Netradiční e-shopy - nejen pro vánoční nákupy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 04.12.11 14:37
Netradiční e-shopy - nejen pro vánoční nákupy

Založit tohle téma mě přiměla celkem čerstvá zkušenost s nákupem jednoho voňavého vánočního dárku.

Pokud jako já upřednostňujete nakupování přes internet, můžete při hledání v prohlížeči narazit na leckteré obchody, které na první pohled nemají s parfémy prachnic společného. A pokud v rámci možností volíte dopravu typu „osobní odběr“, můžete zažít zajímavé věci.

** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **

Takhle jsem si na netu našla dárkovou kazetu jednoho parfému v obchodě Cipollini Chocolatier fungující na adrese http://www.darky-lahudky.cz/. Momentálně nabízejí takových sad několik, ačkoliv primárním předmětem jejich podnikání jsou čokoládičky a dobrůtky všeho druhu. Kazetu mám úspěšně doma, k podezírání, že nejde o originál, mě v tuhle chvíli nic nevede a parfém načínat nechci, když je to dárek.
A jak to tedy probíhalo: zboží jsem objednala, nicméně musela jsem jej okamžitě zaplatit (nabízejí několik druhů platby - kartou, převodem, PayU, PayPal, i dobírka při zaslání poštou/kurýrem), jinak by moje objednávka snad ani nebyla dokončená. Tudíž jsem zaplatila (středa) a čekala, co následuje. Už ve čtvrtek jsem měla peníze stržené, takže jsem očekávala informační mail, že si můžu zboží vyzvednout. Nicméně, ve vytvořeném účtu na jejich stránkách (ano, registrace nutná) mi objednávka visela označena červeně - jako nevyřízená - i v pátek a mail nikde. Zboží přitom bylo skladem, a v obchodních podmínkách uvádějí, že pokud není skladem, vyřídí se do 3-4 dnů. Inu, pro jistotu jsem se ještě informovala mailem; jedna odpověď v sobotu, že je zboží již připraveno a můžu si pro něj dojet (fajn, plánuju cestu na pondělí), druhá odpověď od někoho jiného v pondělí ráno, že zboží ještě nemají, ale už je na cestě a dorazí brzy, tak ve středu či ve čtvrtek. A že mi dají vědět, až u nich opravdu bude. Čekám, čekám, čtvrtek minul - objednávka stále svítí červeně, informační mail nikde. V pátek ráno (tedy týden a půl po objednávce) už naštvaně volám a jsem připravená vyřvat si svoje. Pán na druhém konci mi ovšem sdělil, že už to tam dávno mají a ať si přijedu, že dnes (v ten pátek) jsou tam asi do 7 nebo do 8 večer. Tak jsem vyrazila, je to celkem lán světa, adresu našla, na schránce firma opravdu byla (u toho otvírací doba: do 17.00, na stránkách uvádějí 17.30, dle telefonu ještě úplně jinak), ale na zvonku už ne, tak jsem drze vlezla do zahrady a následně i do domu, kde jsem ihned u vchodu potkala pána - asi vedoucího („vy jste tady pro ten parfém, že slečno?“), který se mnou vše v minutě vyřídil, dostala jsem pěknou taštičku a dáreček (marcipánové tyčinky z jejich hlavního sortimentu). Vlastně se ani neptal na jméno nebo na mail, pod kterým jsem u nich zaregistrovaná. Jen předal věci a zas jsem šla.
Tudíž zhodnocení: jsem poněkud mimo z jejich způsobů, nevím moc co si myslet (objednávka svítí červeně stále :D ), ale asi nebudou nesolidní. Jenom mají dost zmatečnou komunikaci, to by si měli setsakra vyřešit :twisted: a ty zákaznické internetové účty taky zřejmě moc neřeší :? Otázka je, jak by to probíhalo u zaslání poštou/kurýrem. Okamžitá platba mě také poněkud znervóznila, na dotaz proč je to nutné - prý že lidi si objednávali (s osobním odběrem a platbou na prodejně a zboží nevyzvedávali, takže se jim tam pak zboží zbytečně hromadilo (přitom mají sklad prakticky nalepený na baráku). Výjimky dělají u stálých zákazníků.

** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **

Máte nějakou podobnou zkušenost? Narazili jste na e-shop, který ve vás třeba budil podezření, ale nakonec se ukázal být OK? Dejte vědět, třeba to bude zajímat ostatní.

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Reakce:

frýdečanka
Učednice 50 příspěvků 02.02.12 09:25

A byl to teda originál nebo ne? :lol:

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 34 vzorků V tužebníku 5 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 02.02.12 14:48

Vypadá to, že ano. Voní to stejně a stejně dlouho jako tatáž vůně zkoušená v kamenné parfumerii.

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist