Mona di Orio

Lyonella 10.11.12 22:47

Mona di Orio

Mona di Orio

Narodila se 19.7. 1969 ve Francii ve smíšeném manželství (matka Španělka, otec Ital). Již v dětství byla fascinována vůněmi, v šesti letech „vytvořila svůj první parfém“ mícháním okvětních lísků s citrónovou šťávou. V dospívání našetřila z kapesného na svůj první parfém - L'Heure Bleue od Guerlain, ač se jí dámy v obchodě snažily výběr rozmluvit, že se pro mladou dívku nehodí, ale pro ni v té době L'Heure ztělesňoval všechno, co bylo na parfémech skvělé.
V 21 letech se stala žákyní Edmonda Roudnitsky a setrvala po jeho boku v laboratoři nedaleko Grasse šest let.

V roce 2004 založila s návrhářem Jeroenem Oude Sogtoenem svůj eponymní parfumérský dům.

Které parfémy ovlivnily Monu nejvíce?
L'Heure Bleue, Vol de Nuit, Mitsouko, Narcisse Noire, Royal Bain de Champagne, Farnesiana, Cuir de Russie, Bois des Iles, Bandit, a samozřejmě Femme od Rochas, Dior Dior, nádherné Eau Sauvage…

Krásná, charizmatická, talentovaná Mona zemřela po operaci v prosinci roku 2011 ve věku 42 let.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

domenica 10.11.12 22:53

Krásný portrét! Ale, netušila jsem, že zemřela. :|

Lyonella 10.11.12 22:59

Tak mladá! Mě to drtí…
Ještě jsem našla, na které parfémy si Mona z dětství vzpomíná u své maminky.
Shalimar a Nahema, JE Reviens od Worth, Complice od Coty.

Lyonella 10.11.12 23:19

A docela by mě zajímalo, jak je to s tou novou Les Nombres d`Or Rose Etoile d'Hollande. Kdo ji vytvořil… nebo dokončil? :nevim:

cinkja 10.11.12 23:25

@Lyonella, lépe, i když velmi smutně, si začít nemohla.

Mona di Orio zemřela během operace páteře, v prosinci loňského roku. Letos pak byla na trh uvedena její poslední vůně Rose Etoile de Hollande.

Kdysi jsem v Londýně v Les Senteurs zkoušela její parfém Oiro, tehdy jsem ji nedokázala ocenit. Dnes bych ji zkusila moc ráda znovu, bohužel už to není možné.

Tohle je jedno z mých parfémových přání:

Lyonella 10.11.12 23:27

Moje přání je vyzkoušet celou Les Nombres kolekci.

Jarko, mám vzorek Oiro!

cinkja 10.11.12 23:46

Opravdu, tak to je skvělé. Pamatuji si, že tehdy to byla pro mě fakt pecka. Ale tuším, že dnes bych se už nezalekla :lol: . V tom boxu jsou všechny vůně kolekce Les Nombres ;) .

Jinak dost často chodím na tyto stránky a Mona di Orio byla oblíbenou parfumérkou autorky článků. V jednom z článků mluví Jeroen Oude Songtoen o budoucnosti parfémového domu.

http://olfactoriastravels.com/…ona-di-orio/

Lyonella 10.11.12 23:50

Díky Cinkjo!
Dojalo mě to. Rozbrečelo.

A rose that smiles, even through the tears.

Já ji musím vyzkoušet.

Lyonella 10.11.12 23:55

Byl Jeroen jen obchodní partner, nebo i partner v osobním životě?

Lyonella 11.11.12 00:15

Asi ano.

Ještě se mi líbí tato Monina věta: Jeroen Oude Sogtoen , my business partner is a designer, he is the „eye“, I' m the „nose“, what a perfect team .

On je „oko“, já jsem „nos“, jak perfektní tým. :)

domenica 11.11.12 00:16

Taky myslím, že to první.

Jinak, k té Rose Etoile de Hollande:

It was one of Mona’s first studies with Edmond Roudnitska, he picked that particular rose that was planted outside of his office and said ‘study this’. He told her ‚you can never reproduce nature, if you could, you would be God, but you can try‘.
She worked on it for years, but we never had an immediate need to use it. We weren’t thinking of introducing a rose because we were working on Patchouli and also on Tonka and lots of other things before she died.
To be honest we were so afraid of the rose – it’s so easy to get it wrong, to make it old fashioned or boring almost, but last year she said ‘I’m ready’. It’s interesting because now I find that Rose is everywhere now, lots of people are bring out rose perfumes, it’s as if there’s a romanticism everywhere.
Of course lots of men are also wearing Etoile de Hollande. There’s nothing wrong with that. In the Middle East men put rose oil on their skins.

Celé:
http://www.basenotes.net/…s-from-Pitti

Lyonella 11.11.12 00:48

Narazila jsem na zvláštní Monin termín: olfactory chiaroscuro - čichový šerosvit.

What I name a „olfactory chiaroscuro“ means for me: the lights and the shadows as in a painting. I feel in a perfume that the the " lights" are the top notes, the shiny citrus, the sharp green leaves… And with the heart notes, we are going to enter slowly in a different mood, to experiment a certain density, more smooth, velvet-like including for example the woods, some flowers and spices… And then to reach finally the bases notes which are deeper, more intense, sensual, animal and darker (animales notes, crystallized products, resinoids…).
I do not like „flat“ perfumes, some fragrances are linear, they smell the same from the begining to the end, it makes me bored as I don't travel, I don't feel a story… I need to feel a movement, to follow a development.

domenica 11.11.12 00:51

Je mi sympatická. Moc!
Mám vyzkoušené Chamarré a Les nombres d´or musc. Líbily se mi, ale v době zkoušení jsem se přikláněla k jiným vůním. Musím si to zopakovat. Všechno! Když čtu, na které vůně vzpomíná, které se vryly do jejích vzpomínek z dětství, které se jí líbily…

Lyonella 11.11.12 01:01

Viď? Když to tak člověk čte, tak má okamžitou chuť vyzkoušet všechny její díla.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama

TOPlist