Nesezdané soužití a děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 23.04.09 19:26
fiore píše:
Znám taky příklad.. :lol:Cti otce svého a matku svou ( šup s tou svojí do domova důchodců, protože už je mi k ničemu a nehodí se do mých plánů)
Nesesmilníš ( to přece neplatí o milence, to je ještě v pohodě)
No a co, že jsme věřící, můj syn klidně může žít neoddán, hlavně že je dobře ukryt, tam kde to nikdo nevidí a já jsem oddána, tak to je nejdůležitější :wink:
:D Oddán od slova oddat se někomu. Takže k tomu, abych byla někomu oddaná skutečně nepotřebuju papír. Ovšem, jestliže spolu lidé mají děti, měli by se, dle mého názoru, vzít . Pak bych nemusela vysvětlovat své dceři proč se Natálka ve školce jmenuje Štulíková, zatímco její tatínek se jmenuje Kolomazník. Sofinka totiž Natálce řekla, že pan Kolomazník není její tatínek, ale „kamarád“ její maminky, což ví od Ondry (4 roky) od sousedů, jehož maminka bydlí se „strejdou, protože tatínek má novou maminku a nového chlapečka…“ :?
Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

barbucha  23.04.09 21:19

Zajímalo by mě, jak to vysvětluje Davídek Rathů svým dětem…Je u jedné rodiny za tatínka a u druhé za strýčka? :?

Je to charakter každým coulem :twisted:

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 23.04.09 21:24

Tuhle myslím v „Otázkách Václava Moravce“ říkal,že jeho ženy bydlí nedaleko od sebe a děti si spolu normálně hrají…a všechno je normální :lol:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 23.04.09 21:28
janicka24 píše:
Tuhle myslím v „Otázkách Václava Moravce“ říkal,že jeho ženy bydlí nedaleko od sebe a děti si spolu normálně hrají…a všechno je normální :lol:

Tak zbývá jen doufat, že jestli vyhrají volby, nezavedou oficiálně mnohoženství a rozvod formou - zapuzuji tě, zapuzuji tě, zapuzuji tě. :P

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 23.04.09 22:19
Kerze píše:
fiore píše:
Znám taky příklad.. :lol:Cti otce svého a matku svou ( šup s tou svojí do domova důchodců, protože už je mi k ničemu a nehodí se do mých plánů)
Nesesmilníš ( to přece neplatí o milence, to je ještě v pohodě)
No a co, že jsme věřící, můj syn klidně může žít neoddán, hlavně že je dobře ukryt, tam kde to nikdo nevidí a já jsem oddána, tak to je nejdůležitější :wink:
:D Oddán od slova oddat se někomu. Takže k tomu, abych byla někomu oddaná skutečně nepotřebuju papír. Ovšem, jestliže spolu lidé mají děti, měli by se, dle mého názoru, vzít . Pak bych nemusela vysvětlovat své dceři proč se Natálka ve školce jmenuje Štulíková, zatímco její tatínek se jmenuje Kolomazník. Sofinka totiž Natálce řekla, že pan Kolomazník není její tatínek, ale „kamarád“ její maminky, což ví od Ondry (4 roky) od sousedů, jehož maminka bydlí se „strejdou, protože tatínek má novou maminku a nového chlapečka…“ :?

Ty brďo, to je tedy síla

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 23.04.09 22:51

Kerze a právě o tom to je. Nejen, že děti si to v hlavách srovnávají jinak a těžko se jim to vysvětluje. Učitelé na děti nesezdaných rodičů koukají taky jinak i na rozvedenou ženu. U zápisu si mě dokonce brali na paškál, ale nejvíce mne mrzíto, když se mě dcera ptá, proč si mě taťka nevezme, jako se brali strejda s tetou. Podle ní se prý asi nemáme rádi a tak mi minule nabízela zpěváka z rádia. Síla !!! :?

Bohužel i zákony se kloní na stranu sezdaných a tak by to mělo být. Mě také nebaví neustále někomu vysvětlovat, proč se děti jmenují jinak než já a musím dokladově dokazovat, že jsou moje.. :roll:

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 23.04.09 23:52

Fiore, to je fakt mazec, co Ty máš všechno za sebou…já tohle teda moc neříkám - vlastně skoro vůbec, ale opravdu Tě obdivuju ! Takhle těžký život a pořád máš smysl pro humor a dobrou náladu…Ale víš co - to nejhorší už máš za sebou - teď už bude jen dobře a ještě líp… :wink:

Blis
Učednice 137 příspěvků 23.04.09 23:58
fiore píše:
Kerze a právě o tom to je. Nejen, že děti si to v hlavách srovnávají jinak a těžko se jim to vysvětluje. Učitelé na děti nesezdaných rodičů koukají taky jinak i na rozvedenou ženu. U zápisu si mě dokonce brali na paškál, ale nejvíce mne mrzíto, když se mě dcera ptá, proč si mě taťka nevezme, jako se brali strejda s tetou. Podle ní se prý asi nemáme rádi a tak mi minule minule nabízela zpěváka z rádia. Síla !!! :?Bohužel i zákony se kloní na stranu sezdaných a tak by to mělo být. Mě také nebaví neustále někomu vysvětlovat, proč se děti jmenují jinak než já a musím dokladově dokazovat, že jsou moje.. :roll:

Jo a proto moje prozíravá maminka již za totalního režimu volila cestu toho, že mám jméno po ní a ne po otci, který s ní sice žil a žije, ovšem máma prohlásila, že se nehodlá chodit od školy ptát na dítě, které bude mít jiné příjmení, že tohle mi teda neudělá. No a neudělala.
Tohle teď nemyslím Fiore proti tobě, a chápu jak to musí zamrzet, když malá přijde s otázkou na svatbu.
Tak to prostě u lidí ignoruj (tam kde to jde) ty stupidní otázky, mě osobně by přišlo neslušné se na něco takového vyptávat.
Jinak máš také můj obdiv, jsi silná a šikovná a jak píše Kerze bude líp a nejlépe.
Tohle je daleko malichernější záležitost - mě docela ignoruje náš soused, jakožto „pouze“ přítelkyně svého přítele (to zní pitomě), totiž pravděpodbně nemám nárok ani na to, abych příteli byla schopná vyřídit vzkaz. pokaždé ho kvůli každé blbosti musím volat. :evil:

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 0 parfémů

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 24.04.09 08:10
Kerze píše:
Fiore, to je fakt mazec, co Ty máš všechno za sebou…já tohle teda moc neříkám - vlastně skoro vůbec, ale opravdu Tě obdivuju ! Takhle těžký život a pořád máš smysl pro humor a dobrou náladu…Ale víš co - to nejhorší už máš za sebou - teď už bude jen dobře a ještě líp… :wink:

Kerze nejsem žádná chudinka a ani žádná křehotinka, už to jistě víš. Jak už jsem několikrát psala, nechodím si sem stěžovat, ale poradit se, či získat jiný náhled na věc. Když člověku téměř půlku života někdo zadupává sebevědomí a snaží se mu vštípit, že je všechno jeho vina, už těžko získává ten správný náhled na věc.
Věřím i tomu, když je člověk zrovinka naštvaný, nebo ho něco trápí a nemá nikoho po ruce, proč by si nešel trošku vylít srdíčko, mezi lidi, které už přece jenom trochu poznal a baví se s nimi i o věcech příjemných a veselých
:wink: Nevidím na tom nic špatného a bude to asi i tím, jak je kdo vychovaný, povahou..
Někdo je prostě více impulzivní, druhý uzavřený, ale hraje tu občas roli i i věc, že spoustě dětí se vštěpuje, aby si n a nic nestěžovali, nebo prostě a jednoduše se to nedělá, nesluší..
Holky jinak moc díky za hezká slovíčka, dokážou moc hřát a pro každého na téhle je tu nachystáno alespoň trochu štěstíčka :wink:

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 24.04.09 08:15

Blis ono to tehdá bylo tak, že se o svatbě mluvilo a proto jsem souhlasila s verzí, že nebudou mít moje příjmení. Bohužel ani jisté okolnosti a víra nestčí k tomu, aby někdo přemohl svoji sobeckost.. 8)

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 24.04.09 08:24

… tak to je mazec … … s názorem že bych se měla vdát kvůli jménu dítěte, jsem se setkala do teď pouze od mé „tchýně“ a přišlo mi to trochu uhozené ( opáčila jsem, že na to se stačí přejmenovat )… jak známo vdaná nejsem, ale s negativními či pohrdavými reakcemi na tuto skutečnost se takřka nesetkávám a když už, většinou od neomalených primitivů, se kterými to nehodlám řešit a trápit se tím už vůbec ne … při dněšním počtu rozvodů mi přijde celkem normální, že se jmenují rodiče jinak než děti, znám také dost vdaných žen, co si nechaly své jméno ( což úplně chápu, i když já osobně - jako vdáná jsem se také přizpůsobila ) a zkušenosti, že rodiče z toho dělají kolikrát větší vědu než děti… já jsem dítě manželské a za největší chybu svých rodičů považuji fakt, že spolu zůstávali jen kvůli mně a bratrovi a umožnili nám tím pádem vyrůstat ve zcela nefungujícím prostředí neustálého dusna a scén … … no, možná mám jen štěstí na lidi kolem sebe a spoléhám inteligenci a intuici svého dítěte - že to spávně pochopí … doma nám to klape i bez papíru ( to s tím papírem je sice taková blbá fráze za kterou se dá schovat ledacos, ale já to tak mám, já ( i otec našeho dítěte ) to tak vnímáme … možná se mýlím, nemám patent na rozum, možná si dítě vyslechne nějaké blbé narážky a těžko říct jak se k tomu postaví … pokud by tím měl malý trpět, jsem ochotná svůj stav změnit, ale nyní mě trápí rozhodně jiné veci, než příjmení ( … malý celou noc zvracel, má teplotu a bojím se, že to může být zánět středního ucha,… bývá při tom zvracení ? … v 11 jdeme k doktorce, snad nebude tak zle … ) …ale nejsem nějak obecně nepřátelská vůči manželství, každý to má jinak, berte či neberte se dle libosti,
hlavně k sobě buďme lolerantní,… žijme a nechme žít, žejo :D :wink:

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 24.04.09 08:40

evixx, jasně každý má ne to jiný názor a bere to jinak. Já to také do té doby neřešila, než se mě mladá začala vyptávat a začala to prakticky řešit ona a vidím, že jí to trápí.
Tady nejde o to, brát se kvůli dítěti, ale prakticky už na přání dítěte, nebo jak to nazvat..
Já to tu začala prakticky rozvádět i kvůli té víře, že je i divné, pokud má někdo určité zásady, měl by se jich držet a ne si brát, to co se mu hodí.. Dokonce mě i uráží to, že na mě je jiný metr, než na švagrovou, zřejmě jen proto, že ona pochází z movité rodiny a já jsem navíc cizinka..
To je ta negativní energie o které psal xron.
Možná dám i jiný příklad z mnoha, kdy vadí nesezdanost partnerů. Pokud by se příteli něco stalo a byl v nemocnici, já pokud nejsem prakticky jeho příbuzný, mi nedají žádné informace. Jak dlouho bych čekala, než bych se vůbec něco dozvěděla, ale takových příkladů je mnohem více!
Jinak co se týká malého, tak to mě mrzí, někdo zvrací i při angíně, nebo zánětu močového měchýře, je to individuální. Ouška moc dobře znám.. :?

Ambrožová Lenka  25.04.09 13:48

…v určitých věcech jsem hrozný staromilec. Když jsem tady psala, že jsem také stála před otázkou zda odejít nebo ne z prvního manželství, přísahala jsem si, že se vdávat už nechci. Najednou jsem byla rozvedená, bylo mi to velmi nepříjemné. Uvádět stav - rozvedená. Když jsem se potom potkala se svým současným manželem a chtěl si mě vzít, najednou jsem zapoměla na to, že se vdávat už nechci. A vdala jsem se podruhé. Žít v partnerském svazku má určité výhody i nevýhody a každá na to má svůj názor. Nikomu ho nevyvrací, každý má svoji pravdu. Jen za sebe, když vztah dobře funguje, tak je mi krom jiných věcí příjemné nosit manželovo příjmení. :)

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 25.04.09 14:18
Ambrožová Lenka píše:
Jen za sebe, když vztah dobře funguje, tak je mi krom jiných věcí příjemné nosit manželovo příjmení. :)
:D Taky tak…manželem se chlubím, kde můžu ( a on prý mnou… :shock: ) kdybych měla svoje původní, ani bych holkám nemohla dát vybraná jména - musela bych lovit v ryze českých… :?

Jinak, evixx, taky myslím, že tolerance je jedna z nejdůležitějších věcí v mezilidských vztazích. Lidem nekecám do toho, jestli jsou nebo nejsou sezdaní - je to čistě jejich věc. Já jen mám ten názor, že rodina jsou, mimo jiné, lidé, kteří mají stejné příjmení a na zvonku třeba „Novákovi“ a ne seznam jak na památníku padlých. Pro děti je to tak, dle mého názoru, optimální, protože děti potřebují co nejvíce jistot. A není to o tom, že by se jim ostatní posmívali - naše mladá jen má teď v hlavě dokonalý zmatek ( což je i moje chyba, měla jsem jí vysvětlit dříve, existuje více alternativ…).
A ještě jedna věc - s chlapem, který by si mne nechtěl vzít, bych si asi nepořídila dítě ( samozřejmě, pokud by už nebylo na cestě ). Brala bych to tak, že to se mnou nemyslí vážně. Že sice momentálně jsem asi to nejlepší, co sehnal, ale chce si nechat otevřená vrátka pro případ, že by sehnal něco lepšího…Kromě toho - souhlasím se všemi praktickými výhodami, které vypsala výše Fiore.
A znovu opakuji - toto jsou čistě moje názory, nikomu je nevnucuji, bavím se i s lidmi, kteří nejsou sezdaní… :D

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 25.04.09 14:23
fiore píše:
Kerze nejsem žádná chudinka a ani žádná křehotinka, už to jistě víš. Jak už jsem několikrát psala, nechodím si sem stěžovat, ale poradit se, či získat jiný náhled na věc. Když člověku téměř půlku života někdo zadupává sebevědomí a snaží se mu vštípit, že je všechno jeho vina, už těžko získává ten správný náhled na věc.
Věřím i tomu, když je člověk zrovinka naštvaný, nebo ho něco trápí a nemá nikoho po ruce, proč by si nešel trošku vylít srdíčko, mezi lidi, které už přece jenom trochu poznal a baví se s nimi i o věcech příjemných a veselých :wink: Nevidím na tom nic špatného a bude to asi i tím, jak je kdo vychovaný, povahou..
Někdo je prostě více impulzivní, druhý uzavřený, ale hraje tu občas roli i i věc, že spoustě dětí se vštěpuje, aby si n a nic nestěžovali, nebo prostě a jednoduše se to nedělá, nesluší..
Holky jinak moc díky za hezká slovíčka, dokážou moc hřát a pro každého na téhle je tu nachystáno alespoň trochu štěstíčka :wink:

Fiore, já vím, že nejsi žádná chudinka - jsi silná osobnost - to je jasné jako den :D A tady najdeš vždycky zastání… :D

Ty jsi cizinka ? Já něco zaspala ?! :oops:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist