Nebezpečné složky ve vůních

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 24.01.09 19:53
Nebezpečné složky ve vůních

Dost nepříjemné téma…ale asi by tu mělo být. Máte někdo tušení, oč tu jde, čím jsou parfémy nebezpečné?
Pro zajímavost přidávám odkaz:
 http://www.cosmeticsdatabase.com/index.php

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 24.01.09 20:00

Na Cosmeticdatabase pozor, ta má něco špatného snad u všeho kromě vody.
Na parfémech je nebezpečné hlavně to, že vonné látky jsou časté alergeny.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 24.01.09 20:08

život je sám o sobě bývá nebezpečný :wink:

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 24.01.09 20:20

Jestli jsou to jen alergeny…tak to jsi mě Ado uklidnila…před­stavovala jsem si něco mnohem horšího…
Jen bych nechtěla až příliš moc zavírat oči…proto jsem to tu otevřela (když už jsem propadla tomu šílenství a pořád něco očuchávám, chtěla jsem vědět, na čem jsem)

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 24.01.09 21:06

Nebezpecne zlozky v parfemoch a celkovo kozmetike su ftalaty. Su rakovinotvorne. A tiez propylen glykol. Ten sa pouziva ako chemicke rozpustadlo. A je takmer v kazdom kreme myslim ako stabilizator.

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 24.01.09 21:09

Ten propylen glykol je rozšířený omyl. V kosmetice je neškodný.

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 24.01.09 21:11

Myslis to tak, ze v kozmetike je v malych koncentraciach?

yunnan
Znalkyně 335 příspěvků 25.01.09 00:19
rakuli píše:
Dost nepříjemné téma…ale asi by tu mělo být. Máte někdo tušení, oč tu jde, čím jsou parfémy nebezpečné?
Pro zajímavost přidávám odkaz:
 http://www.cosmeticsdatabase.com/index.php

Prý, (nejsem chemik), jsou v parfémech rakovinotvorné látky, které se samozřejmě vstřebávají kůží do těla, přecházejí dokonce např. do mateřského mléka ........ :?:

Na poličce 18 parfémů 6 miniatur 1 odstřik 147 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 25.01.09 00:41

Zober si to tak,parfem v skumavke z plastu dokaze skumavku rozleptat…

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 25.01.09 11:19

Záleží ale na plastu té zkumavky. Některé plasty nesnášejí líh a jeho vlivem praskají - nic jiného v tom není.
Některé chemické látky jsou rakovinotvorné, ale naše hodná Evropská unie jich většinu v parfémech zakázala (třeba starší typy pižem).
Propylen glykol není tak nebezpečný jako ethylen glykol, který se v kosmetice ale nepoužívá. Zvěsti o nebezpečnosti propylen glykolu vznikly tím, že to nějaký neumětel popletl (respektive dedukoval "když je nebezpečný ethylen, tak i propylen).

Fleur  27.01.09 09:32

Ach bože, kdybyste tušily, jak nebezpečné vašemu zdraví je téměř vše, co běžně děláte od chvíle, kdy se ráno probudíte (parabeny v zubní pastě, škodlivé konzervanty ve vaší snídani, alergeny z pracího prášku na vašem oblečení, zpomalovače hoření, jimiž je prošpikován váš osobní automobil… nějaké svinstvo je určitě i v té klávesnici, po které teď lehce zpocenými prsty přejíždím…), tak byste alergeny v parfémech neřešily! :lol:

Já mám vcelku „zelenou“ domácnost, ale parfémů se nebojím!

Janka
Parfémová maniačka 800 příspěvků 08.06.09 10:21

Mám velmi citlivou pleť a abych nevypadala jak miss lepra musím používat jen speciální kosmetiku z lékárny. A přes to, že jsem se po ledasčem (i bio) během chvilky osypala, s kvalitním parfémem jsem tento problém nikdy neměla…ještě že tak :lol: :lol: :lol:

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1219 příspěvků 10.06.09 01:20

Nedávno som stretla známu, ktorá mala pigmentové škvrny na krku a vo výstrihu. Povedala mi, že to má už tretí rok a že jej to urobila kombinácia slniečka a parfému. Viac sme si nestihli povedať. Celkom ma to znechutilo. Nemáte niekto s týmto skúsenosť?

Na poličce 50 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Janka
Parfémová maniačka 800 příspěvků 10.06.09 08:45

Tohle se mi nikdy nestalo, ale každopádně pro jistotu v létě stříkám spíš na oblečení a do vlasů.

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

ajinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2726 příspěvků 10.06.09 11:13

Jednou se mi to také stalo, už je to dávno…byl to parfém, který se aplikoval poťupkáním skleněnou zátkou a pak jsem se opalovala, měla jsem takovou hnědavou šmouhu od od ucha přes krk :evil: :twisted: , krása, zmizela až po delším čase a od té doby vím, že parfém na kůži, čím koncentrovanější, tím hůř, není se sluníčkem kamarád :twisted: …

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist