Miminkovská vůně - parfém pro čerstvou maminku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

neuroticka
Nováček 3 příspěvky 10.05.15 11:14
Miminkovská vůně - parfém pro čerstvou maminku

Milé a vážené,
prosím o obligátní radu. Jsem maminkou čtyřměsíčního náročného (eufemismus pro uřvaného :) ) chlapečka. Rozhodla jsem se se svou neurotickou povahou bojovat a miminko si co nejvíce užívat navzdory svým obávám. Chtěla bych si k tomuto období zafixovat nějakou vůni.
Představuji si nějakou pudrovou pečující, již dříve jsem měla Chloé Love Florale a Flower by Kenzo. Tyhle mi velmi konvenovaly, proto hledám něco podobného, ale přece jen trochu odlišného, abych si parfém mohla výhradně spojit s tímto obdobím. Všechny víme, jak působivě vůně evokují vzpomínky a pocity. Těsně po porodu jsem dostala Trussardi My name, ale není to ono. Našla jsem zde Bvl Petits et Mamans, jehož popis zní naprosto ideálně, ale recenze už tak nadšené nejsou.
Poradíte mi něco, co vy si představujete jako typicky (a klidně i prvoplánově) maminkovsko-miminkovskou vůni?

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Arome renet
sv. Parfema z Kecálburgu 2718 příspěvků 10.05.15 11:19

@neuroticka dítě jsem rok a půl kojila, nepoužívala jsem parfém vůbec žádný. Pro toto období mám zafixovanou vůni právě dětské kosmetiky. Ale to si asi slyšet nechtěla, že? :mavam:

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Martula
Nevyléčitelná závislačka 1963 příspěvků 10.05.15 11:30

@neuroticka taky jsem obě děti rok a půl kojila a parfémy jsem používala :-) Období, kdy byla dcera miminko, mám nejvíce spojeno s Petit Cherie od Annick Goutal. Není to sice vůně typu „čistě vyprané dětské prádlo“, tedy žádný white musk a pudr, ale je to vůně něžná, pro mě maminkovská.
A ještě mě napadá Baby Musc - El Nabil. Jemné citrusy a čistota.

Na poličce 37 parfémů 0 miniatur 7 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Jitka77
Parfémová maniačka 888 příspěvků 10.05.15 11:55

Podle popisů a recenzí možná Osez-Moi! - zkoušela jsem a řekla bych, že ty popisy sedí, pudr a heřmánek.

Na poličce 26 parfémů 4 miniatury 13 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome maky
Parfémová maniačka 780 příspěvků 10.05.15 12:11

L'INSTANT MAGIC pro můj nos je dost podobná s kosmetikou Hipp používanou u dětí, nebo No.5 čistá niveová vůně

Na poličce 39 parfémů 23 miniatur 35 odstřiků 205 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 10.05.15 19:27

Já bych doporučila Jovan White musk, Noa, No.5 - ta se dětem moc líbí :D Nebo nějaké ty mošusové olejíčky od El Nabil třeba…

Já kojila také rok a půl, voněla jsem se, ale jen decentně a za krk, aby to miminko neobtěžovalo.

Na poličce 18 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 4 parfémy

ikri
Učednice 62 příspěvků 11.05.15 21:19

Pétits et Mamans voní přesně jako olejíčky Johnsons Baby. Takže mně evokují miminko, přebalování, vlhké ubrousky na zadečky 8) Je to příjemná, milá miminkovská vůně - prostě jako když se natřeš tím olejíčkem. Těžko říct, jestli je to vlastně vůně pro ženu nebo spíš pro to mimi :lol:
Já osobně mám spojené tohle období se zvláštní „zelenou“ řadou Johnsons, která se už asi dávno nevyrábí, a kterou prvně v porodnici syna umyli a to byla nejnádhernější vůně, co znám, připadala mi taková šťavnatě jahodová, mám doma ještě nějaké postarší zbytky na očichávání :mrgreen:
Ale můj osobní tip na velice decentní vůničku k dětem je Alphanova dětská toaletní voda, téměř zcela přírodní a jsou k ní i mýdla atd. Voníme se s ní s dětmi do dneška, když se jde do divadla nebo „na párty“ 8) , tak se všichni stříknem a krásně svěže a čistě to voní, jemné bylinky a kytičky a přitom to má podle mně šmrnc. Stříknem to do vlasů, když jsou neposedné, dá se s tím i osvěžit. Držák to není, ale nějakou dobu to cítit je, a jen zblízka, žádný oblak vůně :palec:
Podobnou vodičku mají v DM, takovou růžovou lahvičku s rozprašovačem, taky o ní uvažuju.

Na poličce 19 parfémů 3 miniatury 10 odstřiků 42 vzorků V tužebníku 10 parfémů

neuroticka
Nováček 3 příspěvky 12.05.15 11:35

ad používání vůni při kojení: v šestinedělí jsem podle výstrahy z porodnice nepoužívala ani deodorant (o antiperspirantu ani nemluvě), bylo to šílené (a to z celé řady důvodů, ale smrděla jsem neskutečně, i když jsem se sprchovala několikrát denně), nevydržela jsem to a pořídila jsem si deodorant z Nobilis Tilia, míním ho používat po celou dobu kojení, i když v létě to bude humáč. Moc totiž nefunguje ☺
Parfém aplikuji výhradně na oblečení, moje kůže reaguje podrážděním, a to jen když jdu na procházku s kočárkem, většinou v naparfémovaném oblečení nekojím. Mám hodně suchou a citlivou pokožku, musím se hojně mazat, a i když krém není parfémovaný, přesto nějak voní a zastírá mou přirozenou vůni.
Děkuji za Vaše tipy. Teď provedu konkurz a vyberu vůni, kterou míním používat hodně dlouho ☺ I když každá maminka mi potvrdí, že to rychle uteče. Nevím, jestli nějaká kamenná parfumerie disponuje všemi výše uvedenými parfémy, oběhnout více obchodů mi můj synáček nedovolí (nemá kočárek v oblibě, zná to některá z přítomných maminek?). Takže asi objednat vzorky a odstřiky,že?
Ještě jednou děkuji, jste zlaté, moc jste mi svými tipy pomohly. Paní prodavačky totiž nechápaly, co po nich chci (jedna mi dokonce explicitně řekla, že umí radit jen mužům parfém pro jejich manželky, resp. milenky, takže tak).

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Michele
sv. Parfema z Kecálburgu 2198 příspěvků 12.05.15 14:35

Take jsem chtela navrhnout muskove vune, mozna i nektere jemne ambrovky. Ja osobne, az jednou odrodim, budu pouzivat Hypnotic a Angel. At si pekne zvyka :mrgreen: Jsou to mi nejvetsi oblibenci, tak at si je podprahove zacne hned spojovat s maminkou. Moje svagrova porodila pred dvema lety a doposud nejvic nosi Pure Poison a No. 5 Eau Premiere. Maminka je to pomerne mlada - rodila ve 23, ale vek u vuni roli nehraje…

Na poličce 8 parfémů 12 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Arome maky
Parfémová maniačka 780 příspěvků 12.05.15 16:17

@Michele
tvé plány jsou fajn otázka zda budou použitelné.

V těhotenství to vnímání vůní funguje většinou trošku jinak, dost vůní jsem musela během těhotenství vyřadit a už se k nim dost dobře nedokážu vrátit. Tyhle změny vnímání trvají i po porodu … nicméně parfémům ani deodorantům jsem se nevyhýbala. V porodnici mi bylo doporučeno se nevonět a nepoužívat parfémovanou kosmetiku, ale to se nedá a toto jsem rozhodně nedodržela.
Stejně jako si tělo říká o různé vůně v průběhu roku, řekne si o vůni i v tomto období života. Chce to chvíli hledat, chvíli zkoušet, nechat si poradit, protože víc hlav víc ví a někdy přijde tip na vůni kterou bych sama od sebe nevyzkoušela, někdo zůstane u svých stálic, někdo začne používat vůně úplně odlišné.

@neuroticka
nenávist ke kočárku to je mi bohužel hodně povědomé, držím palce ať se to zlomí, je to hodně nepříjemné a bohužel kdo nezažil těžko to dokáže pochopit.
Na zkoušení vyzkoušej místní inzerci, nech si poslat vzorečky vůní domů a v klidu vyzkoušej a snaž se užít si i to vybírání, bez stresu ze řvoucího kočárku

Ve svém předešlém příspěvku jsem vypisovala vůně které vnímám jemně, konejšivě, maminkovsky, čistě. Teď tip z praxe - mám dvě dítka jedno březnové a druhé dubnové (obě jsem kojila). Po prvním dítku jsem si na léto pořizovala Bright Crystal a po druhém Rumeur 2 Rose

Na poličce 39 parfémů 23 miniatur 35 odstřiků 205 vzorků V tužebníku 7 parfémů

llustrnka
Parfémová maniačka 565 příspěvků 12.05.15 18:41

Ja by som navrhovala Burberry Baby Touch. Je to jemná, nežná vôňa, ktorá určite nebude iritovať ani maminku, ani bábo. :kytka:

Na poličce 29 parfémů 1 miniatura 18 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 3 parfémy

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6637 příspěvků 12.05.15 19:32

to někomu vážně v porodnici řekli, že nemá používat parfém? Mně nic takového neřekli, takže jsem používala to, co se mi v té době líbilo. Ale už je to nějaký ten pátek.

Na poličce 61 parfémů 1 miniatura 28 odstřiků 291 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Darina Valehrachová
Znalkyně 388 příspěvků 12.05.15 19:58

Jsem také pro Jovan White Musk nebo El Nabil Musc El Body. :palec: Spíše něco jemnějšího a konejšivého.
Možná ještě jemné Violet Eyes od E. Taylor či Omnii Green Jade, nebo Lacoste Pour Femme (tam ovšem pozor na množství, raději s rozvahou, je dost silná).

Osez-Moi je teď zrovna moje nejoblíbenější vůně, moc miminkovská mi nepřipadá, na mne působí nadmíru žensky a svádivě :lol:
@Bridgett píše:

Já bych doporučila Jovan White musk, Noa, No.5 - ta se dětem moc líbí :D Nebo nějaké ty mošusové olejíčky od El Nabil třeba…

Já kojila také rok a půl, voněla jsem se, ale jen decentně a za krk, aby to miminko neobtěžovalo.
Na poličce 61 parfémů 46 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 24 parfémů

Michele
sv. Parfema z Kecálburgu 2198 příspěvků 12.05.15 20:36

A co Eclat de Arpege? Ten je takovy matersky…

Michele
sv. Parfema z Kecálburgu 2198 příspěvků 12.05.15 20:41

@neuroticka
Na extremne vysusenou pokozku si zkus koupit Excipial Lipolotion.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist