Naše nosy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 26.05.08 17:46
Naše nosy

V jednom článku jsem si přečetla, že podle výzkumů jedné americké univerzity (tak je to vždycky :D ), když byly vůně prezentovány několika testovaným jedincům zleva a zprava, zjistilo se, že nejlepší dopad mělo, když byly vůně prezentovány zleva - tedy k levé nosní dírce a to pouze u žen. U mužů je to jedno. :lol: Prý je to dáno tím, že levá nosní dírka je u žen spojena s levou stranou mozku, která je emociálně citlivá.

A řeknu vám, že už před časem jsem si všimla, že vůně, které si v obchodě našplíchám na levou ruku, jakoby během dne vnímám více a že když jsem tu určitou vůni měla dřív na pravé a po čase na levé, voněla mi líp. Dokonce jsem měla nedávno dojem, že je mi příjemnější čichat z té levé ruky. Ale myslela jsem si, že to je proto, že mám třeba pravou nosní dírku ucpanou.

Ten výzkum byl ale pravděpodobně dělán z důvodu, aby se zjistilo, ze které strany se před námi mají navonění chlapi natřásat. :roll: Jinak je tam spousta jiných nesmyslů, tohle je jen jedna z informací toho článku.
 http://www.timesonline.co.uk/…e3817270.ece

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Reakce:
 
Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 26.05.08 19:54

Přesně tak to mám i já! Vůně na levé ruce se mi líbí víc, než když jsem ji zkoušela dřív na pravé! Takže mám tendenci všechny vůně, o kterých uvažuju jako o přírůstku do sbírky, zkoušet jen na levé ruce. Říkala jsem si, že jsem asi cvok:)

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů
 
zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4725 příspěvků 26.05.08 20:03

Tak jsem jak cvok zkusila čichnout ze zápěstí střídavě jednotlivými dírkami, a zjistila jsem, že potřebuji komplexní vjem z obou, jinak mi přijde vůně nějak neúplná 8)

Na poličce 28 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
llenni
Nevyléčitelná závislačka 1602 příspěvků 01.06.08 21:22

Taky zkouším víc na levé… a uvědomila jsem si to až teď :-). Pokud mám jen jednu vůni k ozkoušení… jde vždycky na levou ruku, pokud jich je víc, tak levou začínám… a obvykle vůně na levý ruce tak nějak víc vnímám. Nenapadlo by mě o tom přemýšlet… ale je zajímavý, že asi nejsem sama :-)

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Fleur  01.06.08 21:52

Já také testuji radši na levé, ale připisuji to tomu, že pravou rukou lépe zvládám manipulaci s testerem i nástřik (zejména v situacích, kdy mi na záda funí prodavačka) tak, abych se trefila opravdu na vlastní ruku a neosprchovala i své okolí (takto jsem včera naprosto nedobrovolně testovala Diesel Fuel for life, kterým mě nešikovně atakovala nějaká pubescentka :evil: ).

 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1565 příspěvků 03.06.08 16:19

Jsem obouručně orientovaná,to znamená,že velkou část činností jsem schopná dělat jak pravou,tak levou rukou,ale píšu levou a považuju ji za hlavní,vůně stříkám na levé zápěstí a víc mi tam vydrží,myslela,jsme si,že je tím leváctvím,ale teď zjišťuju,že je pro to i jakési reálné vysvětlení. :wink:

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
 
dias
Učednice 168 příspěvků 04.06.08 12:00

Když v danou chvíli nepřemýšlím o tom, jaké mám hodinky, náramky, rukávy, tašky v rukou a cokoliv jiného, co by mohlo testování narušit, začínám taky na levé (a přičítám to svému praváctví - viz manipulace s flakonem).

Ale uvažuju spíš o jiné věci: od doby, kdy se u mně běžné čichání změnilo v PROČICHÁVÁNÍ (složek vůně, typu atd.), mám občas potíže s přecitlivělostí pravé části nejen nosu, ale celé nosohltanové sliznice. Že bych čichala špatnou stranou ? :D

Na poličce 594 parfémů 70 miniatur 210 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 04.06.08 15:30

Četla jsem ve 100+1, že příjemné vůně detekuje levá nosní dírka a ty ostatní pravá. Levou ruku taky přičítám mému praváctví (snadná práce s flakonem)

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Světluška
Nevyléčitelná závislačka 1261 příspěvků 15.09.08 16:47

V dnešní MF Dnes v příloze Ona Dnes jsem četla zajímavé interview s naší českou parfumérkou Janou Kubelovou www.ona.idnes.cz. Co tomu říkáte?

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 5 odstřiků 93 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
Amy
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 15.09.08 19:17

No jo, ale když si nastříkáte vůni na levou ruku, tak čicháte spíš pravou dírkou a opačně, nebo ne? :wink:

Na poličce 7 parfémů 4 miniatury 4 odstřiky 14 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 15.09.08 19:19
Světluška píše:
V dnešní MF Dnes v příloze Ona Dnes jsem četla zajímavé interview s naší českou parfumérkou Janou Kubelovou www.ona.idnes.cz. Co tomu říkáte?

Světluško, tenhle odkaz nejde otevřít!

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
Světluška
Nevyléčitelná závislačka 1261 příspěvků 15.09.08 20:34

Aha, asi jsem udělala chybu s interpunkcí. www.ona.idnes.cz

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 5 odstřiků 93 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist