Modre vone

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 29.04.08 12:44
Modre vone

Ktore vone by ste zaradili k sytym ´´modrym ´´? Milujem typ BLV a rozmyslam, cim si nabuduce urobim radost :) L Heure Bleu uz mam :D

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 29.04.08 18:35

Kriss, a jaké vidíš (kromě barvy) mezi BLV a L´Heure bleue styčné body? Mně se zdají úplně jiné. BLV se žánrově podobá Infusion d´iris od Prady (ta je taky svěží a jemně mýdlová, ale takovým starosvětským způsobem). L´Heure se dá zase stylově zařadit někam k Apr

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 29.04.08 19:16

Ahoj Irenka , no neviem presne , ako vnimam farby pri vonach, ale vsimla som si , ze farba flakonu casto naznacuje ,aka vona je dnu. Napriklad cerveny flakon - sladka , silna vona, zelene su svieze, prirodne, zlte mi pripominaju sampanske - Champs Elysees, Lacoste Pour Femme, uplne priesvitne - vacsinou biele kvety, cierny flakon - kadidlo, tazka, temna vona, neviem sa trefne vyjadrit . Typ BLV mi absolutne sedi, akurat ho po niekolkych dnoch necitim, tak musim menit vone casto. Skusim tu Pradu. Mne LHeure bleu velmi pripomina BLV a podobne mi pripadaju aj Jaipur od Boucheronu, a dokonca aj Addict( to som asi prehnala, ale mne Addict pripada chladny a horky :wink: ) Paci sa mi na nich asi ta chladna horka vanilka alebo nieco , co maju vsetky spolocne :D

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 29.04.08 21:03

Už chápu :wink: . Zkus i klasický Shalimar (EDT nebo EDC, ale i Eau de Shalimar), to je taky kombinace chladných a teplých tónů (bergamot a vanilka). Takový je i L´Artisan Passage d´enfer, chladné kadidlo a teplý vanilkově mošusový základ, ale toho kadidla je tam vrchovatě a navíc se těžko shání. Taky Givenchy Eau torride je chladně teplá a zajímavá je Etienne Aignier Black Iced Drops, s pánskými chladnými podtóny. Snad si ještě na něco vzpomenu.

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 29.04.08 21:14

Jeeej, teda mam co skusat :D Vdaka

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 29.04.08 22:03

Ahoj Kriss :)

Mne ta kombinacia pudru a zazvoru v BLV pripada vyslovene kontrastna. Ani si neviem teraz spomenut na podobnu vonu. Irena ma zaujimave tipy - ja v Passage velmi necitim vanilku ako kontrast, skor aloe a laliu.
Shalimar mi pripada modry. Aj Vol de Nuit.

Mozno mi este nieco napadne. Nanestastie som prilis ovplyvnena asociaciou modra - Cool Water a pod. Brrr.

(Inak, uz som objednala tie DSH!)

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 29.04.08 22:22

Joj tesim sa, mal by tam byt aj Sacre Bleu :D tiez modra vona. Shalimar je moj dalsi oblubenec :D

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 29.04.08 22:27
Kriss píše:
Sacre Bleu :D tiez modra vona.
:lol:

Skusala si Vol de Nuit?

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 29.04.08 22:34

Zatial som sa k nemu nedorvala :D

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 30.04.08 08:42

Cabotine Bleu - studená modrá

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 30.04.08 13:16
benvenuta píše:
ja v Passage velmi necitim vanilku ako kontrast, skor aloe a laliu.
Shalimar mi pripada modry. Aj Vol de Nuit.

Kriss, Benvenuta má pravdu - Passage nevoní vyloženě vanilkově, špatně jsem se vyjádřila. Ten základ je spíš nasládle pižmový, jako jemně, sametově vonící mýdlo. Vol de nuit je výborný typ, žánrově podobný Addictu: zeleň a vanilka, zeleň za svěžest, vanilka za sladkost. Navíc je ta vanilka krásně pudrová, sametová, to se Ti asi bude líbit. Z Tvého popisu se alespoň zdá, že přesně to hledáš: svěžest zkříženou s pudrovou vanilkou (takže v základu dřeva, iris, vanilku/benzoe). A propos, zcela jsi vystihla můj dojem z Addictu: taky jej vůbec nevnímám jako sladkou, těžkou, vanilkovou vůni, ale jako vůni zeleně (svěže)-vanilkovou, mě tahle vanilka vyloženě studí. Proto bych ji taky nevykazovala striktně do zimy. Jinak jsem člověče zjistila, jak jsme si vyjasnily pojmy, že mám ráda úplně stejné vůně a hledám právě přesně totéž. V tužebníčku mám Vol de Nuit i Passage, na poličce BLV Notte, a uvažuju o koupi Cashmere Mist nebo Byzance. Cashmere Mist už jsem zkoušela - svěží, lehká, pudrová vůně, taky zapadá do Tvých charakteristik. Byzance neznám, ale podle recenzí na MUA by mohla splňovat naše kritéria: měla by být vanilkově-mýdlová/pudrová. Kriss, to máme úkol!

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 30.04.08 13:21

No jo, koukla jsem se na Tvou poličku a je to jasný: jsi mýdlovo-pudrově-krémová. Jako já :oops: :D. To musíš vyzkoušet taky Gucci Eau de parfum, ale ne na papírku, tam je děsná, musíš na kůži. Je nááádherně nesladce pudrová. A pak taky Bois farine je krásná, pudrově-mýdlová, a Noa EDT je sametově-krémová. Jdu si důkladně nastudovat Tvou poličku......­.............­.... 8) 8) 8)

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 30.04.08 13:32

Ještě mě napadl Hiris, voní mi jako zapudrovaný Parfum Sacré. Lehce nakyslý, s pudrovým srdcem.

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 30.04.08 15:18

Jaj Irenka , tak to si vystihla presne, ja sice neviem , co chcem ,ale aspon teraz mam predstavu. Byzance som skusala, idem hladat ostatne vzorky :D

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 30.04.08 15:24

Kriss, a co na Byzance říkáš? Připadá Ti, že splňuje naše kritéria :wink:?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist