Nejelegantnější parfém

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.01.08 07:52

Včera jsem se dostala úzkých. Mám o dost starší kamarádku - 47 - která v posledních letech prošla velmi těžkým obdobím. Opustil ji manžel a nechal na krku výchovu a výživu dvou puberťáků,v té době navíc zrovna onemocněla rakovinou, následně extrémně přibrala a vůbec to vypadalo, že nedopadne dobře. Už je vyléčená, podařilo se jí úžasně zhubnout, má nového přítele, udělala si rekvalifikaci, našla novou dobře placenou práci a teď chce tuto změnu dotáhnout, takže jsme minulý týden byly vybrat celý nový šatník a nakonec mne požádala " vyber mi parfém - chci, aby byl elegantní - nejelegantnější vůni, jakou znáš. Chci, aby když po sobě zanechám voňavou stopu, všichni věděli - tady byla dáma…"
Baf, co teď ?!
Nejdříve jsem vyřadila všechny svěží citrusy a jemné květinky. Pak i exotické těžké kompotice - dáma není totéž co famme fatale. Samozřejmě unisexy. Takže co zbývá?

Mám několik kandidátů:

Coco Mademoiselle - moc profláknutá
Samsara - velmi elegantní, ale ta nálož santalu by nemusela být vhodná´pro denní nošení
Arpége - zatím můj favorit…

Co myslíte? Katerý parfém je nejelegantnější? Který je vhodný pro zralou ženu se silnou osobností ?

Další kandidáti na vaše doporučení:

Allure
Allure Sensuelle
Sicily
Organza
Balmaina Eau d´Ivoire
Knowing
Dolce Vita
Mitsouko
 Chance

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Kačaba02
Znalkyně 389 příspěvků 18.01.08 08:00

Mě vždycky přišel hodně elegantní Hermés Caléche EDP a Chanel Allure EDP,oboje nosila moje teta-emigrantka,dáma každým coulem.
Mě připadá elegantní i Tendre Poison,Chanel Allure Sensuelle a Miss Dior.

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.01.08 08:02
Kačaba píše:
Mě vždycky přišel hodně elegantní Hermés Caléche EDP a Chanel Allure EDP,oboje nosila moje teta-emigrantka,dáma každým coulem.
Mě připadá elegantní i Tendre Poison,Chanel Allure Sensuelle a Miss Dior.

Allure a Allure Sensuelle si píšu do seznamu…

Naja
Parfémová maniačka 833 příspěvků 18.01.08 08:05

Ufff, teď babo raď :). Arpége je dobrá volba. Mně přijde velmi elegantní Sicili od DG. Bvl Pour Femme by se jí také mohla líbit. Záleží samozřejmě na jejím nosíku, potom nezapomeň napsat, co jste spolu vybraly.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.01.08 08:06
naja píše:
Ufff, teď babo raď :). Arpége je dobrá volba. Mně přijde velmi elegantní Sicili od DG. Bvl Pour Femme by se jí také mohla líbit. Záleží samozřejmě na jejím nosíku, potom nezapomeň napsat, co jste spolu vybraly.

Připisuju Sicily, možná ještě Organzu - budu to dopisovat do původního seznamu…
To je oříšek, co? Těch elegantních asi moc není - všechny jsou buď osvěžující nebo svůdné…

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 18.01.08 08:38

Moje elgantní voňavá kolegyně říkává -„Chceš-li něco ženského - kup si Guerlain“.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

llenni
Nevyléčitelná závislačka 1604 příspěvků 18.01.08 08:40

Moje sestra už 10 let používá Knowing od Estée Lauder. Je jí 40 a je to velice šmrncovní profesorka angličtiny na gymplu moderně se oblíkající a tahle vůně jí teda sedne. Pokud jsem se zamyslela co znamená elegantní pro mě, hned se mi ta její vůně vybavila..... Je jiná, nenosí ji moc lidí, výrazná, ale zároveň okolí příjemná (potvrzuji :) )

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 18.01.08 08:40

A co od Balmaina Eau d´Ivoire?

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

sLenka
Parfémová maniačka 985 příspěvků 18.01.08 08:41

… a co Rumeur - tento týden mi byl několikrát pochválen…
A na mojí tetě krásně voní Dolce Vita…
Kamarádce fasndím a držím pěsti :)

Na poličce 23 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 18.01.08 08:46

A co třeba Mitsouko, Shalimar, popř. Mahora?

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.01.08 08:48
Lada píše:
A co třeba Mitsouko, Shalimar, popř. Mahora?

Mitsouko si píšu. Mahora je, podle mně, příliš silná a Shalimar příliš smyslný..,

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.01.08 08:49
Lenka píše: … a co Rumeur - tento týden mi byl několikrát pochválen…
A na mojí tetě krásně voní Dolce Vita…
Kamarádce fasndím a držím pěsti :)

Rumeur je krásný, ale moc pecka - Dolce Vitu si píšu…

Smajlík :-)
Učednice 199 příspěvků 18.01.08 09:03

Já jsem jednou vyzkoušela Chanel Chance a tak jsem si říkala, no není špatná, ale uvidíme, snad někdy… Ale potom jsme jednou jely s dcerou do Brna a vlezly jsem do MNG. No, a do nosu se mi sotva jsem vlezla do dveří, vloudila nádherná vůně, tak jsem chvíli uvažovala co to může být a po chvíli mi to došlo, když kolem mě prošla paní a voněla Chanel Chance a byla jsem doma. Ten obchod, ta vůně, která se nesla celým obchodem, krása, spojilo se mi to v jeden luxus. No, a samozřejmě jsem si ho běžela koupit :-).

Jinak Chanel Allure Sensuelle, taky dobrá volba, rovněž mi připadá luxusní, taky zůstáva v po něm nádherná stopa v místnosti. Ale každému voní něco jiného, což je dobře. Hezký den.

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 26 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 9 parfémů

dienda
Učednice 99 příspěvků 18.01.08 10:13

cerruti 1881 pour femme, Nina Ricci , Dior nektery z poisonu, to si musi vyzkouset ktery ji sedne, Chanel , Givenchy, YSL..Guerlainy..

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 18.01.08 11:25

Určitě bych vybrala mezi
Coco Chanel,
No.19 Chanel,
Mitsouko,
také bych dodala First od VC&A,
a Oscar od Oscar de la Renta - mě se moc libí a je to oceněná klasika,
pak bych ještě zkusila něco od Caron - Nocturne např.

Kerze, a co tvoje kamarádka předtím použivala ? Jaké parfémy ?

Ještě bych od sebe dodala Intrusion, zase od Oscar de la Renta - je to velmi vyvážený parfém, řekla bych že elegantní, nevadí okolí ale zároven je dost neobvyklý, není moc použivaný, když sedne - tak ženská má štěstí

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist