Míchání parfémových koktejlů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 24.03.09 15:27
Míchání parfémových koktejlů

Před lety jsem četla v Elle článek o vůních, jak se dají nakombinovat, když bychom si je rády nějak upravily podle sebe - některé bychom braly víc pudrové, některé víc vanilkové, do některých bychom přidaly nějakou květinu atd. Byly tam příklady, jak zkombinovat vždy dvě vůně, aby byl výsledek ještě hezčí.

Něco podobného už někdo napsal tady na Fóru, jak si dvě vůně „míchá“ dohromady. Já jsem se toho nikdy neodvažovala, ale včera při zkoušení vanilkové vůně ze Sephory mě napadlo, že je vůně sice krásná, ale až moc jedlá. A že by to chtělo do toho plácnout třeba ylang-ylang (narážím na oblíbenou Aqua Allegoria Ylang Vanille, která už se bohužel zřejmě nevyrábí).

Jakou s tím máte zkušenost vy? Máte nějaké nápady? „Mícháte“ si nějaké svoje originální vůně? A jak jste na to přišly? Záměrně nebo omylem (viz Adina recenze „Na čichacím tahu“, kdy si s maminkou stříkly na zápěstí Glamour s Allure :) )

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 24.03.09 15:33

Já mám dobrou zkušenost s mícháním vůní, ve kterých dominuje pačuli, s něčím pomerančovým.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 24.03.09 16:32

Tu vanilku ze Sephory mám…je to držák,mám ji moc ráda…občas ji přistříknu k Femme de Mont Blanc…obě jsou jedlé…v Femme de M.cítím čoko…Navíc ta Sephora provoní fakt celý byt…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 24.03.09 17:41
daniela píše:Jakou s tím máte zkušenost vy? Máte nějaké nápady? „Mícháte“ si nějaké svoje originální vůně? A jak jste na to přišly? Záměrně nebo omylem (viz Adina recenze „Na čichacím tahu“, kdy si s maminkou stříkly na zápěstí Glamour s Allure :) )

Ale jo. Mezi oblíbené směsky patří Pětka s Terre d'Hermes - když nemám náladu na aldehydy a fialky nebo naopak na pepř a nezralé pomeranče, tak je smíchám.
Další je Le Male a Liberté acidulée neboli zelená Nina Ricci.
Oboje jsou rozdílné až protiklaadné vůně, ale pochopitelně, dá se k nějaké květinovce přidat růžový soliflor, aby to bylo víc do růžova atd.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 25.03.09 09:39

…tak nějak to vyplynulo…?.
(teď to hodně často vypadá takhle každý den…)
Ráno se stříknu Blue AMber,
přes den to přiživím buď Equistriusem nebo Black Orchid..,
a večer na 90% zakončuju Angé ou Démon…
Vůně se netlučou, zajímavě doplňují..?!. :twisted: :roll:

• a jak bylo řečeno jinde, voním si (pro mě moc příjemně!!) jak „pochodující parfumerie“!!! :oops: :P

(často se „potřebuju“ tou svojí navoněností" úplně zahltit, „nadrogovat“, „zabalit se“ do ní, utopit a ztratit se v ní…!.?. :shock: :oops: :D )

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 26.03.09 21:12
gentiana píše:
Ale jo. Mezi oblíbené směsky patří Pětka s Terre d'Hermes - když nemám náladu na aldehydy a fialky nebo naopak na pepř a nezralé pomeranče, tak je smíchám.

To zní zvláštně, to budu muset vyzkoušet…

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 27.03.09 21:06
daniela píše:
gentiana píše:
To zní zvláštně, to budu muset vyzkoušet…

To první už kterýsi z místních pánů přejmenoval na Terre de Chanel. To druhé by mohlo být Le Male acidulé, tedy.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 24.04.09 20:51

Můj nejnovější objev: dohromady hezky voní Magie Noire a Poeme - obě se doplňují a kompenzuje se suchost té první a sladkost té druhé.

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 24.04.09 21:56
daniela píše:
Můj nejnovější objev: dohromady hezky voní Magie Noire a Poeme - obě se doplňují a kompenzuje se suchost té první a sladkost té druhé.

Magii noire od zacatku kombinuji s Rose de siwa MDCI :D dokud mam jeste trosku ve vzorku.
Asi pak budu muset objevit jinou vuni s ruzi, se kterou bych magii kombinovala. Zkousela jsem Rose ikebana, ale neni to ono.

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 02.05.09 22:35

Tak já si myslím, kdovíco jsem neobjevila, když míchám Vent Vert O de Lancome, a ona má tuto kombinaci napsanou v poznámce pod Yuzu Fou, zatím mé nošené nejoblíbenější vůni, širín .

(Ale Vent Vert s O mi přijde jako zelený citronek ve větru a Yuzu samotné jako nějaká dobrota s velmi zralým citronem.)

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 31.05.09 11:29

Včera jsem přestříkla Chanel No. 19 Edt kolínskou Eau Parfumee au The Vert…ještě si to musím zopakovat…připadá mi, že Chanelu tím přibylo na pudrovosti a citrusovosti…

Musím vymyslet, s čím nakombinovat Tea Rose, aby nebyla tak ostrá…chtělo by to nějaký sladký základ…prvotní závan se mi líbí, ale když ona se nemění a nemění…

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů

Jitka
sv. Parfema z Kecálburgu 2219 příspěvků 31.05.09 12:57
shanin píše:
Já mám dobrou zkušenost s mícháním vůní, ve kterých dominuje pačuli, s něčím pomerančovým.

To je krásný. :D :D :D

Je to přesně ta kombinace, které se vyhýbám. :vomit:

Jj, nosík je nosík. :lol: :wink:

Na poličce 28 parfémů 13 miniatur 9 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Jitka
sv. Parfema z Kecálburgu 2219 příspěvků 31.05.09 13:04

Už tu bylo téma o míchání vůní. Benvenuta v něm měla úžasný příspěnek na kombinace slavných parfumérů. Jestli to najdete dřív něž já, vložte to sem, prosím. Třeba J. C . Ellena a jeho Anai Anais s Acqua di Gio, to bylo ! :shock:

Na poličce 28 parfémů 13 miniatur 9 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kamikaii
Parfémová maniačka 549 příspěvků 31.05.09 19:07

http://www.arome.cz/…iewtopic.php … sc&start=0

Je to ono?

Já teda většinou když, tak Body Shop White Musk EDP s jakousi jednoduchou vanilkou sákryš ted´nevím co to je :roll:

Na poličce 44 parfémů 5 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Kamikaii
Parfémová maniačka 549 příspěvků 31.05.09 19:12
gentiana píše:Další je Le Male a Liberté acidulée neboli zelená Nina Ricci.

Aciduléé mám, to je zajímavý nápad, Le Male teda neznám. Ale říkám si, co by to udělalo s tou vanilkou. ona je taková jednoduchá, jemná, nevtíravá, skoro až svěží, tak by to možná šlo…

Na poličce 44 parfémů 5 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 14 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist