Nepříjemný soused

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

amygrant
Učednice 166 příspěvků 05.03.16 18:48
Nepříjemný soused

Mám takovou prosbu nebo spíš žádost o radu. Můj otec dělá správce majiteli několika domů. Do jednoho z nich, se asi před pěti lety, nastěhoval otcův známý. Je to taková figurka, která žije ve svém světě, hraje si na gentlemana, snaží se mluvit spisovně a velice vzdělaně. Neustále vše zveličuje ( to co ostatní koupí za 500,–, tak on má ze zahraničí za 5000,– ) a podobné žvásty. Už jsme si na to zvykli a široké okolí, ho bere s velkou rezervou. Problém ovšem nastal ve chvíli, kdy těmito historkami začal krmit majitele domu, který ho ovšem dlouho bral taky s rezervou. Ale začal mu lézt dost silně do pozadí, neustále se mu chlubí, co v bytě zrekonstruoval ( samozřejmě, na svoje náklady ), co ještě hodlá udělat atp. K tomu ho pozve na oběd, skleničku, prostě ho dostal, kam potřeboval. A pak se začal pomalu rozpínat po celém domě, pak chtěl kousek zahrady, k tomu ještě jeden kousek, protože se o to přece nikdo nestará a on tomu rozumí nejlépe a najednou zabral zahrady i u těch sousedních domů. K tomu samozřejmě neustále chodí a kontroluje, co můj otec jako správce kde opravil, jak to opravil a podává majiteli raporty včetně fotodokumentace. Neustále poukazuje, jak on by to udělal lépe, levněji atp.
Vyvrcholilo to zrovna včera, když mému tátovi přišla od jeho stejně pošahané přítelkyně sáhodlouhá sms, o tom, co jim má podle instrukcí majitele ještě uvolnit k jejich tvorbě ( samozřejmě, to dělají na své náklady a né jako otec, který je za to placen ) a dále do těchto míst, již nevstupovat. Bylo to dost obhroublé a vzhledem k věku pisatelky, vůči mému otci dost netaktní. Jsem z toho totálně rozčarovaná a zároveň je mi líto táty, který tuto práci, dělá s láskou a nebýt jeho, tak by polovina těch domů, už dávno spadla. A pak přijde takový i…t a začne mu šlapat po krku a poštvává majitele proti němu. Je to inteligentní a rovný chlap, tak pořád věřím, že to nějak vyřeší, ale tím, že si je pustil tak blízko k tělu, tak netuším, jak tohle dopadne.
A abyste si udělali obrázek o tomto člověku, tak dnes ráno přišel za tátou s úsměvěm na rtech, jestli může na šálek čaje. 8o
Omlouvám se, jestli je to páté přes deváté, ale jsem dost vytočená a potřebovala jsem to někde vyventilovat a zároveň požádat o jakoukoli radu, jak tohle pořešit.

Na poličce 399 parfémů 93 miniatur 3 odstřiky 259 vzorků V tužebníku 75 parfémů
Reakce:

Makiiii
sv. Parfema z Kecálburgu 2920 příspěvků 08.03.16 20:07

@amygrant Ani se ti nedivím, že jsi rozčarovaná, také bych byla :roll: Právě takovýmto typům lidí je nejlepší se obloukem vyhnout, ovšem ne vždy se to dá.

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 38 odstřiků 312 vzorků V tužebníku 4 parfémy

amygrant
Učednice 166 příspěvků 08.03.16 20:43

To je právě to, my se vyhýbáme, ale on přijde i 5× za den, se na něco zeptat, vypůjčit cokoli, na čaj… a tváří se jako kamarád. Za zády donáší na všechny strany. A ještě ke všemu, je splachovací, takže ho ani neurazíš. 8o
Ale snad se blýská na lepší časy. Majitel byl o celé situaci informován ( ikdyž táta nechtěl být jako on, ale jiná cesta nebyla ) a důrazně jim sdělil, aby se tátovi striktně vyhýbali. Je totiž v zahraničí, takže to bude řešit až se vrátí.

Na poličce 399 parfémů 93 miniatur 3 odstřiky 259 vzorků V tužebníku 75 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist