Nový fotoaparát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 10.09.11 10:50
Nový fotoaparát

Už několik týdnů přemýšlím a vymýšlím, který si koupit.. Nejdřív jsem chtěla takovou tu falešnou zrcadlovku, ta mi byla ale vymluvena, že je zbytečně veliká a kde jaký kompakt mi tu službu splní taky.. Také moje prvotní touha po AA bateriích a hledáčku vzala za své.. :( Takže moje podmínky jsou pouze, aby dělal kvalitní fotky :mrgreen: Měl zoom nejméně 12×, ohnisková vzdálenost začínala aspoň na 28 mm, akumulátor něco vydržel (200 fotek nepovažuju za moc) a dalo se s ním fotit vše (od makra, přes reportáže až po přírodu) v relativně přiměřené kvalitě.. (Můj nynější třeba makro absolutně nezvládá)..a tak do 7 tisíc..
Potřebovala bych nějaké osobní zkušenosti a rady, který ano a který ne :whistle: Projela jsem všechny možné internetové stránky s recenzemi a už jsem z toho zoufalá..kdyby byly na výběr tři, bylo by to snažší.. :conf:

Děkuji :wink:

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 27 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

mmija22  10.09.11 11:11

.

Příspěvek upraven 13.01.13 v 21:47

moajli
sv. Parfema z Kecálburgu 3125 příspěvků 10.09.11 11:12

Tenhle mi byl doporučený
Panasonic Lumix TZ20
má 16× zoom,
rychlou spoušt protože má široký objektiv,
kvalitní optika značky Leica,
má funkci na zmáčknutí třeba 10obrázků z kterých si potom vybereš ten nejlepší,
fotí panoramaticky
cenově kolem 7000,– .......jak kde

http://www.fotografovani.cz/…y-s-gps.html

Osobní zkušenost nemám, stále ještě zvažuji a přemýšlím o levnější variantě
Olympus sz20
 http://www.digimanie.cz/…060E351.html

Na poličce 45 parfémů 12 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

Arome Dušička
Parfémová maniačka 731 příspěvků 10.09.11 11:47

Taky bych asi koukla na světelnost objektivu a rozměr snímacího čipu. Zoom bych zase tak nepřeceňovala, stejně to v ruce neudržíš a není v tom hlavní síla těch kompaktů, že… no asi nějaký Canon, alespoň podle mé zkušenosti

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome Dušička
Parfémová maniačka 731 příspěvků 10.09.11 12:05

http://www.digitalcamerareview.com/reviews/ :wink:

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 10.09.11 17:56
moajli píše:
Tenhle mi byl doporučený
Panasonic Lumix TZ20
má 16× zoom,
rychlou spoušt protože má široký objektiv,
kvalitní optika značky Leica,
má funkci na zmáčknutí třeba 10obrázků z kterých si potom vybereš ten nejlepší,
fotí panoramaticky
cenově kolem 7000,– .......jak kde

Jeden z mých favoritů, nicméně jsem na mnoha místech četla o podprůměrné výdrži baterie, což je pro mě nepřijatelné :(

A o tom zoomu je pravda, že když je větší, je už problém, aby snímky nebyly mázlé, ale můj nynější má pouze 3×, tak bych se teď chtěla trochu vyřádit :conf:

Arome Dušička
Parfémová maniačka 731 příspěvků 10.09.11 18:47

,,

Příspěvek upraven 25.01.14 v 13:16

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 10.09.11 22:07

pokud nepotřebuješ Hasselblada na špičkové fotky do reklamy, nehonil bych parametry ani značku a koupil si ten, který se ti nejvíc líbí. dneska za 7 tisíc dostaneš úžasnou kvalitu a záplavu funkcí a kolem a kolem jsou všechny ty stroječky srovnatelné, bez ohledu na značku, nebo o tři čárky lepší světelnost.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 11.09.11 09:06
derad píše:
pokud nepotřebuješ Hasselblada na špičkové fotky do reklamy, nehonil bych parametry ani značku a koupil si ten, který se ti nejvíc líbí. dneska za 7 tisíc dostaneš úžasnou kvalitu a záplavu funkcí a kolem a kolem jsou všechny ty stroječky srovnatelné, bez ohledu na značku, nebo o tři čárky lepší světelnost .

Mně už se to ale začíná zdát taky..každý má svoje výhody a nevýhody a nikdy to nebude úplně dokonalé a přesně podle mých představ, jen mě fakt štve, že se u těch malých nedělá hledáček!! Bez něj si nedovedu představit fotit, můj nynější (sice 6 let starý) ho má.. (i když se dá samozřejmě dívat na displej, tak to často nedělám)

moajli
sv. Parfema z Kecálburgu 3125 příspěvků 11.09.11 09:13
Dušička píše:
Taky bych asi koukla na světelnost objektivu a rozměr snímacího čipu. Zoom bych zase tak nepřeceňovala, stejně to v ruce neudržíš a není v tom hlavní síla těch kompaktů, že… no asi nějaký Canon, alespoň podle mé zkušenosti

Ano, také mi to kolega říkal, že zoom nad 10 stejně v ruce neudržím tak, aby se to nerozmazalo. Ale já hledala foťák se zoomem do 10 a přitom se širokým objektivem jsem zatím nenašla. Je pravda, že na netu zase až tolik nehledám, spíš vždycky zapadnu do nějakého obchodu, nechám si to tam vysvětlit......jen je problém si zapamatovat co všechno nabídnou.....a z obchodu potom na net si to ověřit.

Ale jak píše derad, začínám mít pocit, že vždy je nějaké + a - takže nakonec také asi sahnu po tom, co mi bude sedět nejlíp v ruce a bude snadno ovladatelné

Na poličce 45 parfémů 12 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 11.09.11 13:37

Mně přijde zbytečné vrazit do kompaktu 7 tisíc. Koupila bych za poloviční cenu nějaký loňský model, který loni těch 7 papírů stál. ;-) Třeba v těch Canonech asi v dnešní době nemůžeš šlápnout vedle, takže ten, co bude nejlíp sedět v ruce. Profi fotky s ním stejně dělat nebudeš.

A proč tvoje touha po AA bateriích vzala za své? Na baterky se dělají běžně, ne? :conf: Já bych si akumulátorový asi nepořídila. Nepřijde mi to moc praktické třeba na cesty…

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 11.09.11 17:39

já bych foťák na normální baterky nechtěl, stejně jako bych nechtěl mobil na baterky. a taky ho používám hlavně mimo domov.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Arome Dušička
Parfémová maniačka 731 příspěvků 11.09.11 20:25

No však jo, dobíjí se 3-4 hodinky a vydrží mi celý den focení úplně v klidu, co chtít více…

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 11.09.11 21:42
shanin píše:A proč tvoje touha po AA bateriích vzala za své? Na baterky se dělají běžně, ne? :conf: Já bych si akumulátorový asi nepořídila. Nepřijde mi to moc praktické třeba na cesty…

Na baterky je jich minimum!! Ale vážně už přemýšlím, že si vyberu jen podle vzhledu, značky a rozsahu ohniska..a taky ve mně hlodá voděodolnost, ale kolikrát za rok jedu na vodu nebo se dá někde koupat.. :conf:

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 12.09.11 07:32
Dušička píše:
No však jo, dobíjí se 3-4 hodinky a vydrží mi celý den focení úplně v klidu, co chtít více…

Když potřebujete, aby vydržel týden, akumulátor je na houby. Lepší s sebou vzít zásobu baterek.

Mobil mi na jedno nabití vydrží minimálně týden, když moc nevolám. To se s foťákem nedá moc srovnávat. Ale každému vyhovuje něco jiného…

melisaa: Voděodolná existují pouzdra. Mně se do něho zatím nechtělo investovat, i když na vodu občas jedu. Člověk se holt nesmí převrátit. :-)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist