Návrhy pro vylepšení databáze, webu a fóra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 12.05.11 12:50
Návrhy pro vylepšení databáze, webu a fóra

Vlákno jsem vyčistila, samozřejmě po pečlivém pročtení a zapsání vašich požadavků. A teď k jednotlivým věcem konkrétně.

Co určitě bude:

• možnost psát SZ z databáze
  • jedno přihlašování na všechno
  • nové příspěvky ve fórech, kde jsem psala
    Web, fórum a databáze jsou nyní tři oddělené systémy, pospojované na koleně. Nově půjde o jeden systém. Kdykoli bude po ruce odkaz na vlastní profil, odkud je možné psát SZ a obsluhovat různé další věci. 

A dál: Uvedení koncentrace u vůní v databázi - nebude, domnívám se, že by to nebylo dost dobře realizovatelné. Zřejmě by ale šlo udělat tlačítka/tagy na poličkách, abyste si mohly tento údaj zaznamenat u vůní, které vlastníte.

Při kliknutí na Líbí skočit do Tužebníku - myslím, že nebude, ostatně někteří z vás žádali o tohle a jiní o pravý opak :)

Stránkování poliček s větším počtem položek - bude

Obecná poznámka pro celou poličku - uvidíme

Značky pro vzorkuji/nevzorkuji (ze které vůně na poličce jsem ochotná udělat vzorek, případně ze které určitě ne) - technicky možné by bylo, takže uvidíme

Adresář - probírali jsme, pokusíme se nějak vymyslet, psalo si o to hodně lidí; nebo nějak pořešit přístupnost vlastní adresy určitým uživatelům (přátelům)

Filtr ve zprávách podle uživatelek, názvu zprávy - probírali jsme, programátor se na to moc netvářil, ale psalo si vás o to dost, takže to určitě jen tak nesmetu ze stolu, něco musí jít vymyslet

Přihlášení jako skrytý - tohle nové fórum tuším vůbec neumí, takže se tím elegantně vyřeší spory o neskryté skryté a opravdu skryté skryté :P

Filtry a řazení na poličkách (podle prodeje, určení atd.) - řazení určitě, filtry uvidíme

Datum vložení záznamu do poličky - už je hotovo

Přehled vlastních recenzí, možnost editovat - bude

Automatický letní čas - nejsem si jistá, zjistím

Našeptávač - bude

Podrobnější vyhledávání (omezení podle roku apod.) - bude, již připraveno

Ajaxová práce s poličkami - nevím jistě, zeptám se, ale patrně ano

Víc poliček („fochů“) nebo vlastní tagy - zatím jsme vůbec neprobírali, uvidíme podle možností a zájmu

Export/tisk zkušebníku a tužebníku - zjistím

Skryté poznámky v poličkách - zjistím, spíš ne

Přímé zadávání vůní na poličky a do seznamů (jako je teď na poličce miniatur a vzorků - to okýnko nahoře) - zjistím

Příruční notýsek v profilu - zjistím, neměl by snad být problém

Osobní fotoalbum v profilu - už je připraveno

Možnost zatrhnout více vůní v tužebníku a nechat vygenerovat uživatelku, která jich má z tohoto seznamu nejvíc - pro usnadnění shánění vzorků - starší návrh, nejspíš nebude

Při zakládání tématu upozornění, že již existuje téma se stejným nebo podobným názvem - zjistím

„Čím jsem dnes navoněná“ do profilu (viz Fragrantica) - zjistím

Výpis prodávaných vůní (ne každý dává svoje nabídky do bazaru) - bazar bude mít samostatné řešení, které ještě doladíme

Zkušebník - předělat z notýskové podoby do normálního seznamu - bude, již připraveno

Do obrazovky pro vyhledávání ve fóru přidat volbu „neobsahuje slova“- pro zúžení výběru - neprobírali jsme, technicky možné by to zřejmě bylo

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 12.05.11 12:59

Ado, díky - to jsou samé příjemné zprávy…

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

moajli
sv. Parfema z Kecálburgu 3125 příspěvků 12.05.11 13:22

pro nás samá pozitiva, pro vás spousta práce .......díky

Na poličce 45 parfémů 12 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 12.05.11 13:27

Supr!!

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 12.05.11 14:00

Doplňuji odpovědi od programátora na některé nevyřešené otázky:

Značky pro vzorkuji/nevzorkuji (ze které vůně na poličce jsem ochotná udělat vzorek, případně ze které určitě ne)
Není problém.

Adresář - probírali jsme, pokusíme se nějak vymyslet, psalo si o to hodně lidí; nebo nějak pořešit přístupnost vlastní adresy určitým uživatelům (přátelům)
Budou poznámky na profilu, do kterých by si uživatel mohl adresy zapsat.

Filtr ve zprávách podle uživatelek, názvu zprávy
Určitě půjde filtrovat podle uživatelek apod., ty zprávy budou pojaté trochu jinak, takže uvidíme, jak to půjde při testovacím provozu a následně bychom to vyladili.
(dobrá zpráva, že, ukecaní medvědi ;) )

Filtry a řazení na poličkách (podle prodeje, určení atd.)
Jakmile bude polička hotová, tak bychom mohli přidat nahoru nějaká filtrovací tlačítka, není to určitě problém.

Automatický letní čas
bude

Ajaxová práce s poličkami
Některé věci ano, některé ne, doladí se podle výsledků zkušebního provozu

Víc poliček („fochů“) nebo vlastní tagy
Obávám se, jestli by to nebylo zbytečně nepřehledné, možná by byly lepší ty filtry, třeba i s využitím fulltextového hledání v poznámkách

Export/tisk zkušebníku a tužebníku
Není problém.

Skryté poznámky v poličkách
Bylo by možné přidat do nastavení profilu, zda uživatel chce mít všechny poznámky viditelné/nevi­ditelné

Možnost zatrhnout více vůní v tužebníku a nechat vygenerovat uživatelku, která jich má z tohoto seznamu nejvíc
Opravdu nebude, bylo by to příliš náročné na databázi.

Při zakládání tématu upozornění, že již existuje téma se stejným nebo podobným názvem
Bylo by podobně jako na emiminu - po zadání názvu tématu se ukáží podobná témata a teprve pak můžete založit nové

Do obrazovky pro vyhledávání ve fóru přidat volbu „neobsahuje slova“- pro zúžení výběru
Nebyl by problém, kdyby to uživatelé chtěli.

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 12.05.11 14:09

Asi bych se ptát neměla, ale mně ťuká prst sám na klávesnici - A kdy že ty změny budou? Aspoň něco, aspoň výhledově…

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25852 příspěvků 12.05.11 14:10
Ada píše:
Filtr ve zprávách podle uživatelek, názvu zprávy
Určitě půjde filtrovat podle uživatelek apod., ty zprávy budou pojaté trochu jinak, takže uvidíme, jak to půjde při testovacím provozu a následně bychom to vyladili.
(dobrá zpráva, že, ukecaní medvědi ;) )

No to teda jo. Díky moc :!: :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 12.05.11 17:32
ledifia píše:
Asi bych se ptát neměla, ale mně ťuká prst sám na klávesnici - A kdy že ty změny budou? Aspoň něco, aspoň výhledově…

Nechci dávat vůbec žádné přesné datum, protože pak to nevyjde :) Ale už brzo.

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 12.05.11 17:43

To jsem čekala, ale prostě jsem to MUSELA zkusit :-)

Moc dík :-)

Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 12.05.11 17:59

Ado: Super, skvělé, děkujeme!!!
jenom pár poznámek za mou osobu

„Filtry a řazení na poličkách (podle prodeje, určení atd.)“-já bych velmi uvítala i možnost řazení dle pánská/dámská vůně a dle data vložení.

Možnost „and not/neobsahuje“ při vyhledávání ve fóru, to jsem tuším navrhovala já, nebo i já. Vyhledávám hodně, nyní po čase konstatuji, že tuto volbu bych využila tak v 5% případů mých vyhledávání, což není mnoho, jak byste tuto volbu využili Vy ostatní?

Po kliknutí na líbí:pokud zůstanu v databázi a nebudu přepnuta do zkušebníku, tak u mně vpořádku, myslím, že takto by to mělo vyhovovat více lidem.

A zvláštní „fach“ nahoře v poličkách pro souhrnné pokyny bych velmi uvítala, to je myslím hodně užitečná věc.
A prosím ještě do Historie přidat kolonku něco jako „datum vložení“ a možnost seřazení dle jednotlivých kolonek, včetně data vložení.

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 16 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 32 parfémů

Uživatel je onlinechavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5238 příspěvků 12.05.11 18:32

Ubohý programátor, měl by se stát čestným členem Arome.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 12.05.11 19:28

…nebo mít extra slevu na vůně :whistle:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 12.05.11 19:55

…to mi tam někdo předtím tu větu přidal - co jsem ji teď smazala.?! :shock:

(nebo už jsem tak blbá, že nevím, co píšu.?. :roll: :twisted: , no, občas asi jo… :mrgreen: Ale tentokrát jsem chtěla napsat, jen to, co tam je :D )

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 15.05.11 11:16

…nejsem blbá. Vím, co píšu.

Takže - přizná se dotyčná = tak jak je vtipná(?), doufám, že je i statečná.?. :twisted: :D ,
která mi tam vložila tu větu, kterou jsem si pak smazala, resp. smazala jsem větu, kterou jsem já nepsala.?.
(napsala jsem totiž jen: …nebo mít extra slevu na vůně :whistle: , nic víc)
A jelikož mi do mého vlastního příspěvku moc lidí lézt asi nemůže, okruh je celkem malý.!. :idea:

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 15.05.11 12:32

tak v tomhle případě jsem bez viny :D

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist