Netolerance?Nesnášenlivost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 13.05.08 15:28
Netolerance?Nesnášenlivost?

Vím (a tak vás všechny beru), že jsme tady k sobě upřímné, otevřené, empatické, a tak se neostýchám zeptat se se vás,jestli je vám nějaká zvláštnost, nějaký zvyk, nějaký „nedostatek“na lidech protivná(ý), jestli to dokážete bez problémů tolerovat, nebo se tomu člověku vyhýbáte.Jestli ho na to upozorníte, nebo to ignorujete…Příklad -neustálá upocená spolupracovni­ce,známý, čpící často potem, známá, která při hovoru s vámi prská,člověk, kterému je pravidelně nepříjemně cítit z pusy,sousedka, která vám v tramvaji vždy svěřuje osobní věci a intimnosti. Já mám problémy s tím, že člověk, kterému nevábně zavání z pusy , se mně okamžitě zprotiví a bojím se každého dalšího setkání s ním, protože mně není dobře. Stejně tak se mně obrací žaludek, když se někomu „táhne Zemanova slinka,“ či co to přesně je,mezi ústními koutky. Pokud vedle mě ráno v tramvaji stojí člověk, zavánějící potem, odcházím třeba na druhou stranu tramvaje. Odpoledne ve vedrech se to snad dá pochopit, ale ráno? Atd…je toho dost. Jsem nesnášenlivá?Jsou to věci, které by se měly tolerovat? Já to neumím. Moje negativní pocity jsou spojeny se žaludkem. Bohužel.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 13.05.08 15:31

A ještě jeden problém- měl by se dotyčný na některý z těchto nedostatků upozornit, pokud k sobě máme nějaký bližší vztah?Možná, že někdo by to třeba i ocenil, že mu tím pomůžeme. Já to ale moc neumím.

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 13.05.08 15:50

Osobně nesnaším pach sigaret a alkoholu :(, je to cítit silně zejména u těch lidi, kdo to dlouhodobě používají,
z pachu cigaret se mi dělá zle, nic s tim nenadělám a snažím se odejít na druhou stranu nebo jak je možné rychle obejít toho člověka.
Když je to neznámý tak to určitě nic neřeknu, je to individuální věc každého, ale měla jsem zkušensot s velmi blízkou kamarádkou - kouřila občas, a ve své těžké období stala kouřit víc - pry tak uklidnuje nervy. Snažila jsem se ji dát nájevo, že 1. tímto způsobem svoji nejistotu a situaci nevyřeší, 2. - prostě ztrácí ženskost a hlavně zdráví (ale bylo to nejenom výčitkámi ale i snažila jsem ji dodat nějké přesvědčené důkazy, že to zdraví udělá ještě hůř). Takže během možná půlroku přestala kouřit (doufám že je to díky svému rozumu, ne mým výčitkám :) ).

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Tana
Učednice 147 příspěvků 13.05.08 16:46

Já s pachem z alkoholu a z cigaret moc do styku nepřijdu. Když už, tak je to nepříjemný, ale pach potu, špíny je něco, co nemůžu vydýchat :evil: To je fakt hnus největší. Mám sousedku a ta za dva roky co tu bydlí nepřestala páchnout potem. Nikdy jsem ji neviděla s umytými vlasy atd. Přitom není stará. Jet po ní výtahem je horor. Prostě si myslím, že ona a jí podobní ve špíně už museli vyrůstat. Proto jsou takoví, jak je doma vedli. Když je rodiče nevedou k základním hygienickým návykům tak kde mají mít příklad :cry:

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 2 vzorků V tužebníku 23 parfémů

Eliška  13.05.08 18:13

Moje švagrová se neholí v podpaží, nepoužívá žádný deodorant, ale používá laciné voňavky z drogerie, navíc nosí takové ty halenky od Ťamanů, já jim říkám „umělohmotmé“, takový šílený materiál. Znám jí 20 let, je fakt, že se vídáme tak 2× do roka (já Praha, ona severní Morava), ale nikdy jsem jí to nedokázala říct. Jednou jsme spolu byly v nějakém obchodě, já si kupovala tuhý deo v akci, tak jsem se schválně jen tak zeptala, co používá ona - odpověď mně doslova uzemnila - prý nic, ona se vůbec nepotí!!!, tak to nepotřebuje.
Je to jinak fajn ženská, ale tohle nepochopím, protože mně se v její blízkosti prostě zvedá žaludek a nemůžu za to. Ale říct jí to prostě nedokážu.

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 13.05.08 19:35
Tana píše:
Já s pachem z alkoholu a z cigaret moc do styku nepřijdu. Když už, tak je to nepříjemný, ale pach potu, špíny je něco, co nemůžu vydýchat :evil:

Tano, také nemám v okolí kdoby kouřil anebo píl pořád, jenom když mám jet někam MHD (po Praze většinou jezdím tramvají a metrem, je mi tak rychleji, auto nechávam u metru a do centra jedu pak MHD), tak ucítím za několik metru tento pach :(, takže se snažím někam jít dál :). Stejně tak i s potem - to ale můžu tolerovat, protože je to prostě příroda člověka, a ne vždycky v tomto pomáhají deodoranty anebo má svúj vliv kultura prostředí.
Každopadně, říct o tom měkce !!! můžu jen velmi blizcím lidem, někdy to způsobem dárku.
PS.Pách potů (ne špiny, tu také nesnaším) je také různý u různých lidí, někdy vůně potu blizkého člověka v malých množstvích je dokonce i příjemná :wink:

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 13.05.08 19:44

Je to hruza, ale takove veci se asi lidem do oci rict nedaji :( Mohli by se moc urazit a urcite by jim to bylo i trapne, nam potom taky…

k tem hygienickym navykum… :D nevideli jste nahodou nekdo tuto nedeli vymenu manzelek? Ja se na to bezne nedivam, ale mam v kuchyni televizi a varila jsem u toho obed, bylo to supr :) Manzelky si vymenily dve rodiny - jedna romska a jedna obycejna ceska. Romove meli doma poradecek, vyzehlede pradlo, cistotu, cesi bordel, mouku uskladnenou na zachode a obe dcery meli vsi a hnidy! :D

Na poličce 88 parfémů 51 miniatur 2 odstřiky 38 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Tana
Učednice 147 příspěvků 13.05.08 20:57

Oleko, o MHD jsem radši nemluvila :cry: tam je to někdy taky nářez. Jo, ta výměna manželek byla tedy ostuda. Vůbec nechápu jak mohli do té výměny jít. Chudáci děti :cry: Jinak, měla jsem kolegyni (romku). Ta měla naklizeno, že jsem koukala :shock: A ty děti vycepovaný! Kluk luxoval a holka běžně žehlila. To můj syn (20) má u všeho řečí :twisted:

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 2 vzorků V tužebníku 23 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 13.05.08 22:34

Myslim, ze slova netolerancia a neznasanlivost su vhodnejsie, ked sa jedna o neznasanlivost voci ludom odlisnym od nas nejakym „legitimnym“ sposobom, narodnostou, nabozenstvom, nazormi (v ramci prijatelneho spektra tak povediac znasanlivych nazorov) a podobne. Osobna cistota je otazka kultury a civilizovanosti. Nazor je vec, ktora ma svoju hodnotu, ale aku ma spina? Iste, kazdy nech kona, ako sa mu paci a byt spinavy iste nie je zlocin, ale urcite je to prejav nedostatku ohladu voci okoliu… Do istej miery sa clovek nauci standardy hygieny v rodine a to sa tazko meni, ale nahovarat si, ze sa clovek nepoti, to je uplne mimo.
Suhlasim s Olekou, ze potit sa je prirodzena vec a vona potu moze byt niekedy aj prijemna - cerstvy pot po fyzickej aktivite ;), nez sa nan vrhnu bakterie… Ale ludia systematicky spinavi su ina kapitola.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 14.05.08 02:08

Benvenuto(doufám, že tentokrát jsem tě oslovila správně), vím, že slova jako netolerance a nesnášenlivost se používají spíš v souvislosti s rasistickou nesnášenlivostí, s šovinismem atd. ,ale mé okolí mě občas nazývá netolerantní , až nesnášenlivou v souvislosti s prý přehnanou hygienou, čistotností ,neschopností tolerovat asi přirozené lidské nedostatky …(tím myslím své rodiče, manžel sdílí stejná kriteria jako já a synové snad taky).Proto jsem se založením tohoto tématu chtěla ubezpečit v tom, že spousta z vás zastává stejné názory jako já a vadí jí stejné nedostatky jako mně.Dnes má snad každý možnost se osprchovat, kdy je potřeba, žvýkaček je v obchodech dost a vůní taky. Jde jen o to , aby člověk o sebe trochu dbal, třeba už jen kvůli svému okolí. Netolerance -asi silné slovo, ale výstižné, nemá přece jen jeden smysl.

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 14.05.08 13:22

No jasne je, ze vsetkym nevyhovies, ale tiez neznasam, ak mam byt v blizkosti ludi, ktori mi vobec nevonaju a odvazim sa povedat , ze sa mi hnusia… napr. klient, ktory odhodi cigaro pred vstupom do mojej kancelarie, vtedy som myslela, ze sa nemam kde skryt a stranku som vybavila tak rychlo, ze to bol moj rekord. :) Niekedy vsak aj moje svedomie hryzie, ze ci ja neotravujem svoje okolie vonami, ktore pouzivam a nesetrim nimi :? Ale alibisticky, vzdy su mi milsi ludia, ktori maju silny parfem ako ti, ktorym hygiena vela nehovori…alebo v pripadoch ako uragan fuciaci z mamutej r…e :roll:

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Mirka V.
Parfémová maniačka 853 příspěvků 14.05.08 17:37

Já jsem měla v kanceláři kolegu,voňavé­ho,čisťounkého,pa­ráda.Jenže odešel pracovat do zahraničí :( a nastoupil nový.
Ještě dneska,když si na to vzpomenu,se mi obrací žaludek. :twisted:

Smrad potu,nohou,jelikož se přezouval do TREPEK :roll:

Já jsem tedy zticha nebyla a i šéfovi jsem řekla,že s ním v kanclu nehodlám sedět.Naštěstí jsem se mohla přesunout do jiné.Toho kolegu propustili ve zkušebce :P

Kdyby to byl klient,neřekla bych nic,i takový k nám chodili,ale v tomhle případě,jsem jasně dala najevo,že tohle netoleruju :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 14.05.08 18:57
Kriss píše: … napr. klient, ktory odhodi cigaro pred vstupom do mojej kancelarie, vtedy som myslela, ze sa nemam kde skryt a stranku som vybavila tak rychlo, ze to bol moj rekord. :)

K nám na úřad podobní lidé chodí docela často a to pak téměř nedýchám a taky trhám rekordy. 8) Jsme s kolegyněmi sehraný tým, jakmile dotyčný vypadne, jedna otvírá dveře, druhá okna a třetí sprejuje osvěžovač. Nejhorší je kombinace špíny, ranního dechu, potu a moči/alkoholu - i s takovými lidmi musíme jednat. A zrovna ti mívají tendence se co nejvíc ke člověku naklánět :evil: . Úplně „NEJ“ byla paní ve věku 52 let (vzhledem na 75, tak byla strhaná), čpěla potem, močí, špínou a bůhví, čím ještě …a zbyla nám po ní na koženkové pohovce louže.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 14.05.08 22:47

Ajejej :roll: , no u starsich ludi to tak trochu aj chapem, mozu mat rozne zdravotne problemy… depresie, inko atd, ine hyg. navyky( predsa niekedy sa ludia nekupali tak casto ako teraz , ale zato nemali alergie ) ale mlade baby :cry: , 2 roky som ucila na strednej skole a niektore moje ziacky :cry: des a hruza, make up naneseny v pondelok rano a ten isty make up sa nosil az do piatku, len sa dorabal..... vyrazu osobna hygiena velmi nerozumeli a ked som raz nahodou zahliadla hreben .. no ten hreben sam chodil , taky bol spinavy, a tiez kazdy rok , ked prisli novi prvaci (14 -15 rocne deti ) , tak s nimi mala kolegyna taku debatku o hygiene a nikdy nezabudnem na jej slova, pri ktorych som sa skoro pocurala od smiechu ´´ Chlapci, a kazdy den menit slipy…´´ ono je to vlastne velmi smutne, ze sa deti o tychto veciach musia dozvedat na strednej skole, nikdy by som si nemyslela, ze teenageri mozu byt v tychto veciach tak pozadu , ked v inych veciach su hodddne vpredu… :oops:

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 15.05.08 13:03

Pach starého, pěkně uleželého potu, sliny hromadící se v koutcích, jen si na to vzpomenu, musím polykat jako o život, vím, že jsme lidé různí a každý nemá na drahé vůně, ale umýt se, použit deo (v drogériíích jsou jich za hubičku mraky) a obléct se do čistého, by mělo být v dnešní době samozřejmost. Někdo může říct, že se mi to povídá, když nechodím do práce a nepracuji fyzicky, ale když je někdo cítit starým potem už po ránu, tak je asi někde chyba.
Druhý extrém je převoněný člověk, a k tomu vůní, která nám obrací žaludek, někdy je možnost od takových lidí utéct, ale MHD, kino, divadlo…bože chraň.
Mám rádá průpovídku Je lepší špatně vonět, než dobře smrdět :wink:
Ještě jsem si vzpomněla na rozpraskané paty v sandálech, ufff, to je taky síla :oops:

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist