Modre vone

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1119 příspěvků 29.04.08 12:44
Modre vone

Ktore vone by ste zaradili k sytym ´´modrym ´´? Milujem typ BLV a rozmyslam, cim si nabuduce urobim radost :) L Heure Bleu uz mam :D

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 29.04.08 18:35

Kriss, a jaké vidíš (kromě barvy) mezi BLV a L´Heure bleue styčné body? Mně se zdají úplně jiné. BLV se žánrově podobá Infusion d´iris od Prady (ta je taky svěží a jemně mýdlová, ale takovým starosvětským způsobem). L´Heure se dá zase stylově zařadit někam k Apr

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 19 parfémů

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1119 příspěvků 29.04.08 19:16

Ahoj Irenka , no neviem presne , ako vnimam farby pri vonach, ale vsimla som si , ze farba flakonu casto naznacuje ,aka vona je dnu. Napriklad cerveny flakon - sladka , silna vona, zelene su svieze, prirodne, zlte mi pripominaju sampanske - Champs Elysees, Lacoste Pour Femme, uplne priesvitne - vacsinou biele kvety, cierny flakon - kadidlo, tazka, temna vona, neviem sa trefne vyjadrit . Typ BLV mi absolutne sedi, akurat ho po niekolkych dnoch necitim, tak musim menit vone casto. Skusim tu Pradu. Mne LHeure bleu velmi pripomina BLV a podobne mi pripadaju aj Jaipur od Boucheronu, a dokonca aj Addict( to som asi prehnala, ale mne Addict pripada chladny a horky :wink: ) Paci sa mi na nich asi ta chladna horka vanilka alebo nieco , co maju vsetky spolocne :D

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 29.04.08 21:03

Už chápu :wink: . Zkus i klasický Shalimar (EDT nebo EDC, ale i Eau de Shalimar), to je taky kombinace chladných a teplých tónů (bergamot a vanilka). Takový je i L´Artisan Passage d´enfer, chladné kadidlo a teplý vanilkově mošusový základ, ale toho kadidla je tam vrchovatě a navíc se těžko shání. Taky Givenchy Eau torride je chladně teplá a zajímavá je Etienne Aignier Black Iced Drops, s pánskými chladnými podtóny. Snad si ještě na něco vzpomenu.

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1119 příspěvků 29.04.08 21:14

Jeeej, teda mam co skusat :D Vdaka

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 29.04.08 22:03

Ahoj Kriss :)

Mne ta kombinacia pudru a zazvoru v BLV pripada vyslovene kontrastna. Ani si neviem teraz spomenut na podobnu vonu. Irena ma zaujimave tipy - ja v Passage velmi necitim vanilku ako kontrast, skor aloe a laliu.
Shalimar mi pripada modry. Aj Vol de Nuit.

Mozno mi este nieco napadne. Nanestastie som prilis ovplyvnena asociaciou modra - Cool Water a pod. Brrr.

(Inak, uz som objednala tie DSH!)

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1119 příspěvků 29.04.08 22:22

Joj tesim sa, mal by tam byt aj Sacre Bleu :D tiez modra vona. Shalimar je moj dalsi oblubenec :D

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 29.04.08 22:27
Kriss píše:
Sacre Bleu :D tiez modra vona.
:lol:

Skusala si Vol de Nuit?

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1119 příspěvků 29.04.08 22:34

Zatial som sa k nemu nedorvala :D

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2936 příspěvků 30.04.08 08:42

Cabotine Bleu - studená modrá

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 30.04.08 13:16
benvenuta píše:
ja v Passage velmi necitim vanilku ako kontrast, skor aloe a laliu.
Shalimar mi pripada modry. Aj Vol de Nuit.

Kriss, Benvenuta má pravdu - Passage nevoní vyloženě vanilkově, špatně jsem se vyjádřila. Ten základ je spíš nasládle pižmový, jako jemně, sametově vonící mýdlo. Vol de nuit je výborný typ, žánrově podobný Addictu: zeleň a vanilka, zeleň za svěžest, vanilka za sladkost. Navíc je ta vanilka krásně pudrová, sametová, to se Ti asi bude líbit. Z Tvého popisu se alespoň zdá, že přesně to hledáš: svěžest zkříženou s pudrovou vanilkou (takže v základu dřeva, iris, vanilku/benzoe). A propos, zcela jsi vystihla můj dojem z Addictu: taky jej vůbec nevnímám jako sladkou, těžkou, vanilkovou vůni, ale jako vůni zeleně (svěže)-vanilkovou, mě tahle vanilka vyloženě studí. Proto bych ji taky nevykazovala striktně do zimy. Jinak jsem člověče zjistila, jak jsme si vyjasnily pojmy, že mám ráda úplně stejné vůně a hledám právě přesně totéž. V tužebníčku mám Vol de Nuit i Passage, na poličce BLV Notte, a uvažuju o koupi Cashmere Mist nebo Byzance. Cashmere Mist už jsem zkoušela - svěží, lehká, pudrová vůně, taky zapadá do Tvých charakteristik. Byzance neznám, ale podle recenzí na MUA by mohla splňovat naše kritéria: měla by být vanilkově-mýdlová/pudrová. Kriss, to máme úkol!

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 30.04.08 13:21

No jo, koukla jsem se na Tvou poličku a je to jasný: jsi mýdlovo-pudrově-krémová. Jako já :oops: :D. To musíš vyzkoušet taky Gucci Eau de parfum, ale ne na papírku, tam je děsná, musíš na kůži. Je nááádherně nesladce pudrová. A pak taky Bois farine je krásná, pudrově-mýdlová, a Noa EDT je sametově-krémová. Jdu si důkladně nastudovat Tvou poličku......­.............­.... 8) 8) 8)

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 30.04.08 13:32

Ještě mě napadl Hiris, voní mi jako zapudrovaný Parfum Sacré. Lehce nakyslý, s pudrovým srdcem.

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1119 příspěvků 30.04.08 15:18

Jaj Irenka , tak to si vystihla presne, ja sice neviem , co chcem ,ale aspon teraz mam predstavu. Byzance som skusala, idem hladat ostatne vzorky :D

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 30.04.08 15:24

Kriss, a co na Byzance říkáš? Připadá Ti, že splňuje naše kritéria :wink:?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist