Miss Balmain

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 02.01.08 19:57

Prosim vas dámy, poznate niekto tuto vonu? Balmain de Balmain poznam, je skvela, po vsetkych tych slaďavách, ktore inak oblubujem, je to prijemne osviezenie.....ale ide dost (vela) do pánska, preto ma zaujima Miss Balmain,pripadne nieco podobne typovo. Dakujem :)

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 02.01.08 21:15

Mám ji objednánou, doufám že brzy přijde,– pak můžu popsát :).

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 02.01.08 21:54

Miss Balmain je kožená chypre, recenzi mám na webu. Jiné názory tam zatím nejsou, tak jsem zvědavá, jestli ještě někdo přidá zkušenost…

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 02.01.08 22:08

Dik moc za odpovede…
Oleka - velmi rada si potom precitam tvoj nazor.A skusala si uz Balmain de Balmain - ze by si to nejak s touto vonou porovnala…:)

Ada - ked som si precitala tvoju recenziu tak to vidim len na osobnu skusku - ale k tej sa najpravdepodob­nejsie nedostanem, tak si este pockam na Olekin komentar.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 02.01.08 22:20

Mám vzorek, můžu poslat - nicméně je to dost stará verze, od té doby ji určitě měnili, otázka je, jak výrazně :

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 02.01.08 22:30

Fajn Ada - napisem ti mailik.

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 02.01.08 22:53
estelle píše:
Dik moc za odpovede…
Oleka - velmi rada si potom precitam tvoj nazor.A skusala si uz Balmain de Balmain - ze by si to nejak s touto vonou porovnala…:)Ada - ked som si precitala tvoju recenziu tak to vidim len na osobnu skusku - ale k tej sa najpravdepodob­nejsie nedostanem, tak si este pockam na Olekin komentar.

Estello,
Balmain de Balmain jsem nezkoušela, Miss Balmain jsem si objednala, protože jsem si chtěla vyzkoušet palituru a lákají mě podobné vůně.
Až to vyzkouším, tak dám vědět, jak mi voní :).

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 07.01.08 23:36

Tak už ji mám :).

Takže po prvním začichu jsem malem neutrhla sobě hlavu - byl to bombastický útok :), jako hromadná zbran, vůněčka rozhodně ne pro lide se slabým žáludkem :).

Barvou je opravdu tmavo-žlutá, připoměla mě barvu rybího tuku, který jsme jako děti dostavali před jídlem v mateřské školce (chutově to bylo dost nepříjemně, takže tu barvu si pamatuji dobře :).

Za půlhodinky se zmirnila a začala jsem citít narcisse a nějaké růžové podtony, bylo tam cítit a takovéto vůně jemného semiše, pro mě asi spíš semiš než obyčejná kůže.
Jo, ještě chci dodát, že ze samého začátku se mi tam opravdově zdá vůně cedrové smoly, toho sibiřského cedru, jehož šištice jsme sbírali a měla jsem pak celé ruce od té vonavé smoly, - tak ta vůně se mi tu ze začátku zdá velmi zřetelně, je trochu ostrá, ale mě se to libí.
Opravdu se ulehá dost dlouho- asi po dvou nebo třech hodinách jsem se dočkala takového jemného a láhodného tonu, které od této vůně jsem v podstatě očekávala.
Opravdu dlouho vydrží a je blízko tělu, nemohla jsem ještě vyzkoušet reakci okoli, ale určitě bych s tou reakci počkala až po půlhodinovém nanesení - první reakce by asi toto okolí odradila :) vzhledem k drastickému útoku prvních not.
V podstatě můžu podotknout, že je to zajímavá vůně, zejména jak si rozkládá, není to žadná lehká vůnička, ale nikdy jsem nechtěla vonět jako meloun, akorat potřebuje vydržet prvních půl-hodinku aby se umírnila. Určitě ji nekupujte naslepo, reakce může zklamat. Budu ji ještě vyzkoušet dál :).

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 08.01.08 07:51

Myslím, že Oleka ji vystihla opravdu velmi přesně. Je to „starší typ vůně“. Což je jasné i vzhledem k roku vzniku. Na mě ten ostrý začátek (přirovnala bych ho možná k Rumbě), odeznívá poměrně rychle, a okamžitě se v pozadí objevuje ten jemný semišový tón, jako příslib, že se vůně hezky uklidní. Láhev bych si asi nekoupila, ale takových 10 ml bych si docela užila.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome P.e.t.r.a
Učednice 118 příspěvků 08.01.08 10:08

Oleko, a mohla bys ten Miss Balmain prosím srovnat ještě s Chanel No.19 a Miss Dior, jestli znáš? Ada má v recenzi, že jsou podobné (chypré), tak by mě zajímal tvůj názor. Miss Dior i No.19 se mi líbí, ale Miss Balmain je přece jenom o dost levnější, tak jako alternativa?

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 08.01.08 10:19

Oleko, teď už mi to nedá - odkud jsi? Upatlat si v dětství v Česku ručičky od cedrové smoly není zrovna jednoduché :)

Petra: jako náhrada No. 19 se Miss Balmain moc použít nedá. Společné mají to, že je v obou kůže - komu se bude líbit Miss Balmain kvůli té kůži, tomu by se mohla líbit i No. 19.

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 08.01.08 11:02

Porovnat Miss Balmain s Chanel No.19 anebo Miss Dior nemůžu, nezkoušela jsem dvě poslední vůně, jestli si nepletu 19-ka je hodně zelená, a zelené moc nemusím.
Miss Dior původní od roku 1947 také jsem nezkoušela, základ ale měl by asi být podobný trochu Mitsouko, jako i u Mitsouko má tam dubový mech.

Odkud jsem - rodiče za mladá tak trochu cestovali, tak jsem bydlela na Sibiři, měla jsem par kroku od domova opravdovou tajgu , proto mi ta ostrá vůně u Miss Balmain ze začatku připoměla vůně smoly od těch cedrových šišek :).
Se stejnou asociasi vůně z lesu jsem se narazila například i u Madness - jenom vůně Madness voní jako jedná mistní sibiřská lesní brusinka - přičemž je to vůně té brusinky jak je zmrzlá v zimě a je celá od jinovatky,má takovou zvlaštní kyselou příchut se směsí spirtu, protože když už je tato brusinka se dočkala zimy, tak už je víc než vyzrála a je trochu jakoby prokvašená - tak mi voní Madness :).

eva  08.01.08 11:53

ahoj Oleko, hmm, pobyt na Sibiři a tajgu ti závidím, časem bych se tam chtěla podívat :) Vůbec si nedovedu představit ty šílené rozlohy a vzdálenosti, co jsou v Rusku: to se asi musí vidět a zažít.
Mmch. tvůj popis Madness mi nasadil dalšího brouka do hlavy, budu ji muset v brzké době vyzkoušet :)

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 08.01.08 12:08
eva píše:
ahoj Oleko, hmm, pobyt na Sibiři a tajgu ti závidím, časem bych se tam chtěla podívat :) Vůbec si nedovedu představit ty šílené rozlohy a vzdálenosti, co jsou v Rusku: to se asi musí vidět a zažít.
Mmch. tvůj popis Madness mi nasadil dalšího brouka do hlavy, budu ji muset v brzké době vyzkoušet :)

Jo, podívat se tam za to stojí, ale ne bydlet :),

co se týče Madness- tak také se to dá za vyzkoušení, ale nekupujte naslepo.
Madness mám jako vůně pro případ nostalgie po výše popsané vůni brusinek v jinovatce :) , používám ji ne dost často, většinou, když je venku mraz, okolí může případat asi kyselé a hodně lidí tuto vůni nechapou :(.

Arome P.e.t.r.a
Učednice 118 příspěvků 08.01.08 12:34

Ado a Oleko, dík, tak jste mě odradily, radši do toho Balmaina nepůjdu. No ale zas mě Oleka nalákala na ten Madness, tu někdo přirovnával ke shnilému ovoci, a tak jsem ji měla zafixovanou, no ale ty brusinky, hmmm, to by se mi líbilo. Ale Madness asi v parfumerkách není, že? Aspoň si nepamatuju, že bych ho někde viděla.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist