Nečekané úlovky

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5241 příspěvků 24.10.08 21:49
Nečekané úlovky

také rády šmejdíte po nenápadných drogeriích a parfumeriích na vesnicích a městečcích? Překvapil Vás nějaký nečekaný úlovek?Tak já přidávám hned jednu zkušenost. V Ledči nad Sázavou je malá parfumerie, kde měli slušnou sbírku vůní od Burjois včetně již nedostupné Stephanie.Od nákupu mne odradilo jen podezření, že vůně tam leží tak dlouho, až se zkazila.Nicméně, překvapení ze sortimentu se konalo.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Reakce:

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 27.10.08 09:21

Mně se zase podařilo v jediné parfumerii v Břeclavi sehnat Alchymii od Rochas. Nejlepší na tom je, že ona to vlastně ani není tak úplně parfumerie, více sortimentu zaujímá obyčejná kosmetika z drogerie a jen tak nesměle na poličce se krčí pár flakonků parfémů…a mezi nimi jsem zahlédla i zmiňovanou Alchymii. Měli i Les Belles zelenou, na kterou si brousím zuby, ale nechtělo se mi dávat za 30 ml 1100,– zkusím ji sehnat jinde a když to nepůjde tak se pro ni snad vrátím taky…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 02.08.12 19:52

Tenhle úlovek je absolutní slepák. Nemám tušení, co to je. Na flakonu není ani písmenko. Ale je pěkně masivní, víčko dřevěné. Takový luxusní refan. Odhaduji, že plný obsah byl 20 ml.
Barva nádherně koňaková. Dost jsem se bála, co bude uvnitř, ale ono to vůbec není špatné.
Cítím z toho hlavně mimózu. Nebo taky zimolez, někdy se mi pletou, ono to zabarvení samozřejmě taky ovlivňují další složky. Prostě medový kytky. V úvodu až lipově, ale to vyvanulo.
Neroli, možná i petitgrain, protože je to citrusově šťavnaté a zelené.
Pižmo, je to jako polštářek.
To je tak ten domimantní dojem. Je to vůně nesladce medová a stoupající, taková éterická, se zelenou mízou. Tak podobně v úvodu voní Rosa Flamenca, jenže ta pak jde hodně do růžových květů. (A právě v téhle vůni jsem si spletla mimózu se zimolezem, takže že by to byl přece jen zimolez? A v RF je stejně výrazně svěží zelenost neroli).
A další asociace - připomíná tu mimózovou část Poeme, když si člověk odmyslí zbytek zahrady a marmeládu. Je mnohem jemnější než Poeme, přitom není slabá. Vzdušnější.

Zkoušela jsem hledat podle složek na Fragrantice, ale k ničemu rozumnému nevede, takže ji nejspíš vezmu na nejbližší sraz očuchat zkušenějším. :mavam:

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 02.08.12 19:54

…nebude to Donna Karan Gold.?. - jako parfém nebo limitovaná edice.?. :roll: :)
 http://www.arome.cz/…-karan/gold/

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 02.08.12 20:00

@1Miru
No flakon je hodně podobný, ale ne úplně stejný. A jak koukám ty originální jsou popsaný. A lilie v tom určitě není. To je zvláštní.

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 02.08.12 20:04

Myslím, že má Miru pravdu, viděla jsem to kdysi na eBay a vypadalo to úplně stejně, čistý parfém, líbilo se mi to jako miniatura.
Lilii z duše nesnáším, ale v některých parfémech, kde ji složení uvádí, cítím jiné kytky, lilii vůbec (naštěstí).

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 02.08.12 20:06

No je možný, že ta medová kytka je akát. A až na tu liiïi to docela odpovídá. Ale co ta barva? Jak to že je tak červená? A proč není na flakonu ani písmenko? :think:

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 02.08.12 20:13

Zkoumám internet, a někde jsou fotky se skoro červeným obsahem. Tak teď jen nevím, kam se poděla ta lilie. Díky za navigaci!

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 02.08.12 20:13

http://www.ebay.com/…120960102807?…

Nemáš nakonec třicítku? Velikost někdy klame. Tohle vypadá hodně podobně. Písmenka mohla být jen na krabičce nebo na nálepce zespoda flakonku. Některé miniatury, co mám, mají malinké rozdíly, byť jsou jinak stejné, a některé jsou taky bez písmen.

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 02.08.12 20:16

Jestli je to čistý parfém, tak ty ingredience můžou být hodně kompaktní a vůně „kulatá“, a i ten tvůj popis by klidně mohl odpovídat…
Sežeň tady vzorek Gold, jestli je to ono, určitě to poznáš.

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 02.08.12 20:19

No všechno na to ukazuje. Tedy na č. p. Je to velmi hladké. Čuchám a přesvědčuju sama sbe, že je to lilie. :D Jde to ztuha.
Vzorek si zkuším sehnat, ale věřím tomu, že to je Gold a parfém. Díky za rady!

Náťa66
sv. Parfema z Kecálburgu 4264 příspěvků 02.08.12 20:33

Mě to přijde jako gold sparkling, mám doma flakon, dřevěné víčko, vypadá to úplně stejně, i ty lilie, snad :mrgreen: Zvláštní vůně

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 02.08.12 21:48

@dzona

Jestli je to za tu cenu, o které jsi mi říkala, tak gratuluju - tenhle slepák je opravdu kauf :palec:

Na poličce 46 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 20 parfémů

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 02.08.12 21:57

Na cenu si opravdu stěžovat nemůžu. :lol: Každopádně to přinesu očuchat - třeba v tom někdo tu lilii najde.
No zamotalo mi to hlavu, prohlížím internet - jiné fakonky mají nápis. Tenhle ne.

Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist