Neparfémová tlachárna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 14.04.08 12:18

Účel tlachárny znáte zřejmě z fóra o parfémech - tady je stejný, akorát témata jsou zcela neomezená :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 119 Další »
Reakce:

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 03.05.08 12:38

Random otazka, kvoli ktorej sa neoplati zakladat temu: aku teplotu mate normalne v dome/byte?
Je tu maj a je mi divne zapinat kurenie, ale ked je v dome 17,5 stupna, to je malo, aj ked ja nie som zimomrava a pod Tatrami je chladno. Lenze tento dom mi niekedy pripomina stredoveke kostoly - v auguste je vonku horuco a vnutri clovek zhana ponozky.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 03.05.08 18:50

My ještě topíme - tak obden, ale nevím, kolik tu máme, nemáme totiž vnitřní teploměr. Já jsem zimomřivá a někdy mě to pěkně štve. :?

Ve filmu Kristián, mu jeho manželka říká, že mají 16 stupňů - jako obvykle. To bych asi zmrzla.

Chtěla jsem se zeptat, jak překládáte slovo drydown v recenzích?

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.05.08 19:32

Duben, ještě tam budem :) Byli jsme teď na chatě a topili jsme, protože je to na Vysočině a večer bylo 11 stupňů, v noci ještě míň… Tady v Brně mi teploměr momentálně hlásí 22 a je mi hej; venku je rovněž 17,5 stupně a tam to moc hej není. Zatopila bych. Na chatě jsme lehce nastydli, za virózu to určitě nestojí.
Jsem taky zimomřivá a ta zima vždycky vychází nějak zevnitř - kolem může být 25 stupňů a já se klepu a klepu. Proto se snažím dodávat teplo také raději dovnitř, nejlépe v podobě horké polévky nebo čaje a když to nepomůže, tak panáček to jistí :) Ještě není špatné vrazit nohy do teplé vody, mám je věčně studené a všimla jsem si, že celkový pocit chladu nebo tepla nohy většinou spolehlivě odrážejí.

Drydown je základ.

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 03.05.08 19:42

Nohy a ruce - přesně. Jinak prý teplo se vytváří v tlustém střevě - to jsou kamna našeho těla. Když málo jíš, tak je ti většinou zima. To jsem si přečetla. :lol:

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.05.08 19:46

Bude to tak, protože podvyživení lidé (např. anorektičky) trpí velkou zimomřivostí. Vidím to i na sobě, když mám hektický den a pořádně se nenajím, jsem unavená a je mi zima.
Někdy taky není špatná teplá sprcha, ale to se zase nesmí přehnat, aby se člověku z toho vedra neudělalo mdlo.

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4741 příspěvků 10.06.08 17:58

opar - neštěstí! :D Aneb co se vám osvědčilo?
Moc jimi netrpím, škvarek se mi udělá tak jednou za dva roky, ale za to stojí za to :D Máte nějakou radu, co s tím?

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Iris
Učednice 239 příspěvků 10.06.08 18:52

Na základě několika recenzí jsem si koupila toto http://www.lekarna.cz/…edovy-balzam … oparum-4g/ a je to jediné účinné! Kam se hrabou všechny ty drahé gely a spol. :evil: Na to už je ale pozdě (než to objednáš…), takže ve stadiu puchýřku aplikuji šťávu z listů aloe a vysušuji líhem (drastické!) :roll: . Později mažu čímkoli hydratačním, výživným (medovým voskem např.). Na opary trpím hodně, mám je několikrát do roka :-(

Na poličce 5 parfémů 1 miniatura 2 odstřiky 75 vzorků V tužebníku 0 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4741 příspěvků 10.06.08 19:03

Iris, už jsem se na to koukla, cena je doslova lidová, asi si to objednám na příště :roll: Zatím chodím po domě s vatou napuštěnou Alpou, ty drahé Vectaviry a jiné mastičky z lékárny mi nikdy nepomohly, tak už to nekupuju, vždycky jsem měla pusu nateklou ještě víc.
Ach jo, nestačí, že mám vrásky jak šarpej, ještě i pusu jak bernardýn!

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 10.06.08 21:04

Zovirax pomahal, dokial som si nan nezvykla :? Asi 2 roky uz pouzivam mast s hadim jedom 5g za asi necelych 100 Sk ( nemusite sa bat, stale som tu ) a posledny krat som si kupila na odporucanie kamaradky naplaste Compeed a musim chvalit, chvalit, chvalit, neopuchla som, pluzgierik sa dost schoval pod naplast a zahojilo sa to celkom rychlo, skor ako ked som sa mazala kremikmi, ale naplaste su dost drahe , 15 kusov stoji okolo 200 Sk… aj ked jedna naplast mi v priemere vydrzala aj 8 hodin, co je uspech. :lol:

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Iris
Učednice 239 příspěvků 10.06.08 21:30

Ty náplasti jsem nezkoušela, to je pravda, ale Zovirax nic, nezabíral :-(. Naposledy se mi udělaly 3 opary (slovy TŘI :D) v Řecku, vypadala jsem jako blonďatá černoška s obřím horním rtem :roll:

Na poličce 5 parfémů 1 miniatura 2 odstřiky 75 vzorků V tužebníku 0 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4741 příspěvků 10.06.08 21:34

Holky, jak fungují ty náplasti, jak to vypadá a čím je to napuštěné?

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 10.06.08 22:07

Naplast je kruh asi 1 cm siroky , je priesvitna, takze z dialky ju takmer nevidiet. Funguje ako lepiaca paska, nalepis to na opar. Citam, ze je to napustene Hydrocolloidom 075, netusim , co to je, ale u mna to fungovalo, pod naplast sa nedostanu sliny ani voda, takze sa to pekne vysusi. Ak sa to dobre nalepi, vydrzi naplast aj cely den. Ja som spotrebovala pocas herpesu asi 10 naplasti , v krabicke je ich 15. A tiez pozitivum, herpes nevyskocil uplne, bol to iba hrbolcek, myslim, ze pluzgierik sa ani neobjavil. Akoby sa ta hlavna hnusna faza blokovala, takze to ani tak nebolelo , ako zvycajne. K Zoviraxu a inym mastickam: pomahaju iba ked zachytite prve momenty herpesu, ked len ide vyskocit. Ak sa Zovirax dostane do ranky, pera cela opuchne. Preto by sa nemali pouzivat v rozvinutom stadiu pluzgierika. To je uz lepsia Alpa. Mne Zovirax zabral iba vtedy, ked som ho pouzila pri tom jemnom svrbeni. Ak pluzgierik vyskocil a dala som Zovirax, vyzerala som… no, myslim, ze to tu netreba popisovat… :lol: a este u nas v lekarni sa daju naplaste kupit aj na kusy, ja som vzala cele balenie, len je to dost drahe, ale my herpesaci co by sme nedali za nieco , co funguje , ze?

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 11.06.08 13:16

Na opary trpí moje teta,říká, že poslední dobou si je natírá oční mastí (prý snad nějakou na zánět spojivek) a moc si to chválí. Tak jen předávám dál, co jsem slyšela.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

viola  11.06.08 17:44

Také trpím na opary. Když jsem se po prvním porodu vrátila z porodnice, měla jsem jich na rtech osm, to je zatím můj rekord a doufám, že už ho nikdy nepřekonám :). Jinak mám dobrou zkušenost s tím, že si zpočátku na něj (opar) plesknu trochu nějaké pálivé zubní pasty, ven se s tím moc z estetických důvodů chodit nedá, ale trošku to pomůže, no a pak klasicky mažu třeba framykoinem (bohužel je na předpis). Ta oční mast vypadá zajímavě, já používám na zánět spojivek opthalmosepto­nex(doufám, že jsem to napsala správně) a příště ho pro změnu máznu na ret.. :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 119 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist