Nejkrásnější ( nejpovedenější ) unisexová vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 20.11.07 18:15

Dnes jsem se rozhodla udělat si volno a vyrazila s dcerou ( 2 roky ) na procházku starou Prahou. Samozřejmě jsme nemohly vynechat Pařížskou - už jen kvůli těm equipážím, co parkují na Staromáku. A jak tak jdeme, náhle se proti mně vynoří vchod do butiku Hermés. Oni ten vchod mají hrozně fikaně umístěný - na nároží, takže nelze minout. Vzpomněla jsem si, že se tady diskutoval Hiris, který jsem neznala a musela vyzkoušet… Hiris je teda nádherný!!! Nedávno jsem se zamilovala do Amouage Ciel a Hiris je vůně podobného charakteru - jemná, elegantní - myslím, že ten typ, se kterým se dá „zestárnout“. Jenže těch vůni, které jsem neznala tam měli víc - Amazone - jemná vůně květin v nádherně akvamarínovém flakónku nebo Eau D´Orange Verte a Concentré D´Orange Verte - unisexy. Jejich Un Jardin je taky unisex, ale ucítit ho na chlapovi asi se zamyslím nad jeho orientací ( jen konstatuji, nemyslím to nijak hanlivě ), ale oba výše zmíněné D´Orange ve mně vzbudily ambivalentní pocity - jsou neskutečně krásné, svěží, zajímavé a přitom jsem si prvně v životě řekla, že tohle bych chtěla nosit já, ale klidně bych to vnucovala i manželovi, protože chlap voníci po hořkých pomerančích s mátou musí být neodolatelný. Moje dcera udělala oči na hodnou paní prodavačku „Maminka má velké voní a Sofinka chce malé voní“ a dostaly jsme originál testery z celého sortimentu…( Z té holky něco bude…! ). Teď ty vzorečky teda testuju a musím říct, že ty jejich pomeranče se mi líbí čím dál víc…donutilo mne to k zamyšlení nad unisexovými vůněmi. Třeba Bvlgari Black - nosí ho jeden kolega v OV a je to krása ( pokaždé si ho půjčuju ), ale tenhle kolega je tak trochu metrosexuál - tanečník.Jinak žádného muže, který by nosil unisexy neznám - vlastně ještě prodavače z Maddelein, ale ten to má v náplni práce. Říkal třeba, že Dzonghka je unisex - to je možné, ale mně sedí víc na chlapech…Prostě - jsem zmatená…Jaké unisexy znáte, nosíte, vaši partneři, líbí se vám…U mně zatím vítězí Concentré D´Orange Verte od Hermes…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 20.11.07 18:56

Hu, Amazone neznám, tu musím někdy zkusit.
Mně se unisexovky většinou líbí, protože bývají jiné než dámský mainstream. Hodně niche značek má většinu sortimentu unisexovou.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 20.11.07 19:11

Mně se zas unisexovky nikdy nezdály vhodné pro chlapy ( možná CK One ), až na tuhle…
Amazone je asi starší typ, protože jsem ji na webu našla v jiném flakonu, než jsem ji dneska viděla - poslala bych Ti vzorek, ale tuhle jedinou neměli…

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 20.11.07 21:25

Já se tam někdy stavím, až pojedu do Prahe s nějakou knihou, a očuchám si ji.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 20.11.07 22:30

Tak třeba Timbuktu je taky unisex, podle mě spíš pro chlapy (občas bych mu ho kradla, ale jenom občas). Pak mě z těch, co jsem zkoušela, napadá už jenom Eau de Campagne (Sisley). Ostatní unisexovky mi zatím přišly vyloženě ženské. Orange Verte musím někdy zkusit (pro sebe).

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 21.11.07 00:05

Pro mě jsou nejhezčí unisexovky od Parfumerie Generale, moje Yuzu ab Irato :)

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

Naja
Parfémová maniačka 833 příspěvků 21.11.07 07:58

Já jsem se výměnou dostala k CK One Summer 2007 (oranžová - to pro orientaci, ono je jich opravdu už hodně), na mně teda nic moc, ale řekla jsem si, že ji věnuji mužovi a na něm je úžasná. A kupodivu docela i drží, včera jsem ho ráno nastříkala (jel do Prahy), on je totiž v tomhle starý sklerotik, sám se moc nevoní a ještě večer jsem to z něho cítila. Závidím Kerze, že mohla zkusit Hiris.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 21.11.07 09:13

katerinka - Yuzu je krásná, to už jsme probíraly, ale můj muž ji nechtěl nosit, že je ženská - PS: přidala jsem Ti jeden „kvízový“ vzoreček…

naja - vůbec mi nemusíš, závidět, zas už mám „potřebu“ si ho koupit…to je stres! Už nic nezkouším, za všechno můžete vy tady… :P A můj muž se taky nenavoní - denně ho odchytávám mezi dveřmi s parfémem v ruce…po těch letech už alespoň neprotestuje…

Jinak, nevím, jestli znáte Salvatore Ferragamo Uomo - tak to je sice deklarováno jako pánská vůně, ale nosila jsem ji já - je vyloženě ženská a taky ten nový pánský Diesel mi příjde vyloženě ženský - říkala prodavačka, že si ho taky ženské kupují…vůbec je teď asi éra pánských parfému v dámském stylu…

Tanushka
Znalkyně 256 příspěvků 19.08.09 22:31

Unisexové vůně nemám moc ráda, přijde mi, že jsou stejně vždycky dělané spíš pro muže…ale většinu jich neznám, tak nechci soudit z pár zkoušek

Na poličce 51 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25884 příspěvků 19.08.09 23:27

Z vůní, které jsou výrobcem označené jako unisexové, jsou překrásné Chergui, Bois d´Arménie . Zrovna tyto dvě mi připadají (na mně) navýsost ženské … No, a pak obecně spousta niche vůní (TDC, S. Lutens, F. Malle) … tam se ten sex nějak neřeší :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 19.08.09 23:35
Ada píše:
Hu, Amazone neznám, tu musím někdy zkusit.
Mně se unisexovky většinou líbí, protože bývají jiné než dámský mainstream. Hodně niche značek má většinu sortimentu unisexovou.

Amazone se už bohužel nedělá, teda, pokud vím, přímo u Hermesů jsem se neptala. Ta v tyrkysovém flakonu je nějaká lajt verze, kterou neznám, ale ta obyč je taková slaně ovocná a naprosto ji miluju.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

fressia
Učednice 175 příspěvků 20.08.09 06:51

Ja teda unisexové vône vôbec nemusím, ale niektoré mi pripadajú nenositeľné mužmi. Nil si neviem predstaviť na mužovi, aspoň na tom svojom určite nie.

Na poličce 43 parfémů 6 miniatur 19 odstřiků 142 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 20.08.09 07:42

O kterých píšete jsou hezké, napadá mě ještě z těch finančně dostupnějších mě napadají:
Eau Torride Ô de Lancôme

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 20.08.09 08:08
domenica píše:
Z vůní, které jsou výrobcem označené jako unisexové, jsou překrásné Chergui, Bois d´Arménie . Zrovna tyto dvě mi připadají (na mně) navýsost ženské … No, a pak obecně spousta niche vůní (TDC, S. Lutens, F. Malle) … tam se ten sex nějak neřeší :wink:

Já teda Chergui a Bois d´Arménie nosím sice sama, ale zvláště Chergui mi připadá hodně pánská. Taky Musc Ravageur mi připadá dost pánský a nosím ho. :D

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 20.08.09 08:15
Domenica píše: … No, a pak obecně spousta niche vůní (TDC, S. Lutens, F. Malle) … tam se ten sex nějak neřeší Wink
… to mi přijde rozumné :D

… dávám body Chergui a přihazuji Chinatown 8)

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist