nošení dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Venus
Učednice 189 příspěvků 01.05.09 19:40
nošení dětí

Ahoj,
mám takový dotaz - už se to tu někdy před čtvrt rokem řešilo (a dost podrobně), ale teď nenašla jsem kde. Nevíte náhodou někdo, kde se dá koupit něco na nošení mimin, aby člověk nemusel mít pořád kočár, a co je nejvhodnější? Nějakej bágl… nosí se to na břiše (asi). Vůbec nevím, jak se tomu odborně říká, snad víte, co myslím. :oops:

Koukám, že tu je dost matek, tak snad některá bude vědět…
Díky moc za případné odpovědi. :)

Na poličce 6 parfémů 5 miniatur 11 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 24 parfémů
Reakce:

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 01.05.09 19:55

Venus,
já nosila v šátku, těch existuje spousta značek a druhů, jen nevím, jestli můžu dát nějaký odkaz, aby to nebyla nedovolená reklama. :wink: Pak ještě existují ergonomická nosítka, v ničem jiném než v podobném nosítku, nebo šátku bych nenosila, je třeba, aby byla dobře podepřená páteř a podsazený zadeček, jestli chceš, napiš SZ, já ti nějaký odkaz napíšu tam. :wink:

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 01.05.09 19:57

snad se tomu všeobecně říká klokanka :wink: zadej do vyhledávače na seznamu " klokanka na děti" a vyjede Ti dost odkazů .. u nás v práci to ted 2 kolegyně mají, jedna na to nedá nedopustit, druhá absolutně nevyužívá

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 01.05.09 22:36

Klasickú klokanku rozhodne neodporúčam. Detičkám v nej visia nôžky namiesto toho, aby ich mali v širokej polohe ako v iných nosičoch. Tiež si, bábätká tlačia na genitálie, čo nie je ktovie čo, najmä pre chlapcov.
Ja som prvú dcérku nosila 2 roky v babyvaku, druhú nosím v babyvaku ale na začiatku som mala babyšatku Didymos. Susedky si chvália nosič Manduca. Keby som si mala teraz vybrať nosič pre bábätko, vybrala by som si práve Manducu, babyvak už nie, ani šatku.

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 01.05.09 22:43

Nevím, dítě nemám, ale co vím, tak bych dítě nenosila v šátku tak, aby bylo „jako v břiše“. Tím myslím, že když má ohnutou páteř… Miminko si musí záda po tom, co bylo skrčené v bříšku, narovnat.
Navíc, šátek není moc pevný a už jsem nejednou viděla, jak z toho dítě skoro padalo. Jedna matka zakopla a jen tak tak, že to dítě nevysypala.
Když už bych měla něco nosit, tak z pevnějšího materiálu… ta Manduca vypadá dobře.

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 01.05.09 22:46

Ak má matka dieťa v správnej polohe, nemôže jej vypadnúť.

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 01.05.09 22:55

Pokud je šátek dobře uvázaný, je to to nejlepší nosítko, páteř má správnou oporu, dítě vypadnout rozhodně nemůže… Taky jsem měla Didymos. Vlastně dva :oops: A pak máme ještě stále nosítko Ergo - podobné jako Manduca, tenkrát Manduca nebyla, ale zkoušela jsem ji a Ergo mi přijde pohodlnější…

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 01.05.09 23:11

Týždeň po pôrode, šatka Didymos.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 02.05.09 06:42

http://www.clovicek.wz.cz/satky.htm

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 02.05.09 06:57

O trochu déle po porodu, také šátek didymos… :wink:

Venus
Učednice 189 příspěvků 03.05.09 17:17

Moc vám všem děkuju! Dosud jsem byla těmito informacemi nepoznamenaná, ale brzo to budu muset začít řešit. :lol:

Aspoň už vím, jak se to jmenuje. :D Kdybyste některá měla ještě nějaký zajímavý odkaz, můžete mi to hodit do SZ, aby to nebyla reklama. :wink: Zatím díky.

Venus
Učednice 189 příspěvků 03.05.09 17:28
Fanfan píše:
Pokud je šátek dobře uvázaný, je to to nejlepší nosítko, páteř má správnou oporu, dítě vypadnout rozhodně nemůže… Taky jsem měla Didymos. Vlastně dva :oops: A pak máme ještě stále nosítko Ergo - podobné jako Manduca, tenkrát Manduca nebyla, ale zkoušela jsem ji a Ergo mi přijde pohodlnější…

Koukala jsem na Ergo a taky se mi líbí :)

Scherie
Učednice 238 příspěvků 03.05.09 17:29

Já mám na juniora Manducu, nosila jsem ho v ní už na konci šestinedělí, líbí se mi,že je až do 20 kil a navíc jsou inetové obchody kde se dá na cca týden za poplatek zapůjčit,takže můžeš vyzkoušet jestli zrovna vám bude vyhovovat.

Na poličce 27 parfémů 5 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Venus
Učednice 189 příspěvků 03.05.09 17:31

Tak to je bezva, pokud se to dá půjčit. :)

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 03.05.09 18:36

Venus,
i šátek se dá půjčit. :wink: Pošlu ti do SZ odkaz na jedny nosičské stránky, tam toho je spousta. :wink:

Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist