Nesladká vůně do pánska pro maminky :-) ??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

micak
Učednice 33 příspěvků 10.11.10 14:21
Nesladká vůně do pánska pro maminky :-) ??

Ahoj,

poprosila bych o radu s výběrem vůně pro mamku. Popis osoby :-) Energická, nezávislá, bude jí 60, rázná někdy jako chlap :-)) Na módní trendy není. Tmavý typ.
Jediné co vím, nemá ráda sladké vůně, spíš do pánska, možná bych to viděla do chypre, ale není podmínkou. Doma mám Safari, ale tam si nejsem jista tím květinovým koncem. Uvažovala jsem o Chanelu No.19, ten by se mi docela líbil. Nicméně bych si nechala poradit i jinou, v parfumeriích na očich dostupnou.
Máti obdržela od známé na počátku 90 let Jil Sander a od Té doby na ni vzpomíná. Byl to hranatý flakonek se zlatou tekutinou uvnitř, název vůně netuším. Nevím, jestli Jil Sander 4 je to pravé ořechové?
A co Mitsouko? :conf:

Co myslíte Vy?
Díky.

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Daja
sv. Parfema z Kecálburgu 2361 příspěvků 10.11.10 15:08

Tak zkusit nějaký unisexovky.
Mě přijde do pánska Elle (Yves Saint Laurent)

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 12 odstřiků 52 vzorků V tužebníku 21 parfémů

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10502 příspěvků 10.11.10 15:11

nebyla to tahle?

http://www.arome.cz/…tailvune.php?…

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

micak
Učednice 33 příspěvků 10.11.10 16:19
Myskamauska píše:
nebyla to tahle?http://www.arome.cz/…tailvune.php?…

no tvar flakonu by doccela odpovídal, barva může trochu na fotce zavádět, vršek si nepamatuji, ale asi to bude ono.

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Mandarinka
Parfémová maniačka 637 příspěvků 10.11.10 22:13

Ô Oui! Lancome mi voní dost pánsky a svěže. Připadá mi právě taková sebevědomá.
Kdyby to bylo málo, tak snad původní zelenou Ô de Lancôme

Na poličce 7 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 43 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Renama
sv. Parfema z Kecálburgu 2318 příspěvků 10.11.10 23:04

Nesladká a někomu i do lehce pánska voní Joop! Femme. Hodně se líbí, je výrazná a za super ceny v intern. obchodech. Zda se ještě někde prodává v kamenné parfumerii nevím.

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 16 vzorků V tužebníku 16 parfémů

Daja
sv. Parfema z Kecálburgu 2361 příspěvků 11.11.10 09:56

Jo,jo JOOP Femme to je pravda..........

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 12 odstřiků 52 vzorků V tužebníku 21 parfémů

kiam
Parfémová maniačka 585 příspěvků 11.11.10 15:17
micak píše:
Ahoj,

poprosila bych o radu s výběrem vůně pro mamku. Popis osoby :-) Energická, nezávislá, bude jí 60, rázná někdy jako chlap :-)) Na módní trendy není. Tmavý typ.
Jediné co vím, nemá ráda sladké vůně, spíš do pánska, možná bych to viděla do chypre, ale není podmínkou. Doma mám Safari, ale tam si nejsem jista tím květinovým koncem. Uvažovala jsem o Chanelu No.19, ten by se mi docela líbil. Nicméně bych si nechala poradit i jinou, v parfumeriích na očich dostupnou.
Máti obdržela od známé na počátku 90 let Jil Sander a od Té doby na ni vzpomíná. Byl to hranatý flakonek se zlatou tekutinou uvnitř, název vůně netuším. Nevím, jestli Jil Sander 4 je to pravé ořechové?
A co Mitsouko? :conf:

Co myslíte Vy?
Díky.

nie Jil Sander No. 4, tá je v okrúhlom flakóne. Celkom určite 3, známa ako Jil Sander Woman III, zlatavá tekutina v hranatom flakóne. To je chypre, skôr tak do pánska.
Alebo skús Mon Parfum Paloma Picasso, alebo niečo od Pierra Balmaina: Jolie Madame, Ivoire de Balmain, Balmain de Balmain

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 11.11.10 15:40

jestli je to J.S. III. tak bych zkusila ještě Rive Gauche a Aromatics Elixir.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Camellia
Nevyléčitelná závislačka 1712 příspěvků 11.11.10 20:45

A co Cabochard , zrovna ho mám na sobě, tak mě napadlo, že by se taky mohl hodit.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Evulik
sv. Parfema z Kecálburgu 9231 příspěvků 12.11.10 12:55

alebo Cristalle EdT…
inak tá Jil Sander No.4 by tiež nemusela byť zlá voľba, je absolútne nesladká a podľa mňa dosť vydarená a jedinečná, ktorá potrebuje silnú osobnosť :)

Na poličce 85 parfémů 14 miniatur 19 odstřiků 110 vzorků V tužebníku 7 parfémů

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4616 příspěvků 12.11.10 14:15
Evulik píše:
alebo Cristalle EdT…
inak tá Jil Sander No.4 by tiež nemusela byť zlá voľba, je absolútne nesladká a podľa mňa dosť vydarená a jedinečná, ktorá potrebuje silnú osobnosť :)

To je zajímavé, protože mě přijde Jil Sander No.4 krásně hladká a poměrně hodně sladká, typově něco jako třeba Femme od Rochas. To je vidět, jak jsou nosy různé a je to potřeba otestovat. Ovšem souhlasím s tím, že to není vůně pro slabou povahu a je opravdu povedená.

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

albereta  12.11.10 15:20

Podľa požiadaviek by som ešte doporučila vyskúšať Mont Blanc Présence d'Une Femme… je to krásna nesladká vanilka, na začiatku má také ráznejšie tóny, ale krásne sa rozleží

p.s.: neviem, či tu ten obrázok vydrží, asi nám programátori
„pod stolom“ presúvajú údaje, ťahám ten obrázok z nejakej betaverzie :wink:

Fleur  19.11.10 10:49
Mandarinka píše: Ô Oui! Lancome mi voní dost pánsky a svěže. Připadá mi právě taková sebevědomá.
Kdyby to bylo málo, tak snad původní zelenou Ô de Lancôme

S O Oui! se v názoru rozcházíme - podle mne je to svěží, jásavá vůně, která však s pánskými tóny nemá vůbec nic společného.

Doporučila bych spíše Mitsouko - mám EdP a je to nádherná kombinace vyzrálé, nesladké broskve s chypré tóny: osobitá, elegantní vůně.
Zkusila bych i Gio EdP od Giorgio Armani: hutná, květinová, ale bez sladké ukřičenosti.
Dalším tipem by mohl být zelený čaj od Bvlgari ve verzi Au Thé vert Extreme (je to sice Eau parfumée, ale výdrž má slušnou): vůně zeleného čaje je po rozležení lehce pudrová, ale zůstává spíše suchá.

Arnika
Parfémová maniačka 967 příspěvků 19.11.10 19:51

Pro mě je Joop! Femme výrazně ženská vůně, poměrně sladká, ale na každém asi voní jinak…Jil Sander No.4 mám taky a není příliš sladká, je velmi výrazná, kořeněná, elegantní.
Jinak bych doporučila třeba BLV NOTTE nebo BLV ABSOLUTE, obě nesladké, BLV Notte sice obsahuje čokoládu, ale jakoby hořkou, v kombinaci s vodkou a citrusy. Velmi zajímavá vůně, originální, ne pro každého, jen má menší výdrž. BLV Absolute je podobná, ale víc do citrusova, výdrž je o něco lepší.
Trochu do pánska voněla i SKIN (Trussardi), taková svěží, květinovo-kořeněná vůně, pikantní a nesladká.
Nebo DKNY WOMEN, ale ta je vyloženě svěží, jakoby nahořklá, nejvíc vyniká grep.
Samozřejmě to chce vyzkoušet, opravdu na každém se ta vůně může rozložit jinak…

Na poličce 25 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist