Nepříjemný soused

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

amygrant
Učednice 166 příspěvků 05.03.16 18:48
Nepříjemný soused

Mám takovou prosbu nebo spíš žádost o radu. Můj otec dělá správce majiteli několika domů. Do jednoho z nich, se asi před pěti lety, nastěhoval otcův známý. Je to taková figurka, která žije ve svém světě, hraje si na gentlemana, snaží se mluvit spisovně a velice vzdělaně. Neustále vše zveličuje ( to co ostatní koupí za 500,–, tak on má ze zahraničí za 5000,– ) a podobné žvásty. Už jsme si na to zvykli a široké okolí, ho bere s velkou rezervou. Problém ovšem nastal ve chvíli, kdy těmito historkami začal krmit majitele domu, který ho ovšem dlouho bral taky s rezervou. Ale začal mu lézt dost silně do pozadí, neustále se mu chlubí, co v bytě zrekonstruoval ( samozřejmě, na svoje náklady ), co ještě hodlá udělat atp. K tomu ho pozve na oběd, skleničku, prostě ho dostal, kam potřeboval. A pak se začal pomalu rozpínat po celém domě, pak chtěl kousek zahrady, k tomu ještě jeden kousek, protože se o to přece nikdo nestará a on tomu rozumí nejlépe a najednou zabral zahrady i u těch sousedních domů. K tomu samozřejmě neustále chodí a kontroluje, co můj otec jako správce kde opravil, jak to opravil a podává majiteli raporty včetně fotodokumentace. Neustále poukazuje, jak on by to udělal lépe, levněji atp.
Vyvrcholilo to zrovna včera, když mému tátovi přišla od jeho stejně pošahané přítelkyně sáhodlouhá sms, o tom, co jim má podle instrukcí majitele ještě uvolnit k jejich tvorbě ( samozřejmě, to dělají na své náklady a né jako otec, který je za to placen ) a dále do těchto míst, již nevstupovat. Bylo to dost obhroublé a vzhledem k věku pisatelky, vůči mému otci dost netaktní. Jsem z toho totálně rozčarovaná a zároveň je mi líto táty, který tuto práci, dělá s láskou a nebýt jeho, tak by polovina těch domů, už dávno spadla. A pak přijde takový i…t a začne mu šlapat po krku a poštvává majitele proti němu. Je to inteligentní a rovný chlap, tak pořád věřím, že to nějak vyřeší, ale tím, že si je pustil tak blízko k tělu, tak netuším, jak tohle dopadne.
A abyste si udělali obrázek o tomto člověku, tak dnes ráno přišel za tátou s úsměvěm na rtech, jestli může na šálek čaje. 8o
Omlouvám se, jestli je to páté přes deváté, ale jsem dost vytočená a potřebovala jsem to někde vyventilovat a zároveň požádat o jakoukoli radu, jak tohle pořešit.

Na poličce 408 parfémů 93 miniatur 3 odstřiky 259 vzorků V tužebníku 75 parfémů
Reakce:

Uživatel je onlineMakiiii
sv. Parfema z Kecálburgu 3323 příspěvků 08.03.16 20:07

@amygrant Ani se ti nedivím, že jsi rozčarovaná, také bych byla :roll: Právě takovýmto typům lidí je nejlepší se obloukem vyhnout, ovšem ne vždy se to dá.

Na poličce 23 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 297 vzorků V tužebníku 2 parfémy

amygrant
Učednice 166 příspěvků 08.03.16 20:43

To je právě to, my se vyhýbáme, ale on přijde i 5× za den, se na něco zeptat, vypůjčit cokoli, na čaj… a tváří se jako kamarád. Za zády donáší na všechny strany. A ještě ke všemu, je splachovací, takže ho ani neurazíš. 8o
Ale snad se blýská na lepší časy. Majitel byl o celé situaci informován ( ikdyž táta nechtěl být jako on, ale jiná cesta nebyla ) a důrazně jim sdělil, aby se tátovi striktně vyhýbali. Je totiž v zahraničí, takže to bude řešit až se vrátí.

Na poličce 408 parfémů 93 miniatur 3 odstřiky 259 vzorků V tužebníku 75 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist