*M.MICALLEF

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 08.10.10 13:48
*M.MICALLEF

Totálně jsem značce Micallef propadla. Krásné, poctivé vůně. Krásné flakónky. Myslím, že si Micallef zaslouží samostatné vlákno.

Pravda, chybí mi jich ještě moc k vyzkoušení, ale vzorky vůní, co se mi dostaly do ruky, mě okouzlily… Floral, Jewel, Royal Muska, Sous Le Figuier, White Sea, Hiver… chtěla bych je vlastnit všechny… :speechless: :oops:

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Ukázat značku M. Micallef

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 08.10.10 15:20

Sous Le Figuier - lehká, skrz na skrz fíková, od zeleného listu v hlavě bez jakékoli ostrosti, s fíkovým květem a jemným jasmínem v srdci po fíkové dřevo v základu. Nejhezčí fíková vůně, jakou znám a s dobrou výdrží.

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 08.10.10 17:01

Lyo, to jsem snad ani neměla číst… pořád hledám nástupce docházející Premier Figuier Extreme, Figue Amere se mi líbila, Philosykos taky…
Můžeš ji trochu s něčím porovnat?

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

janali
Nevyléčitelná závislačka 1537 příspěvků 08.10.10 19:54

pre mňa bola Sous veľmi podobná Artisanovi aj Philosykos. Len s troškou nejakého červeného bobuľovitého ovocia (toto je moja slabosť, ja to bobuľovité ovocie zúfalo neviem rozoznávať :oops: :oops: ). Dosť príjemná, ale aj dosť sladká. Pokiaľ Ti ale sladkosť L´Artisanu nevadila, nemala by vadiť ani tu.

Na poličce 21 parfémů 4 miniatury 43 odstřiků 414 vzorků V tužebníku 95 parfémů

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 09.10.10 00:43

Sladká? :conf: … to mi nepřijde…

Fleur  09.10.10 11:43

Zkoušela jsem jenom ze vzorku, takže tam je vždy ošidné hodnotit kupříkladu výdrž, když se člověk jenom tak ťupká, ale v zásadě mohu potvrdit Lyonellin popis. Fík „přírodní“ (to znamená bez syntetických pachutí a přeslazenosti, která u těchto vůní někdy hrozí)!

janali
Nevyléčitelná závislačka 1537 příspěvků 09.10.10 16:30
Lyonella píše:
Sladká? :conf: … to mi nepřijde…

no, ja mám furt s tými figami problém, že mi všetký prídu sladké a kokosové, a tým pádom si ich užívam hlavne zo vzoriek a stále sa neviem odhodlať na kúpu:-) pritom mám aj v tejto chvíli tanier fíg pred sebou a viem, že ony sladké sú dokonca aj vtedy, keď sú čerstvé, tak neviem, čo od nich čakám :mrgreen:

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 09.10.10 19:36

Taky mi nepřišla sladká, moc pěkný fík, jako živý. 8)

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

bosbubalus
Učednice 51 příspěvků 08.11.10 09:41

vcera mi doniesol priatel parfem od micallefa. :shock: nevedela som ci sa zacat smiat alebo odpadnut, pretoze on parfemy neznasa.
krasna krabicka vnutri zamat , a flakonik majstrovske dielo.
hm. len ta vona… budeme sa asi musiet dlhsie spoznavat. je to red sea.
zo zaciatku trochu umelo pomarancova s muzskymi tonmi a ruzou. pripomina mi typovo hlavne zaciatok un zest de rose od rosinky.
mala by to byt skoricova vona, ale na mojej ruke, sa skorici nejak na povrch nechce.
skor mam pocit ze citim safran. podobny ako v arabskych parfumoch.
celkovo mi prijde ako elegantny kostym s drobnymi vystrednymi detailmi.
vona podla mna nieje tazka. ani sladka.
no proste, budem musiet robit dobre vecere aspon mesiac. zasluzi si :heart:

Na poličce 6 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Tana1112
sv. Parfema z Kecálburgu 5088 příspěvků 30.11.10 09:52

Zamilovala jsem se do Mon parfum :heart: a hned po Vánocích začínám šetřit. Nevíte prosím někdo, kde kromě ALZD se dají vůně od Micallef koupit?

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 30.11.10 10:50

Tano, cenově o trochu lépe vyjdou na eBay (o pár stovek). Většinou z arabských zemí (Kuvajt, Arabské Emiráty)… Jen to jde trochu déle, tři týdny až měsíc. Floral mi šel z Kuvajtu a prodejkyně mívá skvosty.

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 30.11.10 15:47
bosbubalus píše:
vcera mi doniesol priatel parfem od micallefa. :shock: nevedela som ci sa zacat smiat alebo odpadnut, pretoze on parfemy neznasa.
zo zaciatku trochu umelo pomarancova s muzskymi tonmi a ruzou. pripomina mi typovo hlavne zaciatok un zest de rose od rosinky.
mala by to byt skoricova vona, ale na mojej ruke, sa skorici nejak na povrch nechce.

Tak to je pěkný ;-) To bych taky vařila!

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

marly
sv. Parfema z Kecálburgu 2812 příspěvků 06.01.11 09:29

Nesúšali ste niekto Gardeniu od Micallefky? Alebo Watch Time for love - mám obavu, že bude dosť sladký…

Nejak toto Micallefovské vlákno spí… Janali, poďme na čuchanie a doplňme sem recenzie.

Ja mám doma Pomelos - zvláštna ovocno-kvetinová vôňa, sladkastá, ale nie priveľmi, pomelo je tam cítiť skúpo, oveľa viac na sebe cítím rebarboru :shock: :). Nie je prvoplánovo citrusová, po rebarbore sa rozvonia jazmínom a ešte čímsi, zloženie uvádza hyacint, ale vôňa je taká kompaktná, že sa jednotlivé zložky nedajú rozpliesť. V základe cítim santal, jemne dokreslený vanilkou. Používala som ju toto leto aj v 40-stupňových horúčavách a voňala číro-čistko, nádherne. Na letničku je to držiak, ale neotravuje. Vôňa je to nevšedná, na nič, čo som doteraz ňuchala, sa ňu nepodobá. Zároveň je nenápadná, decentná.

Doplnenie: práve som si ju na seba strekla (od jesene som ju nemala) a som prekvapená vrchným citrusovým tónom. V lete sa rýchlo rozvinie do kvetín, v zime pomelo vystupuje oveľa výraznejšie.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 4 parfémy

janali
Nevyléčitelná závislačka 1537 příspěvků 17.01.11 10:52

Marly, už sme boli, ale ja som si túto odpoveď všimla až dnes:-)

Rada pôjdem znova, Micaleff totiž zmapovanú nemám. V časoch, keď som nakazila polovicu svojich fejbukových kamarátov nadšenými výkrikmi, že Micaleff majú v Eurovei, som stále poznala len jej moria.
Dnes viem, že pekná je aj Gaiac - kto má rád špecifickú sladko-teplú vôňu guajakového dreva. Čo sa mi vyslovene nepáči, je Mon parfum - príliš sladká. Trochu sa jej dámskych vôní bojím, spájam si ich s výzorom samotnej Martine skombinovanými s dojmami z Mon parfum a mám pocit, že mi viac sedia jej do pánska ladené, ale aj pre ženy vhodné parfumy. Je to však len ničím nepodložená predstava.
Tak napíš Ty marly, viem, že si ešte čosi načuchala? Aké sú jej aoudy?

janali
Nevyléčitelná závislačka 1537 příspěvků 17.01.11 10:56
verunka2201 píše:
bosbubalus píše:
Tak to je pěkný ;-) To bych taky vařila!

Ako som spomenula, do Micaleff som sa zamilovala v čase, keď som si vzala do hlavy, že hľadám morskú vôňu. Vtedy som objavila jej moria a dodnes si myslím, že sa im tak ľahko nič nevyrovná. Sama značka ma až tak nelákala, ale moria sú naozaj špecifické.
Sú to totiž skutočne zážitkové, ale pritom vyšperkované a prepracované vône. Iné „moria“, ktoré som skúšala, oproti nim vyznievajú banálne a nepríťažlivo.
Ale čo sa týka Red Sea - tá je naozaj dosť do pánska, mne pripadá príliš kyslá.
Osobne sa mi najvhodnejšia pre ženu zdá White Sea - hoci predavač v Eurovei ma aj od nej odhováral, že je pánska.
Moja obľúbená je Black Sea - skutočne sivé, ťažké nebo nad sivým, rozbúreným severným morom. Tá je však nenositeľná aj pre mňa, čo pánske často nosím.
S moriami je to totiž tak: Micaleff jednu sériu 4 ročných období už má, a to dámsku. 4 moria teda niektorí berú ako pánske, iní predajcovia ich však ponúkajú ako vhodné pre obidve pohlavia.
Svoje Biele more nosím najradšej vo vlhkom počasí, vtedy je skutočne evokatívna a krásna. No často sa ľudia prekvapia, keď ma identifikujú ako jej nositeľku, občas mám dojem, že čakajú ako zdroj vône muža.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist