Naředění olejových esencí z Egypta na pafrém

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nora2000
Nováček 1 příspěvek 25.07.09 16:24
Naředění olejových esencí z Egypta na pafrém

Dovezli jsme si s manželem z letošní dovolené v Egyptě celkem 6 druhů olejových esencí. Voní překrásně, ale potřebovali bychom pomoci s jejich naředěním. Poraďte mi, prosím, kde se dá, nejlépe v Praze, sehnat něco na naředění (doporučovali nám čistý alkohol, ale ani ten jsem zatím nikde nesehnala) a v jakém poměru se tyto esence ředí.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 25.07.09 16:33
nora2000 píše:
Dovezli jsme si s manželem z letošní dovolené v Egyptě celkem 6 druhů olejových esencí. Voní překrásně, ale potřebovali bychom pomoci s jejich naředěním. Poraďte mi, prosím, kde se dá, nejlépe v Praze, sehnat něco na naředění (doporučovali nám čistý alkohol, ale ani ten jsem zatím nikde nesehnala) a v jakém poměru se tyto esence ředí.

96% alkohol se běžně neprodává, musíš ho ukrást někde v laboratoři:D Pokud máš nějakého spřízněného doktora nebo chemika, tak se zeptej těch, oni mají své tajné zdroje. Akorát tě to přijde tak na osm stovek za litr. Nevím, jestli se dá použít denaturovaný líh, protože se řeže technickým benzínem a mohl by solidně smrdět.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 25.07.09 17:17

Čistý alkohol se dá koupit v některé lékárně. Někde se prodává max. 60%, ale jsou lékárny, kde se i 96% líh koupí. A pozor na signatury - Spiritus dilutus je 60%, Spiritus concentratus je 80% a Spiritus absolutus, nebo spiritus 96% je teprve ten správný…

Denaturovaný líh bych určitě nepoužila…

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 25.07.09 17:42
Fanfan píše: Čistý alkohol se dá koupit v některé lékárně. Někde se prodává max. 60%, ale jsou lékárny, kde se i 96% líh koupí. A pozor na signatury - Spiritus dilutus je 60%, Spiritus concentratus je 80% a Spiritus absolutus, nebo spiritus 96% je teprve ten správný…Denatu­rovaný líh bych určitě nepoužila…

Mně tvrdili, že 96% není volně prodejný…

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 25.07.09 17:56

Někde ho bez problémů prodají. Akorát ho mají rozvážený v max 10 ml lékovkách. Sama jsem se tomu divila, když jsem si šla koupit dilut, ptali se mě, jestli mi dilut stačí, nebo chci čistý. Asi je to dost i o domluvě. Kdyby mi přišel někdo, že chce třeba 50 ml čistého lihu na ředění olejů, nejspíš bych ho prodala. Ale jak říkám - hodně záleží na zvyklostech konkrétní lékárny.

A k tomu ředění mě ještě napadlo, jestli by nebylo lepší ředit kvalitním olejem. Jojobovým, nebo meruňkovým… možná bych to zvážila. Byl by z toho pak vonný olej… Nejsem si jistá, jestli by 96% líh při dlouhodobější aplikaci nevysušoval. Teď jsem tu ještě koukala na složení normálního parfému a třeba Prada Tendre má na prvním místě Alcohol denat. Takže asi záleží na použitém množství. :wink:

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 26.07.09 22:03
nora2000 píše:

nevím, nevím, esence z Egypta jsou podle mne za 5 minut fuč, chybí totiž ve vůní to hlavní - fixatér, celkem dost drahá složka, která právě má na svědomí to, že parfém drží, vyvíjí se. Jejich blablabla v obchodě jak si zředěním v lihu uděláte parfém nebo jak se můžete s esencí namazat anebo ji použít do aromalampy ve mne vůbec nebudí důvěru, měla jsem jich možnost dost vyzkoušet a jejich výrobní cena je fakt srandovní. Jezdím do Egypta pravidelně 2× 3× ročně a vždycky vozím pro rodinné přátelé - Egypťany jako dárky víte co? Parfémy o které mě poprosí - DG, Armani a spol.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 27.07.09 11:28

80% líh se dá koupit v drogeriích (jako konzumní líh) a tím se to v pohodě naředí (pokud ta esence opravdu není v oleji). I vodkou by to mělo jít.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 27.07.09 14:20

Ano, 80% líh v drogerii. Litr stojí kolem tří nebo čtyř stovek. Loni jsme to kupovali na likéry. Denaturovaný používám jenom do osvěžovačů vzduchu.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 31.07.09 12:09
Sára píše:
nora2000 píše:
nevím, nevím, esence z Egypta jsou podle mne za 5 minut fuč, chybí totiž ve vůní to hlavní - fixatér, celkem dost drahá složka, která právě má na svědomí to, že parfém drží, vyvíjí se. Jejich blablabla v obchodě jak si zředěním v lihu uděláte parfém nebo jak se můžete s esencí namazat anebo ji použít do aromalampy ve mne vůbec nebudí důvěru, měla jsem jich možnost dost vyzkoušet a jejich výrobní cena je fakt srandovní.

Dostala jsem takhle lahvičku se santalovým olejem z Thajska. Neměla jsem odvahu se tím mazat… Nakonec zvítězil recept mojí babičky: nakapat na vatu a uložit mezi prádlo (ale aby se nedotýkalo látky!).

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 12 vzorků V tužebníku 12 parfémů

Kopretina
Učednice 95 příspěvků 31.07.09 23:22

V Káhiře nás při celodenním výletu zatáhli do výrobny vonních esencí. To byl teda zážitek. Ač jsem se bránila, co to šlo, tak po mně natírali všechny ty jejich zaručeně pravé oleje světových parfémů a šíleně jsem se nasmála, když jedna účastnice zájezdu jim řekla, že nutně potřebuje Adidas, tak odběhli a za minutku jí výtězoslavně donesli esneci Adidas :lol: Celově to ve mně nevzbudilo ani za mák důvěry a raději jsme s manželem tuto akci opustili předačasně.

Na poličce 17 parfémů 1 miniatura 6 odstřiků 20 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 01.08.09 08:54

Tak to na nás šli fikaněji. Nejprve nás v hrobkách v Údolí králů a v muzeu v Káhiře upozornili na karafy s parfémy, papyry, na kterých bylo popsáno jejich složení atd., a pak nás zatáhli do toho obchůdku, kde nám předvedli oblíbené oleje jednotlivých faraonů. Tutanchamonův prý byl lotosový - děsně tajný, ale to, co mi předvedli, se mi moc nelíbilo. Ovšem, je to už 10 let, tenkrát jsem nosila Ralpha Eau d´Eden. Dnes bych to možná vnímala jinak. Ale do Ebypta se v nejbližší době nechystám - kromě těch památek, ty bych ještě někdy vidět chtěla, mě to tam nějak netáhne… :?

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

paty0297
Nováček 10 příspěvků 04.08.09 13:44

Já bych je neředila (moc to potom nevydrží a mám pocit, že i jinak voní - osobně vyzkoušeno) - lepší používat po kapkách jako parfém. Co se týká kvality, je to samozřejmě různé, ale vzhledem k tomu, že jsem měla před svatbou s majitelem několika těchto „parfumerií“, mám celkem přesný přehled, co s tím všechno dělají :-) rozhodně se tady nevyplatí tlačit cenu příliš dolů, protože vám to pak naředí parafínovým olejem (předvedou vám, ale samozřejmě, že v tom není ani voda ani alkohol :wink: ).

Na poličce 4 parfémy 1 miniatura 31 odstřiků 269 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 12.08.09 13:44

Mamka mi přivezla nějaký jasmínový olej, byl pěkně drahý. Voní to i po dvou letech úžasně, i když stál v tom jejich skleněném flakonku pár měsíců na okně jako dekorace (neměla jsem totiž odvahu k použití na tělo). Asi to zkusím… Určitě bych ho neředila, nejsem znalec, ale bála bych se, že se pak zkazí.

Na poličce 0 parfémů 2337 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 24 parfémů

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 12.08.09 13:56

…PAFRÉM je roztomilý překlep---viz název vlákna :D

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 12.08.09 15:42
Myskamauska píše: …PAFRÉM je roztomilý překlep---viz název vlákna :D

ha ha ha ona to pojala po Arabsku ne???? :lol: :lol:

Na poličce 49 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist