Mateřská po 36

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

haifa
Nevyléčitelná závislačka 1699 příspěvků 26.01.11 07:07
Mateřská po 36

Milé aromačky chtěla bych znát váš názor mít či nemít dítě ve 36 letech. Mám už doma 2 pubertáky 17a 13 :D a jednoho 5 letého . No ale to jsou samí kluci a chtěla bych holčičku a nevím jestli nečekají mě nějaké nástrahy spojené s věkem . Ráda bych znala vaše zkušenosti a rady.

Na poličce 89 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 13 vzorků V tužebníku 60 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 26.01.11 07:23

moje mamá povila posledního haranta (jsme celkem 4) ve 42 letech. při porodu císařským řezem (od mého porodu - byl jsem 2. v pořadí - musela maminka rodit už jen císařem, byl jsem totiž enormní :)) jí zároveň odebrali vaječníky z nějakého preventivního důvodu (říkali, že tam je potenciální riziko nějakého bujení, ale možná se báli, aby nerodila ještě v padesáti :lol:).

tím pádem si hladce odbyla přechod; díky poporodní hormonové kojící smršti v podstatě žádný nezažila a doteď vypadá tak o 10 mladší než jí je (61).

nemůžu mluvit za své sourozence, ale já jsem si obě miminka v domácnosti moc užíval a nebýt jistých omezení přírodní povahy, dalo by se říct, že to byla báječná příprava na otcovskou roli 8)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

ankaj
Nevyléčitelná závislačka 1197 příspěvků 26.01.11 07:39

Mohu jen potvrdit, co píše derad - moje máma měla poslední (třetí) dítě ve 40, pokud vím, tak bez problémů, a přechod, jak říkala, byl úpně klidný a nenápadný.
No ale já bych možná trochu měla obavy - rodit ve 40, 36 mi připadá jako v pohodě - mám kámošku, která měla dítě v 38 a také v pohodě, po dvou velkých synech mají malého :D , holčička se nekonala - i s tím je třeba počítat - ale je to zlatíčko!

Na poličce 25 parfémů 275 miniatur 1 odstřik 145 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 26.01.11 07:51

Co to je za dotaz ? :roll: :D Já měla první dítě ve 35 a druhé ve 38 a nebýt těch stupidních genetických testů, které člověka zbytečně vystresují, tak si klidně pořídím další…žádné problémy ani komplikace v těhotenství ani potom jsem neměla, nezkazila jsem si postavu ani dětem nikdo neříká „…babička ti tu zmrzlinku koupí…“ :P Jestli máš jméno pro čtvrtého kluka, tak do toho běž… :D

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

caciare
Nevyléčitelná závislačka 1799 příspěvků 26.01.11 08:45

Taky doporučuji do toho jít. Mám dva kluky 16 a 14 a teď holčičku 17 měsíců a je to fajn. Řekla bych, že si to užívám mnohem více, než když byli malí kluci. Pokud nemáš nějaká zdravotní omezení, tak není problém. Je mi 37. Nepříjemná jsou jen ta vyšetření, to jsem se trochu nervovala, ale zas měl člověk jistotu, že je dítě v pořádku. Takže za mě rozhodně ANO :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 44 vzorků V tužebníku 0 parfémů

haifa
Nevyléčitelná závislačka 1699 příspěvků 26.01.11 09:20

Díky vy jste taková zlatička, vidím ,že spousta z Vás má dítě po 35 rokem.
Moje máma nás má také 4 no a poslední byl kluk. Tak snad by to mohla být holka když mám 3 kluky.
Trochu se bojím aby to bylo vše ok poslední synek měl 4kg a 56 cm a to jsem si mákla.
Možná by bylo lepší císařem.
No někteří už mě tu znají a vědí ,že vypadám jak starší sestra svých pubertáku tak se toho nebojím, že bych vypadala jak babička .
Je to v plánu na léto takže možná ted bych mohla podstoupit nějakou očistnou kůru a začít užívat kyselinu listovou. Nebo tak něco :conf:

Jinak všem díky za podporu moc si toho vážím

Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2403 příspěvků 26.01.11 09:24

haifo - držím palce :heart: Já uvažuju o druhém, ale zatím jsem pořád na kopici se zdravím. Co jsem přestala kojit, tak je to pořád něco, zablokovaný krk už přes týden, pořád nějaké chřipkové stavy, únava jako prase, přitom malá už konečně spí celou noc (po dvou letech :roll: ). Takže se nejdřív chci dát dohromady a uvidíme.

Na poličce 3 parfémy 2 miniatury 15 odstřiků 145 vzorků V tužebníku 0 parfémů

haifa
Nevyléčitelná závislačka 1699 příspěvků 26.01.11 09:39
Veverka píše:
haifo - držím palce :heart: Já uvažuju o druhém, ale zatím jsem pořád na kopici se zdravím. Co jsem přestala kojit, tak je to pořád něco, zablokovaný krk už přes týden, pořád nějaké chřipkové stavy, únava jako prase, přitom malá už konečně spí celou noc (po dvou letech :roll: ). Takže se nejdřív chci dát dohromady a uvidíme.

Ahojky ,to jsi moc hodná budu ti také držet palce a snad to bude vše ok hlavně musíme být hodně silné a mít dobrou náladu i když to občas nejde a hlavně hodně zdraví .
:D

plevanka
sv. Parfema z Kecálburgu 2018 příspěvků 26.01.11 10:43
haifa píše:
Milé aromačky chtěla bych znát váš názor mít či nemít dítě ve 36 letech. Mám už doma 2 pubertáky 17a 13 :D a jednoho 5 letého . No ale to jsou samí kluci a chtěla bych holčičku a nevím jestli nečekají mě nějaké nástrahy spojené s věkem . Ráda bych znala vaše zkušenosti a rady.

Každopádně klobouk dolů před Tebou, protože 4 děti musí být opravdu záhul. Mě stačí když hodinu hlídám pětiletou neteř a jsem vyšťavená… :)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 124 vzorků V tužebníku 1 parfém

Valerie
Nováček 28 příspěvků 26.01.11 12:08
Veverka píše:

Veverko, neboj, ono se to srovná. Svého času jsem někde četla, že citlivějšímu organismu může trvat až 3 roky než zase dostane do formy po předchozím těhotenství, porodu, kojení… Já jsem se začala cítit fit, až když malému bylo ca. 2,5 roku. Teď v tom (bohužel) lítáme zase, protože nosí samé luxusní bacílky ze školky :? .

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

caciare
Nevyléčitelná závislačka 1799 příspěvků 26.01.11 13:59
Veverka píše:

Mě se zase vrátila alergie, kterou jsem měla v dětství. Mám dost ošklivý ekzém na rukách, myslím, že už je asi organismus vyčerpaný, protože taky pořád kojím. Tělo asi už nemá z čeho regenerovat, nevim. Ten zablokovaný krk jsem měla v létě a bylo to dost nepříjemné. Pomáhá mi powerjoga na uvolnění. Už musím malou konečně odstavit :D :!:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 44 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Bianca
Znalkyně 279 příspěvků 26.01.11 14:53

Špatně čtu? Co je 36 v dnešní době za věk? Já měla po 10 letech druhého syna ve svých 37 letech a ještě uvažuju o holčičce. :oops: Uvažuju teda v tom smyslu, že kdybych věděla, že to bude holka, tak už pracuju na těhotenství, ale zase mít doma 4 chlapy je na pováženou! Obě těhotenství byla stejná, porod přirozený a druhý rychlý-od prasknutí vody po vypuzení 3 hodiny. A mateřskou si teď užívám daleko víc. :wink:

Vážně, jestli nemáš zdravotní problémy, tak bych se těhotenství v tomto věku nebála.

Na poličce 19 parfémů 5 miniatur 17 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 2 parfémy

luciole
Nevyléčitelná závislačka 1101 příspěvků 26.01.11 15:49

Vysoký věk? Ani dneska, ani dříve…

Příspěvek upraven 18.07.14 v 11:58

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Al
Znalkyně 325 příspěvků 26.01.11 15:52

Jsem ze čtyř dětí - poslední měla máma v necelých 39 letech a všechno bylo v pohodě. Takže si myslím, že pokud Ti to fyzický stav dovoluje, tak proč ne :lol: ?

Na poličce 14 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 1 vzorek V tužebníku 2 parfémy

luciole
Nevyléčitelná závislačka 1101 příspěvků 26.01.11 16:24
:)

Příspěvek upraven 18.07.14 v 12:00

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist