Nová práce při škole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucil
sv. Parfema z Kecálburgu 3998 příspěvků 01.08.11 23:54
Nová práce při škole

Nevím, tohle téma jsem tu nenašla, teď jsem pět let měla práci při škole, ale ta moje je ted opravdu k nevydržení a opravdu nevím, co s tím, vypadá to, že se mě chtějí zbavit, sice mám školu „kombinovaně“ ale stejně se mi u toho nedaří najít nějakou práci, kde by brali to, že potřebuji čas na zkoušky atd, jak vy jste to řešili? Možná je to blbé téma ale nemám s tím zkušenost a jsem z toho docela na nervy tak bych rady uvítala :)

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 02.08.11 08:44

Nejdýl jsem jednu práci měla při denním studiu, kdy jsem byla na částečný úvazek zaměstnaná jako grafička na té univerzitě, kterou jsem studovala. Což bylo dokonalé uspořádání…pra­covala jsem v různých pauzách a využívala tak díry v rozvrhu, a ordinační dobu pevně danou, kdy jsem tam musela být, jsem měla jen pár hodin v týdnu a jinak jsem si práci udělala když jsem na ni měla čas. Bylo to geniálně uspořádaný, proto jsem tam vydržela po celou dobu studia. Jinak jsem hroznej fluktuant, pracovat na jednom místě dýl než rok mi přijde…takový furt stejný? :lol:

Teď dodělávám další školu, taky denně (bo dálkové studium pro mě nemá význam, na to jsem moc zevl a všechno bych to nechávala na konec a pak se z toho zbláznila), a protože mám mít za měsíc odevzdanou diplomku, práci jsem teď skončila a novou si začnu hledat, až to budu mít odbyté. Ale pracovala jsem na částečnej úvazek v rozličných sociálně prospěšných atrakcích (chráněná dílna, domov pro mentálně postižený…), kde sice dostaneš mizernej plat, ale zato máš pocit dobře vykonané užitečné práce a kvůli studijním povinnostem jsou obvykle ochotní volno dát. Ale teda můžu si to dovolit jen proto, že muž má normální práci s normálním platem (máme to rozdělené, on za mě vydělává peníze a já za něj dělám charitu 8) :lol: )

Ale jinak spolužáci hodně pracovali v kavárnách, hlídali děti, nebo v domově důchodců nebo tak něco. Holt sociální škola :wink: Při denním studiu ten výběr takový není :conf:

(a pak je pro aktuální finanční krize dobrý zametání Prahy; je to na čerstvým vzduchu, platěj celkem snesitelně a člověk si může domluvit třeba jen několik dní a na týden dopředu 8) :wink: )

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 02.08.11 08:59

A jinak si myslím, že čas na zkoušky by ti mohli dát při kombinovaným studiu leckde, toho zas tolik není, ne? Řekla bych, že bývají vstřícnější na státních úřadech a ve školství (tam bývají tabulkový platy a zaměstnance často ponoukaní k dalšímu vzdělávání), a pak v tý sociální oblasti, ale tam vstřícností často vynahrazujou mizernej plat.
Jinka nevím…vždycky záleží na domluvě a konkrétních lidech…

Ale asi to chce přiznat předem, že budeš potřebovat nějaký volno studijní; asi těsně poté, co je okouzlíš a oni tě budou chtít zaměstnat :wink:

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 02.08.11 09:13

Řešila jsem taky a za dva roky nic nenašla. Dlužno dodat, že tady není práce ani normálně. Co vím, tak snad jedině to školství, tam VŠ vyžadují, takže studium tolerují - uspořádají podle toho rozvrh.

Při studiu jsem chytla jen jednu práci - obchodní referent, ale to proto, že tam hledali vhodného člověka asi rok, byly tam třeba dva jazyky apod., takže když nikoho neměli, vzali mě, ale měla jsem tu školu na talíři dost často :roll:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 02.08.11 09:23

Jak ode mě u pohovoru slyšeli „škola“, tak byla většinou konečná. Bylo těžké potenciálního zaměstnavatele přesvědčit o tom, že moje studium nebude žádným způsobem kolidovat s mými pracovními povinnostmi.

Studijní volno na učení se na zkoušky? :shock: Považovala bych za štěstí, kdyby mě z práce uvolnili na tu zkoušku… Tím chci říct, že nevěřím tomu, že se dá běžně sehnat normálně placená práce, kde by měl člověk nějaké úlevy kvůli tomu, že studuje.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 02.08.11 09:55

Já mám práci na plný úvazek a dodělávám si při ní diplomku a státnice. ALe na veškeré konzultace si musím brát dovolenou a na učení taktéž. A jinak jsem si hrdě psala do průvodního dopisu, že moje studium nijak neovlivní práci, ale teď vím, že to není pravda. Jak finišuju s diplomkou jsem nevyspalá a dělám kraviny, kdybych si měla vybrat znova, už bych dotoho fakt nešla. Prachy člověk potřebuje, ale je lepší si v klidu dodělat jedno a pak řešit druhé. Vzali mě do téhle práce jen díky tomu, že jsem v podstatě na nižší pozici, než na jakou budu mít titul.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Tequila
Parfémová maniačka 605 příspěvků 02.08.11 10:42
shanin píše:
Jak ode mě u pohovoru slyšeli „škola“, tak byla většinou konečná. Bylo těžké potenciálního zaměstnavatele přesvědčit o tom, že moje studium nebude žádným způsobem kolidovat s mými pracovními povinnostmi.Stu­dijní volno na učení se na zkoušky? :shock: Považovala bych za štěstí, kdyby mě z práce uvolnili na tu zkoušku… Tím chci říct, že nevěřím tomu, že se dá běžně sehnat normálně placená práce, kde by měl člověk nějaké úlevy kvůli tomu, že studuje.

já jsem při škole (denní, ale práva, takže jsem tam kromě zkoušek skoro nechodila) dělala nejdřív v jedné nejmenované pojišťovně/asis­tenční službě, normálně na smlouvu, kde mi měnili úvazek podle toho, jak se mi to hodilo se školou - někdy plný, někdy 0,5 nebo 0,6 - když jsem se učila na zkoušky, byla jsem doma, dostala normálně plat, a jak jsem měla po zkouškách, nadělala jsem si navíc hodiny, co mi chyběly - plat jsem dostala už jen za to, co jsem nedostala zaplaceno předtím. Peníze tam byly asi nejlepší, co jsem kdy měla. Pak jsem rok učila na jedné soukromé střední škole, kde jsem prostě buď nepřišla, nebo to za mě odučil přítel, pokud měl čas. A do toho jsem začala pracovat i v advokátní kanceláři, kde jsem doteď, a tam prostě o zkouškové nechodím (resp. tam chodíme víceméně, jak si řekneme) :) je to sice pohodlné, ale v době, kdy jsem se učila a do té práce nechodila, mě prostě živil přítel… Teď už končím, tak si snad konečně najdu dospělou práci za dospělý plat :) hodně mých známých chodí při škole do práce, někde jsou vstřícnější, někde méně, ale většinou jsou ke škole tolerantní…

Na poličce 23 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 24 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 02.08.11 11:06

Wow, já jsem si ten obor vážně vybrala hodně špatně. :-D

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 02.08.11 11:12

Děsná sranda byla, když jsem nastupovala do práce tak mi samozřejmě slibovali všechno možné včetně podpory při dalším studiu. Vše co jsem musela udělat do školy bylo v rámci volna nebo dovolené. I na objahobu jsem si musela vzít dovolenou. A to jsem prosím ve státní správě v sektoru který odpovídá mé kvalifikaci.
A ačkoli mi slibovali zvýšení platu po dokončení studia, nestalo se tak.
Byla jsem spíš potrestána, protože jsem musela zkloubit oboje takže jsem v práci nebyla až tak aktivní a všichni kolem mne byli na poradách seznámeni s výhodami jaké má plynout člověku s dokončenými titulem. Soukromně mi však bylo zděleno, že s něčím takovým rozhodě počítat nemám.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 02.08.11 11:16

Můj bývalý zaměstnavatel byl nadšený, že si prohlubuji vzdělání, ale když došlo na věc a já si chtěla vzít dovolenou na to, abych si mohla splnit nějaké svoje školní povinnosti, tak měl kecy. Ale on měl kecy i když jsem si chtěla vzít dovolenou na Vánoce. :-)

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 02.08.11 11:20

To je u nás taky… mám sice nárok na 14 dni z dovolené v kuse, ale fakt nemohu počítat s tím, že bych ji dostala na jaře nebo v létě. Od listopadu do ledna je na mně moc velká zima a můj plat mi neumožňuje dovolenou na opačné polokouli abych si užila trochu tepla. Haha.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

Tequila
Parfémová maniačka 605 příspěvků 02.08.11 12:35

a přesně tohle mě děsí, škola končí a já si budu asi brzo hledat stálé zaměstnání, ovšem jako koncipient v Praze budu makat od nevidim do nevidim tak za 15 000,– hrubýho (true story), a když mi nabídnou o trochu víc, budu tam trčet ještě déle :?

Na poličce 23 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 24 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 02.08.11 12:54

A dostat nějakou tu práci za 15 hrubého je v dnešní době ještě ten lepší scénář.

lucil
sv. Parfema z Kecálburgu 3998 příspěvků 02.08.11 17:06

Tak koukám, že to nikdo nemáte jednoduché, no tak já budu hledat a uvidím, peníze potřebuju, jinak to prostě nejde tak budu hledat i když tady u nás práce taky není, kamarádka ted hledala na plnej úvazek přes půl roku a skončila jako prodavačka, kamarád hledal podobně dlouho a vlastně doted nic nenašel… no děs běs.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Luna
sv. Parfema z Kecálburgu 2656 příspěvků 02.08.11 18:00

Mám jednu VŠ, je mi na nic. Musím si dodělávat maturitu (jen 1 rok), abych nemusela brát almužnu, kterou momentálně pobírám. Začnu v říjnu a to mám oficiálně domluveno s ředitelkou a mám studium povolené. Jenže nikdo neví, že jsem se dostala ještě na kombinované studium na VŠ, která je pro mě o dost důležitější než nějaká maturita… :roll: tak snad to všechno dohromady nějak skloubím. Dost se toho děsím, ale já všechny ty papíry potřebuju :!: :(

Tak nám všem držím palce! :wink:

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist