miniatura Venetia (a případně další dotazy k miniaturám)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 24.11.08 21:03
miniatura Venetia (a případně další dotazy k miniaturám)

Odbornice na miniaturky, poraďte: jaké barvy víčka může mít miniatura Venezie od L. Biagiotti? Může být fialové nebo modré? (a není to Pastello - nápis to neuvádí a lahvička je čirá).

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Reakce:

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 25.11.08 22:06

Měla bych ten další dotaz k miniaturám.Jak je možné, že se miniatury vesele prodávají za nemalé ceny, když to jsou vlastně neprodejné vzorky a měly by se dávat v parfumériích zdarma? :conf:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 25.11.08 23:04
Garfield píše:
Měla bych ten další dotaz k miniaturám.Jak je možné, že se miniatury vesele prodávají za nemalé ceny, když to jsou vlastně neprodejné vzorky a měly by se dávat v parfumériích zdarma? :conf:

Tak to určitě neee! Miniatura je miniatura a vzorek je vzorek, hlavně to prosím nesměšuj dohromady. A pak, je to jako se vším: čím menší, tím pracnější je výroba. Je zkrátka složitější udělat mrňavý flakonek stejně krásný jako ten velký, a je to tak u spousty jiných věcí. Vem si třeba plyšáky: maličcí medvídci (např. jako přívěsky na klíče) stojí od 100Kč výš, zatímco medvěda výška 20-30cm už v pohodě pořídíš kolem dvou stovek. A zatímco s tím velkým se krásně pomazlíš :lol: , toho malého spíš vystavíš na poličku. U miniaturek parfémů pak navíc stoupá i sběratelská hodnota…

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 25.11.08 23:32

Jsem se možná špatně vyjádřila. My máme zažité vzorky v „sáčcích“, nebo skleněných ampulkách, ale slyšela jsem, že v zahraničí miniaturky dávají „jako vzorečky“ což potvrzuje i to, že miniatury jsem viděla zatím jen dvě, ale obě měly na krabičce jasně napsáno NOT FOR SALE. Z toho vyvozuju, že miniatury jsou opravdu původně určeny jako vzorečky do parfumérií, nebo jako dárečky k „normálním“ balením vůní a samostatně se prodávat nemají.
To že si z toho někdo udělá sběratelského koníčka je už věc druhá…

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25869 příspěvků 26.11.08 00:11

Verunko, miniaturky mají být dárek k nákupu. Je na nich jasně napsáno NOT FOR SALE. Mnohokrát jsem dostala miniaturku k nákupu. V zahraničí :D . Tady se mi to občas stalo v butiku Lancome. Teď už několik let nikde.
To, že si pak sběratelky miniaturky prodávají nebo vyměňují, to je jiná věc.

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 26.11.08 08:08

Kočky a tak teda nechápu prodej miniaturek na Hatích, ale mají je v balení třeba po pěti nebo čtyřech od stejné značky. A v zahraničí dávají miniaturky k nákupu, stačí zajet třeba jen do Vídně. :wink:

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25869 příspěvků 26.11.08 08:45

Ono je to složitější. Existují určité sady miniaturek nebo, ktero jsou prodejné. Pak jsou miniaturky, které jsou neprodejné. S těmi druhuhými se přesto můžete setkat v některých menších parfumériích například. Někdy je na jejich krabičce dokonce nalepená cenovka. Ale zároveň je tam od výrobce napsáno: Not for sale! :D Takže to je soukromá „aktivita“ prodávajícího.

Fleur  26.11.08 09:56

Miniaturky v sadách jsou de facto „cestovní balení“ a jako takové se často prodávají zejména na letištích - někdy po 4-5 kusech různých vůní od téže značky, jindy třeba tatáž vůně v několika miniflakoncích. Cestovní sety sestávají z vůní v objemu od 5 do 10 či 15 ml.
Ty menší miniaturky (2-5 ml) pak mohou být i jako dárek součástí celé sady (vůně + miniatura, vůně + těl. mléko + miniatura apod.); už jsem se setkala s tím, že v kamenném obchodě tu sadu prodejce „rozhodí“ a prodává vše samostatně.

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 26.11.08 21:24

Moni, dík za poučení, já asi původně nepochopila Garfielda, když psala, že by se mini měly dávat zdarma. Vážně jsem totiž netušila, že to tak někde vůbec funguje :shock: (Jestli to nebude tím, že v zahraničí osobně nenakupuji?? :oops:) Každopádně, díky bohu za internetové obchody, kde je prodávají nezávisle na velkých baleních (ač někdy za nehorázný peníze)!! 8)

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 08.12.08 00:13

Ještě malá zajímavost - miniaturky s vytištěným nápisem „not for sale“ jsou sběratelsky cennější :wink: a ty určené k prodeji (travel sety) méně.

Jinak o tom, že dle nápisu nejsou na prodej a přitom zadarmo jsou asi tak často, jak opadá listí z dubu, jsem už mockrát uvažovala… kolik jich vlastně je a kam mizí??? Sběratelů není moc, spíš je asi dost milovnic vůní a flakonkových dekorací 8)

Občas dostávám miniaturku v butiku Lancome (asi 3 nebo 4 za 4 roky k poměrně velkému nákupu), jednou jsem dostala miniaturku SJP v Sephoře k nákupu jiného zboží a jinak vždy jen v akci s parfémem, když je to v letáku (Fann, Marionnaud) a nebo musím koupit sadu. Takže jsem odkázaná na to, co komu přebývá a na zahraniční zdroje…

Na poličce 0 parfémů 2336 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 24 parfémů

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 08.12.08 00:24
Ada píše:
Odbornice na miniaturky, poraďte: jaké barvy víčka může mít miniatura Venezie od L. Biagiotti? Může být fialové nebo modré? (a není to Pastello - nápis to neuvádí a lahvička je čirá).

Nejsem odbornice ani na miniaturky ani na barvy, ale hlavně jde o to, čemu říkáš „fialové“ nebo „modré“.
Modré víčko má pánská, dámskou jsem s modrým neviděla.

Pastello mám s pastelově modrozeleným víčkem

a normální Venezii mám s tmavě červeným (vínovým). 

existuje i zlatá verze

a Pastello je taky světloučce oranžová

žádnou další barvu jsem nepotkala :wink: Ale kdyby bylo víčko prohozené z jiného flakonku bych se ani nedivila… když jsem dřív kupovala větší množství (dvakrát celou sbírku), byly to kolikrát rébusy pro znalce :lol: co k čemu patří v té krabici od bot :P

Na poličce 0 parfémů 2336 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 24 parfémů

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 08.12.08 00:40
Garfield píše:
Jsem se možná špatně vyjádřila. My máme zažité vzorky v „sáčcích“, nebo skleněných ampulkách, ale slyšela jsem, že v zahraničí miniaturky dávají „jako vzorečky“ což potvrzuje i to, že miniatury jsem viděla zatím jen dvě, ale obě měly na krabičce jasně napsáno NOT FOR SALE. Z toho vyvozuju, že miniatury jsou opravdu původně určeny jako vzorečky do parfumérií, nebo jako dárečky k „normálním“ balením vůní a samostatně se prodávat nemají.
To že si z toho někdo udělá sběratelského koníčka je už věc druhá…

Napsala jsi to úplně přesně - NEMAJÍ se prodávat. Většinou :D

Pokud nejde o cestovní sady k prodeji určené, ale na těch NENÍ nápis „neprodejné“. A pak jsou přímo miniaturky nebo sety s nápisem „sběratelské“ a ty taky jsou prodejné (dělá je např. Estee Lauder, Givenchy, Lancome, Salvador Dali…).
Jenže cenu miniatur určuje poptávka stejně jako u ostatních drog :wink: a tudíž prodejné jsou, což mě těší :oops:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 08.12.08 09:48

Je to ta vínová - na fotce vypadala fialová.
Konečně budu moct zjistit, proč je tak hrozně oplakávaná :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist