Nakupujete parfémy na E-bay?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 11.10.08 09:52
Nakupujete parfémy na E-bay?

Já osobně jsem již několik parfémků na E-bay nakoupila a vždy k naprosté spokojenosti, Většinou šlo vždy o vůně, které se blbě shání i v zahraničních internetových obchodech Zkušenost mám výbornou i co se týče komunikace prodejců - sloučení poštovného, dotaz na možnost zaslání do Čr, ikdyž tuto možnost ve své aukci nenabízí - vždy rychlá odpověď a vždy snaha maximálně vyhovět. Zboží vždy originál a taky vždy v bezvadném stavu. Naposledy jsem tak ulovila Ambré Fétiche od prodejce z USA a Hermesence Ambré Narguile od prodejce ze Singapuru a Vanillu od L´artisana z Thajska. Největší sranda je, že většinou bývá pravidlem, že mi vždy přijdou balíčky najednou -( podle mě to celnice prostě pouští asi v určitý den jinak to není možné) a já pak nevím co dřív čenichat. Jinak dárky a přáníčka jsou k nákupu samozřejmostí. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 11.10.08 10:04

Ja nakupuji hlavne na nemeckem a anglickem e-bay a taky velka spokojenost… Darecek k nakupu jsem ale teda dostala jen jednou…
Kvuli dopoctu DPH jsem zatim z USA nic nekoupila… plati taky hranice 22 eur?

Na poličce 92 parfémů 51 miniatur 6 odstřiků 38 vzorků V tužebníku 36 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 11.10.08 10:32

DPH z Ebay mi vyměřili jednou a to u Ambré Fétiche (koupila jsem celkem cce 8ks vůní), prodejce napsal skutečnou cenu s poštovným a zásilku pojistil - takže mi vyměřili 440 Kč DPH, ostatní prodejci vždy většinou napíšou že jde o dárek a minimální hodnotu.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 11.10.08 10:41

O to víc mě zaráží, že jsem asi před 4 dny viděla zase na našem Aukru prodávat Polku, registrovanou na polském Allegru, která měla vystavené samé bestselery typu Light Blue, Amani, Chanely a to vše měla v baleních po 1OO ml - ceny 800 až 1000 Kč a po 2O ks od každého a na kup teď už jich bylo teda celkem dost prodáno - bylo mi hned jasné, že jde o podvod nebo o fejky, asi za 2 dny již byly akce zrušeny a prodávající zablokována - nechápu, že si tam Aukro pustí takové evidentní podvodníky - kdoví kolik lidí své peníze odeslalo. Je to opavdu ostuda. Tady je jedna z jejich aukcí http://www.aukro.cz/…de_75ml.html

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 11.10.08 11:23

Na ebay také nakupuji a to nejenom parfémy a už i boty z Itálie (po jedné dobré zkušenosti z jednou prodejkyni jsem u ní už nakupila 3 pár značkových damských bot, které by v Praze v Pařížské staly tak o cca 100-150% navíc.) Je to riziko, ale svoji velikost znám, takže mě to sedlo perfektně.
Co se tyče parfému, to nakupuji v USA a na anglickém ebay, také ty parfémy které se špatně sháněji - třeba Black Orchid jsem koupila v USA. U soukromých prodejců z USA jsem v poslední době stala prosit aby mi na balíčku napsali menší hodnotu (kvůli clu) i když je tu riziko, že se zásilka ztrátí a pak nedostanu původní částku.
Kupuji jenom u těch kdo má vysoké hodnocení a to ještě případně přečtu negativní komentáře.
Jenom jednou mi zaslala jedna prodejkyně fajk - a pak ryhcle zmizela z ebay, tu vůni jsem znala, takže jsem poznala že jde o fajk, ikdyž krabíčka byla dokonalá, origo flakon, jenom uvnitř nebylo to co obvykle mám ráda, hodnocení přítom neměla nízké, trochu pod hranici 97%, no tak jsem zariskovala a měla jsem smůlu .

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 11.10.08 11:54

taky uvažuji, že bych si koupila někde na Ebay botky, tady nic totiž u nás hezkého není, písni prosím link na ten Italský ebay, není problém s doručením, Itálie je prý známá tím, že tam se ztratí všechno, proto tam ani z Usa nechtějí prodejci posílat.

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 11.10.08 12:26

Sáro to máš naprostou pravdu, bohužel :cry: Přestože v Itálii pošta doručuje i v sobotu, dopis mi odsud šel i 3 týdny :? Švagrová mi jednou posílala oblečení pro malou a cestou se ztratilo.. Posílali jsme i poctivě nasbírané bodíky na skákací míč, samozřejmě nikdy nedorazil.. Poslední dobou se to ale prý trochu zlepšilo :wink:

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 11.10.08 12:26

poslala jsem ti SZ

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

fressia
Učednice 175 příspěvků 11.10.08 13:11

Ja som teda ešte na e-bay nenakupovala. Ale chcem sa spýtať, tie čo tam nakupujete, je potrebná nejaká registrácia? Predpokladám, že áno. A platiť sa dá len cez Pay-pal?

Na poličce 43 parfémů 6 miniatur 19 odstřiků 142 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 11.10.08 13:36

na Ebay se zaregistruješ zcela jednoduše, třeba jako tady na Adanet ale platit se dá většinou jedině přes Paypal ale někteří prodejci i akceptují kartu ale to bych nedoporučovala. Pay pal je trošku složitější v tom, že musíš svoji kartu přiřadit k paypalu a k emailové adrese a hlavně ji ověřit pomocí registračního čísla které ti přijde na účet, který je ke kartě kterou chceš k paypalu přiřadit, na to je ale nejlepší si najít na netu návod a podle toho postupovat - ať nedopadneš jako já, kdy jsem si zablokovala kartu a pak jsem škemrala na solution centre ať mi dají další šanci, že moje angličtina je velmi špatná :lol: - nakonec mi tedy šanci dali

fressia
Učednice 175 příspěvků 11.10.08 20:36

Sáro, ďakujem za odpoveď, ale keďže moja angličtina je zatiaľ len v základoch, radšej nebudem pokúšať čerta a zostanem verná fragrancex a cheapsmells. Tam sa mi to zdá jednoduchšie.

Na poličce 43 parfémů 6 miniatur 19 odstřiků 142 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 12.10.08 12:20

tak anglicky neumím jen německy, mám v pc program translator, - přeložím pošlu - když jsem napsala že moje angličina je bed - tak se museli válet smíchy - ale pochopili

kytikyti
Znalkyně 367 příspěvků 07.12.12 19:13

Chtěla bych poradit s nákupy na E-bay, přihazování je stějně jako na aukru? že dám své maximum a ukáže se cena jen o malinko vyšší než „soupeřova“? A platba přes Paypal, jinak lepší zboží nebrat?

Na poličce 42 parfémů 4 miniatury 37 odstřiků 184 vzorků V tužebníku 46 parfémů

eleonen
Parfémová maniačka 835 příspěvků 07.12.12 19:45

@kytikyti Přihazování je obdobné jako na aukru.Oznámí ti to jestli přihodilas málo a ten před tebou má stále nejvyšší nabídku nedo pokud vedeš tak zeleným nápisem gratulují k vedení v přihazování.
Jinak moc nerozumím moc druhému dotazu. Platba přes paypal je na ebay masová záležitost. Je pohodlná, bezpečná. Měla jsem i několik zkušeností s tím, když si prodejce řekl poštovné do ČR vyšší než bylo ve skutečnosti tak sám od sebe mi přeplacenou částku poslal.
Paypal ovšem není jakási známka solidnosti a důvěryhodnosti. To že mám prodejce paypal neznamená, že nemúže prodávat nekvalitní zboží či fejky.

Na poličce 13 parfémů 2 miniatury 12 odstřiků 148 vzorků V tužebníku 16 parfémů

kytikyti
Znalkyně 367 příspěvků 07.12.12 19:49

Jo promin, nepopsala jsem to moc dobře:-D Myslím to že tedy Paypal je dobrá metoda platby a od těch, co ho nemají je lepší zboží nekupovat? Třeba, že by po mě banka chtěla nějaký poplatek?

Na poličce 42 parfémů 4 miniatury 37 odstřiků 184 vzorků V tužebníku 46 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist