Modrá hodina

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

ankaj 18.07.11 15:53

Modrá hodina

Ještě jeden postřeh z dovolené, tentokráte více parfémový.
Na dovolenou jsem si vzala, a také používala, čtyři vůně - do auta a na cestu Miracle, na denní používání odstřiky Soir de Lune a Mitsouko a na večer - L´Heure Bleue.
A ta poslední - ta se mi sama připomněla při zpáteční cestě:
Manžel šoféroval a já koukala kolem - byl pozdní večer, tak osm - půl deváté večer letního času. Slunce, které celý den hřálo z jasné oblohy, zapadalo jako sytě červená ostře zářící malá koule. Pomalu, ale nezadržitelně koule mizela za obzorem, postupně z ní ubývalo, až zbyl jenom jakoby ukrojený kousek - a pak už ani ten. Slunce zapadlo. Nevím přesně, kolik bylo hodin, ale ještě dlouho zbyla na obzoru sytá růžově-rudá záře, která se, trochu blednouce, pomalounku rozlévala po obloze. Bylo už po deváté, když začalo nádherné nebeské divadlo.
Poklidně padal soumrak - nenápadně a tiše pŕicházela modrá tma - a mísila se s ještě pořád jasnou růžovou mlhou večerních červánků. A mě tehdy napadlo - to je ona - MODRÁ HODINA !
Nebe postupně a pomalounku měnilo barvy. Krásný odstín růžovofialové, pak jasně fialková, pozvolna přechází víc a víc do modré, pak temně modrá…
Pozvolna, jak fialová temněla - jsem si vzpomněla na fialky v L´Heure Bleue - také postupně mizí a nahrazují je jiné tóny. I ten větrový začátek jsem zařadila - je na to, aby upozornil - teď to přijde - koukejte!
A já koukala na modrou hodinu, čas, kdy se nenápadně plíží tma - světlo, které zbylo po západu slunce, zhasínalo, a tmavěfialová barva přecházela v modrou, pak temně modrou - až kouzelná hra barev skončila a zbyla jenom tma.
Jaké kouzelné! Možná takový podobný letní západ slunce inspiroval autory parfému, který nazvali prostě - MODRÁ HODINA.


Reklama

RainyWeather 18.07.11 16:01

Ankaj, krásné příspěvky, včera i dnes. Obdivuji Tvou schopnost takto psát ve dvou jazycích…

Daja 18.07.11 16:27

Opravdu krásné počtení.Úplně jsem při tom byla........


Reklama

 Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině

Nový článek:

Vůně a smyslnost: Vzestup a pád indického parfumerství

 

Ztracenou uprostřed Indie, na náhorní plošině obklopené hustými lesy, lze najít krajinu plnou rozpadajících se paláců, zřícených chrámů a zarostlých pasáží. To je Mandu, kdysi velkolepé město, nyní pomalu pohlcované a stravované džunglí. Město, které bylo svědkem jednoho z největších a jedinečných experimentů života v rozkoši vůbec.

Celý článek »
Přidat nové téma

Nové diskuse

Návštěvy uživatelů

Moderátor skupiny

Členové skupiny

Nové příspěvky

TOPlist