Nebezpečné složky ve vůních

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 24.01.09 19:53
Nebezpečné složky ve vůních

Dost nepříjemné téma…ale asi by tu mělo být. Máte někdo tušení, oč tu jde, čím jsou parfémy nebezpečné?
Pro zajímavost přidávám odkaz:
 http://www.cosmeticsdatabase.com/index.php

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 130 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 24.01.09 20:00

Na Cosmeticdatabase pozor, ta má něco špatného snad u všeho kromě vody.
Na parfémech je nebezpečné hlavně to, že vonné látky jsou časté alergeny.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 24.01.09 20:08

život je sám o sobě bývá nebezpečný :wink:

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 24.01.09 20:20

Jestli jsou to jen alergeny…tak to jsi mě Ado uklidnila…před­stavovala jsem si něco mnohem horšího…
Jen bych nechtěla až příliš moc zavírat oči…proto jsem to tu otevřela (když už jsem propadla tomu šílenství a pořád něco očuchávám, chtěla jsem vědět, na čem jsem)

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 130 parfémů

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1119 příspěvků 24.01.09 21:06

Nebezpecne zlozky v parfemoch a celkovo kozmetike su ftalaty. Su rakovinotvorne. A tiez propylen glykol. Ten sa pouziva ako chemicke rozpustadlo. A je takmer v kazdom kreme myslim ako stabilizator.

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 24.01.09 21:09

Ten propylen glykol je rozšířený omyl. V kosmetice je neškodný.

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1119 příspěvků 24.01.09 21:11

Myslis to tak, ze v kozmetike je v malych koncentraciach?

yunnan
Znalkyně 335 příspěvků 25.01.09 00:19
rakuli píše:
Dost nepříjemné téma…ale asi by tu mělo být. Máte někdo tušení, oč tu jde, čím jsou parfémy nebezpečné?
Pro zajímavost přidávám odkaz:
 http://www.cosmeticsdatabase.com/index.php

Prý, (nejsem chemik), jsou v parfémech rakovinotvorné látky, které se samozřejmě vstřebávají kůží do těla, přecházejí dokonce např. do mateřského mléka ........ :?:

Na poličce 12 parfémů 7 miniatur 1 odstřik 155 vzorků V tužebníku 12 parfémů

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1119 příspěvků 25.01.09 00:41

Zober si to tak,parfem v skumavke z plastu dokaze skumavku rozleptat…

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 25.01.09 11:19

Záleží ale na plastu té zkumavky. Některé plasty nesnášejí líh a jeho vlivem praskají - nic jiného v tom není.
Některé chemické látky jsou rakovinotvorné, ale naše hodná Evropská unie jich většinu v parfémech zakázala (třeba starší typy pižem).
Propylen glykol není tak nebezpečný jako ethylen glykol, který se v kosmetice ale nepoužívá. Zvěsti o nebezpečnosti propylen glykolu vznikly tím, že to nějaký neumětel popletl (respektive dedukoval "když je nebezpečný ethylen, tak i propylen).

Fleur  27.01.09 09:32

Ach bože, kdybyste tušily, jak nebezpečné vašemu zdraví je téměř vše, co běžně děláte od chvíle, kdy se ráno probudíte (parabeny v zubní pastě, škodlivé konzervanty ve vaší snídani, alergeny z pracího prášku na vašem oblečení, zpomalovače hoření, jimiž je prošpikován váš osobní automobil… nějaké svinstvo je určitě i v té klávesnici, po které teď lehce zpocenými prsty přejíždím…), tak byste alergeny v parfémech neřešily! :lol:

Já mám vcelku „zelenou“ domácnost, ale parfémů se nebojím!

Janka
Parfémová maniačka 800 příspěvků 08.06.09 10:21

Mám velmi citlivou pleť a abych nevypadala jak miss lepra musím používat jen speciální kosmetiku z lékárny. A přes to, že jsem se po ledasčem (i bio) během chvilky osypala, s kvalitním parfémem jsem tento problém nikdy neměla…ještě že tak :lol: :lol: :lol:

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1220 příspěvků 10.06.09 01:20

Nedávno som stretla známu, ktorá mala pigmentové škvrny na krku a vo výstrihu. Povedala mi, že to má už tretí rok a že jej to urobila kombinácia slniečka a parfému. Viac sme si nestihli povedať. Celkom ma to znechutilo. Nemáte niekto s týmto skúsenosť?

Na poličce 50 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Janka
Parfémová maniačka 800 příspěvků 10.06.09 08:45

Tohle se mi nikdy nestalo, ale každopádně pro jistotu v létě stříkám spíš na oblečení a do vlasů.

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

ajinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2726 příspěvků 10.06.09 11:13

Jednou se mi to také stalo, už je to dávno…byl to parfém, který se aplikoval poťupkáním skleněnou zátkou a pak jsem se opalovala, měla jsem takovou hnědavou šmouhu od od ucha přes krk :evil: :twisted: , krása, zmizela až po delším čase a od té doby vím, že parfém na kůži, čím koncentrovanější, tím hůř, není se sluníčkem kamarád :twisted: …

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist