Modrá hodina

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ankaj
Nevyléčitelná závislačka 1197 příspěvků 18.07.11 15:53
Modrá hodina

Ještě jeden postřeh z dovolené, tentokráte více parfémový.
Na dovolenou jsem si vzala, a také používala, čtyři vůně - do auta a na cestu Miracle, na denní používání odstřiky Soir de Lune a Mitsouko a na večer - L´Heure Bleue.
A ta poslední - ta se mi sama připomněla při zpáteční cestě:
Manžel šoféroval a já koukala kolem - byl pozdní večer, tak osm - půl deváté večer letního času. Slunce, které celý den hřálo z jasné oblohy, zapadalo jako sytě červená ostře zářící malá koule. Pomalu, ale nezadržitelně koule mizela za obzorem, postupně z ní ubývalo, až zbyl jenom jakoby ukrojený kousek - a pak už ani ten. Slunce zapadlo. Nevím přesně, kolik bylo hodin, ale ještě dlouho zbyla na obzoru sytá růžově-rudá záře, která se, trochu blednouce, pomalounku rozlévala po obloze. Bylo už po deváté, když začalo nádherné nebeské divadlo.
Poklidně padal soumrak - nenápadně a tiše pŕicházela modrá tma - a mísila se s ještě pořád jasnou růžovou mlhou večerních červánků. A mě tehdy napadlo - to je ona - MODRÁ HODINA !
Nebe postupně a pomalounku měnilo barvy. Krásný odstín růžovofialové, pak jasně fialková, pozvolna přechází víc a víc do modré, pak temně modrá…
Pozvolna, jak fialová temněla - jsem si vzpomněla na fialky v L´Heure Bleue - také postupně mizí a nahrazují je jiné tóny. I ten větrový začátek jsem zařadila - je na to, aby upozornil - teď to přijde - koukejte!
A já koukala na modrou hodinu, čas, kdy se nenápadně plíží tma - světlo, které zbylo po západu slunce, zhasínalo, a tmavěfialová barva přecházela v modrou, pak temně modrou - až kouzelná hra barev skončila a zbyla jenom tma.
Jaké kouzelné! Možná takový podobný letní západ slunce inspiroval autory parfému, který nazvali prostě - MODRÁ HODINA.

Na poličce 25 parfémů 275 miniatur 1 odstřik 145 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Reakce:

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 18.07.11 16:01

Ankaj, krásné příspěvky, včera i dnes. Obdivuji Tvou schopnost takto psát ve dvou jazycích…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů

ankaj
Nevyléčitelná závislačka 1197 příspěvků 18.07.11 16:03

Děkuji, :oops: .

Na poličce 25 parfémů 275 miniatur 1 odstřik 145 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Daja
sv. Parfema z Kecálburgu 2361 příspěvků 18.07.11 16:27

Opravdu krásné počtení.Úplně jsem při tom byla........

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 12 odstřiků 52 vzorků V tužebníku 21 parfémů
 Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
Přidat nové téma

Nové diskuse

Návštěvy uživatelů

Moderátor skupiny

Členové skupiny

Nové příspěvky

TOPlist