Nové Arôme

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 24.06.11 11:07
Nové Arôme

Nové Arôme je hotové a běží v testovacím provozu . Dostanete se na něj tímto odkazem:

Nové Arôme

Můžete se přihlásit do svého profilu, raději ale používejte mail + heslo, ne přihlašovací jméno + heslo, některá přihlašovací jména musela být změněna (přidáním slůvka „Arome“). Je to z důvodu duplicit, které ještě budeme řešit. Kdyby vám nefungovalo mail + heslo, zkuste zadat své přihlašovací jméno + Arome (např. Arome Ada).

Nové Arôme půjde do ostrého provozu až po úpravách na základě vašich připomínek a námětů . Připomínky pište sem nebo na můj e-mail, budu je zaznamenávat a přeposílat příslušným osobám. Znovu připomínám, že jde o testovací provoz, a jestliže na novém Arôme něco chybí nebo dokonce funguje s chybami, neznamená to, že to tak bude i ve finální verzi, naopak - bude se opravovat a doplňovat.

Zajímá nás:

• jak se vám líbí grafika, co byste uvítaly opravit/přidat/vy­nechat
  • jestli někde nechybějí nějaká data nebo nejsou špatně zařazená
  • jaké funkce byste ještě uvítaly/i

Update: prošla jsem všech 12 dosavadních stránek této diskuze a vypsala jsem si všechny vaše námitky. Je to dlouhý seznam Příštý týden mám s programátory schůzku, kde všechno probereme a budeme nové Arôme upravovat.
NEOPRAVUJTE si na novém Arôme své profily, poličky atd. - nejde o definitivní verzi - až se budeme stěhovat napořád, proběhne nový import všech dat. Asi většina z vás zjistila, že při importu došlo ke spoustě chyb, které je samozřejmě nutné vychytat.

Update 2.: Arôme nyní patří této společnosti: http://www.webdio.cz/ . Hlavní databáze uživatelů je společná pro všechny stránky spravované Webdiem, ale dokud se na některou z nich nepřihlásíte a nepotvrdíte, že chcete být zaregistrované a viditelné i tam, nebude tam o vás ani zmínka.
Administrovat nové fórum, web a databázi budu pořád já.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 24.06.11 11:11

Seznam připomínek, které jsem vypsala z vašich příspěvků:

Zprovoznit bazar + nabídky/poptávky na poličkách - pracuje se na tom

Přepsat pravidla a další texty, aby odpovídaly Arome - pracuje se na tom

Import hodnocení (feedbacků) - pracuje se na tom

Web

• doplnit seznam recenzí (abc) + článků (podle tagů) - bude
  • vyměnit slečnu v záhlaví za jinou grafiku? Nebo aspoň ať si ten parfém nestříká do ksichtu :) - už se stalo - vidíte přímo na novém Arôme

Databáze

• značka pro pánskou/dámskou je prohozená! - opraveno
  • jednodušší přecvakávání řazení podle názvu / značky / roku - bude
  • našeptávač nenašeptává vždy správně - pracuje se na doladění
  • překlep: oddíl Parfémy - hledání a recenze parfémů - hodnocení v růžovém obdélníčku zní „NEGATIVÍ ZKUŠENOST“
  • při zadávání nové recenze odkaz "Pro detailní znalce této vůně: Možnost hodnotit podrobněji " volba na výdrž má malé okýnko, není vidět celý text - nepotvrdilo se
  • možnost pouze palcovat bez nutnosti psát recenzi - bude
  • v databázi prý po importu chybí některé parfémy (např. Jo Malone Sakura Cherry Blossom; Maison Martin Margiela - kdy se importovalo?) - jsou tam, ale našeptávač je neumí najít :)
  • našeptávač s obrázky je šikovný (našeptávané by ale mohlo být trochu menší, aby se nemuselo tolik rolovat …), ale pokud chci rychle vyhledat vůně, napíši do vyhledávače např. „cherry“ a automaticky cvaknu „Enter“. Čímž mi ale místo všech vůní s „cherry“ v názvu vyskočí první vůně z našeptávače - mělo by to být tak, že pokud člověk neklikne na konkrétní vůni z našeptávače a rovnou zmáčkne Enter, měl by vyjet seznam všech vůní s „cherry“, nikoli automaticky přeskakovat na prvou našeptávanou … - bude opraveno
  • pokud je výsledků hledání tolik, že vyjdou na několik stránek, postrádám možnost zvolit si „zobrazit vše“ na 1 stránku …
  • nebyly by místo slovního vyjádření hodnocení lepší palce?
  • ukazování dalších parfémů ze stejného roku se nesetkalo s vřelým přijetím… padly návrhy dát tam parfémy stejného parfuméra, podobné parfémy - toto by šlo, ale zatím asi nebude v databázi dostatek údajů - bude zřejmě časem
  • V podrobném hodnocení vůní by mohla být nepovinná volba „podobá se“ a výsledky by se objevily v kartě. - zřejmě bude
  • U konkrétních parfémů blbne výpis, kdo parfém má a v jakém balení. Od uživatelky:
    1. Love, Chloé mám vzoreček, ovšem podle výpisu databáze vlastním flakon a odstřik.
    2. Organza Indécence - mám miniaturu a odstřik, nikoli miniaturu a vzorek.
    3. Cašmir - mám pouze vzoreček, ne flakon

bude opraveno

• možnost přidat vůni, která v databázi není (admin by pak jen schválil - bylo by to rychlejší)
  • prý lze vícekrát hodnotit parfém - bug?

Poličky

• upravit - starý způsob většině uživatelek vyhovuje víc - filtrování je neergonomické. Nastavit implicitní filtr na plná balení a přepínání udělat třeba pomocí záložek, aby se podobalo staré verzi - bude
  • možná menší obrázky na poličkách - nestrhávají na sebe zbytečně pozornost? - poladíme
  • chybí označení pánská/dámská - přidáme
  • lépe provázat - na stávajícím foru k zobrazení poličky, která mě zajímá, stačí jeden klik, na novém foru musím nejdřív do profilu uživatelky, poté další klik na poličku, a potom ještě dva kliky na odfiltrování
  • je nutné vyřešit popisky pro různá balení - nelze mít jen jeden popisek k jednomu parfému, ale ke každému typu balení - uživatelka může mít od jednoho parfému více balení a ke každému musí být možnost popisku - opravíme
  • zrušit stránkování na poličkách, nebo možnost nastavit (kdo má hodně vůní a přesto chce čekat, až se mu všechno načte, nechť čeká) - uživatelky preferují co nejvíc viditelných informací na stránce
  • možnost dostat se na poličku hned z hlavní stránky, bez klikání na profil
  • když dám do filtru uspořádat polici podle názvu vůně, stejně ji předchází název značky (Paco Rabanne: 1 Million např.)
  • součet parfémů je špatně - mají se započítávat jen z poliček, ne ze zkušebníku! - bude opraveno
  • je vidět, kdo komu okukoval profil - jestli by to nebylo lepší zrušit - Arôme není seznamka - zruší se
  • v historii vůní mám poznámky k vůním a nejsou tam celé, ty delší jsou useknuté - nepotvrdilo se
  • Objevuje se tam „skříňka s parfémy“, ale na obrázku je namalovaná polička - bude sjednoceno
  • při filtrování miniatur na poličce podle roku od nejstaršího se to srovná (asi), ale ten rok tam vůbec není uveden. Od nejnovějšího to myslím nedělá, u dalších nevím
  • „Když z tý police vypadnu, tak se to všechno vrátí - a nastavovat si to můžu furt znova. Proč? Když si tam jednou uklidím, proč to nezůstane?!“
  • V nastavení je možnost zakliknout, aby se profil zobrazoval pouze přátelům…to když si tam někdo uloží citlivá data, např. telefonní číslo. Zjevně to ale zahrnuje i poličku.

Zkušebník

• chybí palce, je to tam jen slovy - bude opraveno
  • možnost hodnotit pouze palcem, nenutit psát recenzi! - bude
  • nelze se dostat do zkušebníků jiných uživatelek - bude opraveno

Diskuze

• odkaz „nahlásit příspěvek jako nevhodný“ je zbytečně velký, strhává pozornost - řešit ikonkou? - poladíme
  • lépe odlišit víceúrovňové citace, jsou nepřehledné - opraveno
  • bylo by možné rozšíření sloupce s diskuzí? - spíš ne
  • chybí tlačítko PŘEJÍT NA NEPŘEČTENÉ PŘÍSPĚVKY - je tam - vypadá jako očičko
  • víc zdůraznit přechod mezi jednotlivými příspěvky
  • zmenšit a odtučnit hlavičku příspěvku (Re: název vlákna), nebo rovnou vyhodit - není to zbytečné? - opraveno, byla chyba importu, ne záměr
  • někteří uživatelé se nepřenesli - jejich příspěvky jsou anonymní - opraví se
  • proč je v profilu povinné město? není to u aromáckého fóra zbytečné?
  • v avatarech nejsou podporovány animované GIFy? - nejsou, ale můžeme individuálně zachovat
  • není vidět kdo vše je připojen… - bude
  • záložka „kde diskutuji“ - tam jsem se úplně lekla, protože podle toho jsem diskutovala např. včera ve 13:29 v Blbých dotazech a já jsem se včera přitom na Arome ani nehlásila. Hned jsem se vyděsila, že se někdo hlásí na mě, ale asi je to tak, že do diskuze, kde jsem někdy (třeba před rokem) napsala aspoň jeden příspěvek, se zapisuje (aniž bych tam znova psala) to, kdy jsem se tam naposledy podívala (nepřihlášená!!) Když odmyslím to, že nevím, k čemu je dobré vědět, kdo kde diskutoval - zůstane, ale bude lépe popsáno, aby nemátlo
  • nefungují odkazy. Když někdo dá odkaz na nějaký web, tak na něj není možné jen kliknout, aby se hned otevřel (nejlépe automaticky v novém okně ). Všimla jsem si toho v Novinkách a koncích, když někdo dá odkaz na nějakou novou vůni. - vyzkoušeli jsme, funguje
  • zmizí hodnosti z fóra? - budou přidány
  • Když jsem ve fóru, tak nerozeznám čtené od nečteného-není barevně odlišeno.
  • bude seznam uživatelů? - pracuje se na tom

Soukromé zprávy

• aby bylo poznat, jestli už si protistrana zprávu přečetla

Grafika

• nekompaktnost, různě velké mezery; patkové písmo; moc velké fonty; přílišná univerzálnost; málo informací na stránce; slabá atmosféra; moc druhů fontů na jedné stránce
  • nezvážíme bezpatkové písmo? na displeji se lépe čte (na papíře je zase lepší patkové) - už je bezpatkové
  • Christabella: Jednotlivé prvky na webu a databázi, kromě diskuze, jsou zbytečně veliké (obrázky, nadpisy, písmo …) - až po stisknutí kombinace kláves „Ctrl -“ (tedy zmenšení o stupeň) mi to přijde celkem OK … ; Obecně mi přijde, že se hodně plýtvá místem … vše je zbytečně veliké, velké odstupy, mezery, hodně bílých míst … zbytečně málo informací na stránce ⇒ věčné rolování …
  • zpestřit - nějakou grafikou na titulní stranu? vzor na pozadí? ať to má atmosféru - ladíme

Uživatelky nepoužívají Arôme výhradně jako komunitu, ale také jako zápisník, nástroj k evidenci parfémů, k zapisování hodnocení apod. - tyto informace by měly být lépe a rychleji po ruce, není to doplněk webu, ale jedna z jeho hlavních součástí!

Honza - Webdio
Učednice 40 příspěvků 24.06.11 11:31

Chtěl bych do diskuse za nás vývojáře vstoupit a trochu ji uklidnit.

Máme odsud z původní diskuse vypsáno asi 60 nápadů a chyb, kterým se budeme věnovat. U většiny se budeme snažit vyjít vstříc. I po ostrém spuštění vývoj neupadne a Arome se budeme věnovat. Abychom se o web dokázali starat a rozvíjet ho, bylo nutné ho přestavět na naši technologickou platformu. Změna je náhlá a chápu, že to pro hodně z vás může být nezvyk. Budeme se snažit, abyste na Arome chodily pořád rády a byly spokojené.

Zareaguju na to, co vás v diskusi nejvíc pálilo:

• všechny problémy s přihlášením (neplatné heslo, e-mail atd.) vyřešíme na začátku příštího týdne
  • všem, kterým se před nickem objevilo „Arome …“ taky nick vrátíme zpět nebo se individuálně domluvíme. Nicky jsou tyhle z důvodu společné databáze s jinými weby (už jste zmínily např. eMimino…). Nikdo ale nikoho na jiné weby nenutí chodit ani je nebudeme nijak vnucovat.
  • největší námitky určitě napravíme prioritně (polička zobrazuje vše najednou a je možné jen filtrovat, chyby ve vyhledávání/na­šeptávači)
  • bazar je v plánu a určitě bude (přesný termín zatím neslibuji)
  • v pravidlech diskuse je inzerce zakázána, ale pokud bychom například nový web spustili prozatimně bez bazaru, tak samozřejmě budou sekce v diskusi s inzercí normálně funkční. Určitě nechceme výměny/prodeje ad. blokovat.

Celková grafika je hodně o zvyku. Plno věcí oceníte až po delší době. Nevylučuju, že budeme upravovat i grafiku (zkusíme promyslet úpravy písma a dalších věcí, které tu zazněly). Zkuste navrhovat i úpravy barevnosti, nápadům se nebráníme.

Plno funkcí a výhod např. v diskusi se projeví až po delší době. Podobnou změnu jsme dělali právě pro už zmíněné eMimino a průběh byl podobný. Zpočátku velké zklamání, ale teď je na eMiminu plno spokojených uživatelů. :)

Snad se nám to tu podaří taky. Některé věci trochu potrvají. Ale jak jsem napsal výše, připomínek máme vypsáno zatím přes 60 a zkusíme na ně adresně reagovat a vyjít vstříc nebo aspoň okomentovat proč je daná věc nebo funkce zrovna takto.

Do této diskuse pište hlavně konstruktivní kritiku, nápady na zlepšení a hlášení zjevných chyb .

Jak Ada napsala, seznam hlášených věcí sem ještě připíšeme.

PS: Hlavní slovo má hlavně k obsahu i funkcím webu pořád Ada, jsme s ní v kontaktu a nadále web spravuje Ada. Nechci, aby můj příspěvek vyzněl tak, že je celá změna pouze náš výmysl a nijak to nekonzultujeme…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

drobececek  24.06.11 13:26
Honza - Webdio píše:

Celková grafika je hodně o zvyku. Plno věcí oceníte až po delší době. Nevylučuju, že budeme upravovat i grafiku (zkusíme promyslet úpravy písma a dalších věcí, které tu zazněly). Zkuste navrhovat i úpravy barevnosti, nápadům se nebráníme.

Máte pravdu, jde o zvyk. Ovšem nesouhlasím s tím, že to časem ocením(e), protože řešení celého layoutu je amatérské, a stejně tak působí i logika webu, jak jsem už zmiňovala. Bohužel. Abych byla konstruktivní, přidám za sebe konkrétní body (možná některé věci už zazněly, v tom případě se omlouvám):
Ohledně grafiky:
Celý web je dost nekontrastní a unavuje oko. To ještě umocňuje tmavě hnědý pruh pro menu. Jednotlivé části bych oddělila spíše kompaktní grafikou než sotva viditelnými linkami. (Takto to celkem bez problémů funguje např. na Fragrantice). Také jsem si všimla, že některé „chlívečky“ jsou bílé a jiné světle šedé – to bez jasně zřejmé logiky. Skákavé šířky sloupců už někdo zmiňoval.
Náhledy obrázků např. u Článků by podle mě měly mít jednotnou velikost.
V podtržených odkazech a čudlících není žádný systém. Něco se řeší obyčejným podtržením, něco podtržením a obarveným textem, k něčemu je šedý čudlík, a dále se tam místy vyskytují čudlíky úplně jiné. Je to detail, ale velmi to přispívá a amatérskému dojmu, který celý layout budí.
Mám dotaz, k čemu bude sloužit nyní prázdný (a pokaždé jinak široký) sloupec napravo. Nyní slouží pouze k tomu, že unavuje oči. Po vzoru Fragrantiky by mohl obsahovat např. naposledy shlédnuté parfémy v databázi a další užitečné věci.
V diskuzním foru by bylo dobré více odlišit jednotlivé kolonky. Současná změť nekontrastních našedlých pruhů, linek a textu je dost nepřehledná. Diskuzní forum je poměrně rozsáhlé, zasloužilo by jasnější a pro oko příjemnější strukturu. Také bych byla pro to, aby se roztáhlo na celou šířku hlavního bloku, tj. 1000px (samozřejmě s jistým odsazením od okrajů bloku).
Web by každopádně zasloužil graficky propracovanější a nápaditější (profesionálnější) hlavičku.

Pokud jde o logiku, systém a funkce:
Chybí přehledný seznam Adiných recenzí – nyní článků. Kromě uživatelsky nepřívětivého stránkování se dají vyhledat pouze celkem zdlouhavě přes databázi. Nevidím v tom smysl, zvlášť když je na ten výpis nyní napravo dost místa.
V diskuzi také chybí seznam, kdo je online.
V dazabázi v u jednotlivých parfémů podnadpisy (tj, Rok, Složení, Popis) nekorespondují/nej­sou zarovnané s výpisem informací napravo. (př.Chanel Coco)
Nikde jsem nenašla seznam uživatelů.
Nelíbí se mi myšlenka uzavřených diskuzí ve skupinách. Myslím si, že taková funkce podporuje pubertální partičkování a kastování. Nedokáži si představit, jak by to mohlo pozitivně přispět ke zkvalitnění prostředí a jeho udržení.
(Asi by se toho našlo víc, ale spousta věcí tu už padla.)

Dále mám také nějaké dotazy:
Zajímá mě, jakým způsobem budou v Bazaru řešeni „Medvědi“ a jakým způsobem se tam přesunou současně řešená, už rozjednaná porcování.
Bude databáze propojená s bazarem?

.......

Také nechci být bez svého svolení zaregistrovaná kdekoli jinde!

Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 24.06.11 13:54

Drobecku, perfektně zpracováno, všechna čest, se vším souhlasím též.

Ještě mne napadlo: Co takhle barevně odlišit jednotlivé oblasti vláken (jakože neparfémová kecárna a volný pokec bude mít jinou barvu než třeba odbornější „vonná“ témata)témata ve fóru.

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 16 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 32 parfémů

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4616 příspěvků 24.06.11 15:48
Honza - Webdio píše:
Celková grafika je hodně o zvyku. Plno věcí oceníte až po delší době. Nevylučuju, že budeme upravovat i grafiku (zkusíme promyslet úpravy písma a dalších věcí, které tu zazněly).

Honzo-Webdio, grafika nového Arome je velmi ošklivá a budí dojem webu vybudovaného někdy před deseti nebo více lety, kdy byly možnosti nepoměrně menší. Šedohnědé ladění je smutné, obrázky jsou humpolácké a vyblitě barevné obrázky, např. vonící se dívka na úvodní stránce, mi přijdou jak vystřižené z nějakého dívčího časopisu přelomu 80. a 90. let. Celé to vypadá jak amatérská práce školáka-začátečníka zapomenutá před lety na internetu. Chybí tomu šmrnc a nápad, barvy, něco, co by zaujalo, co by přitáhlo oko.
A tak se konstruktivně ptám. Když už jsme se dostali do této podivné party s miminy a s konvemi, proč náš web nevypadá graficky alespoň tak, jako konev nebo mimina? Oba dva jsou graficky jistě přitažlivější a zdařilejší, než tahle šedohnědá smutná kreace, která neoblaží oko ani duši? Ze všech vašich tří webů je tento jednoznačně nejhorší, a to o několik tříd. To snad musíte uznat i sám.

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 24.06.11 16:47

A ještě - šlo by sloučit dříve založený nick na jiném webu té skupiny (jiný) s tím zdejším? JAkože se „tam“ proměním v Tigru? I když byl založený na jiný mail?

Na poličce 1 parfém 32 miniatur 28 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 253 parfémů

Arome Vega
Nováček 3 příspěvky 24.06.11 16:52

Ado, ale já tam svůj nick nemám, resp. mi nefungovalo stávající heslo a když jsem požádala o zaslání nového, přišly mi přihlašovací údaje na nick " Arome Vega", info mail můžu přeposlat, ale můj starý nick se vším všudy je pryč a pokud by se mě někdo třebas zeptal, radši bych zrušila svůj nick tady na arome a dala si nový…

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 24.06.11 17:05
Ada píše:
Tigra: ano, půjde to sloučit.

Vega: zeptám se na to.

Tigra, Myskamauska, ad screenshot: váš protest byl zaznamenán, můžete ho odvolat :) Povinné recenze očividně nebyl dobrý nápad. Abych to vysvětlila, původní myšlenka byla ochránit Arôme před zběsilým palcováním od nováčků, ale tudy cesta nepovede.

No, to jsem taky chtěla napsat - jaktože můžu dát víckrát hlas jednomu parfému? Tak jedna Tigra = jeden hlas, maximálně ho můžu změnit. Nevím přesně, jak je to tady, moc tady nepalečkuju; ale na Fragrantice jakmile dám paleček, tak se mi zařadí do žebříčku nejhorší/nejlepší…a můžu to změnit. Ale nemůžu ho mít víckrát v žebříčku nej…, natož ve více žebříčkách.

Na poličce 1 parfém 32 miniatur 28 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 253 parfémů

Honza - Webdio
Učednice 40 příspěvků 24.06.11 18:37

Reaguji na to nejdůležitější:

• chápu výtku ke „společné databázi uživatelů“, i když je to spíš jen pocit. Nijak hlouběji než společným přihlášením weby propojovat nechceme. Nejspíše povede kompromis k tomu, že dokud se uživatelka z Arome nepřihlásí např. na zmíněné eMimino, bude na něm neviditelná, v podstatě jakoby tam nebyla. A naopak - dokud se někdo odjinud (např. z eMimina) nepřihlásí sem, nebude tu nijak dohledatelný. Při prvním přihlášení necháme odsouhlasit „registraci“ na tom daném webu. Co myslíte? Toto zatím vypadá po první konzultaci s programátorem jako nejschůdnější a zdá se nám to jako rozumné řešení.
  • ještě komentář ke grafice. Mně se líbí hodně a za naším grafikem stojím. Naším cílem bylo udělat vzdušný, nepřeplácaný a přehledný layout. Jelikož tu spoustu z vás tráví docela hodně času, spíše jsme barvy tlumili, aby z nich nebolely oči… Všem se nezavděčíme. Nejvíce beru výtku k barvám, které by mohly být živější. Na tom zapracujeme. Další nápady má i Ada, takže změny budou i u grafiky.

Není třeba tolik plačících a rozzuřených smajlíků. Prosím omezte krátké komentáře typu „grafika se mi taky nelíbí“, z toho si moc nevezmeme. Budeme mít pak méně času na úpravy a ztratíme se tu v diskusi.

K problému vega - již by mělo být vyřešeno. I na (novém) Arome teď budete „vega“. Pokud by se vám teď nešlo přihlásit a hlásilo to nefunkční heslo, zkuste si prosím nastavit nové. Pokud by nešlo ani to, napište mi sem nebo admince na eMiminu na info@emimino.cz a vyřešíme to.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 24.06.11 18:58

Co se týče dalších připomínek, jako je vzhled a tak dále, byla bych shovívavá, jistě chyby jsou jasné, ale třeba rychlost orientace se myslím zlepší, toto také není první verze, věřím, že až se vychytají dětské nemoci, které už jsou jak koukám diagnostikovány, rozkoukáme se a navážeme na všechna oblíbená témata,
Takže přeji nám všem od adminů přes moderátorky až po nás uživatele trpělivost a dobrou vůli, aby nám tu bylo pořád dobře.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 26 parfémů

drobececek  24.06.11 19:48
Honza - Webdio píše:
  • ještě komentář ke grafice. Mně se líbí hodně a za naším grafikem stojím. Naším cílem bylo udělat vzdušný, nepřeplácaný a přehledný layout. Jelikož tu spoustu z vás tráví docela hodně času, spíše jsme barvy tlumili, aby z nich nebolely oči… Všem se nezavděčíme.

Pane Zajíci, řekl jste si o konstruktivní kritiku a jako profesionál z oboru jsem Vám ji poskytla. Vyjmenovala jsem konktrétní vady, které jsou myslím celkem jasné. Pokud Vaše odpověď na to, je, že Vám se to tak líbí , tak proč o tu konstruktivní kritiku žádáte? Pokud Vaším cílem bylo vytvořit vzdušný, nepřeplácaný a přehledný layout, tak se Vám to bohužel nepovedlo. Nejsou to ani pouhé teoretické připomínky, oči mě z toho skutečně bolí.

• Jednolité béžové pozadí není a nemůže být vzdušné.
  • Použití knižní antikvy v různých barvách, řezech (nemám na mysli kombinaci tenké/tučné, ale spíše míchání klasických a kurzivních řezů) a velikostech (příliš malé blechy nebo naopak úplně zbytečně velké nadpisy) spíše spěje k té přeplácanosti.
  • Přehledný ten layout není, nejsem ani jediná s tímto názorem, a také jsem Vám popsala, co konkrétně tomu na čitelnosti ubírá.

A pokud jde o jiné přispívající, kteří grafiku hodnotili oním laickým nekonstruktivním „mě se to nelíbí,“ jak se to liší od Vaší odpovědi, že Vám ano?

Venus
Učednice 189 příspěvků 24.06.11 20:27

Ještě se v návrzích dost psalo o tom, aby někde nahoře nad poličkou byla možnost zapsat nějakou svou poznámku, která by platila pro všechny vůně (samozřejmě zvlášť pro plná balení, zvlášť pro odstřiky atd.) - např. že nevzorkuji/vzorkuji nebo za jakých podmínek prodávám atd… to tam nikde nevidím.
Taky nikde nevidím osobní žebříčky nej vůní a flakónů („top 10“).
Jinak mně je celkem jedno, jestli budu zároveň i na těch dalších dvou webech (nikdy jsem se tam neregistrovala, prostě tam chodit nebudu), pokud se to nebude nějak „tlouct“ s Arome, ale ráda bych zase byla Venus místo Arome Venus. :?

Na poličce 6 parfémů 5 miniatur 11 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 24 parfémů

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 24.06.11 20:52

Ado, budeš po prodeji i nadále „hlavou“ Arome, nebo tě nový majitel nahradí?
ptám se s obavami - raději bych, abys zůstala.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 24.06.11 21:35
derad píše:
Ado, budeš po prodeji i nadále „hlavou“ Arome, nebo tě nový majitel nahradí?
ptám se s obavami - raději bych, abys zůstala.

Zůstanu jako adminka na diskuzi, budu nadále psát recenze, starat se o doplňování databáze atd. Smlouva mě k tomu nejméně na určitou dobu přímo zavazuje.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist