Nespresso - káva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Adam G.
Učednice 75 příspěvků 06.11.13 16:09
Nespresso - káva

Milí fragrance-holici, má někdo z Vás nějaký kávovar Nespresso? Podělte se o poznatky, o to které kapsle Vám chutnají nejvíc atd. :)

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

MP Karkulin
Učednice 207 příspěvků 06.11.13 17:15

@Adam G. Já ti nevím, ale pokud tu mašinku už nemáš doma a pokud ti záleží na kvalitě kávy, vybodla bych se na to. Podle mě v tom prostě opravdu dobrou kávu nelze udělat. Za cenu kapslí (nebo taky za podstatně nižší) koupíš kvalitní kávu v některé z místních pražíren, umeleš si ji vždy těsně před přípravou a uděláš třeba v moka konvičce nebo french pressu. Obě dvě přípravy jsou velice jednoduché. Věř mi, stojí to za to… :)
Pokud ovšem mašinku už doma máš, těžko ti poradím, můžu ti jenom popřát, ať ti vybrané kapsle chutnají :kytka:

Na poličce 11 parfémů 2 miniatury 17 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 4 parfémy

opoponax
sv. Parfema z Kecálburgu 2626 příspěvků 06.11.13 17:21

@MP Karkulin Moja reč +odporúčam džezvu. :kytka: Prekvapivo je to ovela lacnejšie, než kávovary na kapsule a pod. Kávu pijem len občas, ale tá plantážna, upražená v pražiarni a čerstvo pomletá mi „nič“ neurobí. (nie som z nej ako nadopovaný škrečok a normálne zaspím…a tá chuť!)

A tiež prajem vela šťastia s kávovarom, keď je už vybraný. :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Adam G.
Učednice 75 příspěvků 06.11.13 17:24

Vybraný je. Každopádně beru to z pohledu jednoduchosti přípravy a taky věřím v tom, že směsi nebudou jen tak „halabala“ vybrané, ale že si na nich dali záležet - teda aspoň na některých.

MP Karkulin
Učednice 207 příspěvků 06.11.13 17:28

@Adam G. V tom případě ti raději nebudu kazit radost a přeji hodně štěstí s výběrem. Každopádně, někdy si zkus koupit i čerstvě upraženou kávu a připravit si ji jinak než v mašině, za nějakou tu minutu navíc to stojí :kytka:

Adam G.
Učednice 75 příspěvků 06.11.13 17:35
@MP Karkulin píše:
@Adam G. V tom případě ti raději nebudu kazit radost a přeji hodně štěstí s výběrem. Každopádně, někdy si zkus koupit i čerstvě upraženou kávu a připravit si ji jinak než v mašině, za nějakou tu minutu navíc to stojí :kytka:

Radost nezkažíš, buď v klidu. S čerstvě upraženou kávou mám už zkušenosti - každopádně některé směsi mi od Nespressa chutnají víc.

dusty  06.11.13 18:30

Na Nespresse je dobrá len pôvodná reklama s Georgeom Clooneym. Všetka káva, aj keby to bola cibetka či Mountain Blue, v umelohmotných kapsuliach „zvädne“ a nasiakne ropným derivátom. Je to nekresťanské, neekologické a buranské. Pohodlné akurát tak pre vymydlenú pipinku do reklamy, ktorej musí sekundovať sexi chlop. :mrgreen:

Náťa66
sv. Parfema z Kecálburgu 4264 příspěvků 06.11.13 18:40

@dusty
absolutně souhlasím, káva v kapslích, fůůůůůůůj, to je stejnej hnus jako instantní :poblion:
A drahý je to opravdu nekřestansky

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Unseen  06.11.13 19:29

@Adam G.
Džezvu i french press můžu vřele doporučit :palec:.

Sasa  06.11.13 20:29

Doporučuji french press, je to sakra rozdíl. A i když koupíš tu hooooodně drahou a kvalitní kávu, pořád to vyjde lépe (až na některé) a navíc úplně jiná chuť

klara53
Nováček 14 příspěvků 07.11.13 01:09

Jak se to vezme. Když si to naši kupovali, tak jsem vedla stejnou filipiku o pražírně a instantním hnusu. Teď sama o nespressu uvažuji čistě jen proto, že mi překapávaný, instantní a podobný nechutná a mám na espresso chuť tak jednou za týden. S touhle frekvencí i sebelepší kafe z pražírny prostě vyčichne dřív než se spotřebuje. Právě proto, že ty kapsle jsou vakuovaný, tak to chutná čerstvě. Nespresso je aspoň dobrý a ty kávovary to umí udělat slušně. Dolce gusto, tassimo a ostatní jsou fuj a paradoxně, na to jak jsou blbý, tak jsou ještě dražší.

Na poličce 26 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 5 vzorků V tužebníku 29 parfémů

MP Karkulin
Učednice 207 příspěvků 07.11.13 14:40

Já na to mám takové jednoduché měřítko. Dobrá káva se dá vypít jen tak, prostě černá, bez mléka a cukru či jiných dochucovadel. A chutná.
Nedovedu si moc dobře představit, že by káva k kapsli vydržela „čerstvě chutnající“ o moc déle než káva z pražírny. Samozřejmě strašně moc záleží na tom, v čem ji člověk skladuje. Je skvělé, že je tu taky pár milovnic dobré kávy @dusty @Náťa66 @Sasa :kytka:
Jsem strašně ráda, že kavárenská kultura v ČR je na takové úrovni jako je. Ve větších městech má člověk vždycky kam zajít. Porovnám-li to třeba s kavárenskou kulturou ve Skotsku, kde jsem nedávno byla… Nebe a dudy.. Doslova :D

Sasa  07.11.13 14:47

@MP Karkulin
opravdu piju kávu černou bez ničeho, takže si musím vybírat. V Olomouci je soukromá pražírna, už mají i malý obchod. To je káva!!!!!

MP Karkulin
Učednice 207 příspěvků 07.11.13 16:10

@Sasa To je skvělé! Tady v Brně mám pár osvědčených míst kam chodím stále dokola a je to paráda. Podporování malých soukromých pražíren je záslužná činnost! :)
Každopádně už tady trochu odbočujeme od hlavního tématu 8)

klara53
Nováček 14 příspěvků 07.11.13 23:04

Já to taky piju ve formě espresso bez čehokoli a mlsná jsem dost, to mi věřte. Znám kafe z pražíren, znám kafe z jižní evropy, a i tak si dovolím říct, že se to nespresso pít dá. Netvrdím, že je to to nejlepší, co se dá sehnat, jasně že když se s tím vymazlí oceňovaný barista, je to o něčem jiném. Ale zas mě trochu mrzí, že se ty kapsle šmahem hází do jednoho pytle. Tassimo jsou fujtajbly se sušeným mlékem, kakaem a kdovíčím ještě, nespresso je prostě jenom kafe. A jasně že vydrží dýl, než to z pražírny, protože jak se kafe jednou otevře, tak prostě zvětrá, to je fakta tady je vakuovaná každá jednotlivá dávka. Teď to tu musí vypadat, že pro nespresso dělám. Nedělám :) Jen mám teď nějaký období, kdy mám potřebu usmiřovat pražírnové a kapslové tábory :)

Na poličce 26 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 5 vzorků V tužebníku 29 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist