Moje parfémy nosem mého muže

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 25.02.09 17:41
Moje parfémy nosem mého muže

Napadla mě taková myšlenka…zda a jak vlastně voní jednotlivé parfémy z mého šuplíčku mému příteli? Protože by měl mít jako sommeliér čich pečlivě vytrénovaný, dala jsem mu takový testík…

Ze svého šuplíku jsem náhodně vybrala 6 kousků, ty jsem setřídila vzestupně podle intenzity a „síly“, postupně jsem je stříkala na ubrousek (tak aby neviděl flakonky)…a dávala jsem mu je k hodnocení…
A musím uznat, že se docela trefoval…
Ale předem upozorňuju milovnice Mahory, aby nečetly do konce…servítky si v tomto případě moc nebral :wink:

Výsledky „degustace“ jsou následující:

Green Tea (Healing Garden) - ze začátku rychle vyprchávající vůně citronové kůry a zázvoru, zvolna přecházející do vůně růžového a levandulového oleje a do vůně tuhé kostky mýdla, jako mýdlo z prádelníku, postupně až vůně pracího prášku. Nekonfliktní vůně na běžné nošení, neutrální.

Emporio Armani She (Armani) - začátek typicky „jarně“ květnatý - vůně kosatce, tulipánu, lilie, na mýdlovém základu, ale ne jako vůně tuhého mýdla, spíš jako tekuté mýdlo, nebo pěna do koupele. Nevtíravá, trošku laciná, na běžné nošení.

Cabaret (Gres) - na olejové bázi je navršena vůně dřeva a koření, něco jako nezapálená purpura, ale i růžový olej. Voní jako „kyselá dřevní míza - jako čerstvě oloupaná vrbová větvička bez kůry“. Zajímavá, omamná, agresivní vůně, spíš na večer.

Rumeur (Lanvin) - intenzivně květinová, laciněji květinová než Armani. Jako vůně do auta, nebo „jako vůně na WC - takový lepší Briese“.

Black (Bvlgari) - voní jako „směs mýdla, křídy, pudru a hlíny a k tomu trošku skořice“. Základ je alkoholový - jako kvalitní vodka, která vzbuzuje chuť napít se :)

Vůně zajímavá, nevtíravá, tajemná…

Mahora (Guerlain) - (nejdřív se mě zeptal, jestli to myslím vážně a jestli to není nějaký vtip, po mém nechápavém pohledu se tedy odhodlal a očichal znovu)…„SMRDÍ to jako voňavý stromeček na WC, který už je trošku vyprchnutý a zvolna začíná načichávat septikem. Tyto tóny se zvolna mísí s nepříjemně nasládlým, palčivě sladkým alkoholem. Tato vůně vyvolává odpor, nedoporučuji nikomu, nikam. Je to cítit jako nemocniční desinfekce a chlór“. Když jsem mu řekla, že já v ní cítím jasně kokos a kakao, tak opravdu nechápal…

Takže to jsou výsledky, sice po té Mahoře se cukal, ale slíbil, že někdy příště to můžeme zopakovat…samoz­řejmě zase s jinýma :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 43 Další »
Reakce:

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 25.02.09 19:01

To je náhodou dobrý :wink: Máš super chlapa, nejen že mu vůně nejsou na obtíž, ale ještě je DOBROVOLNĚ očichává a přidává vlastní, smysluplný názor. To se cení! 8)

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 25.02.09 21:17

Super že sa dal tvoj chlap na také niečo nahovoriť :lol: . Ako som už niekde písala, ten môj, aj keby som mu na servítok strekla 100 parfémov, na každý by povedal iba jedno slovo: „pekné“. Len raz sa rozšupol, keď povedal, že No. 5 Eau Premiere vonia ako cintorínová kvetina :roll: . Myslel tým asi chryzantému :roll: :roll: :roll:

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 25.02.09 21:56

Na jeho odpovědích je zcela zřetelně dosledovatelné, že je degustátor. Jiný chlapi se vyjadřují většinou jednoslovně nějakým -pro nás - nelichotivým přirovnáním.

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 25.02.09 22:26

Taktak. Pravdu díš. …Pitralon, …fhmm, …, ...........zácho­dový mýdlo,.......­....ale jo…, ježíši, dej mi pokoj!.....

Nic smysluplného z něj nedostanu (Nejvyšší ocenění dostal No. 5: alejo)

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

Jil
Učednice 144 příspěvků 25.02.09 22:45

Tak ten můj taky umí jenom „hmm“…„ujde“…„fuj, to je smrad“. Akorát je natolik vůňoslepý, že když mu za nějakou chvíli podstrčím vůni, o který se vyjádřil, že je smrad, tak podruhý o ní řekne „hmm, ta je pěkná“. U všeho má navíc naprosto znechucený výraz, takže je mi jasný, že říká prostě cokoliv, abych mu dala co nejdřív pokoj.
Výhodou jeho těžkého nezájmu o vůně je ta, že do ničeho nešťourá a nezajímá ho, kolik vůní mám a já mám tudíž klid na svůj koníček :D

Na poličce 22 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Salinas
Nevyléčitelná závislačka 1462 příspěvků 25.02.09 23:20

Ten můj, když se zeptám jestli se mu vůně líbí, řekne :

1. „Nemám čich…“ (to u těch co mu nevoní a nechce mi to přiznat)
  2. „Jo voní.“ (když se mu vůně líbí, ale v podstatě je mu to jedno)

Jediné nadšení u něj vyvolává Kokoska od YR (a to velké :oops: :D )
Jednou mě a svojí sestru překvapil. Koupil nám každé 100 ml nějaké napodobeniny. Na mě vyšel „Tresor“. Obrovská modrá flaška něčeho…Začátek se ještě dal přežít, ale ty konce! Diplomaticky jsem flašku přesunula do práce, že se budu stříkat až tam. Po třech měsících kdy to stálo na polici si jeden spolupracovník chtěl přičichnout. Málem to s ním seklo. Vůně se na světle totálně zkazila.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 26.02.09 07:57

Můj přítel:

Modrá hodina - jeho nejoblíbenější (nezávisle na mě). Prý krásná, starosvětská, nežná. Cítí fialky a víc už jsem ho po tomto výkonu netrápila :lol:

Nahéma - líbí se mu, ale na začátku mu přišla pánská. Růži v ní prý necítí

Douce amere - vůně DMka, laciná, žvýkačková

Une rose (FM) - krásná sytá růže, vůně čistoty

Apres l ondée - Kovová, nepříjemná, ostrá

opium - pánská,. kořeněná, lihová vůně…v nižší konentraci ale líbil

Saré - růže, med, pepř, elegantní, pěkná, ne příliš sladká

To je zatím tak vše, o jsem z něj vytáhla

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 26.02.09 08:21

…frk frrf…pfffff :?

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8352 příspěvků 26.02.09 09:15

to je neuvěřitelný, co ten tvůj chlap vyplodil. Má fantazii a rozpozná neuvěřitelné množství pachů, které je dokonce schopen identifikovat v ucelené směsi :shock:

Takhle vnímavá není leckterá žena, natož muž. Fakt borec .......Hele, jseš si jistá, že máš doma chlapa :wink: :lol: :lol:

Na poličce 83 parfémů 6 miniatur 2 odstřiky 256 vzorků V tužebníku 7 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 26.02.09 09:22
Slimek píše:
to je neuvěřitelný, co ten tvůj chlap vyplodil. Má fantazii a rozpozná neuvěřitelné množství pachů, které je dokonce schopen identifikovat v ucelené směsi :shock:

dík :wink:

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 26.02.09 10:11

Proteo, asi už chápu, proč Břeclav :) .

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 26.02.09 11:27

Proteo, klobouk dolů před čichem Tvého přítele.
Evixx, u toho mého je podobné výrazivo :) Pokud hodnotí obšírněji, zní to asi takhle:
„Tohle jde“ - Noa
„Tohle už ne“ - J´Adore
„Jak na záchod“ - po očichání No. 5
„Fuj, co to je, to je jak nějaká splácanina všeho možnýho, blééé“ - Presence d´Une Femme
„Tohle mi fakt voní“ - znamená tu největší pochvalu (pouze jediný případ - Addict, který dávno nenosím :( )

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

ppjmh
Znalkyně 336 příspěvků 26.02.09 12:50

Můj přítel zná jen jednu jedinou větu pokud jde o parfémy, a to: " Zas něčím smrdíš ?!" :cry: . Včera jsem např. zkoušela DG The one. On: " To jse hroznej puch!„, Dnes jemňoulinká Eclat d´A. On: " To je hrozný!“, Reakce na Love in Paris, Lacoste inspiration, různé Chanely…je jedno jestli je to lehká nevtíravá nebo těžší sladší vůně, vždycky je to hnus.
Navíc aplikuji vůni opravdu maličko, jen tak pro sebe, ale dopadne to vždycky stejně. Ach jo. :roll:

Takže tiše závidím :oops: .

Na poličce 15 parfémů 5 miniatur 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 0 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 26.02.09 14:00

Proteo, to je talent! Okamžitě ho registruj!

Můj drahouš je nepoužitelný. Příklad: strčím mu pod nos papírek: „Strašný!“ Ujedeme dvě zastávky, strčím mu pod nos to samé: „Ta je dobrá.“ Další dvě zastávky: „Ta předtím byla lepší.“ Doma: „Hlavně si nic z toho nekupuj.“

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 43 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist