Nespresso - káva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Adam G.
Učednice 75 příspěvků 06.11.13 16:09
Nespresso - káva

Milí fragrance-holici, má někdo z Vás nějaký kávovar Nespresso? Podělte se o poznatky, o to které kapsle Vám chutnají nejvíc atd. :)

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

MP Karkulin
Učednice 203 příspěvků 06.11.13 17:15

@Adam G. Já ti nevím, ale pokud tu mašinku už nemáš doma a pokud ti záleží na kvalitě kávy, vybodla bych se na to. Podle mě v tom prostě opravdu dobrou kávu nelze udělat. Za cenu kapslí (nebo taky za podstatně nižší) koupíš kvalitní kávu v některé z místních pražíren, umeleš si ji vždy těsně před přípravou a uděláš třeba v moka konvičce nebo french pressu. Obě dvě přípravy jsou velice jednoduché. Věř mi, stojí to za to… :)
Pokud ovšem mašinku už doma máš, těžko ti poradím, můžu ti jenom popřát, ať ti vybrané kapsle chutnají :kytka:

Na poličce 11 parfémů 2 miniatury 18 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 4 parfémy

opoponax
sv. Parfema z Kecálburgu 2626 příspěvků 06.11.13 17:21

@MP Karkulin Moja reč +odporúčam džezvu. :kytka: Prekvapivo je to ovela lacnejšie, než kávovary na kapsule a pod. Kávu pijem len občas, ale tá plantážna, upražená v pražiarni a čerstvo pomletá mi „nič“ neurobí. (nie som z nej ako nadopovaný škrečok a normálne zaspím…a tá chuť!)

A tiež prajem vela šťastia s kávovarom, keď je už vybraný. :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Adam G.
Učednice 75 příspěvků 06.11.13 17:24

Vybraný je. Každopádně beru to z pohledu jednoduchosti přípravy a taky věřím v tom, že směsi nebudou jen tak „halabala“ vybrané, ale že si na nich dali záležet - teda aspoň na některých.

MP Karkulin
Učednice 203 příspěvků 06.11.13 17:28

@Adam G. V tom případě ti raději nebudu kazit radost a přeji hodně štěstí s výběrem. Každopádně, někdy si zkus koupit i čerstvě upraženou kávu a připravit si ji jinak než v mašině, za nějakou tu minutu navíc to stojí :kytka:

Adam G.
Učednice 75 příspěvků 06.11.13 17:35
@MP Karkulin píše:
@Adam G. V tom případě ti raději nebudu kazit radost a přeji hodně štěstí s výběrem. Každopádně, někdy si zkus koupit i čerstvě upraženou kávu a připravit si ji jinak než v mašině, za nějakou tu minutu navíc to stojí :kytka:

Radost nezkažíš, buď v klidu. S čerstvě upraženou kávou mám už zkušenosti - každopádně některé směsi mi od Nespressa chutnají víc.

dusty  06.11.13 18:30

Na Nespresse je dobrá len pôvodná reklama s Georgeom Clooneym. Všetka káva, aj keby to bola cibetka či Mountain Blue, v umelohmotných kapsuliach „zvädne“ a nasiakne ropným derivátom. Je to nekresťanské, neekologické a buranské. Pohodlné akurát tak pre vymydlenú pipinku do reklamy, ktorej musí sekundovať sexi chlop. :mrgreen:

Náťa66
sv. Parfema z Kecálburgu 4264 příspěvků 06.11.13 18:40

@dusty
absolutně souhlasím, káva v kapslích, fůůůůůůůj, to je stejnej hnus jako instantní :poblion:
A drahý je to opravdu nekřestansky

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Unseen  06.11.13 19:29

@Adam G.
Džezvu i french press můžu vřele doporučit :palec:.

Sasa  06.11.13 20:29

Doporučuji french press, je to sakra rozdíl. A i když koupíš tu hooooodně drahou a kvalitní kávu, pořád to vyjde lépe (až na některé) a navíc úplně jiná chuť

klara53
Nováček 11 příspěvků 07.11.13 01:09

Jak se to vezme. Když si to naši kupovali, tak jsem vedla stejnou filipiku o pražírně a instantním hnusu. Teď sama o nespressu uvažuji čistě jen proto, že mi překapávaný, instantní a podobný nechutná a mám na espresso chuť tak jednou za týden. S touhle frekvencí i sebelepší kafe z pražírny prostě vyčichne dřív než se spotřebuje. Právě proto, že ty kapsle jsou vakuovaný, tak to chutná čerstvě. Nespresso je aspoň dobrý a ty kávovary to umí udělat slušně. Dolce gusto, tassimo a ostatní jsou fuj a paradoxně, na to jak jsou blbý, tak jsou ještě dražší.

Na poličce 22 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 5 vzorků V tužebníku 29 parfémů

MP Karkulin
Učednice 203 příspěvků 07.11.13 14:40

Já na to mám takové jednoduché měřítko. Dobrá káva se dá vypít jen tak, prostě černá, bez mléka a cukru či jiných dochucovadel. A chutná.
Nedovedu si moc dobře představit, že by káva k kapsli vydržela „čerstvě chutnající“ o moc déle než káva z pražírny. Samozřejmě strašně moc záleží na tom, v čem ji člověk skladuje. Je skvělé, že je tu taky pár milovnic dobré kávy @dusty @Náťa66 @Sasa :kytka:
Jsem strašně ráda, že kavárenská kultura v ČR je na takové úrovni jako je. Ve větších městech má člověk vždycky kam zajít. Porovnám-li to třeba s kavárenskou kulturou ve Skotsku, kde jsem nedávno byla… Nebe a dudy.. Doslova :D

Sasa  07.11.13 14:47

@MP Karkulin
opravdu piju kávu černou bez ničeho, takže si musím vybírat. V Olomouci je soukromá pražírna, už mají i malý obchod. To je káva!!!!!

MP Karkulin
Učednice 203 příspěvků 07.11.13 16:10

@Sasa To je skvělé! Tady v Brně mám pár osvědčených míst kam chodím stále dokola a je to paráda. Podporování malých soukromých pražíren je záslužná činnost! :)
Každopádně už tady trochu odbočujeme od hlavního tématu 8)

klara53
Nováček 11 příspěvků 07.11.13 23:04

Já to taky piju ve formě espresso bez čehokoli a mlsná jsem dost, to mi věřte. Znám kafe z pražíren, znám kafe z jižní evropy, a i tak si dovolím říct, že se to nespresso pít dá. Netvrdím, že je to to nejlepší, co se dá sehnat, jasně že když se s tím vymazlí oceňovaný barista, je to o něčem jiném. Ale zas mě trochu mrzí, že se ty kapsle šmahem hází do jednoho pytle. Tassimo jsou fujtajbly se sušeným mlékem, kakaem a kdovíčím ještě, nespresso je prostě jenom kafe. A jasně že vydrží dýl, než to z pražírny, protože jak se kafe jednou otevře, tak prostě zvětrá, to je fakta tady je vakuovaná každá jednotlivá dávka. Teď to tu musí vypadat, že pro nespresso dělám. Nedělám :) Jen mám teď nějaký období, kdy mám potřebu usmiřovat pražírnové a kapslové tábory :)

Na poličce 22 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 5 vzorků V tužebníku 29 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist