Mluvené slovo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 26.07.09 22:46
Mluvené slovo

Vždycky jsem měla ráda rozhlas a milovala pohádky, hry, povídky, četbu na pokračování.
Musím se přiznat, že někdy je lepší jen poslouchat, ve filmu je všechno dané, ale tady se může fantazie rozletět.
Dnes jsem např. poslouchala Vojnu a mír, moc hezky zdramatizované, kdysi jsem viděla ruský velkofilm, velmi kvalitně obsazený, s nádhernou výpravou a velkolepými scénami, a přesto byl k neukoukání, jako většina ruské klasiky natočená ve své domovině. Přitom jako mluvené slovo jsou to většinou opravdové skvosty.

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25855 příspěvků 26.07.09 22:58

Moc ráda poslouchám rozhlasové hry na stanici Vltava. A také četbu na pokračování :heart:. A různá vyprávění a vzpomínky lidí, kteří mají co říct. :
Pamatuji si, že když jsem byla malá, a byla jsem doma s angínou nebo chřipkou, každé ráno jsem těšila na pořad „A léta běží“ :D Možná je to zvláštní, ale já jsem si vychutnávala vyprávění starého pana profesora, vědce, umělce, stejně jako vzpomínky pracovité dojičky nebo strojvedoucího :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 26.07.09 23:16

„A léta běží…“ taky jsem poslouchala :D

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 27.07.09 08:08

Neuváděl to Miloň Čepelka?

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 27.07.09 11:16

nene, to bude něco jiného :D

marci64
sv. Parfema z Kecálburgu 2255 příspěvků 27.07.09 18:33

když jsem byla malá, tak jsem vždycky ráda poslouchala každou neděli na Praze mluvenou pohádku. I když jich bylo v televizi dost, tak po obědě jsem se vždycky těšila na tu v rádiu. :wink:

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 27.07.09 19:52

rádio mám celý den jako kulisu, ale abych pravdu řekla, neumím se moc soustředit a za chvíli se přistihnu, že nevnímám :cry: takže pro mě mluvené slovo maximálně zprávy :D

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 25.05.10 00:16

určitě stojí za poslech nebo přečtení, u obou jsem se královsky bavila :D : *E.Claes - Veselí občané Sichemští
*A.Paasilinna - Stará dáma vaří jed

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5238 příspěvků 25.05.10 07:23

Ráda poslouchám ruštinu, je krásná, zemitá.Jazyk sám o sobě nemůže za ideologický nános.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Lalaith
sv. Parfema z Kecálburgu 3078 příspěvků 25.05.10 08:29

Já mám spoustu namluvenných kazet a CD… a ještě víc jsme toho měli na gramofonových deskách… Nejradši mám Tracyho tygra - skvělá knížka, okud neznáte, přečtěte si :wink: A taky Malého prince - česky i francouzsky…

Na poličce 12 parfémů 9 miniatur 2 odstřiky 50 vzorků V tužebníku 10 parfémů

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4616 příspěvků 25.05.10 09:04

Ruština je krásná, taky ji ráda poslouchám a i dřív poslouchala. Jako dítě jsem dostala ruské učebnice ruštiny pro cizince i s gramodeskami s nahratými lekcemi. To byla nádhera, něco úplně jiného, než ta pošahaná výuka ve škole plná pionýrů, dojiček, úderníků a kosmonautů s šíleným přízvukem české úči. Jen mi vždycky bylo líto, že díky okolnostem je tenhle nádherný jazyk v takové nemilosti.

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

barbucha  25.05.10 09:33
domenica píše: … různá vyprávění a vzpomínky lidí, kteří mají co říct…
Možná je to zvláštní, ale já jsem si vychutnávala vyprávění starého pana profesora, vědce, umělce, stejně jako vzpomínky pracovité dojičky nebo strojvedoucího :wink:

Zvláštní to není, ty vzpomínky jsou zajímavý. Taky to mám moc ráda :heart: Nakonec na dvojce jsou občas podobný vzpomínkový pořady taky, a já se na ty starý lidi i ráda koukám .
Jinak předčítání pohádek nebo románu moc nemusím, to cizí tempo a cizí exprese mě ruší.
Ale haranti na kazetě milovali třeba Mluvící balík G. Durrella…

Zdenka Holčíková
Nevyléčitelná závislačka 1130 příspěvků 25.05.10 09:53

Odjakživa jsem posluchačka Vltavy.
Kdysi se moc líbil pořad 3krát60 a to stereo s Ottto Nutzem. Uváděl se Ota Noc.
Líbí se mi Nepil, když čte své pohádky.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Evelina
Nevyléčitelná závislačka 1565 příspěvků 25.05.10 16:38

Jako malá jsem poslouchala Hurvínka na kazetách a na chatě ze starého radio-chrchlíka pohádky čtené V.Brodským (něco jako děda Komárek na samotě u lesa).

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 25.05.10 17:06

Já jsem si koupila na cd pohádku Princezna se zlatou hvězdou na čele. Je to jen zvukový záznam toho filmu a moc se mi to líbí. Pyšnou princeznu mám radši - v tv, ale z nějakého důvodu ta se zlatou hvězdou je zase lepší jen jako zvuk.
Je skvělá zvláště pokud má člověk celý den nějaký stres. Hlasy těch herců jsou nádherné, uplně hladí. I král Kazisvět. :D

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist