Možné zneužití platební karty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kikina
Znalkyně 340 příspěvků 19.04.12 09:36
Možné zneužití platební karty

Nakupuji na netu již několik let a teď se mi stalo, že mi volali z banky, že zachytili informace o možném zneužití mojí platební karty. Po vzájemné domluvě mi kartu zablokovali a pošlou mi novou. Na jednu stranu jsem ráda, že to někdo kontroluje a že se aspoň pár případů takto včas zachytí, ale na druhou stranu jsem z toho dost vyděšená a jímá mě hrůza při představě, kdyby k tomu zneužití opravdu došlo. Máte někdo podobnou zkušenost?

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 19.04.12 23:23

Před rokem nebo dvěma mi z ČSOB volali dvakrát během jednoho dne.
(Zablokovali mi postupně dvě karty.)
Nechtěli mi říct, kde přesně k úniku dat došlo, ale když jsem o tom pak přemýšlela, vyšla mi z toho na 99% Jahoda :?
Už proto, že manžel má taky tři karty a nezablokovali mu tehdy ani jednu ;)

Myslím, že je lepší zavést si PayPal (nebo něco podobného) a pak neplatit přímo kartou ale přes platební bránu. Už aby to měli všichni prodejci! Strašně nerada někam zadávám číslo karty a další data.. to raději oželím nějaký „výhodný“ nákup.

Jediná 100% ochrana před zneužitím karty je NEMÍT JI. Vůbec. Ale to si asi našinec už neumí představit.

Na poličce 0 parfémů 2336 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 24 parfémů

kikina
Znalkyně 340 příspěvků 20.04.12 09:24

Myslíš, že opravdu jahoda? Je pravda, že jsem tam tento měsíc po dlouhé době nakupovala, ale už také mockrát před tím a nikdy se nic podobného nestalo. No, tak hlavně že to zachytili. Ale budu mít strach tam příště něco objednat :(

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Frankie  20.04.12 09:50

Je možné, že za to opravdu může Jahoda, má bývalá kolegyně taky měla problémy s kartou, když tam párkrát nakupovala. :| Naštěstí jí žádné peníze neukradli, banka to zachytila včas.

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 20.04.12 09:53

Neberte můj dohad - prosím - jako obvinění. Je to jen můj soukromý tip.
Kromě některých parfémových obchodů platím všecko přes PayPal a když jsem uvažovala o tom, ve kterém obchodě jsem mohla použít dokonce DVĚ karty (= opakovaný nákup), tak mi z toho tehdy vyšli oni, ale nemusí to být pravda.
Ten chlapík z banky říkal, že to byl nějaký zahraniční obchod, proto jsem rovnou vyloučila české a pak bylo to tipování o dost snazší. Jistotu ale nemám.

Na poličce 0 parfémů 2336 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 24 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist