Miller Harris - zkoušení vzorku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 21.11.07 16:48

Dnes mi dorazila první várka vzorečků z The Perfumed Court - mezi nimi Miller Harris Noix de Tubereuse a Fleur Oriental. Obě super!

Noix de Tubereuse je tuberóza z Grasse, mimóza, zelený jetel a fialky.Poněkud neobvyklé složení vytváří velmi jemnou celodenně nositelnou vůni. Není to žádný úder do nosu jahodovou zmrzlinou jako Fracase, není to ani těžce sladká tuberóza od L´Artisanu. Prostě, zatímco většina parfumérů se ve vůních, kde tuberóza hraje hlavní roli, snaží maximálně podtrhnout její omamnost, u Harrise je doplněná zemitě zelenými tóny, což ji činí svěžejší…bez zajímavosti není ani to, že fialka zde zdaleka nehraje druhé housle - spíš jsou s tuberózou v duetu - velmi povedené.
Podle mne je Noix de Tubereuse elegantní kostýmková vůně s nádechem romantismu - trochu připomíná L´Heure Bleue nebo Insolence s tuberózou.

Fleur Oriental - všimla jsem si, že tady teď jede kadidlová vlna - pak by všechny fanynky kadidla měly vyzkoušet tuhle vůni. Turecké růže a indický jasmín na pozadí ambry, vanilky a mošusu. To vše doplněno heliotropem a pomerančovým květem a jemným kadidlem. Jak napovídá složení, nejedná se o vůni ponuré gotické katedrály, žádní křížáci v brnění klečící na chladném kameni před asketickým knězem…Palác muslimského velmože plný sametových podušek, hedvábných záclon a vzácných koberců. Rozprostírá se v nádherné zahradě plné růží, jasmínu a kvetoucích ovocných stromů. Vy lenošíte v tom přepychu a popíjíte těžké jižní víno s myrhou. Slunce se pomalu kloní k západu, zahrada omamně voní a sloužící rozsvěcují lampy a zapalují kadidelnice aby pročistily vzduch a odháněly noční hmyz…a vše se chystá k opulentní orientální hostině…Myslím, že je to ten typ vůně, který chlapům zrychluje tep…přitom není moc sladká…

A teď, co ještě znáte od Millera Harrise - zdá se to být zajímavá značka… http://www.millerharris.com/index2.asp

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 27.11.07 22:03

Pro všechny, kdo chtějí tuhle značku vyzkoušet znovu opakuji web http://www.millerharris.com/index2.asp ,kde se ale nedá nic koupit. Dá se sehnat na www.ausliebezumduft.de ( vzorečky 2ml ) nebo na http://www.musthave.co.uk/acatalog/Shop … lette.html

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 30.11.07 14:45

Tak, tohle ať nečte Ada - dorazily vzorky… ;) A s nimi Fleur Oriental 100 ml - krása!!! Teď mám tři favority Fleur, Sacré a Hypnotic - perou se o první příčku mého žebříčku - uvidíme… Z Aus Liebe zum Duft jsem to objednala v neděli a dnes v pátek to tu je - to je dobrý, ne? Počkám, až dorazí z Paříže Carnal Flower a pošlu taky vzorky Adě, protože Fleur Oriental, je zatím nejlepší orient, na který jsem narazila - můj názor. A Carnal Flower nejzajímavější tuberóza. O první příčku v tuberózách se ještě pere s Noix de Tubereuse, taky od MH. Tak ať to Ada taky zhodnotí…Jinak jsem si všimla, že na ALzD patří mezi bestsellery Cadjmere od PG a musím říct, že jo to fakt hodně zajímavá vůně - určitě nejlepší, kterou jsem od PG zatím cítila.Svěže orientální…

hlava: myrta, jedle, červená mandarinka
srdce: růžové dřevo, cypřiš, kokos
základ: santalové dřevo, ambra, vanilka

Malina
Učednice 220 příspěvků 30.11.07 16:18

Kerze dívala jsem se,že vzorky jsou tak kolem 3,4EU. Jak velké množství- je to 1ml nebo víc? Je tam nějaké poštovné. Přiznávám že má němčina není moc o.k.,jak je to s platbou? Díky. Jo a píšeš o tom moc krásně.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

danda1
Znalkyně 297 příspěvků 30.11.07 17:33

Kerze, máš tolik zkušeností :-) Jak se platí na perfumedcourt? Normálně kartou jako třeba na Jahodě? Na Aus liebe… mi to napsalo, že vzorek si můžu objednat jen jeden s jednou vůní, takže na nějakou objednávku jen vzorků to asi nebude…

Chystám se asi zkusit vzorky od perfumedcourt, kromě La chasse mě zajímá Gardenia passion od Goutal a Fleurs d´orangeur od Lutense. Váhám mezi objednávkou a návštěvou Černé růže… Líbí se mi bílé kytky, jasmín, gardenie, pomerančový květ - myslíš, že ty 3 jsou dobrá volba? Nebo bych se měla podívat ještě na něco? Díky!

Malino, koukala jsem, že taky sháníš La chasse :-) Odhodlávám se „postoupit“ na nějaké ty niche, ještě jsem nic nezkusila… Ještě jednou díky za výměnu, už se polévám Poisonem :D

Na poličce 30 parfémů 2 miniatury 5 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 30.11.07 18:04

Gardeniu musim znovu otestovat, ale La Chasse a FdO su velmi odlisne.
La Chasse je lahka kytica v krehkej vaze, na MUA ju niekto opisal ako „kyticu kvetov v citronovej vode“ - je tam ten citrusovy nadych, pomarancovnik niekedy byva taky (tento efekt citit napr v 24 Faubourg Eau Delicate, trochu aj YRocher Orange Blossom). Okrem toho je tam vyrazna lipa a len mierna davka tuberozy. Je to lahka, bezstarostna vona.
FdO je silna, tazka vona (neodvazila by som sa zobrat si ju za tepleho pocasia), plno tuberozy a jazminu plus korenie (cumin - rimsky kmin), ktore dodava voni vahu a telesnost, zmyselnost. La Chasse nie je zmyselna, je uplne nevinna.

Musim sa k tej Gardenii uz odhodlat… Nemam rada gardeniu, casto byva prilis sladka a maslova a to neznasam.

Ked sa polievas Poisonom, tak sa ti asi bude viac pacit Fleurs d`Oranger :)

(Ak sa chystas niekde von, tak dufam, ze to polievanie nemyslis doslova - Poison dokaze byt vrazedny, u mna vo vacsich davkach vyvolava skarede migreny)

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

danda1
Znalkyně 297 příspěvků 30.11.07 18:12

Benvenuto, nee, to je Pure poison, klasický bych si troufla fakt jen někam večer (ale líbí se mi, to jo!), jsem zkrátka začátečník :)

Ale třeba Samsara se mi taky líbí, prostě začínám se orientovat i v těch „těžších“. Chtěla bych něco podobného Pure Poisonu (nebo Pozo In white - ten vydrží pár minut :-/ ), ale aby to mělo výdrž a bylo to kapku „svůdnější“ To se to blbě popisuje… :rolleyes:

Ale myslím si, že ta gardenie by mi mohla sednout, to co popisuješ (máslovost) by se mi mohlo líbit…

Vypadá to, že se pokusím na nějaké odpoledne udat dítě a vydám se do té Černé růže, to bude zas vítr na účtě :P

Na poličce 30 parfémů 2 miniatury 5 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Malina
Učednice 220 příspěvků 30.11.07 18:26

Dando jsem ráda že ti Pure Poison slouží. Ten La Chasse mně dost láká,i když je to taková nevinná kytička,ale někdy člověk si chce jen tak pro sebe vonět,aniž by někoho sváděl. Má to jednu chybu-do Černé růže to mám tak 600km,tak ještě nevím co s tím udělám.

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 30.11.07 18:54

Aha, Pure… Tak to budes mat co v Cerne ruzi onuchavat - L`Artisan ma zopar krasnych bielych kvetinoviek. Podla mojej skusenosti exkluzivne znacky robia biele kvetinove vone omnoho lepsie ako mainstream (aj ked je to Dior). Pure Poison je len priemerny predstavitel zanru.

Malina píše:
Ten La Chasse mně dost láká,i když je to taková nevinná kytička,ale někdy člověk si chce jen tak pro sebe vonět,aniž by někoho sváděl.

Preco stale niekoho zvadzat? La Chasse je radost vo flakone, dopraj si ju sebecky sama pre seba!
(A vone nemusia byt stereotypne tazke, aby boli pritazlive pre muzov - ten moj ma velmi rad La Chasse. A ja v hravej „La Chasse nalade“ mam vzdy chut s nim flirtovat…takze nakoniec dojde i na zvadzanie.)

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Malina
Učednice 220 příspěvků 30.11.07 20:07

Právě proto jsem Dior Pure dala dál,protože mi nesedl. Začínám být nějaká vybírává. Ale to je na tom právě to úžasné. Jak se ten náš nos stále formuje a je čím dál tím víc náročnější. Začínala jsem před 10 lety na Lauře od L.Biagotti a ačkoliv mám plnou skříň vůní někdy mám pocit,že „nemám co na sebe“. Šílené,ale ze života,ne?!

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 30.11.07 20:08
Malina píše:
Kerze dívala jsem se,že vzorky jsou tak kolem 3,4EU. Jak velké množství- je to 1ml nebo víc? Je tam nějaké poštovné. Přiznávám že má němčina není moc o.k.,jak je to s platbou? Díky. Jo a píšeš o tom moc krásně.

Ahoj, vzorky jsou 2 ml s rozprašovačem - dvakrát větší než na PC - poštovné je tuším 8 Euro, takže se vyplatí koupit vzorků více. V doručené jsou fakt rychlí. Platí se převodem na účet nebo kartou. Myslím, že tady někdo psal, že stránky se dají přepnout i do angličtiny.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 30.11.07 20:21

Můžeš objednat i jenom vzorky, ale musíš je zaplatit - 3-4 Eura za 2ml.
La Chasse je rozhodně krásná vůně, ale poměrně sladká - dost lidem se líbí a mnoha zase nelíbí. Gardenia Passion je opravdu pecka - hodně výrazná - spojení tuberózy a gardénie, což jsou snad nejvýraznější kytky vůbec, je smrtící…Fleurs d´Oranger od Lutence mne osobně nezaujal ( ani mi nevoní ), mnohem více se mi líbí stejnojmenná limitka z letošního roku od L´Artisana. Asi bych Ti radila spíš navštívit ČR. Jéstli používáš Pure, bude asi víc vonět Premier Figuier nebo Mure et Musc.

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 01.12.07 16:49

danda - to jsi to špatně pochopila - na Aus Liebe Zum… to znamená, že od každé vůně jen jeden vzorek a těch si můžeš objednat kolik chceš - ale každý jiný.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

alin
sv. Parfema z Kecálburgu 4176 příspěvků 25.01.08 21:13

Dnes mi práve dorazili vzorky Figue Amére, fleur oriental a noix de tubéreuse. Zatial som stihla otestovať posledné dva. Fleur Oriental je nádherná vôňa, ale veľmi rýchlo zo mňa vyprchala…je to EdT. Tá druhá tuberózová…tak zatiaľ neviem, či sa mi páči alebo nepáči…najprv ma ovalilo niečo veľmi podobné Angelu…hneď som ju zaradila medzi angelovité :) vôňe. Neviem, ktorou zložkou to bude…veď Angel neobsahuje tuberózu. Ale po takej polhodinke sa mi začínala páčiť…dokonca by som povedala, že bola veľmi pekná. Nuž…

Na poličce 71 parfémů 7 miniatur 55 odstřiků 194 vzorků V tužebníku 12 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 25.01.08 22:17
alin píše:
Dnes mi práve dorazili vzorky Figue Amére, fleur oriental a noix de tubéreuse. Zatial som stihla otestovať posledné dva. Fleur Oriental je nádherná vôňa, ale veľmi rýchlo zo mňa vyprchala…je to EdT. Tá druhá tuberózová…tak zatiaľ neviem, či sa mi páči alebo nepáči…najprv ma ovalilo niečo veľmi podobné Angelu…hneď som ju zaradila medzi angelovité :) vôňe. Neviem, ktorou zložkou to bude…veď Angel neobsahuje tuberózu. Ale po takej polhodinke sa mi začínala páčiť…dokonca by som povedala, že bola veľmi pekná. Nuž…

To se Ti asi zdá, že Fleur rychle vyprchá - je celkem trvanlivá…Noix de Tubereuse mi teda Angel nepřipomíná - a je krásně pudrová…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist