Na léto arabky nebo citrusy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

noslenka
Učednice 49 příspěvků 07.06.15 19:40
Na léto arabky nebo citrusy?

Ahoj,
Nemůžu se rozhodnout,které vůně jsou lepší na léto.Citrusek jsem už vyzkoušela dost,mám v plánu koupit Moschino I love love nebo Funny,možná Versace Versence..ale posl.dobou mně dost zaujaly právě arabky.Zatím jsem vyzkousela jen Rasasi.Nemusím úplně ty oudove vůně ani mega vanilky..s jakou arabkou mate v lete dobre zkušenosti? Neco spis ovocneho?Nebo olej?? Nebo na leto jedine svezenky a arabky vubec?Aby to nakonec nevonelo jak „kysely kompot“diky za odpověďi.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 3 vzorků V tužebníku 1 parfém
Reakce:

Eunika
sv. Parfema z Kecálburgu 5999 příspěvků 08.06.15 08:49

@noslenka
Mně se minulé léto arabky osvědčily, hodně jsem používala Zahrat Al Khalej http://www.arome.cz/…t-al-khalej/ , která mi něčím připomíná Moments (Priscilla Presley) a Omniyah Pour Femme http://www.arome.cz/…-pour-femme/. Výdrž i v největším horku byla překvapivě výborná.

Na poličce 191 parfémů 19 miniatur 160 odstřiků 646 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4366 příspěvků 08.06.15 09:35

To je dobré téma. Já jsem totiž lehce na rozpacích. Vždycky jsem byla v horkých letních dnech nadšená z „voděnek“, i když Dune mezi ně nepatří ;) , ale spíše tzv. zelené vůně a letos je na sobě vůbec necítím. Vyhovují mi květinovky a zkusila jsem Taj al Arab, nebylo to úplně ono, moc čokolády a dobrůtek, ale měla jsem ještě trochu Slona a ten byl v tom horku v malém množství nádherný. Kdysi jsem ho v létě nosila a tolik komplimentů jsem snad nikdy nenachytala. Tak uvažuji o nějaké buď přímo arabce nebo „pseudoarabce“ ;)

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

Poéma
sv. Parfema z Kecálburgu 2299 příspěvků 08.06.15 10:18

Každý rok na jaře přemýšlím a zkouším, čím si doplním vůně na léto. Ne že bych neměla z police co vybrat, ale mám soustavně pocit, že musím najít nějakou hezčí, lepší, příjemnější a i s trochou delší výdrží. Ty vyloženě citrusové se na mně v horkém dni nerozkládají nijak super, takže je nosím v teplotách do 25°C. Ráda ale vytahuji Skin, bohužel už skoro nesehnatelný, Aqua di Gió, o ní to bude platit za nedlouho také. Pro letošní rok jsem zatím sáhla po nové AA Teazzurra, do velkých veder spoléhám na Eau De Shalimar a objevila jsem jednu arabku od Rasasi, ta se mi teď v posledních dnech osvědčila. http://www.arome.cz/…odiac-virgo/

Na poličce 55 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 14 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Alena_In
sv. Parfema z Kecálburgu 3273 příspěvků 08.06.15 12:55

Tohle řeším každý rok.
Co se týká arabek, vyzkoušela jsem jich už poměrně hodně a kromě arabek „evropského střihu“ (např. Yearn, Aurum) mi nesedí, brzy mě začnou nudit a nakonec je prodám. Jediná výjimka je Maze a ta je právě do vedra okolo 30 stupňů ideální. Je citrusová, osvěžující, přitom neobtěžující a držák neskutečný.
V teplech jako jsou teď ale nejvíc používám orientálky jako jsou Shalimar či Samsara, právě jim pořádné teplo svědčí nejvíc. Na teplé večery si nemůžu vynachválit Portrait of a Lady, v zimě se tak nádherně nerozvine.
Ve volných dnech, na výlety, když nechci nic komplikovaného, dám si Mandragore, ta osvěží spolehlivě, nebo pěknou a nenáročnou arabku Supremacy Gold.

Na poličce 15 parfémů 5 miniatur 17 odstřiků 77 vzorků V tužebníku 4 parfémy

noslenka
Učednice 49 příspěvků 11.06.15 19:22

Ahoj,vcera jsrm vyzkousela par oleju od El nabil a jediny,co mi celkem vonel je Girl musk,tak uvidim,jaky bude v horku. Pak jsem zkousela mistni jednicku Shalimar a jeho druhy,ale…ne!tomu zayim nemuzu prijit na chut nebo spis na vuni.Smrdi mi vsechny jako asfalt ;) takze hledam dal :)

coconut
Nevyléčitelná závislačka 1084 příspěvků 14.06.15 12:45

Podle mě je nejlepší mít obojí :)Do velkých veder mám nejradši právě arabky jako třeba Amber of Yemen nebo třeba Shalimar - jindy se totiž tak hezky nerozvoní a můžu je nosit jen v létě a když chci něco víc univerzálního, tak sahám třeba po nějaké krémovce. A i mezi arabkama se najdou svěží vůně.

Na poličce 105 parfémů 5 miniatur 10 odstřiků 69 vzorků V tužebníku 2 parfémy

otakara
sv. Parfema z Kecálburgu 4374 příspěvků 19.06.15 18:00

Ahoj, práve skúšam Safina Rasasi a vo vlákne Co jste dneska zkoušely sa rozpisujem, že mi tak moc pripomína jeden dávnejšie obľúbený deospray, až som unavená z toľkého privoniavania a rozmýšľania. V každom prípade pritiahla ma @noslenka tvoja recenzia, vystihuje pár slovami čo asi cítim pri nej i ja. Vôňa ma tak veľmi vrátila do minulosti! Čo sa týka nosenia v lete, myslím, že je to tiež kandidát. Viackrát som spomenula, že pracujem v extrémne suchom a horúcom prostredí, mám zopár arabiek a všetky sa v horúčave osvedčili, teda z tých mojich - ** Shumukh Asgharali **, ** Oudh Al Misk ** - zrovna dnes, ** Mukhallat Al Oudh **, ale i ** Arba Wardat **, dávnejšie spotrebovaná ** Night Dreams **… :mavam:

Na poličce 46 parfémů 6 miniatur 3 odstřiky 53 vzorků V tužebníku 9 parfémů

noslenka
Učednice 49 příspěvků 20.06.15 22:17

@otakara. Ahoj,tak Safina me fakt okouzlila,ALE docela me zklamalo hodnoceni rodiny,mam uz asi treti vzorek.Mamka ze fuj,stara ruska vune,tatka nejdriv no super,krasna vune,po hodine-co to mas za smrad?A manzel:to je vune na WC? No tak nevim,tim me presla odvaha si ji porizovat..do prace jsrm ji zatim nezkousela..ach jo,ja nevim,ale je to super drzak! Jo a odkud mas ty vzorky tech arabek? Ja mam zatim zkusenost jen s parfums.cz a elnino.cz.ale i tak obcas pochybuju,jestli jsou to origose nebo super napodobeniny???!!!

otakara
sv. Parfema z Kecálburgu 4374 příspěvků 21.06.15 09:08

@noslenka Ešte stále som neprišla na to, čo za deosprej to bol, ktorý mi Safina Rasasi pripomína, ale už ma to moc netrápi, vôňu si obstarávať časom budem. Za mňa - je z tých nositeľných i cena je viac ako príjemná a ako som tu už spomínala, okolie tvoju vôňu častokrát nedokáže spracovať/poro­zumieť, čo to vlastne z teba cítia, býva to sranda ;) a to je zase vo vlákne Komplimenty, resp. Nekomplimenty..

Na poličce 46 parfémů 6 miniatur 3 odstřiky 53 vzorků V tužebníku 9 parfémů

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 8088 příspěvků 04.07.15 13:00

Vyzkoušela jsem do vedra mexický Shalimar a za mě tedy ne. Měla jsem dojem, že za sebou vleču neuhašený táborák. Jen kouř, vanilka ani nic dalšího nikde a za dvě hodiny bylo po všem. Večer, když se ochladilo, byl nádherný.

Na poličce 58 parfémů 1 miniatura 18 odstřiků 314 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4366 příspěvků 07.07.15 11:07

Za mně přes den osvěžující vůně (v těchto vedrech), večer arabky a chypre. Momentálně přes den nejvíce používám Iris, Tuscan Soul, k večeru Eau du Soir a na různé příležitosti Arabie d´Rose - je nádherná.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

Kate
Parfémová maniačka 909 příspěvků 23.08.15 12:56

Za mna teda citrusy v lete nie…
ta kyselosť sa mi divno zmieša s pokožkou… :?

Na poličce 13 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 144 vzorků V tužebníku 46 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Víla, nebo princezna? Svatební účesy z dlouhých vlasů

Necháváte si narůst vlasy právě kvůli svatebnímu účesu? Tak ať to stojí za to! Teď už si jen vyberte, jestli chcete být za přirozenou vílu, nebo za okázalou princeznu s komplikovaně vyčesanými vlasy.

Celý článek »
TOPlist