miniatura Venetia (a případně další dotazy k miniaturám)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 24.11.08 21:03
miniatura Venetia (a případně další dotazy k miniaturám)

Odbornice na miniaturky, poraďte: jaké barvy víčka může mít miniatura Venezie od L. Biagiotti? Může být fialové nebo modré? (a není to Pastello - nápis to neuvádí a lahvička je čirá).

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Reakce:

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 25.11.08 22:06

Měla bych ten další dotaz k miniaturám.Jak je možné, že se miniatury vesele prodávají za nemalé ceny, když to jsou vlastně neprodejné vzorky a měly by se dávat v parfumériích zdarma? :conf:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 25.11.08 23:04
Garfield píše:
Měla bych ten další dotaz k miniaturám.Jak je možné, že se miniatury vesele prodávají za nemalé ceny, když to jsou vlastně neprodejné vzorky a měly by se dávat v parfumériích zdarma? :conf:

Tak to určitě neee! Miniatura je miniatura a vzorek je vzorek, hlavně to prosím nesměšuj dohromady. A pak, je to jako se vším: čím menší, tím pracnější je výroba. Je zkrátka složitější udělat mrňavý flakonek stejně krásný jako ten velký, a je to tak u spousty jiných věcí. Vem si třeba plyšáky: maličcí medvídci (např. jako přívěsky na klíče) stojí od 100Kč výš, zatímco medvěda výška 20-30cm už v pohodě pořídíš kolem dvou stovek. A zatímco s tím velkým se krásně pomazlíš :lol: , toho malého spíš vystavíš na poličku. U miniaturek parfémů pak navíc stoupá i sběratelská hodnota…

Na poličce 54 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 25.11.08 23:32

Jsem se možná špatně vyjádřila. My máme zažité vzorky v „sáčcích“, nebo skleněných ampulkách, ale slyšela jsem, že v zahraničí miniaturky dávají „jako vzorečky“ což potvrzuje i to, že miniatury jsem viděla zatím jen dvě, ale obě měly na krabičce jasně napsáno NOT FOR SALE. Z toho vyvozuju, že miniatury jsou opravdu původně určeny jako vzorečky do parfumérií, nebo jako dárečky k „normálním“ balením vůní a samostatně se prodávat nemají.
To že si z toho někdo udělá sběratelského koníčka je už věc druhá…

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 26529 příspěvků 26.11.08 00:11

Verunko, miniaturky mají být dárek k nákupu. Je na nich jasně napsáno NOT FOR SALE. Mnohokrát jsem dostala miniaturku k nákupu. V zahraničí :D . Tady se mi to občas stalo v butiku Lancome. Teď už několik let nikde.
To, že si pak sběratelky miniaturky prodávají nebo vyměňují, to je jiná věc.

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 26.11.08 08:08

Kočky a tak teda nechápu prodej miniaturek na Hatích, ale mají je v balení třeba po pěti nebo čtyřech od stejné značky. A v zahraničí dávají miniaturky k nákupu, stačí zajet třeba jen do Vídně. :wink:

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 24 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 26529 příspěvků 26.11.08 08:45

Ono je to složitější. Existují určité sady miniaturek nebo, ktero jsou prodejné. Pak jsou miniaturky, které jsou neprodejné. S těmi druhuhými se přesto můžete setkat v některých menších parfumériích například. Někdy je na jejich krabičce dokonce nalepená cenovka. Ale zároveň je tam od výrobce napsáno: Not for sale! :D Takže to je soukromá „aktivita“ prodávajícího.

Fleur  26.11.08 09:56

Miniaturky v sadách jsou de facto „cestovní balení“ a jako takové se často prodávají zejména na letištích - někdy po 4-5 kusech různých vůní od téže značky, jindy třeba tatáž vůně v několika miniflakoncích. Cestovní sety sestávají z vůní v objemu od 5 do 10 či 15 ml.
Ty menší miniaturky (2-5 ml) pak mohou být i jako dárek součástí celé sady (vůně + miniatura, vůně + těl. mléko + miniatura apod.); už jsem se setkala s tím, že v kamenném obchodě tu sadu prodejce „rozhodí“ a prodává vše samostatně.

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 26.11.08 21:24

Moni, dík za poučení, já asi původně nepochopila Garfielda, když psala, že by se mini měly dávat zdarma. Vážně jsem totiž netušila, že to tak někde vůbec funguje :shock: (Jestli to nebude tím, že v zahraničí osobně nenakupuji?? :oops:) Každopádně, díky bohu za internetové obchody, kde je prodávají nezávisle na velkých baleních (ač někdy za nehorázný peníze)!! 8)

Na poličce 54 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9445 příspěvků 08.12.08 00:13

Ještě malá zajímavost - miniaturky s vytištěným nápisem „not for sale“ jsou sběratelsky cennější :wink: a ty určené k prodeji (travel sety) méně.

Jinak o tom, že dle nápisu nejsou na prodej a přitom zadarmo jsou asi tak často, jak opadá listí z dubu, jsem už mockrát uvažovala… kolik jich vlastně je a kam mizí??? Sběratelů není moc, spíš je asi dost milovnic vůní a flakonkových dekorací 8)

Občas dostávám miniaturku v butiku Lancome (asi 3 nebo 4 za 4 roky k poměrně velkému nákupu), jednou jsem dostala miniaturku SJP v Sephoře k nákupu jiného zboží a jinak vždy jen v akci s parfémem, když je to v letáku (Fann, Marionnaud) a nebo musím koupit sadu. Takže jsem odkázaná na to, co komu přebývá a na zahraniční zdroje…

Na poličce 0 parfémů 2354 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9445 příspěvků 08.12.08 00:24
Ada píše:
Odbornice na miniaturky, poraďte: jaké barvy víčka může mít miniatura Venezie od L. Biagiotti? Může být fialové nebo modré? (a není to Pastello - nápis to neuvádí a lahvička je čirá).

Nejsem odbornice ani na miniaturky ani na barvy, ale hlavně jde o to, čemu říkáš „fialové“ nebo „modré“.
Modré víčko má pánská, dámskou jsem s modrým neviděla.

Pastello mám s pastelově modrozeleným víčkem

a normální Venezii mám s tmavě červeným (vínovým). 

existuje i zlatá verze

a Pastello je taky světloučce oranžová

žádnou další barvu jsem nepotkala :wink: Ale kdyby bylo víčko prohozené z jiného flakonku bych se ani nedivila… když jsem dřív kupovala větší množství (dvakrát celou sbírku), byly to kolikrát rébusy pro znalce :lol: co k čemu patří v té krabici od bot :P

Na poličce 0 parfémů 2354 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9445 příspěvků 08.12.08 00:40
Garfield píše:
Jsem se možná špatně vyjádřila. My máme zažité vzorky v „sáčcích“, nebo skleněných ampulkách, ale slyšela jsem, že v zahraničí miniaturky dávají „jako vzorečky“ což potvrzuje i to, že miniatury jsem viděla zatím jen dvě, ale obě měly na krabičce jasně napsáno NOT FOR SALE. Z toho vyvozuju, že miniatury jsou opravdu původně určeny jako vzorečky do parfumérií, nebo jako dárečky k „normálním“ balením vůní a samostatně se prodávat nemají.
To že si z toho někdo udělá sběratelského koníčka je už věc druhá…

Napsala jsi to úplně přesně - NEMAJÍ se prodávat. Většinou :D

Pokud nejde o cestovní sady k prodeji určené, ale na těch NENÍ nápis „neprodejné“. A pak jsou přímo miniaturky nebo sety s nápisem „sběratelské“ a ty taky jsou prodejné (dělá je např. Estee Lauder, Givenchy, Lancome, Salvador Dali…).
Jenže cenu miniatur určuje poptávka stejně jako u ostatních drog :wink: a tudíž prodejné jsou, což mě těší :oops:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 08.12.08 09:48

Je to ta vínová - na fotce vypadala fialová.
Konečně budu moct zjistit, proč je tak hrozně oplakávaná :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist