Nováčci a začátečníci sem!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alviola
Učednice 114 příspěvků 22.05.15 12:51
Nováčci a začátečníci sem!

Zdravím všechny, kdo stejně jako já propadli kouzelným vůním a začínají se po tomto voňavém parfemářském světě rozkoukávat. Zakládám proto tuto diskuzi, kde bychom se mohli setkávat a sdělovat si, ajkou novou vůni jsme objevili, co jsme cítili resp. necítili :-), jaký jsme si uděli trapas a co nového jsme se naučili.
Pojďmě tedy začít společně objevovat krásy vůní.

Na poličce 10 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 26 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Makiiii
sv. Parfema z Kecálburgu 2915 příspěvků 23.05.15 12:23

Vůně mě zajímaly od malička, ovšem s rostoucím věkem rostla i má náročnost :lol: Začínala jsem na parfémech za pár stovek, teď obětuji i pár tisíc :mrgreen: Myslela jsem si, že se v parfémech vyznám.....tyto stránky mi doporučila kamarádka, opravdová odbornice…po shlédnutí se cítím jako naprostý amatér :lol: Budu ráda, když se tady něčemu novému přiučím :potlesk: Tak například dnes jdu do parfumérie odzkoušt nějaké nové vůně, které přibyly na mém dlouhém seznamu „zkusit“ :lol: Uvidím, jak budu úspěšná a doufám, že mě žádný trapas nečeká :) Jediné, co mi v parfumériích vadí, jsou neodbytné prodavačky, ale už vím, jak na ně, zatím mi to vždycky vyšlo…když mají neodolatelnou touhu mi jakýmkoliv způsobem pomoci, zeptám se, zda mají Lolitu Lempickou…pokrčí rameny :nevim: , odejdou a já mám dostatek prostoru. Máte taky nějaký fígl?

Příspěvek upraven 16.03.16 v 16:07

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 38 odstřiků 312 vzorků V tužebníku 4 parfémy

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6507 příspěvků 23.05.15 13:22
@Makiiii píše: ..... Máte taky nějaký fídl?
  • Na přílišnou a obtěžující pozornost prodavaček reaguji větou: „Jste milá, děkuji Vám, ale až Vás budu potřebovat, tak si Vás vyhledám sama.“ … a nasadím přísný xychtík.
  • Zcela neodbytné prodavačce položím otázku, „jaký je rozdíl mezi jasmínem a gardénií?“, … většinou blekotají nesmysly, a tak je požádám, ať si to jde najít na google, že si umím poradit sama.

Ovšem najdou se i výjimky, odbornice, se kterými je skutečně radost si popovídat, ale těch je už bohužel poskrovnu. Současnost učí personál pouze bezduše podávat, nikoliv s láskou prodávat.

Na poličce 6 parfémů 47 miniatur 11 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 7 parfémů

alviola
Učednice 114 příspěvků 23.05.15 22:18

No mi taky přijde, že ty prodovačky jsou většinou jenom prodavačky a zas až tak moc o vůních toho neví. Teda ne, že já bych toho věděla víc:-)
Holky a jak jste na tom, rozeznáte v parfému nějaké složky? Já třeba jsem schopná popsat, jak na mě ta vůně působí a ještě tak max. jestli je sladká, svěží, zelená, ale to je tak všechno. A i když si přečtu složení parfému a racenzi, tak prostě ty složky nejsem schopna úplně oddělit. Nebo oddělit možná jo, ale ne popsat nebo říct, co to je.

janasid
Nováček 30 příspěvků 24.05.15 21:38

To máte ještě kliku, že u vás ve městě je samoobslužná parfumérka. To u nás na maloměstě je Fann s parfémy pod zámkem a se zeštíhleným sortimentem :,( , takže o nějakém pořádném zkoušení nemůže být řeč.

Na poličce 82 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Parfum maniačka
Nevyléčitelná závislačka 1284 příspěvků 25.05.15 21:13

Neznášam neodbytné predavačky v parfumériách :D Minule som sa opýtala na Givenchy Organzu, iba sa na mna pozrela, že čo od nej chcem :D Jedna mi dokonca s istotou povedala, že Toujours Glamour od Moschino sa už nevyrába :D ( asi preto, lebo ho nemali na predajni :D) Inak predavačky nemajú ani základné vedomosti o parfémoch. Jedine, poznajú názvy tých, ktoré majú v predajni a intuitívne si vymýšľajú, komu sa aký parfém hodí. Večne po mne zazerajú, akoby som im zožrala desiatu…ale ja som si len chcela vyskúšať 19-stku ! :((( :D Tiež som mladá, ale to neznamená, že sa orientujem iba na lacné modré a žlté vodičky. Postupom času sa mi cibrí vkus a noštek. Kupujem si všetko, čo sa mi páči, pritom nehľadím na to, či je to Avon, alebo Moschino, avšak je pravda, že Chanely, či dalšie Diory si zatiaľ nemôžem dovoliť. Ako študentka nemám penazí okrem parfémov nazvyš :D. Najviac milujem L´eau od Moschino a Dune…Moj trapas, alebo skôr trapas predavačky !!! Doniesla som do parfumerie parfem z www stranok, aby ho porovnala z ich parfemom, ja som samozrejme vedela, že je to originál, stačilo sa mi na to pozrieť, ale ona nevedela a tak jediné, na čo sa zmohla , bola odpoved - že aj toto môže byť fejk … :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Na poličce 123 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 31 vzorků V tužebníku 33 parfémů

alviola
Učednice 114 příspěvků 26.05.15 13:04

U nás sice samoobslužné parfumerie jsou, ale s tím zkoušením taky docela bojuju. Já si zase připadám hrozně blbě, když jenom zkouším a nic nekoupím :-( Ale ono je to docela logické. Vůně se musí nechat rozležet, navíc napoprvé mi něco voní, ale když to pak zkouším opakovaně, tak tam třeba zacítím nějakou složku, která mi moc nesedne. Navíc si moc nepotrpím an líčení a módní hadříky a na ještě ke všemu namateřské oblečení moc neřeším, takže většinou džíny, bundy a batoh a úplně čtu v očích prodavačky ten výraz, jako co ty socko tady chceš, stejně nic nekoupíš.

A jelikož si taky nemůžu dovolit neustále kupovat nové a drahé parfémy, tak jsem objevila tady na inzerci nabídky na odstřiky a vzorky. Super, doporučuji!!!

Jitka77
Parfémová maniačka 886 příspěvků 26.05.15 15:22

@alviola Přesně, odstřiky jsou skvělá věc :dance:

Za co jsem Arome vděčná, to je systém hledání vůní podle atributů a používání označení pro skupiny nebo typy vůní, např. „bílá květinová“ - tohle je pro mě způsob, jak získat základní představu a orientaci.

Myslím, že už jsem si pro sebe našla tři čtyři okruhy vůní, které mi sedí, a mimo to podnikám objevné výpravy…

Ty „moje“ jsou tedy

• krémové (a trochu mýdlové): My Name od Trussardi, Mademoiselle Ricci, Bvlgari pour Femme - celou tuhle partu jsem objevila až tady a je to asi to moje nejvlastnější
  • suchý kosatec: Perles de Lalique, Infusion d Iris od Prady… umím si představit i nějakou pepřovější suchou vůni
  • lékořicová kořeněnost: klasická Lolita nebo Kenzo Jungle L Elephant - nejlíp sedí k výrazným barvám, které mě teď nejvíc baví v oblékání (jako je třeba smaragdová)
  • sladší květinová: z květin mám nejradši růže, takže žhavý kandidát na první místo v téhle kategorii je Miss Charming (Juliette Has a Gun), ale nějak tuším, že v téhle skupině nouze nikdy nebude; určitě nezanevřu ani na starší lásky jako Daisy od Marka Jacobse…

Osobně mě baví, že si tady na vlastí kůži zažívám, jak se objevují nové obzory a tříbí chutě, protože tohle je v jiné oblasti moje odborné zaměření. Připadá mi velice užitečné zažít si a uvědomit, jaký přístup mě motivuje a otevírá ke sdílení a kdy mám spíš nepříjemné pocity z toho, jakým způsobem se předkládá něco „vysokého“ a „exkluzivního“ :)

Na poličce 26 parfémů 4 miniatury 13 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Makiiii
sv. Parfema z Kecálburgu 2915 příspěvků 26.05.15 19:35

@alviola Jsem na tom úplně stejně - dokážu popsat, jak na mě vůně působí, jestli je sladká, citrusová a bla, bla, bla :lol: ..... ale nejsem schopna říct, jaké je složení a po jeho přečtení se nestačím divit :nevim: Některé složky dokonce slyším prvně :mrgreen: a nestydím se za to :lol:

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 38 odstřiků 312 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Parfum maniačka
Nevyléčitelná závislačka 1284 příspěvků 28.05.15 23:48

23:46, notebook na vyložených nohách, miska s ovsenými vločkami a naplno ponorená do portálu Arome. Arome je pre mňa skvelý priestor oddychu po náročnom dni. Chodím sem rada každý deň. Vždy sa teším, ako sa konečne doučím stanovené učivo na skúšky, až sem môžem prísť :andel: Ďakujem za tento super portál o tom, čo najviac milujem :srdce:

Na poličce 123 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 31 vzorků V tužebníku 33 parfémů

alviola
Učednice 114 příspěvků 29.05.15 23:15

Já jsem taky arome propadla :-) A bohužel nejenom virtuálně, takže zatímco se moje polička rozšiřuje, konto se tenčí :-( Ale objevila jsem tady obchodování se vzorky a odstřiky, tak aspoň za to jsem ráda.

alviola
Učednice 114 příspěvků 29.05.15 23:19

No tak myslím, že mé místo mezi nováčky a nezkušenými je zcela oprávněné. Třeba teď jsem ke svému obrovskému údivu zjistila, že Jovan White Musk je kolínská 8o A ke všemu asi ještě pánská. A já se tady pořád rozčiluju, že tak krásný parfém a má tak mizernou výdrž :-)

alviola
Učednice 114 příspěvků 29.05.15 23:27

Prosím vás a neíte někdo, co znamená to Musk? Třeba zrovna White Musk se jmenuje docela dost parfémů.

ijáček  29.05.15 23:40

@alviola Musk neboli mošus neboli pižmo:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Pi%C5%BEmo

alviola
Učednice 114 příspěvků 29.05.15 23:43

Díky moc. Jenom teda nechápu, proč se Musk jmenuje vůně, která je úplně jemňounká a ještě nic nevydrží :nevim: Asi nejsem ani parfumérský začátečník, ale beznadějný případ :-(

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist