Modrý samet

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 26.03.08 12:47

Nevím, jak vám, ale mně se vůně strašně silně spojují s látkami. Automaticky mi asociují nějakou barvu a texturu. Shalimar tmavě modrý, matný samet, Addict tmavě zelený lesklý samet, Nu EDP kouřově šedý mohérový svetřík, Pur désir de fleur d´oranger bílé bavlněné tričko, Parfum sacré zlatočervený brokát s růžemi, Cabaret splývavou viskózu s drobnými barevnými kytičkami. Některé vůně si s touhle myšlenkou explicitně pohrávají, třeba Donna Caran Cashmere Mist a Black Cashmere, Max Mara Silk, Marc Jacobs Cotton, Serge Lutens Daim blond. Máte taky podobné čichově dotekové představy? Před pár lety jsem si z jednoho časopisu vystřihla krásný článek na tohle téma s mnoha příklady. Bohužel ho nemůžu najít, jinak bych se s vámi podělila.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 26.03.08 13:20

Ano, hodně často používám Safari a mám ráda i tenhle styl oblečení a tak se mi zdá, že to jde dohromady. Mám na sobě olivově zelené kalhoty a stejné tričko a politá jsem Safari. Tenhle styl oblečení z plátna, bavlny a lnu má tu výhodu, že ho budu moct klidně nosit i v 65 - není omezen věkem a v módě je, co moje paměť sahá. (Obměňuje se jen mírně). Taky se k tomu dá vzít Paloma.
Moji další oblíbenou Magii Noir používám spíš na večer - chce trochu elegantnější oblečení (džíny ne). Moje pojetí oblečení do divadla je černý kalhotový kostým. Totéž s Parfum Sacré. Ještě nevím, jestli půjde Sacré použít na letní včery - to jsem ochotná vzít si šaty. (S tím brokátem máš pravdu, ale nic brokátového nevlastním.)

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 26.03.08 13:27

Koloniální styl taky miluju, připadá mi, že se k němu hodí i Dune a obecně ambrově zelené vůně. Líbí se mi hlavně v retro ladění, viz Vzpomínky na Afriku ;). A samozřejmě toužím po „saharienne“, safari saku s koženým opaskem, pokud možno vintage od YSL ;) ;) ;).

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 26.03.08 17:33
Irena píše:
Nevím, jak vám, ale mně se vůně strašně silně spojují s látkami. Automaticky mi asociují nějakou barvu a texturu. Shalimar tmavě modrý, matný samet, Addict tmavě zelený lesklý samet, Nu EDP kouřově šedý mohérový svetřík, Pur désir de fleur d´oranger bílé bavlněné tričko, Parfum sacré zlatočervený brokát s růžemi, Cabaret splývavou viskózu s drobnými barevnými kytičkami. Některé vůně si s touhle myšlenkou explicitně pohrávají, třeba Donna Caran Cashmere Mist a Black Cashmere, Max Mara Silk, Marc Jacobs Cotton, Serge Lutens Daim blond. Máte taky podobné čichově dotekové představy? Před pár lety jsem si z jednoho časopisu vystřihla krásný článek na tohle téma s mnoha příklady. Bohužel ho nemůžu najít, jinak bych se s vámi podělila.

Stává se mi to jen občas,že si k nějaké vůni okamžitě něco vybavím,ať už látku nebo jinačí věc,ale stává.Addict jsou pro mne kalhoty z jemného kordu v barvě mléčné čokolády a mokasíny z měkké béžové kůže,Max Mara-ta původní-krémová saténová košilka,Splendor bílé šaty z taftu s tuhou naškrobenou spodničkou,Skin do měkka oprané džíny a bunda z jemné kůže,jindy je to jídlo.Cinéma je pro mne třeba zmrzlina Magnum a Halloween zase svěží zelená a šťavnatá travička.Ale opravdu moc tyhle představy nemívám.Což je teda škoda.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4734 příspěvků 26.03.08 18:49

Já to mám spíš jako synestézii, něco jako - k rudým barvám oblečení si přece nemůžu vzít hiris, ale např. Champs Elysées a Narciso R.,
k oranžovým mi neladí DKNY Women, Notre Flore Iris nebo C.H.212, k těm bych volila Fragile.
Ke světle modrým barvám je pro mě ideální právě Notre Fl.Iris.
Naopak k bílé halence se mi hodí prakticky cokoliv ze sbírky :)

Jinak texturu Covralu mi evokuje S.J.Parker a zátěžák od tatranek mi připomíná Shalimar :) Žoržet jsou Papillons, Notre Flore Iris a Versace-Versace, froté ručník L'Eau D'Issey a drahý samet Parfum Sacré, světle zelený tyl by mohl být 24-F.Delicate. Tím asi tak moje fantazie končí :)

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 27.03.08 08:27
zdensy píše:
Jinak texturu Covralu mi evokuje S.J.Parker a zátěžák od tatranek mi připomíná Shalimar :)
:lol: :lol: :lol:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 29.03.08 22:10

Látky většinou v parfémech nenacházím, ale barvy ano, o tom už jsme si tu kdysi psaly… nicméně našla jsem teď na Perfume of Life thread, ve kterém je pár překladů z té Turinovy knížky o parfémech a o Fracasu tam píše:

Some perfumes are like a regatta: after the interminable tacking of perfumes white and sharp as a jib, the last buoy is finally rounded and we head for home in the gathering dusk with a fair wind behind us. Now, rocked by the swell, we can hoist the spinnaker Fracas, huge pink tuberose with orange stripes , as we sweep into port in a shimmery blaze.

To mi pan Turin udělal velkou radost, protože já taky vidím Fracas v sytě růžových a oranžových barvách :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 29.03.08 23:13

Ja mam asi malu fantaziu alebo maly sklon k synestezii (neviem zrazu najst vhodne slovo a ako vystudovana psychologicka by som mala…), ale mne sa vonavky neasociuju s nicim. Su cisto pritomnou chvilou, mozno ked zavriem oci, mam pocit, ze vidim v tme dymove spiraly, co vytvaraju vzorku vone, ale inak… Ani latky, ani farby (isteze by som nepriradila k La Chasse ciernu, ale nejaka presna farba mi nenapada), ani zvuky ani saty, ani dotykove percepcie… Nezvyknu sa mi spajat ani so spomienkami, co mi vyhovuje, vadilo by mi, keby mi nejaku vonu znechutila zla spomienka… Ale ohladne tohto konkretne este uvidim, co v zivote zazijem a ako sa veci vyvinu, este som nestihla tolko toho zazit za ten cas, co inhalujem parfumy…

Ale fascinuje ma citat asociacie inych. A niekedy sa mi vona asociuje s nejakym klasickym obrazom, ale to len ked sa nad tym zamyslim. Alebo skor naopak. Na MUA sa stale vymyslali ankety a hry o parfumoch (tak ako my tu) a jedna z nich bola vymysliet parfum k obrazu od Klimta, Leightona, Rosettiho…vtedy mi napadi vone velmi rychlo.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25858 příspěvků 30.03.08 14:20

To je úžasné téma! Já si představuju vůně jako barvy. A ještě možná o trochu víc mi vůně asociují tóny (vysoké, nízké, potichu, nahlas) a melodie (durová mollová melodie, rychle, pomalu).
O spojení vůně - vzpomínka ani nemluvě! To mám moc silně a ráda si s tím pohrávám.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 30.03.08 19:36

Já jsem uslyšela okamžitě The Girl from Ipanema, jak jsem vyzkoušela Cabaret.
Hlavně tu sloku : When she walks, she´s like a samba , that swings so cool and says so gently ,and when she passes each one she passes comes: a-a-a-h.
Nádherná jazzová brazilská bossanova .

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 31.03.08 18:15
domenica píše:
A ještě možná o trochu víc mi vůně asociují tóny (vysoké, nízké, potichu, nahlas) a melodie (durová mollová melodie, rychle, pomalu).

Přesně tak to mám taky.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 31.03.08 18:21

Asi je to podle uměleckého zařazení :) Já mám výtvarné střevo, hudební vůbec.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

ivona
Učednice 191 příspěvků 31.03.08 21:26

Nejradeji si spojuji vune s pohybem a tancem - nekdy si ji predstavuji jako bosou divenku poskakujici v trave, jindy jako orientalni tanecnici s ladnymi smyslnymi pohyby nebo treba Carmen tancici flamenco.
Nejcasteji jsou to ale vzpominky, cinnosti, situace, ktere mi vune pripomenou - sekani travy u babicky na zahrade, prvni probdela noc u ohne nekdy v puberte,…

Na poličce 17 parfémů 6 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 31.03.08 22:03
Lela píše:
Já jsem uslyšela okamžitě The Girl from Ipanema, jak jsem vyzkoušela Cabaret.
Hlavně tu sloku : When she walks, she´s like a samba , that swings so cool and says so gently ,and when she passes each one she passes comes: a-a-a-h.
Nádherná jazzová brazilská bossanova .

Proboha! To ne!!! To je moje zamilovaná písnička - obecně tedy Frank Sinatra a druhý nejhorší parfém, který znám… Ta písnička je takové jarní odpoledne, příjemně hřejivé a optimistické, v pastelových barvách, ve vzduchu je lehká smyslnost - to Cabaret ( „zatuchlá knihovna“ , " plesnivá popelnice" ) není… K té písničce se hodí něco stejně jásavého s mírně erotickým podtónem - zatím mne nic nenapadá, ale zkuste navrhnout samy…:)

Tak, a teď jsem to téma obrátila - přiřaďte parfém písničce…:P

Pro ty kdo ji neznají, tady je odkaz http://www.youtube.com/watch?… … re=related

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 01.04.08 07:59

Ipanema? Ja si vyberiem Astrud Gilberto a Shalimar Eau Legere. http://www.youtube.com/watch?… … re=related

Sinatru mam radsej tu:
Frank & Nancy Sinatra: Something Stupid http://www.youtube.com/watch?…

The time is right,
your perfume fills my head,
the stars get red and oh the night so blue
And then I go and spoil it all by saying something stupid
Like I love you
I love you, I love you…

Ktory parfum to je?

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist