Německý eBay - úhrada za zboží

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 09.04.08 20:04

Prosim prosim, poradte mi nekdo, jak je to s uhradou zbozi na nemeckem ebay…vcera jsem vyhrala aukci a absolutne nevim, jak ji zaplatit! Vubec me to nikde nenavadi k paypalu, uz fakt nevim co mam delat!!!:(

Na poličce 86 parfémů 50 miniatur 2 odstřiky 38 vzorků V tužebníku 25 parfémů
Reakce:

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 09.04.08 20:41

No sposoby platby by tam mali byt uvedene pod Zahlungsmethoden. Obvykle je to Ueberweisung Plus, Paypal a dobierka (Barzahlung bei Abholung). Ale zdaleka nie kazdy na nemeckom Ebay pouziva Paypal! (ani ostatnych Ebay, to si treba vzdy overit)
Aj ked niekedy staci poziadat, ja som minule chcela kupit miniaturu, ale medzi sposobmi platby nebol Paypal. Tak som napisala predajcovi, ci by nebol ochotny prijat Paypal a odpovedal mi, ze ano, ale len ked zaplatim aj Paypal poplatok (ktory plati prijemca). Tak sa aj stalo.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 09.04.08 21:06
benvenuta píše:
No sposoby platby by tam mali byt uvedene pod Zahlungsmethoden. Obvykle je to Ueberweisung Plus, Paypal a dobierka (Barzahlung bei Abholung). Ale zdaleka nie kazdy na nemeckom Ebay pouziva Paypal! (ani ostatnych Ebay, to si treba vzdy overit)
Aj ked niekedy staci poziadat, ja som minule chcela kupit miniaturu, ale medzi sposobmi platby nebol Paypal. Tak som napisala predajcovi, ci by nebol ochotny prijat Paypal a odpovedal mi, ze ano, ale len ked zaplatim aj Paypal poplatok (ktory plati prijemca). Tak sa aj stalo.

No mas pravdu, to je ten problem, ja jsem pocitala s tim ze vsichni akceptuji Paypal:(( Jaka je to vlastne ta platba pres to überweisung? To je klasicky prevod z uctu na ucet, ktery by me stal pres 200Kč? Ta dobirka bude asi silene draha, ze? Psala jsem tomu prodejci, ze chci zaplatit Paypalem, ale ze nemuzu prijit na to jak to udelat, jestli by mi mohl poradit a on mi zatim vubec neodpovedel:( Je mozne, ze by si rekl, ze kdyz ho otravuju s nejakym Paypalem tak mi tu vec uz neproda? Je mozne tu aukci z jeho nebo moji strany proste zrusit?

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 09.04.08 21:27

Bezahlung bei Abolung znamená, že to zaplatíš z ruky do ruky. Myslím, že neakceptují dobíku. Dražila jsem jednou na německém ebay a myslela, že jde dobírka, ale je to osobní odběr u prodejce. Tak Ti asi fakt zbývá převod…
S odpovědí prodejce jsem měla taky problém, psala jsem jí opakovaně mail, ale ona neodpovídala. Nevím, jestli se s nimi dá komunikovat jen přes ebay a ne přímo mailem, protože komunikace úspěšně proběhla až když mne za týden ebay upozornil, že jsem nezaplatila.Tak v rámci toho jejich okna jsme se domlivily.

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 09.04.08 21:38
chaantal píše:
No mas pravdu, to je ten problem, ja jsem pocitala s tim ze vsichni akceptuji Paypal:(( Jaka je to vlastne ta platba pres to überweisung? To je klasicky prevod z uctu na ucet, ktery by me stal pres 200Kč? Ta dobirka bude asi silene draha, ze? Psala jsem tomu prodejci, ze chci zaplatit Paypalem, ale ze nemuzu prijit na to jak to udelat, jestli by mi mohl poradit a on mi zatim vubec neodpovedel:( Je mozne, ze by si rekl, ze kdyz ho otravuju s nejakym Paypalem tak mi tu vec uz neproda? Je mozne tu aukci z jeho nebo moji strany proste zrusit?

No, vies, ty si mas pred kupou pozriet, ci ti ponukane metody platby vyhovuju a si viazana zaplatit jednou z nich. Chyba je na tvojej strane.
Neviem, kolko casu preslo, mozno ti neodpovedal preto, lebo nie je pri pocitaci. Alebo ta mozno chvilu bude natahovat, ci by si to predsa len nezaplatila cez Ueberweisung. Jemu je mozno jedno, kolko vysolis za prevod - predajcovia su rozni. Takze ak od neho chces laskavost, musis ho pekne poprosit. Mozno ta bude chapat.
Ueberweisung Plus na Ebay nie je celkom klasicky prevod, je to nejak bezpecnostne zlepsene (citala som si o tom, ale uz si to nepamatam), detaily si precitaj na sajte Ebay.de.
Aukciu mozno zrusit pri suhlase obidvoch stran, ale navrhnut to musi on a ty odsuhlasit. Predajca plati za kazdu transakciu poplatok Ebay, ked sa transakcia zrusi, poplatok mu vratia.

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 09.04.08 21:43

Anebo počkej, až Tě ebay vyzve, že jsi nezaplatila, ty nějak zareaguješ a on to bud odsouhasí nebo navrhne jiné řešení.

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 09.04.08 21:46

Moc vam dekuji za radu, je to fakt moje chyba, myslela jsem ze Paypal je povinny zpusob platby, nebo alespon vsemi akceptovany:( Zkusim tomu prodejci jeste napsat, jestli by byl ochotny prijmout platbu pres Paypal, snad se mi ozve a nejak se domluvime!
Jinak jeste dotaz, kdyby to neakceptoval, to überweisung je to same jako kdyz poslu penize pres klasicky prikaz k uhrade?

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 09.04.08 22:26

Ked mu budes pisat, ponukni mu, ze zaplatis aj poplatok, ktory mu Paypal strhne.

Inak http://pages.ebay.de/…r-intro.html

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 10.04.08 22:16

Holky, tak ten prodejce mi napsal, at mu teda paypalem prevedu penize na - a napsal jeho email… To se jako prevadi jen na zaklade emailove adresy? A jak to mam pripadne udelat? Prihlasit se na Paypal a pak to tam jde nejak odeslat?

Dekuji moc za radu, jsem v tomto zacatecnik a jsem docela bezradna…

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 10.04.08 22:42

No, naloguj sa na Paypal a kliknes na Send Money. Tam potom napises jeho emailovu adresu a obnos.
Na Paypale sa namiesto nicku ako identifikacia konta pouziva emailova adresa, tu zadas pri nalogovani a druhemu posielas peniaze tiez na jeho emailovu adresu.

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 11.04.08 07:50
benvenuta píše:
No, naloguj sa na Paypal a kliknes na Send Money. Tam potom napises jeho emailovu adresu a obnos.
Na Paypale sa namiesto nicku ako identifikacia konta pouziva emailova adresa, tu zadas pri nalogovani a druhemu posielas peniaze tiez na jeho emailovu adresu.

Benvenuto, tisicere diky, bez tebe bych to asi nezvladla!:))

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist