Neokoukané letní vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kity  16.05.07 20:00

Poradíte letní vůně , které nemá každá? Láká mě Funny, ale jestli je tak pěkná jak jsem o ní četla, bojím se že za chvilku jí bude mít kde kdo. Ale nic kde je meloun, to nemusím

Reakce:

eva  16.05.07 20:26

pro Kity: každá snad nebude mít na léto L'Eau par Kenzo (ovšem je hodně melounové, ne ve smyslu Davidoff Cool water, u Kenza vnímám meloun pozitivně), žlutý list Kenzo Summer se mi jako zvláštní letní parfém také líbí (ale určitě chce zkusit, tyto ne úplně tuctové vůně nebudou sedět každému), z letních parfémů, které jistojistě každá mít nebude jsou to zaručeně Aquy Allegorie: Grosellina (ta se mi zamlouvá nejvíc, rybízová, osvěžující, povzbuzující), případně Mandarine Basilic (opravdu mandarinková, později se přidává možná pomeranč, ale celou dobu citrusy, v základu velmi mírný dřevitý podtext, sice svěží a citrusová, ale nemá nic společného s Light Blue nebo I love love Moschino a podobnými typy, nejedná se o další kopii). Na léto by se mi líbila také Mania Summer, bude ji mít sice asi už více lidí, ale vzhledem k ne zrovna ideální dostupnosti a protože se jedná o limitku, to určitě nebudou davy jako u známějších svěženek ve variaci Light blue. Na léto by vhodný mohl být nový Davidoff Wave (je jiný než předchozí vůně této značky, také proto se mi líbí), ovšem jeho oblibu v budoucnu je těžké dopředu odhadnout.
Nejvíc provařená se mi poslední dobou zdá Omnia Crystalline, voní ji zpravidla 1/2 mého okresního města. Light Blue skoro nepotkám (napadlo mne už, zda obávaná provařenost LB není už v současnosti spíše čistě teoretický problém přežívající na internetových diskuzích, kdy se tento názor na internetu tak ujal, že trvá zdánlivá extrémní obliba i tehdy, když éra parfému už ve skutečnosti opadla a vůně třeba není mezi uživatelkami tolik populární jako dříve)

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 16.05.07 20:31

Taky jsem chtěla říct Allegorie - ty nejsou moc známé, tak je tolik lidí nemá. Nebo nějakou exkluzivní značku. Nebo i mainstreamovou, ale nějakou, která se tu moc neprodává :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Silis
Učednice 200 příspěvků 16.05.07 20:35

Taky se přidávám k Allegoriím, hlavně proto, že jednu mám - právě tu rybízovou Grosellinu. Zlákala mě minulé léto a tak ji hodně vnímám právě jako letní vůni.

Na poličce 28 parfémů 6 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Kity  16.05.07 20:51

Díky.S Omnií máš pravdu, je dost populární ještě s Lanvinem.Docela se mi líbí Moschino Oh! myslíte, že se hodí do teplejšího počasí,nemyslím úplná vedra.Neznám nikoho v mém okolí, kdo by ho používal.

Kity  16.05.07 20:57

Ještě mě napadlo,zeptat se jestli znáte od Lancasteru vůně Aquasun a Aquasenses?? Prý to jsou pěkné letní vůničky.Jsem z menšího města, tak nemám možnost ozkoušet.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 16.05.07 21:09

Oh! mám a nosím ho i v teple, je celkem svěží (nemyslím ovocně nebo citrusově). Ale když je moc teplo, tak už začíná dusit.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Leda  17.05.07 07:54

Mě se na teplejší měsíce osvědčil Gucci Envy Me2 nebo Trussardi Bianco

Perla
Parfémová maniačka 760 příspěvků 17.05.07 08:12

Tak já na léto používám Aromantic od Decléoru, není to žádná ovocenka, jsou to samé bylinky, pro mě taková příjemná zelená vůně - bohužel nemám dar jako Ada k popisování vůní takže ze sebe víc nevymáčknu :)

Lancaster Aquasun - zkoušela jsem ho loni v Sephoře, na první počuch se mi vybavilo Armani Emporio She, ale takové svěžejší, použitelné na léto, alespoň pro mě. Pak jsem ho za čas chtěla vyzkoušet na kůži, ale už ho nikde v kamence neměli.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 18 odstřiků 209 vzorků V tužebníku 8 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 17.05.07 13:01

re2 LB sa stale drzi v Top 5 na fann.cz a fann.sk.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

ginny  18.05.07 07:34

Zrovna včera som zbadala vo Fann-ku letnu verziu od Armaniho - Summer mania, mne sa strašne páči, seriózne rozmýšľam nad jej kúpou, i keď som si objednala Sensi White notes, ktorá je tiež veľmi fajn na jar/leto. Myslim, že ani jedna z nich nie je este velmi „okukana“. Našťastie:-)))

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 19.05.07 08:53

Myslim, ze mnoho neokukanych letnych voni sa da najst medzi starsimi vonami urcenymi na leto - co tak O de Lancome? Zelene citrusove vone sa stale daju najst, ale dnes by uz nikto nedal do takej vone subtilny chypre zaklad! Skvela vona.

A potom sa da experimentovat s vonami, co sa zdanlivo na leto nehodia (v malych davkach). Ja som zistila, ze Omnia a Cabochard su v lete super. Poznam babu, co nosi Samsaru iba v lete, lebo prave vo vyssich teplotach je na jej kozi najkrajsia.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Maty
Nevyléčitelná závislačka 1434 příspěvků 24.05.07 15:36

Ted jsem zkoušela tuhle a dost se mi líbila:GUERLAIN AQUA ALLEGORIA MENTAFOLLIA .Na léto super!!!!!

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 111 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Leda  24.05.07 16:30

Na Allegorii se tu dneska někde ptala Kity…Já ji taky neznám,musím ji vyzkouše

Lenička  25.05.07 16:35

Poradte nejakou zajimavou letni vuni(ne ovocnou).Skoro vsechno uz jsem vyzkousela.Zaujal me Hermes Nil!

Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist