Naše nosy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 26.05.08 17:46
Naše nosy

V jednom článku jsem si přečetla, že podle výzkumů jedné americké univerzity (tak je to vždycky :D ), když byly vůně prezentovány několika testovaným jedincům zleva a zprava, zjistilo se, že nejlepší dopad mělo, když byly vůně prezentovány zleva - tedy k levé nosní dírce a to pouze u žen. U mužů je to jedno. :lol: Prý je to dáno tím, že levá nosní dírka je u žen spojena s levou stranou mozku, která je emociálně citlivá.

A řeknu vám, že už před časem jsem si všimla, že vůně, které si v obchodě našplíchám na levou ruku, jakoby během dne vnímám více a že když jsem tu určitou vůni měla dřív na pravé a po čase na levé, voněla mi líp. Dokonce jsem měla nedávno dojem, že je mi příjemnější čichat z té levé ruky. Ale myslela jsem si, že to je proto, že mám třeba pravou nosní dírku ucpanou.

Ten výzkum byl ale pravděpodobně dělán z důvodu, aby se zjistilo, ze které strany se před námi mají navonění chlapi natřásat. :roll: Jinak je tam spousta jiných nesmyslů, tohle je jen jedna z informací toho článku.
 http://www.timesonline.co.uk/…e3817270.ece

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Reakce:

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 26.05.08 19:54

Přesně tak to mám i já! Vůně na levé ruce se mi líbí víc, než když jsem ji zkoušela dřív na pravé! Takže mám tendenci všechny vůně, o kterých uvažuju jako o přírůstku do sbírky, zkoušet jen na levé ruce. Říkala jsem si, že jsem asi cvok:)

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4735 příspěvků 26.05.08 20:03

Tak jsem jak cvok zkusila čichnout ze zápěstí střídavě jednotlivými dírkami, a zjistila jsem, že potřebuji komplexní vjem z obou, jinak mi přijde vůně nějak neúplná 8)

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

llenni
Nevyléčitelná závislačka 1604 příspěvků 01.06.08 21:22

Taky zkouším víc na levé… a uvědomila jsem si to až teď :-). Pokud mám jen jednu vůni k ozkoušení… jde vždycky na levou ruku, pokud jich je víc, tak levou začínám… a obvykle vůně na levý ruce tak nějak víc vnímám. Nenapadlo by mě o tom přemýšlet… ale je zajímavý, že asi nejsem sama :-)

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Fleur  01.06.08 21:52

Já také testuji radši na levé, ale připisuji to tomu, že pravou rukou lépe zvládám manipulaci s testerem i nástřik (zejména v situacích, kdy mi na záda funí prodavačka) tak, abych se trefila opravdu na vlastní ruku a neosprchovala i své okolí (takto jsem včera naprosto nedobrovolně testovala Diesel Fuel for life, kterým mě nešikovně atakovala nějaká pubescentka :evil: ).

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 03.06.08 16:19

Jsem obouručně orientovaná,to znamená,že velkou část činností jsem schopná dělat jak pravou,tak levou rukou,ale píšu levou a považuju ji za hlavní,vůně stříkám na levé zápěstí a víc mi tam vydrží,myslela,jsme si,že je tím leváctvím,ale teď zjišťuju,že je pro to i jakési reálné vysvětlení. :wink:

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

dias
Učednice 168 příspěvků 04.06.08 12:00

Když v danou chvíli nepřemýšlím o tom, jaké mám hodinky, náramky, rukávy, tašky v rukou a cokoliv jiného, co by mohlo testování narušit, začínám taky na levé (a přičítám to svému praváctví - viz manipulace s flakonem).

Ale uvažuju spíš o jiné věci: od doby, kdy se u mně běžné čichání změnilo v PROČICHÁVÁNÍ (složek vůně, typu atd.), mám občas potíže s přecitlivělostí pravé části nejen nosu, ale celé nosohltanové sliznice. Že bych čichala špatnou stranou ? :D

Na poličce 594 parfémů 70 miniatur 210 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 04.06.08 15:30

Četla jsem ve 100+1, že příjemné vůně detekuje levá nosní dírka a ty ostatní pravá. Levou ruku taky přičítám mému praváctví (snadná práce s flakonem)

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

Světluška
Nevyléčitelná závislačka 1261 příspěvků 15.09.08 16:47

V dnešní MF Dnes v příloze Ona Dnes jsem četla zajímavé interview s naší českou parfumérkou Janou Kubelovou www.ona.idnes.cz. Co tomu říkáte?

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 5 odstřiků 93 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Amy
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 15.09.08 19:17

No jo, ale když si nastříkáte vůni na levou ruku, tak čicháte spíš pravou dírkou a opačně, nebo ne? :wink:

Na poličce 7 parfémů 4 miniatury 4 odstřiky 14 vzorků V tužebníku 7 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 15.09.08 19:19
Světluška píše:
V dnešní MF Dnes v příloze Ona Dnes jsem četla zajímavé interview s naší českou parfumérkou Janou Kubelovou www.ona.idnes.cz. Co tomu říkáte?

Světluško, tenhle odkaz nejde otevřít!

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Světluška
Nevyléčitelná závislačka 1261 příspěvků 15.09.08 20:34

Aha, asi jsem udělala chybu s interpunkcí. www.ona.idnes.cz

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 5 odstřiků 93 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist