MILLER HARRIS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

munu
sv. Parfema z Kecálburgu 3560 příspěvků 20.07.14 21:11
MILLER HARRIS (značka)

„LIFE IS A JOURNEY AND I HAVE THE ADDED PLEASURE OF BEING ABLE TO SHARE MINE THROUGH MY CREATIONS.“
( Lyn Harris)
(!Život je cesta a já mám to potěšení podělit se o tu mou prostřednictvím mé tvorby.")

(Source: facebook Miller Harris)

Miller Harris vznikla roku 2000 a je to vlastní značka jednoho z nejúspěšnějších britských nosů současnosti - parfumérky Lyn Harris.
Nosem je zde tedy jen ona sama. Miller je druhé jméno Lynina otce.
Vůně Miller Harris jsou definovány její láskou k přírodním materiálům a uměním jejich přesného nadávkování. Eklektický styl její tvorby v sobě mísí britský a francouzský styl, instinkt a přesnost skutečného parfuméra.

Jednoduché hranaté flakony základní kolekce ve stylu art nouveau jsou potiskovány charakteristickým květinovým (botanickým) motivem ručně, což umožňuje potisk ze všech čtyř stran flakonu. Struktura potisku je cítit hmatem.
Obsah flakonů je 50 nebo 100ml. Stejný motivem jsou potištěny i jednoduché, jednobarevné krabičky.

Kromě parfémů vznikají pod značkou Miller Harris ještě svíčky, koupelnová kosmetika, čaje a dokonce voňavé tapety.

Od Lyn Harris můžete dokonce mít parfém na zakázku. Tvorba začíná osobním pohovorem, během kterého Lyn určí téma styl vůně. Celý proces trvá nejméně tři měsíce a výsledkem je vůně v ručně rytém flakonu v dřevěné krabičce. Lze si nechat udělat i celou kolekci včetně produktů péče o tělo a svíček.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 1 parfém

Ukázat značku Miller Harris

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Červánek
sv. Parfema z Kecálburgu 5389 příspěvků 21.07.14 10:30

@munu těším se na příspěvky, tuto značku znám jen podle jména :kytka:

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 21.07.14 11:09

@munu

taky se těším :dance: , kdysi jsem měla odstřik Geranium Bourbon a byla to pro mě děsuplná záležitost, Fleur Oriental je ale gut

teď toužím poznat Fleur de Sel :oops: 8)

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 21.07.14 12:17

Citron citron byla jedním z mých prvních nákupů na eBay, tehdy jsem se neúnavně pídila po netuctových kyselých svěženkách.
Paráda, že Miller Harris prodává elnino, na Figue Amere si brousím zuby už dlouho.
@katerinka Geranium Bourbon - tu neznám - co na ní bylo děsného :-) ?

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

munu
sv. Parfema z Kecálburgu 3560 příspěvků 21.07.14 14:20
Letní citrusové trio

Citron Citron
(rok 2000, edp, 50ml, 100ml nebo 15ml v Citrus Set)
hlava: sicilský citron, španělský pomeranč, limeta z Jamajky
Srdce: máta list, bazalka, majoránka, tymián
Základ: mech, cedrové dřevo, kardamom

citrusovo-dřevitá kolínská, lehká, vhodná do kanceláře. Ovšem recenze se většinově shodují na výborné výdrži, což u kolínských není zvykem. ostatně koncentrace je edp, jako u všech vůní v současné produkci. Zmiňují se také, že citrusy zůstávají přítomné až do konce, což také nebývá obvyklé.
Annabel Rivkin použila přirovnání „symfonie citrusů s citronem jako trumpetistou“
Web Iscentyouaday srovnává úvod s Biotherm Eau Vitaminee, dřevitý drydown s Cristalle a mech v základu s O de Lancome. A tvrdí, že je hezčí než Herba Fresca a Pamplelune.
Na druhou stranu Luca Turin o ní napsal „antisepticky páchnoucí citrusový sprej, kterým postříkal líný puberťák kuchyň ve snaze přesvědčit rodiče, že si splnil své domácí práce“ a recenze na that-smell.com ji srovnává s Light Blue, že je sice lepší, ale nijak vyjímečná, ani výdrží. Ovšem popisuje koncentraci edt, která ani není v současné nabídce.

Tangerine Vert
(rok 2004, edp 50 a 100ml, nebo 15ml v Citrus Set)
Hlava: mandarinka, grapefruit, citron
Srdce: majoránka, geranium, pomerančový květ
Základ: cedrové dřevo, mech, pižmo

Další citrusovo-dřevitá kolínská, tentokrát na téma „zelená mandarinka“, suchá, nesladká. Nejen na Fragrantice ji přirovnávají k Hermésově Concentre d`Orange Verte. také o ní píšou jako o ostřejší, tvrdší, pánštější, než je Citron Citron.
je uváděna jako unisexová. Mnoho recenzí se shoduje na jednoduché vůni mandarinek a zeleně s nepříliš dobrou výdrží. Na někoho působí synteticky. Luca Turin dal dvě hvězdičky a také zmiňuje podobnost s Hermésovou vůní, Hermés je ale prý lepší.

Le Petit Grain
(2008, 50 a 100ml, nebo 15ml ve Fruit Set)
Hlava: bergamot, citron, pomeranč olej, andělika, „Eau de brouts absolute“
Srdce: petitgrain, neroli, rozmarýn, tymián červený, estragon, levandule
Základ: dubový mech, vetiver, pačuli

(„Eau de brouts absolute“ našla jsem, že je absolut připravovaný extrakcí z mixu petitgrainu a neroli, nebo také extrakt z listů pomerančovníku)
Vůně má být poctou Lyn Harris oblíbenému pomerančovému květu a zároveň holdem klasickým kolínským. Měla by zahrnovat všechny části pomerančovníku. Citrusová kolínská do třetice opět srovnávaná s oběma koncentracemi d`Orange Verte a pak s klasickou kolínskou. Recenze se o ní zmiňují jako o světlé, vzdušné a osvěžující s dobrou výdrží.
Perfumeposse ale zmiňuje něco až „mastného“ v základu. Jako „nažhavený mechanik s naolejovanými vlasy a vypoulenými bicepsy, který vás přišel vyzvednout na rande navoněný svou nejlepší kolínskou“ … no brrr :D

Příspěvek upraven 21.07.14 v 21:42

munu
sv. Parfema z Kecálburgu 3560 příspěvků 21.07.14 14:36
Symfonie barev

Pro léto 2014 byly tyto tři citrusovky oděny do nového barevného vzhledu, vytvořeného pařížským akvarelistou Cyrilem Destradem , který tvořil třeba i pro Hermés.
Vznikla krásná limitovaná edice s názvem „Symphony of Colours“

(source: Miller Harris facebook)

munu
sv. Parfema z Kecálburgu 3560 příspěvků 21.07.14 20:25
ještě dvě citrusovky

Fleur du Matin (2003, edp, 50ml, 100ml nebo 15ml ve Fruit Set)
hlava: grapefruit ze Sicílie, citronové listy, galbanum z Íránu, majoránka z Francie, bazalka Egypt
Srdce: jasmín z Egypt, tuniské neroli, zimolez
Základ: cedr z Maroka, sibiřská borovice, dubový mech

Další citrusově bylinná, ale v kombinaci s květinami, hlavně zimolezem.
Vůně má být inspirována rosou a ranní procházkou na ostrově Port Cros. Výroba byla ukončena, ale letos byla vrácena do základní kolekce.
Recenze se shodují na přírodním vyznění vůně a kvalitě složek. Méně už na výdrži a vyznění. Mnoho příspěvků zmiňuje ostrost až pichlavost ( The nonblonde ) úvodních tónů, drsný bylinně-citrusový začátek borovice, bylin a citronových listů, která je ale pak změkčena květinovými tóny jasmínu. Mitzi tady na Arome ji přirovnává k DKNY Women nebo Sisleyho Eau du Campagne.
Luca Turin jí dal 3 hvězdičky a napsal (dovolím si převzít Adin překlad):
„Příjemná, přírodně vonící květinová vůně, která začíná osvěžujícím, ale rychle vyprchavším galbanem – poctou Vent Vert. Následuje citrusová chvilka, jako by se chtěla stát kolínskou. Místo toho končí jako jemná kytice v prostém, ale také málo vzrušujícím anglickém stylu.“

Le Pamplemousse (2012,edp, 50 a 100ml nebo 15ml ve Fruit Set)
Hlava: grapefruit Argentina, pomerančový bigarade, rebarbora, zelený meloun
Srdce: pomerančové květy z Tuniska, šalvěj muškátová z Ruska, rozmarýn z Francie
Základ: vetiver z Haiti, dubový mech, cedrové dřevo z Maroka

Stejně jako Fleur du Matin byla vůně ukončena a letos navrácena do základní kolekce. Je inspirována hájem grapefruitových stromů v zahradách La Palmeraie, v Marrákeši.
Postřehy se opět shodují na přírodním vyznění vůně, zmiňují často zcela autentickou vůni grepu. Zmiňují také vetiver v základu a kombinaci citrusů a vetiveru jako zajímavou. Pěkná audiorecenze .

chimaera
Nevyléčitelná závislačka 1995 příspěvků 21.07.14 21:04

To jsou ale parádní výcucy :potlesk: Čte se to moc dobře a dostávám chuť je všechny očichat. Moc by mě zajímala ve složení ta majoránka, ta se jen tak někde nevidí (necítí:)..

Na poličce 32 parfémů 49 miniatur 130 odstřiků 192 vzorků V tužebníku 19 parfémů

munu
sv. Parfema z Kecálburgu 3560 příspěvků 21.07.14 21:47

@chimaera No mě by majoránka spíš odradila (nechci vonět jako bramboračka :D ), ale kdoví jak je to zakomponováno, ale každopádně by mne taky zajímalo jak to voní, minimálně jako studijní materiál :)
Já mám a znám jenom dvě MH (La Pluie a Fleur Oriental), ale už pracuju na shánění vzorečků.
A ty dvě jsou krásné. K La Pluie už mám nějaké poznámky pro recenzi.

munu
sv. Parfema z Kecálburgu 3560 příspěvků 21.07.14 22:03
Pro odlehčení

Co má Lyn Harris v kabelce :)

source: www.whatsinmyhandbag.com

Červánek
sv. Parfema z Kecálburgu 5389 příspěvků 21.07.14 22:39

@munu Munu, skvělá práce :palec:

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Černá káva
sv. Parfema z Kecálburgu 4686 příspěvků 22.07.14 12:08

@munu Jsi moc šikovná. Už jsi toho stihla napsat. :palec:
A ten obsah kabelky - to se mi také líbí.

Na poličce 19 parfémů 1 miniatura 61 odstřiků 44 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Uživatel je onlineMagnolie1
sv. Parfema z Kecálburgu 2645 příspěvků 22.07.14 13:22

@munu moc hezký, mám jen Fleur Oriental, zakoupený jako slepák na elninu. Vůně byla úplně jiná, než jsem podle zdejších recenzí čekala, ale nakonec jsem nadšená a šťastná, že jsem ho koupila. Nicméně by mě zajímaly i další, ale naslepo už se bojím. Snad ještě do Citronu bych šla, když bych ho chtěla, ale jinak nevím, no ta fíkovka by mě zajímala. Strašná škoda, že elnino nemá u této značky a dalších „nedostupných“ vzorečky.

Na poličce 14 parfémů 1 miniatura 6 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 27 parfémů

Černá káva
sv. Parfema z Kecálburgu 4686 příspěvků 22.07.14 13:44

@Magnolie1 Tak Citron by mě také zajímal. Já mám Noix de Tuberéuse. Je to plná sytá vůně s jetelíčkem, Ten ji ozvlášňuje, já jsem na takové rostlinné šťávy. Mně se líbí, ale víc k ní nenapíšu. Není to vůně na teď. Takže jsem ji vyzkoušela jen jednou. A líbila.

Na poličce 19 parfémů 1 miniatura 61 odstřiků 44 vzorků V tužebníku 4 parfémy

munu
sv. Parfema z Kecálburgu 3560 příspěvků 22.07.14 13:52

@Magnolie1 Děkuji, taky mám Fleur Oriental a moc se mi líbí, v některých aspektech mi připomíná Shalimar.
@Černá káva Děkuji. Na Noix de Tubereuse a další květinovky mám v plánu udělat výcuc v následující várce.
A kdybys mohla postrádat vzoreček… samo že bych ho od Tebe koupila, či vyměnila :andel:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist