Nikovky s vyjimecnou vydrzi a silazi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 27.07.11 22:16
Nikovky s vyjimecnou vydrzi a silazi

Je tu uz tema „Drzaky“, nicmene vetsinou se tam probiraji bezne dostupny vune, ktery muze kazdej vyzkouset v parfumerce.

Zajimalo by me, ktery vune z nikovek - tedy spis ze zahranicnich obchodu, by staly za vyzkouseni, mozna i za koupi naslepo?

Ktery maji opravdu dobrou vydrz (alespon 5 hodin), a citi je i okoli (alespon clovek co sedi vedle nebo naproti)?

Uz ve zminenem starsim vlakne byly zminovany vune od Serge Lutense, doufam ale, ze se tu objevi i tipy na neorientalni vune, treba i lehke, kvetinove, nebo svezi, ktery i presto jsou citit.

Napiste prosim k vuni vzdy i o jakej typ vune se jedna ;) pomuze to tem co ji neznaji.

Na poličce 132 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 27.07.11 22:22

Ja bych zacala tema co uz mam doma

Farmacia SS. Annunziata - Ybris - zvlastne, da se rict sveze ovocna, presto hodne do sladka, asi jako kdyz rozkrojite cerstvej ananas. Citit je ze dvou striku minimalne tech 5 hodin, a vnima ji okoli asi do dvou metru.

Badgley Mischka - Sladka, kvetinove ovocna, spis tezsi, ale neco v ni jiskri. Citit je z obleceni cely den, z kuze pres tech 5 hodin, a citit je v intimnim okoli - tedy kdo sedi nebo projde kolem me, ten ji citi, a casto i chvali :)

Chanel Coromandel - paculi s vanilkou (nevim jak nazvat ten typ:) ) v teple se hodne siri do okoli, a muze i zpusobit bolesti hlavy (zamorit auto, tramvaj, pokoj..). vydrz slusna, v radu hodin, v lete drzi dyl.

Na poličce 132 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 27.07.11 23:09

výborné téma!
s Coromandelem souhlasím, akorát mi teda bolest hlavy nezpůsobuje :) (okolí má smůlu - místnost zamořit umí)
jak se siláží bohužel nevím, ale připadne mi, že slušně drží
Loukhoum (Keiko Mecheri) - variace na turkish delight, sladké mandle, vanilka, podbarvené tónem růže
a
Alambar (Laboratorio Olfattivo) - ambra se skořicí a kakaem

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

alin
sv. Parfema z Kecálburgu 4177 příspěvků 27.07.11 23:20

Z mojej poličky a zároveň z nikoviek (aby som splnila základnú požiadavku k téme) je neuveriteľným držiakom s fantastickou sillage môj najnovší Oriental Brulant. .

Cítim ho aj v byte, keď večer prichádzam domov (z raňajšieho „nástreku“), z kancelárie, z oblečenia nehovoriac…a tiahne sa za mnou a všade okolo…, nádherná, voňavá stopa…

A veľmi sa páči mužskému okoliu. Toľko opakovaných pochvál som na žiadnu vôňu ešte nedostala…(nedávno dokonca s poznámkou, že v tom budú určite aj nejaké feromóny… :lol: ).

…aj keď mimo témy, trojicu Addict ako víťaz, Hypnotic Poison a Angel, svojou sillage, apoň podľa môjho vnímania, zatiaľ nič neprekonalo.

Na poličce 71 parfémů 7 miniatur 55 odstřiků 194 vzorků V tužebníku 12 parfémů

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 27.07.11 23:22

V rychlosti si vzpomínám na Eau d´Italie -Jardin du Poete. Je to silná, výrazná hořko-kyselá citrusovka, studená, možná trochu podobná DKNY Woman, ne tak ostrá. Výdrž: 8 hodin CITRUSOVÉ vůně.
Siláž odpovídá citruskám, ale ta výdrž je excelentní a po celou dobu byla citrusová - oni si na tom zakládají, že mají jeden z mála parfémů, co tohle dokáže. Já už jsem to tady myslím někde psala, nějaký sladký mladý Ital mi vysvětloval, jak to dělají, ve zkratce: používají top ingredience a skládají je tak, aby na sebe navazovaly ty s výrazným hořko-kyselým tónem, nemusí to být přímo csitrusy (bazalka, rajčatový list, andělika); ostatní složky tam postupně vykrývají „hluchá místa“, dělají ten celkový dojem (např. na začátku citron+slaměnka odpovídá pozdější rajčeti+andělice).
Výsledkem je nepřetržitá, dlouhotrvající citrusová vůně. Není nějak obzvláště originální, ale je moc pěkná a výjimečná tou výdrží.

Na poličce 1 parfém 32 miniatur 28 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 253 parfémů

janali
Nevyléčitelná závislačka 1538 příspěvků 28.07.11 00:11

Takmer cokolvek od Tauera.

Mne stacia dva streky Orange Star rano a este vecer tu vonu ludia zo mna citia na dva metre, je to niekedy az komicke. Plus vraj zanechavam vonavu stopu dlho po tom, ako som presla po chodbe (na „citrusovku“ je to dost neobvykle, navyse az tak dlhotrvajucu intenzivnu stopu nezanechava ziadna ina moja vona).

No a z toho, co mam na polici, este jednoznacne Aoud Flowers. Zo skusania vzoriek viem, ze aj vacsina dalsich voni od Montala, nielen tie aoudove.

Na poličce 18 parfémů 4 miniatury 45 odstřiků 411 vzorků V tužebníku 95 parfémů

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 28.07.11 07:36

Montale je tím proslulý.
já mám ještě zkušenost s velice dlouhou výdrží u Sel de Vetiver (noblesní vetiver se slaným nádechem na přepychovém, jakoby pižmově čistém základě)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

zuz.ka
sv. Parfema z Kecálburgu 3978 příspěvků 28.07.11 08:48

Montaleho Soleil de Capri, prestoze je svezi, drzi hodiny.

Na poličce 41 parfémů 1 miniatura 39 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 28.07.11 12:29
Tigra píše:
V rychlosti si vzpomínám na Eau d´Italie -Jardin du Poete. Je to silná, výrazná hořko-kyselá citrusovka, studená, možná trochu podobná DKNY Woman, ne tak ostrá. Výdrž: 8 hodin CITRUSOVÉ vůně.
Siláž odpovídá citruskám, ale ta výdrž je excelentní a po celou dobu byla citrusová - oni si na tom zakládají, že mají jeden z mála parfémů, co tohle dokáže. Já už jsem to tady myslím někde psala, nějaký sladký mladý Ital mi vysvětloval, jak to dělají, ve zkratce: používají top ingredience a skládají je tak, aby na sebe navazovaly ty s výrazným hořko-kyselým tónem, nemusí to být přímo csitrusy (bazalka, rajčatový list, andělika); ostatní složky tam postupně vykrývají „hluchá místa“, dělají ten celkový dojem (např. na začátku citron+slaměnka odpovídá pozdější rajčeti+andělice).
Výsledkem je nepřetržitá, dlouhotrvající citrusová vůně. Není nějak obzvláště originální, ale je moc pěkná a výjimečná tou výdrží.

Tigro,
já myslím, teda jestli jsem to někde nepřehlédla, že jsi to takhle nepopisovala ještě.
Pouze jsi jednou zmínila, že tvoří vůni ne v pyramidě, ale v jakémsi kruhu uvolňování jedntolivých složek, nebo tak něco… :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 28.07.11 12:35

Tauer

• na mně 1 -2 hodiny
  • zkoušela jsem asi tři jeho vůně

Equistrius Parfum d´Empire

• několik hodin při zachování skvělé intenzity
  • nádherná vůně, píší, že orientální, pro mě gurmánská, typu Angel, resp. pačuli, kosatec, čokoláda, dřeva…

Songes EdT Annick Goutal

• 5hodin beze změny intenzity, pak teprve jemné slábnutí
  • spíše se drží u těla + cca 40cm akční rádius
  • bílozlatá hustá květinovka

Blue Amber Montale

• několik hodin
  • vyplní prostor do posledního cm
  • gurmánská ambra

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 28.07.11 12:45

Cara Farmacia SS Annunziata

• hodin nepočítaně
  • vyplní prostor, zanechává stopu - ale velice příjemnou a vyhledávanou - i po odejití nositelky
  • „jedlý“ miláček…

Alessandro Mazzolari

• sice voní jinak, ale v podstatě
    viz Cara

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 28.07.11 12:49
1Miru píše:
Tigra píše:
Tigro,
já myslím, teda jestli jsem to někde nepřehlédla, že jsi to takhle nepopisovala ještě.
Pouze jsi jednou zmínila, že tvoří vůni ne v pyramidě, ale v jakémsi kruhu uvolňování jedntolivých složek, nebo tak něco… :)

To ne, to byl starý Ital, ne až tak sladký, no, spíš.....:mrgreen: posuď sama: 

a šlo o jinou značku - Cerchi nell´Aqua a právem sem patří, všechny jsou to držáky jako islámská víra: http://ketry.cz/viewtopic.php?… … =0#p118642 (až na to, že jsou lehce podivné).

Na poličce 1 parfém 32 miniatur 28 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 253 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 28.07.11 13:15

…aha. :D …starýho Itala nevidím… :roll: a ráda bych :mrgreen: , ale

Jolie - super napsáno.! a líbí se mi to :D …i ta Ambra zní dobře :wink:

• obě by za vyzkoušení určitě stály.

zuz.ka
sv. Parfema z Kecálburgu 3978 příspěvků 28.07.11 13:20

Spadá tu i Sinfonia di Note? Jestli jo, tak na mně drží dost slušně Petale Rose, přestože je to jen květinovka. Jen ještě nemám dost dobře otestované to okolí, jestli ji cítí taky. Já ji cítím poměrně výrazně.

Na poličce 41 parfémů 1 miniatura 39 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

janali
Nevyléčitelná závislačka 1538 příspěvků 28.07.11 13:27
zuz.ka píše:
Spadá tu i Sinfonia di Note? Jestli jo, tak na mně drží dost slušně Petale Rose, přestože je to jen květinovka. Jen ještě nemám dost dobře otestované to okolí, jestli ji cítí taky. Já ji cítím poměrně výrazně.

Ja ju skoro necitim, ale okolie z casu na cas vraj ano… Mozno je to len mojou kozou, alebo tym, ze som rozmlsana, ale myslim, ze ma skor priemernu vydrz a silaz v ramci niche:-)

Na poličce 18 parfémů 4 miniatury 45 odstřiků 411 vzorků V tužebníku 95 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

4 důvody, proč být vděčná za mastnou pleť

Bez pudru nedáte ani ránu a lesklé čelo vás straší i ve snu? Nezoufejte. I když vás sem tam trápí nějaký ten pupínek, mastná pleť má i řadu výhod. Zejména po třicítce pak budete za mastnou pleť ještě rády.

Celý článek »
TOPlist