Návrh na zlepšení databáze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Morgainne
Učednice 51 příspěvků 27.12.09 13:17
Návrh na zlepšení databáze

Měla bych nápad … když najedu přes databázi do statistiky, tak vidím, kdo konkrétní vůni má, kdo by si ji chtěl pořídit atd. Jenže když si jich takhle pootvírám víc a překlikávám mezi nima, tak pak nevím, která už to byla … je možný dodat jako nadpis u statistiky název a značku té dané vůně?
 Díky.

Na poličce 6 parfémů 4 miniatury 1 odstřik 14 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 27.12.09 14:04

… já mám návrh na vylepšení poličky … všimla jsem si, že nejen já, ale spousta dalších, má potřebu napsat na poličku s parfémy ( miniaturkami, vzorky ) nějakou „poznámku obecnou“ … většinou se to teď píše k první či poslední vůni, ale to se dost mění, takže bych uvítala kolonku na nějaký ten povšechný komentář 8) … děkuji :D

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1798 příspěvků 29.12.09 14:48

…taky mám návrh, aby se na hlavní stránce nebo poličce zobrazovaly výrazné instrukce, jak si označit odstřik nebo vzoreček na prodej nebo výměnu. Někteří totiž nepochopili, jak databáze funguje a ikonku prodeje nebo výměny si dají k velkým balení. Při podrobnějším prozkoumání pak ostatní zjistí, že neprodávají velké balení, ale nabízejí odstříknutý vzoreček.

Na poličce 201 parfémů 263 miniatur 4 odstřiky 223 vzorků V tužebníku 24 parfémů

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4619 příspěvků 29.12.09 15:02

Ale ono v podstatě není jak označit, že prodám odstřik z originálního balení. Alespoň jak já to chápu. Chápu to totiž tak, že záložka „Odstřiky“ je určena na odstřiky, které nakoupím a používám, nebo je chci vyměnit nebo prodat. Ale jak mám nabídnout, že kdyby někdo chtěl, udělám mu odstřik z originálu? Pro to tu není žádná značka, takže nezbývá, než to psát do poličky buď slovy (ale databáze mě bohužel nezobrazí jako toho, kdo nabízí odstřik), nebo označit celé balení s tím, že někdo je pak zklamaný, že jde jen o odstřik.
Chtělo by to buď ještě nějakou třetí značku (kromě prodeje a výměny), nebo samostatnou záložku „Odstřiky na prodej/výměnu“, nebo něco takového.

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5766 příspěvků 29.12.09 16:12

To máš pravdu.. Aspoň bychom to neměli všechno zmatlané dohromady.

Na poličce 56 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 26 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 29.12.09 16:41
tapuz píše:
Ale ono v podstatě není jak označit, že prodám odstřik z originálního balení. Alespoň jak já to chápu. Chápu to totiž tak, že záložka „Odstřiky“ je určena na odstřiky, které nakoupím a používám, nebo je chci vyměnit nebo prodat. Ale jak mám nabídnout, že kdyby někdo chtěl, udělám mu odstřik z originálu?

Co třeba dopsat to na odstřikovou poličku - že uděláš čerstvý odstřik?

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 29.12.09 16:43
daniela píše: …Někteří totiž nepochopili, jak databáze funguje a ikonku prodeje nebo výměny si dají k velkým balení. Při podrobnějším prozkoumání pak ostatní zjistí, že neprodávají velké balení, ale nabízejí odstříknutý vzoreček.

Taky mě trochu štve, když je v databázi napsané, že standardní balení nabízí 4 uživatelky, …a když se poklikám na jejich poličky, zjistím, že „standardní balení“ nenabízí ani jedna. :?

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 29.12.09 16:52

… jojo, ta univerzální poznámka chybí :wink:

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1798 příspěvků 29.12.09 18:53

Myslím, že by se v tom případě měl přidat do Odstřiků nabízený odstřik, i když je jen fiktivní, s poznámkou, že jde o čerstvý odstřik z velkého balení v případě zájmu. Ve statistice se pak zobrazí, že uživatelka nabízí odstřik a ne velké balení. (Fakt je, že když někdo nabízí odstřiky u většího počtu vůní, polička pak bude mírně matoucí, když bude většina jen imaginární :roll: )

Na poličce 201 parfémů 263 miniatur 4 odstřiky 223 vzorků V tužebníku 24 parfémů

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4619 příspěvků 29.12.09 19:48
Barbarra píše:
tapuz píše:
Ale ono v podstatě není jak označit, že prodám odstřik z originálního balení. Alespoň jak já to chápu. Chápu to totiž tak, že záložka „Odstřiky“ je určena na odstřiky, které nakoupím a používám, nebo je chci vyměnit nebo prodat. Ale jak mám nabídnout, že kdyby někdo chtěl, udělám mu odstřik z originálu?
Co třeba dopsat to na odstřikovou poličku - že uděláš čerstvý odstřik?

No to samozřejmě můžu, ale já pořád tu poličku „Odstřiky“ chápu jako poličku konkrétních odstřiků, ke kterým nemám origo flakony a které nekopírují poličku „Parfémy“. Takže poličku „Parfémy“ (tam mám jen origo flakony) mám odlišnou od poličky „Odstřiky“. Jinak by byly z velké části stejné.

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1798 příspěvků 03.01.10 20:49

Napadla mě další věc, sice jsem ji před časem psala do jiného vlákna, ale přidám i sem:

k vyhledávání v databázi: můžeme najít vůně podle značky, nebo podle slova v názvu. Šlo by to propojit? Abych mohla zadat značku a zároveň z ní ještě vyselektovat jen vůně s určitým slovem v názvu, např. Kenzo + Flower. Myslím, že by to bylo užitečné.

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7601 příspěvků 28.04.10 19:06

Máme krásnou novou databázi, děkujeme, Aduš :D ***
Jen bych si dovolila špitnout, jestli by nešlo v recenzích uživatelů, rozdělit na jednotlivá písmenka, někdy je to dlouhé listování. Děkuji

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Maty
Nevyléčitelná závislačka 1434 příspěvků 28.04.10 19:40

milé překvápko :banana:

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 111 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Incognita
Nevyléčitelná závislačka 1031 příspěvků 28.04.10 20:40

Tak nová databáze je opravdu pěknější, dynamičtější, líbí :P

:idea: Perfektní je citace poslední recenze… klidně bych si početla i poslední 3-5 recenzí/komen­tářů…

:idea: Jen rám se statistikou bych hodila někam úplně dolu skoro do footnote, aby na prvním screenu stránky bylo vyhledávání (nejlépe celé bez nutnosti listovat)…

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 2 parfémy

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 28.04.10 21:51

Možná si moc vymejšlím, ale ta vínová barva je dost agresívní na oči… Na webu a posuvnících mi to nevadí, ale na liště, kde jsou tlačítka (nebo jak se tomu říká) Recenze, Lidé, Databáze atd., docela jo. Jen bych trošku ubrala na sytosti té barvy, třeba.

Jinak supr. Skoro zapomínám, jak to tu vypadalo loni :-)

Na poličce 52 parfémů 1539 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 161 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist