Na léto arabky nebo citrusy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

noslenka
Učednice 43 příspěvků 07.06.15 19:40
Na léto arabky nebo citrusy?

Ahoj,
Nemůžu se rozhodnout,které vůně jsou lepší na léto.Citrusek jsem už vyzkoušela dost,mám v plánu koupit Moschino I love love nebo Funny,možná Versace Versence..ale posl.dobou mně dost zaujaly právě arabky.Zatím jsem vyzkousela jen Rasasi.Nemusím úplně ty oudove vůně ani mega vanilky..s jakou arabkou mate v lete dobre zkušenosti? Neco spis ovocneho?Nebo olej?? Nebo na leto jedine svezenky a arabky vubec?Aby to nakonec nevonelo jak „kysely kompot“diky za odpověďi.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 3 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

Eunika
sv. Parfema z Kecálburgu 5860 příspěvků 08.06.15 08:49

@noslenka
Mně se minulé léto arabky osvědčily, hodně jsem používala Zahrat Al Khalej http://www.arome.cz/…t-al-khalej/ , která mi něčím připomíná Moments (Priscilla Presley) a Omniyah Pour Femme http://www.arome.cz/…-pour-femme/. Výdrž i v největším horku byla překvapivě výborná.

Na poličce 166 parfémů 18 miniatur 127 odstřiků 565 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 08.06.15 09:35

To je dobré téma. Já jsem totiž lehce na rozpacích. Vždycky jsem byla v horkých letních dnech nadšená z „voděnek“, i když Dune mezi ně nepatří ;) , ale spíše tzv. zelené vůně a letos je na sobě vůbec necítím. Vyhovují mi květinovky a zkusila jsem Taj al Arab, nebylo to úplně ono, moc čokolády a dobrůtek, ale měla jsem ještě trochu Slona a ten byl v tom horku v malém množství nádherný. Kdysi jsem ho v létě nosila a tolik komplimentů jsem snad nikdy nenachytala. Tak uvažuji o nějaké buď přímo arabce nebo „pseudoarabce“ ;)

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Poéma
sv. Parfema z Kecálburgu 2107 příspěvků 08.06.15 10:18

Každý rok na jaře přemýšlím a zkouším, čím si doplním vůně na léto. Ne že bych neměla z police co vybrat, ale mám soustavně pocit, že musím najít nějakou hezčí, lepší, příjemnější a i s trochou delší výdrží. Ty vyloženě citrusové se na mně v horkém dni nerozkládají nijak super, takže je nosím v teplotách do 25°C. Ráda ale vytahuji Skin, bohužel už skoro nesehnatelný, Aqua di Gió, o ní to bude platit za nedlouho také. Pro letošní rok jsem zatím sáhla po nové AA Teazzurra, do velkých veder spoléhám na Eau De Shalimar a objevila jsem jednu arabku od Rasasi, ta se mi teď v posledních dnech osvědčila. http://www.arome.cz/…odiac-virgo/

Na poličce 57 parfémů 0 miniatur 19 odstřiků 38 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Alena_In
sv. Parfema z Kecálburgu 3240 příspěvků 08.06.15 12:55

Tohle řeším každý rok.
Co se týká arabek, vyzkoušela jsem jich už poměrně hodně a kromě arabek „evropského střihu“ (např. Yearn, Aurum) mi nesedí, brzy mě začnou nudit a nakonec je prodám. Jediná výjimka je Maze a ta je právě do vedra okolo 30 stupňů ideální. Je citrusová, osvěžující, přitom neobtěžující a držák neskutečný.
V teplech jako jsou teď ale nejvíc používám orientálky jako jsou Shalimar či Samsara, právě jim pořádné teplo svědčí nejvíc. Na teplé večery si nemůžu vynachválit Portrait of a Lady, v zimě se tak nádherně nerozvine.
Ve volných dnech, na výlety, když nechci nic komplikovaného, dám si Mandragore, ta osvěží spolehlivě, nebo pěknou a nenáročnou arabku Supremacy Gold.

Na poličce 16 parfémů 5 miniatur 18 odstřiků 77 vzorků V tužebníku 4 parfémy

noslenka
Učednice 43 příspěvků 11.06.15 19:22

Ahoj,vcera jsrm vyzkousela par oleju od El nabil a jediny,co mi celkem vonel je Girl musk,tak uvidim,jaky bude v horku. Pak jsem zkousela mistni jednicku Shalimar a jeho druhy,ale…ne!tomu zayim nemuzu prijit na chut nebo spis na vuni.Smrdi mi vsechny jako asfalt ;) takze hledam dal :)

coconut
Nevyléčitelná závislačka 1078 příspěvků 14.06.15 12:45

Podle mě je nejlepší mít obojí :)Do velkých veder mám nejradši právě arabky jako třeba Amber of Yemen nebo třeba Shalimar - jindy se totiž tak hezky nerozvoní a můžu je nosit jen v létě a když chci něco víc univerzálního, tak sahám třeba po nějaké krémovce. A i mezi arabkama se najdou svěží vůně.

Na poličce 105 parfémů 5 miniatur 10 odstřiků 69 vzorků V tužebníku 2 parfémy

otakara
sv. Parfema z Kecálburgu 4161 příspěvků 19.06.15 18:00

Ahoj, práve skúšam Safina Rasasi a vo vlákne Co jste dneska zkoušely sa rozpisujem, že mi tak moc pripomína jeden dávnejšie obľúbený deospray, až som unavená z toľkého privoniavania a rozmýšľania. V každom prípade pritiahla ma @noslenka tvoja recenzia, vystihuje pár slovami čo asi cítim pri nej i ja. Vôňa ma tak veľmi vrátila do minulosti! Čo sa týka nosenia v lete, myslím, že je to tiež kandidát. Viackrát som spomenula, že pracujem v extrémne suchom a horúcom prostredí, mám zopár arabiek a všetky sa v horúčave osvedčili, teda z tých mojich - ** Shumukh Asgharali **, ** Oudh Al Misk ** - zrovna dnes, ** Mukhallat Al Oudh **, ale i ** Arba Wardat **, dávnejšie spotrebovaná ** Night Dreams **… :mavam:

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 3 odstřiky 36 vzorků V tužebníku 10 parfémů

noslenka
Učednice 43 příspěvků 20.06.15 22:17

@otakara. Ahoj,tak Safina me fakt okouzlila,ALE docela me zklamalo hodnoceni rodiny,mam uz asi treti vzorek.Mamka ze fuj,stara ruska vune,tatka nejdriv no super,krasna vune,po hodine-co to mas za smrad?A manzel:to je vune na WC? No tak nevim,tim me presla odvaha si ji porizovat..do prace jsrm ji zatim nezkousela..ach jo,ja nevim,ale je to super drzak! Jo a odkud mas ty vzorky tech arabek? Ja mam zatim zkusenost jen s parfums.cz a elnino.cz.ale i tak obcas pochybuju,jestli jsou to origose nebo super napodobeniny???!!!

otakara
sv. Parfema z Kecálburgu 4161 příspěvků 21.06.15 09:08

@noslenka Ešte stále som neprišla na to, čo za deosprej to bol, ktorý mi Safina Rasasi pripomína, ale už ma to moc netrápi, vôňu si obstarávať časom budem. Za mňa - je z tých nositeľných i cena je viac ako príjemná a ako som tu už spomínala, okolie tvoju vôňu častokrát nedokáže spracovať/poro­zumieť, čo to vlastne z teba cítia, býva to sranda ;) a to je zase vo vlákne Komplimenty, resp. Nekomplimenty..

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 3 odstřiky 36 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Uživatel je onlinemmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6662 příspěvků 04.07.15 13:00

Vyzkoušela jsem do vedra mexický Shalimar a za mě tedy ne. Měla jsem dojem, že za sebou vleču neuhašený táborák. Jen kouř, vanilka ani nic dalšího nikde a za dvě hodiny bylo po všem. Večer, když se ochladilo, byl nádherný.

Na poličce 61 parfémů 1 miniatura 28 odstřiků 291 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 07.07.15 11:07

Za mně přes den osvěžující vůně (v těchto vedrech), večer arabky a chypre. Momentálně přes den nejvíce používám Iris, Tuscan Soul, k večeru Eau du Soir a na různé příležitosti Arabie d´Rose - je nádherná.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Kate
Parfémová maniačka 907 příspěvků 23.08.15 12:56

Za mna teda citrusy v lete nie…
ta kyselosť sa mi divno zmieša s pokožkou… :?

Na poličce 12 parfémů 5 miniatur 14 odstřiků 144 vzorků V tužebníku 45 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist