*MYRHA

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lela  12.02.08 08:46
*MYRHA

Ve kterém parfému je myrha? Moc mi voní ta mírně nasládlá balzamická vůně. Nemůžu ji nikde najít, a tak mám doma alespoň mýdlo z Botanicusu " Myrha a olibanum" které mi voní fakt božsky, i když, pravda, spíš mužně.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 12.02.08 08:52

V Parfum Sacre nebo v Hermes Rouge je asi největší dávka… a Marks&Spencer má parfémek Frankincense & Myrrh.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 12.02.08 11:07

L'occitane

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 12.02.08 15:30

Opium, Roma

tady to, ale nevím co to je za značku:

http://www.fmcosmetics.cz/kosmetika/0// … -Roll.html

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 12.02.08 15:33

Nebo to jsou ty náhražky FM? To asi ne, jen shoda názvu. Neznáte někdo?

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 12.02.08 16:15

L´Occitane Eau d´Yparie.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 12.02.08 16:24

Vyloženě myrha je v Rouge Hermés a v Kingdom. V P.Sacré je něco trochu jiného ne? Ambra - podle složení zde na databázi.
Ten odkaz, co sem dala Samantha vypadá zajímavě! O tom jsem ještě neslyšela.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 12.02.08 16:31
janas píše:
Vyloženě myrha je v Rouge Hermés a v Kingdom. V P.Sacré je něco trochu jiného ne? Ambra - podle složení zde na databázi.

Sacré se jmenuje Sacré ( posvátný, svatý ) právě kvůli své myrhové podstatě. Jak známo, myrha, kadidlo a zlato byly dary, které tři králové přinesli novorozenému Ježíškovi do Betléma.

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

eva  12.02.08 16:34

FM - pokud to nejsou „voňavé“ imitace F.Mahora /chudák Mahora od Guerlainu, jak ta k tomu přijde/, mělo by jít o Frais Monde. Už jsem o nich slyšela a četla coby o přírodní kosmetice /nicméně jestli jsou certifikovaní apod. nevím, tak moc jsem je zase nestudovala/, bohužel v dosahu není možnost nikde vyzkoušet a naslepo se mi kupovat nechtělo. Zajímaly by mne hlavně jejich vonné produkty samozřejmě :), zbytek ani ne. Právě o jejich vůních nikde moc informací není, spíš se objevují diskuze na téma jejich kosmetiky.
Neměl od Frais Monde náhodou někdo nějakou toaletku, olej … ?

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 12.02.08 16:41
Kerze píše:
janas píše:
Sacré se jmenuje Sacré ( posvátný, svatý ) právě kvůli své myrhové podstatě. Jak známo, myrha, kadidlo a zlato byly dary, které tři králové přinesli novorozenému Ježíškovi do Betléma.

Je to tak, podívala jsem se do databáze a je tam myrha, omlouvám se!

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 12.02.08 18:19
eva píše:
FM - pokud to nejsou „voňavé“ imitace F.Mahora /chudák Mahora od Guerlainu, jak ta k tomu přijde/, mělo by jít o Frais Monde. Už jsem o nich slyšela a četla coby o přírodní kosmetice /nicméně jestli jsou certifikovaní apod. nevím, tak moc jsem je zase nestudovala/, bohužel v dosahu není možnost nikde vyzkoušet a naslepo se mi kupovat nechtělo. Zajímaly by mne hlavně jejich vonné produkty samozřejmě :), zbytek ani ne. Právě o jejich vůních nikde moc informací není, spíš se objevují diskuze na téma jejich kosmetiky.
Neměl od Frais Monde náhodou někdo nějakou toaletku, olej … ?

Mají docela zajímavý vonný sortiment, co jsem koukala. Třeba někdo bude znát a poreferuje.

Lela  12.02.08 20:29

Hned jsem šla očichat Rouge Hermes a musím říct, že tam mi ta myrha nevoní :(( Připadá mi, že přidává nějaký starodávný akcent. Je P. Sacre podobný? V 90tých jsem ho ještě na škole jednou zkoušela na Národní třídě v Máji ( nechápu to, ale prodávali tam tenkrát Caron: Aimez-mois a Sacré) a strašně mi voněl ale víc si už nevzpomínám…

eva  13.02.08 12:57
Irena píše:
L´Occitane Eau d´Yparie.

Jak prosím voní? Nejde spíš dopánska?

Na domovském webu L´Occitane jsem našla:
Eau D'Iparie: Intenzivní a nádherná směs myrty, kadidla a patchouli. Iparie bylo antické východní město, kterého ochranné vnitřní hradby byly přesycené myrhou a kadidlem. Tyto exotické vůně bylyi do oblasti Středozemí přiváženy po starodávné vonné cestě. Eau d''Iparie v sobě míchá vůni červeného koření a růže z patchoule na základě tvořeným z myrty, kadidla a vanilky.

eva  13.02.08 13:03
Lela píše:
Hned jsem šla očichat Rouge Hermes a musím říct, že tam mi ta myrha nevoní :(( Připadá mi, že přidává nějaký starodávný akcent. Je P. Sacre podobný? V 90tých jsem ho ještě na škole jednou zkoušela na Národní třídě v Máji ( nechápu to, ale prodávali tam tenkrát Caron: Aimez-mois a Sacré) a strašně mi voněl ale víc si už nevzpomínám…

Neřekla bych, že Rouge Hermes se podobá P.Sacre. Rouge mi moc nevoní /také v ní cítím něco už moc starodávného, nepatřičně/, nosit bych tuto vůni jen tak lehce nedokázala. Zato Parfum Sacre mi voní pro změnu až moc, líbí se mi. Nutno podotknout, že v Caronech se mi ztrácí samovolně koření /a všechny potažmo zajímavé složky se mění v moc líbivé/, nebo je v nich tak dokonale zapracováno, že ho zkrátka nevnímám.

Caron: Aimez-mois: neznám vůbec. Vzpomenete si, jak voní? Děkuji.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 13.02.08 13:12

Rouge je opravdu taková starodávná, zvláštní, Parfum Sacré je trochu normálnější. Mně voní jako krásně sladký včelí vosk.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist