Místa ve jménu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bestie
Učednice 62 příspěvků 20.01.09 18:02
Místa ve jménu

Napadlo me jestli jste nekdo zkousel parfemy, ktere maji v nazvu nejake konkretni misto a jestli Vam to misto opravdu pripominaji.
Vite co myslim -voni Paris od YSL jako Pariz? Nebo Roma jako Řím? Treba Love in Paris podle me voni presne jako letni prochazka pod Eiffelovkou s milovanym za ruku, ale jine srovnani nemam.

Co takove 7:15 AM in Bali?
Nebo Tokyo, my se tam uz dlouho chytame, tak me napadlo, ze az na to fakt dojde, tak bych drahemu mohla dat ten parfem a k nemu letenky, coz me vlastne na toto tema privedlo.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 20.01.09 18:09
[quote:3ap5mnyt]Co takove 7:15 AM in Bali?

… že by nějaká jaderná zkouška ? …ale ne, to byl atol Bikini …ještě si pamatuju básničku z dětství:
na ostrově Bali, s domorodcem vyjebali … ale nevím už v kolik hodin a také není moc poetické :oops: (pardon)

…ta Paris jak píšeš celkem sedí :)

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7601 příspěvků 20.01.09 21:16

Evi, tak teď si romantice dala :smack: :lol: :lol: :lol: a zase sem pila kafe, než začnu číst tvoje příspěvky, dám si pozor, abych neměla plnou pusu :lol:

jinak pokračuj ve stejném duchu, smíchu není nikdy dost :lol:

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 20.01.09 21:41

Salvador Dalí Sea Sun in Cadaques… :wink: Hádejte, jestli jsem tam byla… No, nebyla, ale úplně si to místo dokáži skrze ten parfém představit - klídek, pohodička, žádný stres…prostě španělská siesta:-)

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 20.01.09 22:52

Tak já jsem třeba naprosto srozuměna se Sicily od D&G :) Vůně tu část Itálie naprosto vystihuje… ALE to není všechno - Sicílie má spoustu tváří a všechny veskrze krásné… :heart: Miluju to tam a těším se, jak budu postupně objevovat vůně blíže či vzdáleněji spjaté právě se Sicílií :wink:

Na poličce 54 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 20.01.09 23:00

Teď mě tak napadlo - doufám, že neexistuje žádná vůně s názvem Cairo (Káhira), tu by totiž asi nikdo nenosil :D

Na poličce 54 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1119 příspěvků 20.01.09 23:12

Ja som davno davno prepadla voni Casbah, ten ma dostal do klubu :wink:

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 21.01.09 00:20

Havana od Aramis :D, ale bohužel nemůžu posoudit zda opravdu voní Havanou - nebyla jsem na Kubě :(

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 21.01.09 08:41

Já to mám snadné… na mnoha místech jsem nebyla :lol: .
Měla jsem to štěstí a v Paříži ano a Love in Paris - TO JE ONO :!:

Snoubenec má Tokyo, ale… nebyl tam ani jeden 8) .

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 21.01.09 10:10

Mně London od Burberry anglickou krajinu fakt připomíná. Asi ne rovnou hektický Londýn, ale tu zelenou krajinku okolo úplně věrně. :)

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 21.01.09 10:28
verunka2201 píše:
Teď mě tak napadlo - doufám, že neexistuje žádná vůně s názvem Cairo (Káhira), tu by totiž asi nikdo nenosil :D

Káhira přímo ne … ale Un Jardin Sur Le Nil … ráda bych věřila, že tak voní :wink:

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 21.01.09 11:00
verunka2201 píše:

Tam přece cikády zpívají a v dálce je slyšet hlas muezzina: hmmm hmmmmmmm hmmm hmmm. Zavřete oči, odcházím, čekám…

Tu bych brala bez zkoušení. :wink:

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 21.01.09 11:04

Vůni Paříže si představím, ale rozhodně ne jako YSL Paris. Musela by být koketní, ale ne vyzývavá, elegantní, ale zároveň i teple smyslná. Chanel Pětka je dobrá do pařížského objímavého velkosvěta…

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 21.01.09 11:06
PaK píše:
Mně London od Burberry anglickou krajinu fakt připomíná. Asi ne rovnou hektický Londýn, ale tu zelenou krajinku okolo úplně věrně. :)

Ano, přesně jako z Midsomer Murders :)

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 21.01.09 11:30
evixx píše:
verunka2201 píše:
Káhira přímo ne … ale Un Jardin Sur Le Nil … ráda bych věřila, že tak voní :wink:

Nil páchne bahnem, odpadky, výkaly vypouštěnými do něj z kanálů, tlejícími rostlinami a rybinou…Sjela jsem ho několikrát od delty po Assuán - více ve vnitrozemí je to teda lepší, ale o moc zas ne… :cry:

Un Jardin je romantická představa autora, jak to mohlo vypadat, když Nil brázdila Kleopatřina zlatá loď lásky, kde byli všichni natřeni vonnými oleji, pálili aromatické byliny a pryskyřice ( proti hmyzu ) a za úsvitu přistávalí v sítinách u panenských břehů, aby si natrhali čerstvé zralé ovoce a rozvíjející se květy… 8) Jsem se zasnila…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist