líbila. Původní Mandragore je oproti ní více zázvorově štiplavější, Pourpre mi připadá taková zakulacená, hladce plynoucí. Začátek mi připadal trošku „pánský“ - s náběhem do chypré, ale rychle se ustálila nádherná kořeněná vůně: elegantně městská (žádný orientální bazar). Musela jsem ovšem srovnávat souběžně na obou zápěstích - přiznávám se, že kdyby mi dal někdo jenom letmo ovonět, vůbec bych rozdíl nepoznala. A bohužel - alespoň pro mě - opět poměrně slabá výdrž. Po hodině a půl jsem už jako ohař utržený z řetězu marně čenichala k ruce, na rukávu saka je neznatelně lehoulince cítit i po několika hodinách.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist