Metalické tóny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mandorla
Učednice 163 příspěvků 09.01.14 19:48
*Metalické tóny

Zaujímalo by ma, či ste sa už stretli s vôňou, ktorá obsahovala metalické tóny- alebo ste z nej mali kovový pocit. Myslím, že v zložení majú kovy len avantgardné značky (napr. Odeur 53 od Comme des Garcons), tak teda napíšte aj subjektívne pocity.

Na poličce 7 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 78 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Borealis
Parfémová maniačka 537 příspěvků 09.01.14 20:12

Azzaro - Chrome – kovové schůdky do bazénu, i s tím bazénem
Terre D Hermés – jemné kovové a minerální tóny, později hlavně zemité
AA Winter Delice

Soir de Lune – pro mě otravný kovový tón, promíchaný s ? hřebíčkem ? nebo něčím jiným svíravým, výsledek nějak nemohu

Na poličce 95 parfémů 11 miniatur 49 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 7 parfémů

macko.pu
Nevyléčitelná závislačka 1641 příspěvků 09.01.14 21:01

AL REHAB Silver má silne kovový tón, ktorý je nosný prvok v tejto vôni, mimochodom sviežej a jemnej…

Na poličce 128 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

opoponax
sv. Parfema z Kecálburgu 2626 příspěvků 09.01.14 21:21

L´eau Froide je krásne slano- kovový. :srdce:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Borealis
Parfémová maniačka 537 příspěvků 09.01.14 22:08

@opoponax
takhle to zní hezky a nadějně

nicméně, když si čtu další recenze, tak…máta, bylinky, eukaplyptus ? Takže na mně by to byly asi zase mentolové pastilky a babbiččiny bylinky..... :? … a kov a slanost nikde, jak se mi u typově podobných stává

opoponax
sv. Parfema z Kecálburgu 2626 příspěvků 09.01.14 22:12

@Borealis Ak Ti príde Soir de Lune (pre mňa sladká, medová krásavica) silná a slaná, tak neodporúčam L´eau Froide radšej. :kytka: (je tam trocha tej tigrej masti- závisí od pokožky samozrejme)

Borealis
Parfémová maniačka 537 příspěvků 09.01.14 22:31

Silná mi nepřijde, naopak, po chvíli o ní ani nevím, ani slaná mi nepřijde, přijde mi taková…nesourodě nijaká, nevýrazná, a v srdci svíravá…prostě asi blbá kožní chemie. Má moc pěkný flakon…ale nejde to…

Zajímavý že tohle mi dělají naprosto všechny Sisley, tu značku nějak halt nemohu :nevim:
Eau de Campaigne –dle složení by to mělo být ono — na mě však jen zeleninová kostka do vývaru, kopr, leklá tráva, kopřivy…uááá žádný rajčatový lístek, žádná konvalinka… :mrgreen: …jen selka co vaří polívku

pěkné kovové tóny se najdou spíše v pánských vůních, ty dámské nějak..... :nevim: .....tam s tím šetřej
něco kovového na mě vylejzá v Dioressence, pěkné aldehydy, karafiátek, pak ten kov.....a pak vše zabije skořice a konec

jestli máte někdo tipy na pěkné kovové nebo kov plus aldehydy v dámských vůních, předem velmi děkuji
:kytka:

opoponax
sv. Parfema z Kecálburgu 2626 příspěvků 09.01.14 22:53

@Borealis Tak som Ťa zle pochopila, pardon. Ale v tomto prípade L´eau Froide odporúčam, resp. sama som zvedavá na novú Laine de Verre :think:

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 10.01.14 20:51

.

Příspěvek upraven 26.07.14 v 20:42

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6190 příspěvků 11.01.14 01:00

Metallica/Metalys - tá je krásna, myslím, že tam ten kovový pocit vytvára kombinácia karafiátu s niečím

L´eau Froide je na mne síce kovová, ale skôr štýlom zhrdavenej vodovodnej trubky…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Mandorla
Učednice 163 příspěvků 11.01.14 13:21

Dík za príspevky. :) Ja som totiž ešte neskúšala žiadnu vôňu, kde by bol kov priamo v zložení. Z toho, čo ste zatiaľ spomenuli: len Soir de Lune- skutočne z nej mám pocit čistoty a chladu, žeby to bol ten kov? :think: Pre mňa je to proste moderné chypré, ktorého vôňa sa približuje tej, akú mohlo kedysi mať klasické mydlo.

Mandorla
Učednice 163 příspěvků 11.01.14 13:30

Metallica, to hovorí samo za seba (a príbeh za zmenou mena ma pobavil :D )
Našlo som ďalšieho kovového Lutensa: La Vierge de Fer- železná panna, to je tiež veľavravné…
No najviac by som asi chcela skúsiť líniu Blood Concept. :roll:

Fleur  12.01.14 08:22

Pár minut po rozvonění zachytím kovové tóny v La Fille de Berlin, cítím je trochu i v Iris Silver Mist.
Ale nutno dodat, že je nemám ráda, a to ani v pánských vůních.

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2936 příspěvků 12.01.14 09:28
@Mandorla píše:No najviac by som asi chcela skúsiť líniu Blood Concept. :roll:

Mĕla jsem vzorek A pro sestru ta byla taková kovovĕ do kvĕtinova, docela pĕkná a moje AB je kovová jak sviň , u mĕ tak na hranici líbivosti

Na poličce 111 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

alin
sv. Parfema z Kecálburgu 4177 příspěvků 12.01.14 10:40

@Mandorla, La Vierge de Fer kovová nie je, aspoň ja tam žiadne kovové tóny necítim. Je skôr obyčajne kvetinovo pekná :) .

Zopár ultra kovových som už skúšala, názov si bohužiaľ už nepamätám (jedna kovová bola isto od CdG). Kov v nikových vôňach nemám rada, rada ich však vyskúšam. Na nosenie nie sú. Pôsobia čudácky, nepatrične … alebo tak nejako :lol: .

Na poličce 71 parfémů 7 miniatur 55 odstřiků 194 vzorků V tužebníku 12 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist