Neutrální, univerzálně líbivá vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fleur  21.05.08 15:06
Neutrální, univerzálně líbivá vůně

Potřebovala bych poradit nějakou opravdu neutrální, univerzálně líbivou vůni, která by nikomu v mé blízkosti nepůsobila újmu, ale zároveň by svojí „provařeností“ či kýčovitostí neurážela ani tak zmlsané nosánky, jako jsou ty vaše :lol:

(Na vysvětlenou dodávám, že následující tři týdny strávím coby přísná examinátorka u státnic - vůně by tedy neměla porazit žádného ze studentů ani kolegů a spíše od ní očekávám, že v místnosti „provoněné“ nervozitou a potem vytvoří příjemnou atmosféru.)
Osobně uvažuji nad Cerruti Image Femme, co poradíte?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 21.05.08 15:11

Fleur, já musela Cerruti Image věnovat matce a ta ho taky nepoužívá - je na mně hrozně silná a ten typ, co štípe v nose…Co zkusit Kelly Caleche ? To je ideální vůně do zaměstnání. Elegantní, originální, svěží, lehce mýdlová, luxusní…Lidé ji označují za „příjemnou“, což je přesně ten účel. :)

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

PetraSK doma
Parfémová maniačka 703 příspěvků 21.05.08 15:22

pre mňa osobne je takým typom univerzálne obľúbenej vône 5th Avenue, ale myslím, že je už ako píšeš ,,prevarená,, tiež Lacoste Pour Femme, používa ju moja šéfka v lete a keď je jemne spotená, tak vtedy sa práve Lacoste najkrajšie rozvonia. Alebo by mohla byť aj Clinique Happy Heart

Na poličce 118 parfémů 20 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Fleur  21.05.08 15:49

Dík za upozornění ohledně Cerruti (úplně jsem zapomněla, že ten pepř může někomu působit problémy)!
Vůně od Clinique budu muset znovu vyzkoušet - mám pocit, že jsem měla vždycky smůlu na zkažené testery.

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4738 příspěvků 21.05.08 16:04

Hermés Hiris, krásná, nevšední a jemná. Navíc je to toaletka, neumím si nějak představit, že by mohla obtěžovat. Anebo nějaký čaj z těch, co máš :)

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Katka
Učednice 175 příspěvků 21.05.08 17:11

Jé, já mám stejný problém, jako Fleur, akorát že z opačné strany..státnice mě totiž následující měsíc taky čekají :wink: a až několi týdnů si lámu hlavu s tím, jaký parfém použít. V komisi budou převažovat muži, ale minimálně jedna žena tam bude taky. Ráda bych se trfeila do vkusu všech a neobtěžovala, přitom bych chtěla mít dobrý pocit ze své vůně..bojím se akorát toho, aby nebyla nějaká nesnesitelná vedra, protože do takového počasí bych vůbec nevěděla, co použít.
Co byste mi poradily vy zkušenější?

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 7 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Fleur  21.05.08 17:20

Tak to ti, Katko, držím palce!
Ze zkušenosti mohu říci, že takových situacích parfémy (ale bohužel i nepříjemné pachy) ještě více vystupují do popředí (zvýšená tepová frekvence) a není nic horšího, než když je obsah rozpravy překrýván nějakým rušivým čichovým vjemem (což platí samozřejmě jak pro studenty, tak pro jejich zkoušející). Proto pátrám po něčem nekonfliktním, co už i tak dost vystresovaným adeptům neobrátí žaludky a neumrtví jejich mozkovou činnost.

PetraSK doma
Parfémová maniačka 703 příspěvků 21.05.08 17:20

ja som mala na štátniciach iba kolínsku nejakú z Avonu, bazalka a niečo, už neviem, bolo to už dávno :) a všetci ma chválili, ako výborne voniam, tak sviežo a čisto. Kedže to budú chlapi, tak niečo ženské, ale nie sladké, mužom sa nesmierne páčia vône typu Light Blue, neviem prečo, ale berú ich takéto vône, len je tu otázka, aby ste sa tam nestretli viaceré takto voňavé, čo predpokladám, že určite nastane, ak nie LB, tak Lanvin Eclat alebo nejaké to I Love Love tam bude isto…

ja by som si zobrala momentáne na štátnice Allure alebo Clinique, resp. unisex Ck One Summer, do ávahy by pripadla ešte Omnia Crystalline alebo Eau D Eden od Cacharel , žiadne Black Code alebo Mania od Armaniho, to by som sa zadusila

Fleur  21.05.08 17:28

Jé, promiň, ale třeba právě s tím Edenem bys asi u mne měla problém - rychle bych střílela jednu otázku za druhou, jenom abych se z jeho dosahu dostala pryč :oops:

Katka
Učednice 175 příspěvků 21.05.08 17:30

PetraSK: Já na sobě právě Eclat nebo Light Blue nesnesu..vlastně je nesnesu vůbec, obzvlášť v teple nebo v MHD..ale je pravda, že muži je mají radi. Sladké věci mám ráda já, ale pokud jsem nervózní a mám žaludek „na vodě“, cokoliv intenzivnějšího u mě vyvolává dávicí reflex.

Fleur: Jo, je pravda, že když se člověk víc potí, tak jsou vůně intenzivnější, což je právě to, čeho se bojím. Asi to nechám na intuici těsně před zkouškou. Budu zvědavá, co si vybereš ty :wink:

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 7 vzorků V tužebníku 2 parfémy

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4738 příspěvků 21.05.08 17:37

V tomto případě určitě znamená, že méně je více.
Vzpomínám, že jsem měla C.H.212, byl to můj první parfém, který se mi opravdu líbil a necákala jsem na sebe, ale do vzduchu nad sebou.
A vyšlo to :wink:

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

PetraSK doma
Parfémová maniačka 703 příspěvků 21.05.08 17:38
Fleur píše:
Jé, promiň, ale třeba právě s tím Edenem bys asi u mne měla problém - rychle bych střílela jednu otázku za druhou, jenom abych se z jeho dosahu dostala pryč :oops:

Fleur, nie Eden ale Eau D Eden, Eden by som nezniesla ani ja, je to pre mňa ťažké aj v zime, nieto v lete

Kalista
Znalkyně 428 příspěvků 21.05.08 17:42
zdensy píše:
Hermés Hiris, krásná, nevšední a jemná. Navíc je to toaletka, neumím si nějak představit, že by mohla obtěžovat. Anebo nějaký čaj z těch, co máš :)

Taky se přikláním k Hiris, podle mě snad tato vůně nemůže být nikomu nepříjemná
Z toho co máš na poličce bych vybírala asi nějaký ten čaj. Mě se zdají fajn i vůně od L'Occitane, ale růže ani The Blanc jsem nečichala.

Eden - já ho zbožnuji, ale dost se krotím s jeho používáním, vím, že spoustě lidí neděla dobře, mě zase naopak :lol:

Na poličce 15 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 21.05.08 17:46

Vždycky, když chci jen jemně vonět, sáhnu po Hermes - Un Jardin Sur Le Nil. Holky tu doporučují Kelly Caleche neb Hiris, obě znám a taky chválím, i když já potřebuju ve vedru víc osvěžení. Koukám, že nám Hermes pěkně vede v pořadí neotravných a přitom pěkných vůní :-)

Taky obě limitky CK one, které mám na poličce, jsou hodně svěží, ale nevydrží dlouho, Hermes je Hermes…
Na Tvé poličce bych sáhla po některé čajové vůni, jen ne po zeleném čaji od Coty (ve vedru mi nesedí).

Pokud čekám stres, použiju ráno Biotherm Deo Pure roll-on, loni na začátku léta mi ho doporučila prodavačka (kvůli alergii nemůžu mít ani Vichy) a celé léto jsem jí blahořečila. Žádná alergie a voním si i ve 40°C při prezentaci pro 100 lidí… pokud náhodou nepoužiju parfém, stačí to i místo něj a když se navoním, deodorant se úplně „stáhne“ a žádnému parfému nepřekáží.

A ty státnice Vám oběma teda nezávidím :-) Kdysi jsem zkoušela dva týdny u maturit, brrr…to bylo „vůní“… a Hermes nikde ;-)

Na poličce 0 parfémů 2337 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 24 parfémů

Fleur  21.05.08 17:46

Musím se přiznat, že Hiris neznám. Hned zítra ho vyrazím vyzkoušet - předpokládám, že ve Fannu by ho mohli mít.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist